Medcezir 1. Bölüm Yorumları

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Diziyi az önce izledim.dizi güzel sayılır belli bir emek var ama çok iyi değil.:)

Başta Çağatay iyi feriha'ya göre çok iyi oynuyor iyi geliştirmiş ama yeterli değil.:)Dizinin tamamen üzerine kurulu bir karakteri yeteri kadar iyi oynayamamış.:(Çağatay'ı pek beğenmedim.:(

Serenay yine çok başarılı ve olağan üstüydü.:)Kadın her türlü koymuş geçirmiş.:)Çok beğendim hatta en beğendiğim Serenay'de diyebilirim.:)

Hazal ise role pek yakışmamış.:)Zaten kendilerine pek güzel bulmuyorum fiyasko çıktı benim için.:)

Dizideki adı mert olan çocuk ise idare eder ama bazen yapmacık olmuş.:)Dikkat çekici açıkları vardı.:)

Barış falay ise söylenecek söz bırakmamış.:)Serenay'ın güzelliği olmasaydı Serenay'dan daha çok sevebilirdim.:)

Dizinin en sıkıntılı konusu ise zaman.:(Tv'de izleyenler belki pek hissetmemiştir ama benim gibi netten izlemiş olsaydınız 2 saatlik diziye katlanmak zor olabiliyor.:)Her olay sahneden sonra 5 dakika müzikle çok çok abartmışlar biraz daha kısa olsa çok iyi olurdu.:)

Yani 3 parti verildi podyum sahneleri 1 bölüm için çak fazlaydı.:)Zatenn partiler boş bakışlarla her karşılaşmada yavaşlatmalarla çok ağırdan alınmış.:)

Güzel izlemeye çalışacağım ama belli olmaz belki bırakırım.:)

Serenay ile Çağatay'ı ise çok uyumlu buldum.:)Yakışmış Çağatay Serenay'a.:d:

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yolda olduğum için ve Star Tv olmadığı için Kayıp'ı izledim. Bugün medceziri izleyeceğim :) @Arslan Bey

Mutlaka izlemelisin. İzlediğin zaman ne demek istediğimi zaten anlarsın. Çok iyi bir dizi. Çağatay Ulusoy olsun, Serenay Sarıkaya olsun çok iyi. Büyük ihtimalle beğeneceksin. :)

rengarenk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
94
Puanı
129
Çok, çok beğendim. Her ne kadar zengin, ihtişamlı hayatların yaşandığı mekanlarda sürse de hikaye çok yoğun duygular, etkileyici insani ilişkiler var bence. Yaman-Selim, Yaman-Mert ilişkileri çok etkileyici.
Ayrıca Yaman'ın annesiyle arasında gelişecek olaylar ve annesinin sakladıkları da ilerleyen bölümlerde bizleri etkileyecek gibi duruyor. Bir de değinmeden edemeyeceğim doğru düzgün dialogları geçmese de Mira ve Yaman'ın konuşmadan bakışlarıyla anlaşması çok etkileyici. İşte ben dizilerde böyle derinden işlenen aşk ilişkilerini daha seviyorum.
Çağatay Ulusoy başrolü gayet güzel üstlenmiş. Serenay Sarıkaya da şimdilik başarılı duruyor. Diziye şans veriyorum, takip ederim
.

o adam ne orada hasan mıydı neydi hşer türlü bize ters :bağır:
Kocası ölmüş ya da kocasından ayrılmış, başka biriyle hayatını sürdürüyor. Bunda ne var ki? Hee sadece Hasan insan olarak kötü, o da zaten patlak veriyor. Kadın öldürmeye çalışıyor. Bence gayet Türkiye'de de olabilecek şeyler. Türkiye'deki her ailenin yapısı aynı mı sanıyorsun?

Son düzenleme:

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,583
Puanı
1,061
Çok, çok beğendim. Her ne kadar zengin, ihtişamlı hayatların yaşandığı mekanlarda sürse de hikaye çok yoğun duygular, etkileyici insani ilişkiler var bence. Yaman-Selim, Yaman-Mert ilişkileri çok etkileyici.
Ayrıca Yaman'ın annesiyle arasında gelişecek olaylar ve annesinin sakladıkları da ilerleyen bölümlerde bizleri etkileyecek gibi duruyor. Bir de değinmeden edemeyeceğim doğru düzgün dialogları geçmese de Mira ve Yaman'ın konuşmadan bakışlarıyla anlaşması çok etkileyici. İşte ben dizilerde böyle derinden işlenen aşk ilişkilerini daha seviyorum.
Çağatay Ulusoy başrolü gayet güzel üstlenmiş. Serenay Sarıkaya da şimdilik başarılı duruyor. Diziye şans veriyorum, takip ederim
.

Kocası ölmüş ya da kocasından ayrılmış, başka biriyle hayatını sürdürüyor. Bunda ne var ki? Hee sadece Hasan insan olarak kötü, o da zaten patlak veriyor. Kadın öldürmeye çalışıyor. Bence gayet Türkiye'de de olabilecek şeyler. Türkiye'deki her ailenin yapısı aynı mı sanıyorsun?
dizide çağatay fakir ama gururlu genç abisi de öyle ama annelerinin pavyonda çalışıp o adamal yaşamalarına izin veriorlart üstüne kendileri de o adamla yaşıyorlar çok saçma geldi bana :D

rengarenk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
94
Puanı
129
dizide çağatay fakir ama gururlu genç abisi de öyle ama annelerinin pavyonda çalışıp o adamal yaşamalarına izin veriorlart üstüne kendileri de o adamla yaşıyorlar çok saçma geldi bana :D
Bu tip aileler var, emin ol. Türkiye'de kaç tane semt, kaç bin tane aile var. Hepsinde ne farklılıkta hikayeler var kim bilir. Bana çok hayatın içinden geldi izlediğimde.:) Ben de şu zengin aile olaylarından biraz sıkıldım açıkçası.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,583
Puanı
1,061
Bu tip aileler var, emin ol. Türkiye'de kaç tane semt, kaç bin tane aile var. Hepsinde ne farklılıkta hikayeler var kim bilir. Bana çok hayatın içinden geldi izlediğimde.:) Ben de şu zengin aile olaylarından biraz sıkıldım açıkçası.
valla bana o kısım çok saçma geldi :D bunlara izin veren bir kişi gururluyum ayakları yapmasın bence
hazar ergüçlü en iyilerden biri olur diyordum ama ilk bölüm hayal kırıklığı gibi oldu :(
serenay gayet iyiydi umarım şarkı söylediği sahneler olur sesi çok iyi bence
mert karakterini kim oynasa sevilir zaten ama taner ölmez in o karaktere ekstra bir şeyler katabileceğini sanmıyorum

rengarenk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
94
Puanı
129
valla bana o kısım çok saçma geldi :D bunlara izin veren bir kişi gururluyum ayakları yapmasın bence
hazar ergüçlü en iyilerden biri olur diyordum ama ilk bölüm hayal kırıklığı gibi oldu :(
serenay gayet iyiydi umarım şarkı söylediği sahneler olur sesi çok iyi bence
mert karakterini kim oynasa sevilir zaten ama taner ölmez in o karaktere ekstra bir şeyler katabileceğini sanmıyorum
O değil de Çağatay'ın annesi bence dizideki değişik ve heyecan verici karakterlerden ve kadın başarıyla canlandırıyor.
Mira harika olmuş ya. Sadece bakışlarıyla bile bir çok şey anlatıyor. Sen pek haz etmesen de Çağatay'ın performansını da çok beğendim. Aklıma Çağatay Ulusoy olduğu hiç gelmedi. Sanki gerçekten Yaman'mış gibi. Çok güzel acıklı bakıyor bence.
Barış Falay zaten tartışmasız.
Taner Ölmez'in rolü için dediğin doğru. Kim oynasa beğenilir.
Hazar Ergüçlü Simay gibi olmuş.
Bence Şebnem Dönmez de gayet başarılı. Kuzey Güney'deki rolüne hiç benzemeyen bir oyunculuğu var.
Neyse izleyelim bakalım. Asıl ilerleyen bölümlerde görcez hangi karakter nasıl olmuş.

Pasham

Favori Üye
Reaksiyon puanı
225
Puanı
164
Diziyi anca tamamladım ve beğendim kayıpı izlemiştim dün ama bence medcezir zirvede kalma olasılığı çok yüksek bir dizi beğendim.

WesTxCoasT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,448
Puanı
609
Dizi bence de tam olmuş oyunculuklar hiç sırıtmıyor yine Ay yapım farkı diyebiliriz kesinlikle takip ederim. :D

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Diziyi bugün izledim. Gerçekten çok iyi olmuş. Barış Falay bu diziyi izlememdeki en büyük etkendi ama tüm oyuncuları çok beğendim. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Çağatay Ulusoy'un hayranı olan @dizi kolik izlemiştir büyük ihtimalle diziyi. Beğendin mi? Yorumlarını yazabilirsin. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Haftasonu gündüz tekrarına denk geldim 20-30 dakika izleidm. Dizi gerçekten olmuş gibi gözüküyor. Çağatay Ulusoy'un oyunculuğu için çok iyi diyemem ama kesinlikle kötü değil.

Barış Falay rolüne çok yakışmış, iyi performans.

Serenay Sarıkaya da rolüne yakışmış. Ayrıca önceki rollerine göre gerçekten daha güzel gözüküyor.

Hepsinden daha çok beğendiğim de çekim teknikleri oldu. Gerçekten farklı ve bence başarılı.

Bu sezonun en öne çıkan işlerinden biri olacağını tahmin ediyorum. İlk bölüm reytinglerinden çok daha fazlasına ulaşabilir. :)