'Maske: Kimsin Sen' Hakkında RTÜK'ten Şok Karar!

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Laik(?) ülke

• Beğendim
Reactions: cookies

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Açıkçası ilk duyduğumda gülme geldi. Laik ülke sistemi vs yazmaya gerek yok ki her türlü komedi bu. Maske programını paganlık vs ile bağdaşlaştırmak.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Acıyorum bu insanlara.. Sadece acıyorum.
Tiksiniyorum bu insanlarla aynı havayı soluduğum için... Ama az kaldı.. Devran dönecek.. Hepsi kaçacak delik arayacak...

Çok merak ediyorum, bu yarışmayı Atv yada Trt verseydi bu yaygara kopacak mıydı?

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Acıyorum bu insanlara.. Sadece acıyorum.
Tiksiniyorum bu insanlarla aynı havayı soluduğum için... Ama az kaldı.. Devran dönecek.. Hepsi kaçacak delik arayacak...

Çok merak ediyorum, bu yarışmayı Atv yada Trt verseydi bu yaygara kopacak mıydı?
Yok abi diğer kanallarda olsa bile bu saçmalığın olacağını sanmıyorum. İnsanlar artık nasıl ceza uyduracağını şaşırdı. Bu arada Fox da pek beğendiğim bir kanal değil ama yıllardır çok fena çifte standartlar oluyor hatta daha fazlasını bile görüyoruz. Son olay tam buna örnek.
------

Galiba kusacağım...

Yok pagan kültürü, yok satanizm, yok tapınak şovalyeleri. Ya kardeşim günde 5 kere bangır bangır ezan okutan ben miyim? Nasıl oluyor da hâlâ daha mağdur olubiliyorsunuz?

Çocuğu korkuyormuş. 3 yaşına gelince eline telefon/tablet veren dangalak ebeveynlersiniz, bu mu rahatsız etti sizi?

Yeter artık, defolun şu ülkeden, rahat bir nefes alabilelim.
Usta her şey tamam da ezan ne alaka? Başka ülkelerde de okunmuyor mu?

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Yok abi diğer kanallarda olsa bile bu saçmalığın olacağını sanmıyorum. İnsanlar artık nasıl ceza uyduracağını şaşırdı. Bu arada Fox da pek beğendiğim bir kanal değil ama yıllardır çok fena çifte standartlar oluyor hatta daha fazlasını bile görüyoruz. Son olay tam buna örnek.
------

Usta her şey tamam da ezan ne alaka? Başka ülkelerde de okunmuyor mu?
Bu derece dinini dayatan bir topluluğun mağdur olma ve şikayet etme şansı/hakkı yok.

Konu dışı ama yine de sorayım bilen varsa. Ezan okutulan başka bir ülkede ses seviyesi ne kadar? Bir kişi şarkı dinlerken ezan başladığında şarkının sesini son seviyeye getirmek zorunda kalıyor mu mesela?

• Beğendim

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Çocuklar izliyor diye sitem edenler de çocukları sakinleşsin diye tik-tok açıp telefonu ellerine veren ebeveynler.

Çocuklarınızı bu kadar düşünüyorsunuz madem bir kere kontrol ettiniz mi bu çocuklar hangi içeriklere göz atıyor sosyal medyada? Sguid Game'den haberi olmayan çocuk yok. O da mı TV'de yayınlandı? Geldiğimiz bu çağda zaten çocuk bir şeyi izlemek istiyorsa izler bir şekilde. TV'ye suçu atmayın.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bu derece dinini dayatan bir topluluğun mağdur olma ve şikayet etme şansı/hakkı yok.

Konu dışı ama yine de sorayım bilen varsa. Ezan okutulan başka bir ülkede ses seviyesi ne kadar? Bir kişi şarkı dinlerken ezan başladığında şarkının sesini son seviyeye getirmek zorunda kalıyor mu mesela?
Diğer ülkelerde bulunmadım hiç ama dünyanın her yerinde okutuluyor ve ezan sesine uyandığımı da hatırlamıyorum. Cami dibinde falan oturmuyorsan rahatsız edeceğini sanmıyorum.

Kararın absürt olduğunu ben de söyledim zaten ki program bir çok İslam ülkesinde de yayınlanmış program.

• Olmamış

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Abartı tepki veriyorsunuz:A Yarişmaya tepki gösterenlerden farkınız kalmıyor. :F

RTÜK üyelerinin bunu haklı bir olaymiş gibi onaylayacak ellerinde emare yok:A Oldu olacak illuminati diye bir gerçekliğin var oldugunu da kanunlara eklesinler de propagandası yapılırsa kapatsınlar kanalı:F

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Abartı tepki veriyorsunuz:A Yarişmaya tepki gösterenlerden farkınız kalmıyor. :F

RTÜK üyelerinin bunu haklı bir olaymiş gibi onaylayacak ellerinde emare yok:A Oldu olacak illuminati diye bir gerçekliğin var oldugunu da kanunlara eklesinler de propagandası yapılırsa kapatsınlar kanalı:F
Çok normâl bir tepki veriyoruz.

Diğer ülkelerde bulunmadım hiç ama dünyanın her yerinde okutuluyor ve ezan sesine uyandığımı da hatırlamıyorum. Cami dibinde falan oturmuyorsan rahatsız edeceğini sanmıyorum.

Kararın absürt olduğunu ben de söyledim zaten ki program bir çok İslam ülkesinde de yayınlanmış program.
Uyandırmasına gerek yok, rahatsız etmesi yeterli.

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
İyi de diyorum ezan her yerde okunuyor. ABD'de Almanya'da bir çok yerde cami az veya çok mevcut.
Önceki mesajlarımı tekrar oku. Aynı mesajları tekrar tekrar yazmak istemiyorum.
İnşallah gidersin de o gittiğin yerde de yeni ezan okunmaya başlar. :A
Yeni ezan mı? Güncelleme mi geldi? Gitsem de gitmesem de umarım o gitmek istediğim ülkelerde ezan okunmaya başlanmaz. Eğer başlanırsa o ülkeler de çöküşe geçer.

• Harika

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710

Yeni ezan mı? Güncelleme mi geldi? Gitsem de gitmesem de umarım o gitmek istediğim ülkelerde ezan okunmaya başlanmaz. Eğer başlanırsa o ülkeler de çöküşe geçer.
Başka ülkelerde yaşamadığım için bilmiyorum dedim ama her yerde duyulacak bir şekilde okunuyor.

• Olmamış

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060

Olm ne alakası var, çöküşe geçmek ile ezan okunması arasında? :A

Ezan bir davettir, namaza davettir. Dinlemesen bile okunmasına saygı duymak zorundasın. Ayrıca ses rahatsız edecek kadar fazla da gelmiyor. Misal cami 15-20 metre yakınımızda olmasına rağmen sabah ezanını hiç duymuyorum bile. Ayrıca senin derdin bence ezanla da değil, İslam ile bir derdin var. ;)

• Olmamış

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Olm ne alakası var, çöküşe geçmek ile ezan okunması arasında? :A

Ezan bir davettir, namaza davettir. Dinlemesen bile okunmasına saygı duymak zorundasın. Ayrıca ses rahatsız edecek kadar fazla da gelmiyor. Misal cami 15-20 metre yakınımızda olmasına rağmen sabah ezanını hiç duymuyorum bile. Ayrıca senin derdin bence ezanla da değil, İslam ile bir derdin var. ;)
Çooook alakası var da burada tartışmak yapacağım en son iş.

Yoo, saygı duymak zorunda değilim.

Zaten öyle, benim derdim İslam'la, dinlerle.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,167
Puanı
1,061
Her dine saygı gösterilmesi gerek. Ben burada ülkeme ziyarete gidip, dönüpte ezana laf atanlara haddini bildiriyorsam, elbet herkes saygı duyacak. İnansan yada inanmasan, fark etmez.

Noel ağacı dikebiliyorsak, ezana da saygı gösterilecek.

Ama bu RTÜKün kararlarını doğrulamaz.