TRT 1 Masumlar Apartmanı - Dizi Yorumları

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Bu adam gelir gelmez neden dayak yiyor acaba....

Gülben umarım hayal görüyordur...Kız resmen kitapların içinde bir yaşam kurmuş kendine.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Gülben-Esra sahnesine oha dedim. :eek: Madem artık gerçek hayata sadık kalma işini bir kenara attılar en azından bu sahne gerçek çıksın ve battı balık yan gider kafasıyla içimiz rahatlaya rahatlaya izleyelim. :A

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Daha çok İnci ve Han bakışma sahnesi istiyoruz. Böylece dizi'yi 90 dakika falan ileri sardırırım toplamda, bana kalır mis gibi 80 dakika. :A

Çok korkuyorum Sen Anlat Karadeniz'in 23. Bölümü gibi 3 saat 11 dakika olmasından. :(

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Daha çok İnci ve Han bakışma sahnesi istiyoruz. Böylece dizi'yi 90 dakika falan ileri sardırırım toplamda, bana kalır mis gibi 80 dakika. :A

Çok korkuyorum Sen Anlat Karadeniz'in 23. Bölümü gibi 3 saat 11 dakika olmasından. :(
Bir şey soracağım Kırmızı Oda'yı izliyor musun. :A Herkes bu diziyi savunurken benim daha çok müttefike ihtiyacım var izliyorsan aşırı mutlu edersin beni. :A

• Beğendim
Reactions: DR

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Bir şey soracağım Kırmızı Oda'yı izliyor musun. :A Herkes bu diziyi savunurken benim daha çok müttefike ihtiyacım var izliyorsan aşırı mutlu edersin beni. :A
İzlemiyorum ama Binnur Kaya olduğu için sınavdan sonra izlemeyi düşünüyordum ama Azerbaycan'da olan malum olaylar yeni bittiği için izleyeceğim, zaman açmaya çalışıyorum. :D

• Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
İzlemiyorum ama Binnur Kaya olduğu için sınavdan sonra izlemeyi düşünüyordum ama Azerbaycan'da olan malum olaylar yeni bittiği için izleyeceğim, zaman açmaya çalışıyorum. :D
Kesinlikle izle bana kalırsa Masumlar'dan kat kat iyi. :Z En azından uzun uzun bakışma yok. :A

• Güldürdün
Reactions: DR

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Ah Gülben, deterjanlı kekim benim. Umarım fragmandaki sahne sadece kötü bir kabustur. :(

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Niye izlediğin diziye düşman kesildin şimdi? Yoksa Kırmızı Oda'yı gölgesinde bıraktığı için mi bu tantana? :A
Yoo hala seviyorum ama Gerçek Hayat Hikayesi iddiasının altını dolduramıyor çünkü kardeşler dışında hiçbir şey gerçek değil artık. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Yoo hala seviyorum ama Gerçek Hayat Hikayesi iddiasının altını dolduramıyor çünkü kardeşler dışında hiçbir şey gerçek değil artık. :A
Dizinin akışını kötüye götürmüyorsa bir sıkıntı yok? :A

Kırmızı Oda'da her şey kitapta olduğu gibi yansıtılıyor sanki. :A

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Madem rahatsızsın izleme.ss Gerçek hayat hikayesi deniliyor ama öyle işlenmiyor muhabbeti çok saçma. Daha önce de dedim İG, DEK de çok farklı işlendi. Hatta çok sevdiğin Kırmızı Oda bile bire bir gitmiyorken sadece Masumlar Apartmanı’na laf söylemen aşırı saçma ve yine taraflılığını gösteriyor. :A Gülseren Budayıcıoğlu hikaye sahibi aynı zamanda senaryoda da söz hakkı var. Eser sahibi bile izin veriyor buna. :A Her uyarlama ya da esinleme iş bire bir aynı gidecek diye bir kural yok canım. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Gerçek bir hikayeyi Gülben ile Masal Saati'ne çeviren herkese teşekkürler. :A

20201130_141431.jpg
20201130_172931.jpg

Madem rahatsızsın izleme.ss Gerçek hayat hikayesi deniliyor ama öyle işlenmiyor muhabbeti çok saçma. Daha önce de dedim İG, DEK de çok farklı işlendi. Hatta çok sevdiğin Kırmızı Oda bile bire bir gitmiyorken sadece Masumlar Apartmanı’na laf söylemen aşırı saçma ve yine taraflılığını gösteriyor. :A Gülseren Budayıcıoğlu hikaye sahibi aynı zamanda senaryoda da söz hakkı var. Eser sahibi bile izin veriyor buna. :A Her uyarlama ya da esinleme iş bire bir aynı gidecek diye bir kural yok canım. :A
Daha önce de aynı şeyi yazmıştım değişsin elbet ama tamamen farklı bir yere de savrulmasın. Şu an karakter isimleri dışında hiçbir şeyin gerçekle alakası kalmadı ki en azından Kırmızı Oda'da bazı şeyler değişse de büyük ölçüde sadık kalınıyor. Yoksa dizi hala iyi ama gerçek hikaye kafasıyla izlenmeyince. :A

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Gerçek bir hikayeyi Gülben ile Masal Saati'ne çeviren herkese teşekkürler. :A

Ekli dosyayı görüntüle 95647
Ekli dosyayı görüntüle 95648

Daha önce de aynı şeyi yazmıştım değişsin elbet ama tamamen farklı bir yere de savrulmasın. Şu an karakter isimleri dışında hiçbir şeyin gerçekle alakası kalmadı ki en azından Kırmızı Oda'da bazı şeyler değişse de büyük ölçüde sadık kalınıyor. Yoksa dizi hala iyi ama gerçek hikaye kafasıyla izlenmeyince. :A
Neyse sen bu dizi ağzıyla kuş tutsa bile eleştirirsin. Ben seni biliyorum. Senin için varsa yoksa Kırmızı Oda. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Jenerikteki "Gerçek Bir Hayat Hikayesi" yazısı "Gerçek Hayat Hikayesinden Uyarlanmıştır" olmuş ve dizi yayınlanırken altta yazan gerçek hikaye ifadesi de kalkmış. :eek: Neyse ki gerçek olmayan hikaye üzerinden bu yanlışta ısrarcı olmamışlar emeği geçen herkese teşekkürler. :A @Özgür @kerem

IMG_20201201_204727.jpg

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Jenerikteki "Gerçek Bir Hayat Hikayesi" yazısı "Gerçek Hayat Hikayesinden Uyarlanmıştır" olmuş ve dizi yayınlanırken altta yazan gerçek hikaye ifadesi de kalkmış. :eek: Neyse ki gerçek olmayan hikaye üzerinden bu yanlışta ısrarcı olmamışlar emeği geçen herkese teşekkürler. :A @Özgür @kerem

Ekli dosyayı görüntüle 95701
Kına yak. :A

Darısı diğer OGM dizilerinin başına o zaman. :A Ne de olsa onlar da birebir gitmiyor.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: Özgür

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yoo valla Kırmızı Oda gidiyor onda uygulanmasına gerek yok. :A DEK'i bilmiyorum ama. :A

Gerçek hikayenin içine edip gerçek hikaye diye pazarlamak yakışık almıyordu doğru olanı yapmışlar. :A
Yazmayım diyorum da Kırmızı Oda sence %100 gerçek hikaye mi? :A

Bu arada sıradan bir bölüm oldu fragmanı izlesek yeterdi :A