ATV Maraşlı - Dizi Yorumları

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Fragmanlar muhteşem yine süper bi bölüm geliyor valla Mahur yanlış yapmaya devam ediyor bakalım neler olacak
dizi çok güzel ilerliyor böyle devam ederse Uyanıştan sonra pazartesi günü reytinglerde 2 dizi olursa şaşırmam, fragmanları acayıp beğendim

• Harika
Reactions: Angelica

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Hem bunu, hem de diziyi izledim Özgür beyciğim ama yazmaya fırsat bulamamıştım. :A İkisini de oldukça beğendim, dizinin bu ayarda devam edeceğinden şüphem yok zaten. Hatta daha da açılacaktır. :A

İlk bölümle alakalı da bir şeyler yazayım kısaca... Diziyi Ethem Özışık'ın kaleme aldığı her yerinden belli oluyor, jenerikte ismi yazmasa ve "diziyi kim kaleme almıştır?" şeklinde bir soru yöneltilse izleyenlere, muhtemelen birçok kişi onun ismini verecektir. Maraşlı zaten direkt 'Poyraz Karayel - Poyraz' ile 'Söz - Yavuz' birleşimi bir karakter olmuş. Onunla alakalı güzel bir plot twist bekliyorum ama bakalım. (Şimdilik spoiler içeren bir şeyler yazmayayım. İlerleyen zamanda uzun uzun yazarım belki...) Baya iyi yazılmış, Burak Deniz tarafından da başarıyla oynanmış karakter. Zaten çok başarılı bir oyuncu, eski rollerindeki halinden eser yok. :A Keza Alina Boz'un kendisi çok güzel, karakteri ve ailesi de yine çok başarılı yazılmış. Ailesi tamamen kapalı kutu ve her bir karakterin kendine has özellikleri, bilinmeyenleri var. Bu kısım da Poyraz Karayel'deki Ayşegül ve ailesini andırıyor biraz hatta. Ki yine bu kısım da güzelce işlenecektir...

İzleyeceğim ve devam edeceğim gibi duruyor diziye, zaten reytingler de artıyor gördüğüm kadarıyla. Çukur'un final sezonu olduğu için sonraki sezon daha rahat olacaktır dizi, tabii Ay Yapım da uzun süredir pazartesi günleri iddialı yapımlarını yayınlıyor. Belli de olmaz ama sıkıntıya düşeceğini sanmıyorum oran olarak Maraşlı'nın...

• Beğendim
Reactions: baron

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Serenay olayında bazı yorumlar okudum ve insanlar o konuk oyuncu olarak katılmaz diye oyuncuyu çok yükseklere tutuyor.
Serenayı severim ama koskoca Kıvanç Tatlıtuğ Aşkı Memnu gibi efsane bir dizide başrol oynadıktan sonra Ezele konuk oyuncu olarak katıldı.
Serenay hala öyle bir projeye imza atmadı Medcezir gençlik dizisiydi,2 sezonun reyting ortalaması 5,11 ve sonrası gelmedi zaten,dijitale gitti ama dizisi o kadar konuşulmadı diğer dijital dizilere kıyaslarsak,neden bu kadar abartılıyor anlamadım.
Bir de konuk oyuncu olmak kötü bir şey değildir bence.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Oldukça ilginç ve dikkat çekici bir dizi yapılmış. 2 bölümü de izledim ve beğendiğimi söyleyebilirim. Orjinal ve değişik karakterlere sahip. Gizem unsuru hat safhada. Kaliteli de bir renk tonlamasına sahip. Karanlık bir atmosfer, kaliteli bir yönetmenlik ve ilgi çekici bir hikaye... Bu tonda giderse izlenilebilitesi yüksek olacaktır. Müzikleri de dizinin bu havasına çok uygun tasarlanmış. Garip bir şekilde izlediğim yerli dizi sayısını da düşünecek olursak kaliteli dizilerin hepsinin bir arada yayınlandığı bir dönemden geçiyoruz. Normalde bu kadar yerli dizi aynı anda izlemezdim ama bazı dizileri sebepsiz yere izleyesim geldi ve izlemeye de devam ediyorum. Evet süreleri çok uzun, evet bu çok can sıkıcı ama diziler de bozmadan ilerliyor ilginç şekilde. Maraşlı da normalde dikkatimi hiç çekmemişti ama fragmanlardan sonra ilgimi çekti ve bölümü izledikten sonra anladım ki bu ilgiyi sonuna kadar hak ediyor.

Burak Deniz, Alina Boz ve diğer tüm karakterler işini hakkıyla yapmış. Senarist de tüm karakterlere kendine has bir şeyler eklemiş. Serhat Kılıç'ın karakteri olsun, Kerem Atabeyoğlu'nun karakteri olsun, Saygın Soysal'ın karakteri olsun gerçekten ilgi çekici. Saygın Soysal'ın karakterinin arkasındaki güç de ilerde ortaya çıkacaktır.

Maraşlı şuan dizideki en gizemli karakter. Özellikle sorguya çekildiği yer ve oradaki sahneler, rüya sahneleri, geçmişi... Çok ilgi çekici sahneler ve mevzular var. Sorgu mekanı istihbarat gibi bir yer benim anladığım. O mevzudan da güzel şeyler çıkacaktır. Zaten kızının vurulduğu olay direk Maraşlı ve Mahur'un ailesiyle ilgili olduğu için ve hatta Savaş ve öldürdüğü savcıyla ilgili olduğu için hikayenin gideceği yerler biraz belli. Ama yine de nasıl işleneceği önemli. Mahur ve Maraşlı'nın arasındaki ilişki de çok iyi ve tadında işleniyor şu aşamada. Aralarındaki diyaloglar hoş ve kaliteli. Bakalım daha neler neler izleyeceğiz...

• Beğendim

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Tekrar reytingleri:
Cumartesi: Total-1.86| AB-1.71| ABC1-1.63
Pazar: Total-2.20| AB-1.72| ABC1-2.07

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
İlk bölümü bitirdim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu sezon izlediğim en iyi işlerden biriydi.

Burak Deniz bu rolünü de hakkıyla vermiş. Çok iyi oynuyor.

Aslında sadece Burak Deniz değil tüm oyuncular rollerinin hakkını vermiş.

Bu tarz dizileri sevmem ama Maraşlı gerek çekimleriyle, gerek müzikleriyle, gerek oyunculuklarıyla bana kendini beğendirdi.

Dizinin dövüş sahneleri çok kaliteli ve mükemmeldi ve dizide gizem oldukça ön planda bu da dizinin heyecanını arttırıyor.

Genel olarak aklıma gelen şeyler bu kadar. Yarın 2. bölümü de izlemeye çalışacağım. Eğer 2. bölümü de izleyebilirsem artık pazartesileri kesinlikle Maraşlı'yı izlerim.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
2. bölümü de bitirebildim. İlk bölümün aksiyonlu sahneleri vardı da bu bölüm daha bir heyecanlı olmuş. Normalde 2. bölümü de hiç sıkılmadan izleyeceğimi zannetmemiştim ama dizi kendine o kadar bağlıyor ki hemen hemen 1 buçuk saatten biraz fazlasını çok az bi aralıkla izledim ama dediğim gibi hiç sıkmadı. Bu arada Firuzan'a bu bölüm acayip sinir oldum :A ve Maraşlı neden hala Mahur'un ailesinden şüpheleniyor anlayamadım ve çok merak etmeye başladım. :A

• Beğendim

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
3 bölüm 22 saate 2milyon izlenmeyi geçti, dizi TV'de gösterdiği başarıyı youtube'da devam ettiriyor

• Beğendim
Reactions: slhttnmtl

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
3. bölümü de bitirdim. Dizi gittikçe heyecanlı bir hal alıyor. Yalnız bu bölüm Maraşlı'nın Mahur'u dağ evine getirdikten sonraki sahneleri biraz durgundu ama onu da sonunda kapattılar. Bu arada aileden birisi değil ama Savaşla anlaşan kişi bence Ozan. :A bu arada artık izleyecek başka bölüm kalmadığı için önümüzdeki bölümü çok merak ediyorum. :A

• Beğendim

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
3. bölümü de bitirdim. Dizi gittikçe heyecanlı bir hal alıyor. Yalnız bu bölüm Maraşlı'nın Mahur'u dağ evine getirdikten sonraki sahneleri biraz durgundu ama onu da sonunda kapattılar. Bu arada aileden birisi değil ama Savaşla anlaşan kişi bence Ozan. :A bu arada artık izleyecek başka bölüm kalmadığı için önümüzdeki bölümü çok merak ediyorum. :A
zaten diziyi bu yüzden çok seviyorum değişik bir proje,diyaloglara önem veren bir dizi ne çok hızlı ne çok yavaş gidiyor herşey tempolu

• Beğendim
Reactions: slhttnmtl