Klasik Mad Men - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7 1x8

7 Güzel bölümdü. Roger'ın ne kadar adi bir herif olduğunu gördük. Fakat Jon haddini iyi bildirdi. :A Sondaki merdiven sahnesi diziyi yıllar önceki izleyişimden aklımda kalan yegane sahneydi. Öte yandan Kennedy - Nixon yarışına da yavaştan girmemiz iyiydi.

8 biraz daha aşağıda olsa da o da iyiydi. Peggy, Don'u yakaladı diye kötü görmeye başladı ama kendi de pek farklı sayılmaz. Hem de Pete ile ofisin ortasında birlikte olmak nedir? :(

9/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x9 1x10

9. bölüm Don'a iş teklifi gelen bölümdü. İşin için Betty'nin de girmesi olayları iyice ilgi çekici hale getirdi. Dizinin en sürükleyici bölümlerindendi.

10. bölüm Nixon - Kennedy yarışının öne çıktığı bölümlerden biriydi. O sahneler iyiydi. Tempo genel olarak bir önceki bölümün altındaydı. Sondaki Don'un geçmişini açıkça öğrendiğimiz kısımlar +1 puan getirdi.

9/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x11 1x12 1x13 (Sezon Finali)

Üç bölümü de neredeyse üst üste izlediğim için yorumunu da birleşik yapmak durumundayım. Hangisinde ne olmuştu biraz flu bende şu an. :A

Genel olarak üç bölüm de çok güzeldi. İlk izleyişimde de beğendiğim bölümler vardı ama diziden bu kadar yüksek tat aldığımı hiç hatırlamıyorum. Adım adım izleryazar Top 50 Dizi listesine koşuyor dizi. :Z İlk kez izleyeceğim ikinci sezon için sabırsızlanıyorum. 1-1.5 ay kadar sonra başlarım tahminen...

Don, şirkete ortak oldu. :Z Pete'e verdiği tarihi ayarlar zinciri muazzamdı. Çoraplı amcayı da seviyorum, takdir ettim. :A

Don'un kızılacak çok tarafı da var tabii ama seviyorsun da bir yandan. Peggy'ye olan tavırları sevgimde pay sahibi.

Peggy de son bölümlerde iyice öne çıkmaya başladı. Yalnız hamileliğini hiç fark etmemesi bana çok tuhaf geldi...

Ofisteki erkeklerin çoğu pislik. :( Seçim gecesi partisiydi sanırım kadınlara davranış şekilleri rezaletti. İşin kötüsü kadınlar da bu durumdan hoşnut gözüküyorlar. O dönem pek çok şey farklıysa demek. :)

Bu arada JFK'nin başkanlığı Amerika'ya hayırlı olsun. :A

9/10 9/10 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x1 2x2 2x3

Zayıf üç bölümle tatsız bir sezon açılışı yaptık maalesef.

Düşen uçak ve sonrasında gelişen iş fırsatı konusu ilginçti. Güzel detaylar da vardı. Fakat tempo çok yavaş akıyor ve ilginç olay yoğunluğu çok düşük maalesef. IMDb'de sezonun en düşük üç bölümü bu üç bölüm gözüküyor, umarım haklılardır.

7/10 7/10 6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x4 2x5 2x6

Araya hastalık girince yorumları atlamak zorunda kaldım. Şu an aklımda pek bir şey kalmadı ama ilk üç bölümden çok daha iyi üç bölüm olduğu kesin. Yalnız şu komedyen eşine fena halde gıcığım, katlanmakta zorlanıyorum o karaktere umarım kısa ömürlü olur. American Airlines'ı karşılayan Mad Men ekibi karesi müthişti. :A

8/10 8/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x7 2x8 2x9 2x10 2x11 2x12 2x13 (Sezon Finali)

Sezonun geri kalan bölümlerini de tamamladım. Arada birkaç geçiş bölümü sıkıcı olsa da genel anlamda bu 7 bölümde pek çok önemli olay oldu ve en son bölümü en iyi bölümdü...

Don ve Beth arasındaki beklenen ayrılık yaşandı ancak sürpriz bebeğin de etkisiyle geri dönüş geldi gibi.

Şirketin satılmasının etkisi nasıl olacak merak konusu. Don'un net tavrı süperdi. Yeni başkan hala başkan olacak mı acaba. :A

Peggy'nin yükselişine çok seviniyorum. Kendi odasını da kapması şahane oldu. :Z

Son bölümde Amerika - Rusya soğuk savaş gerilimi de çok iyi yansıtılmış. Amerikan gündeminin giderek yoğunlaşması da gelecek sezonlara olumlu yönde etki edecek gibi.

8/10 8/10 7/10 7/10 8/10 8/10 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x1 3x2

İlk bölüm hiç fena bir açılış değildi. Hostes kız güzeldi. :A Yalnız Jon'un bu aşırı çapkınlaşan hallerini sevmiyorum. Yangın sonrası yaşananlar ilgi çekiciydi. Maşallah şirkette terfi almayan kimse kalmadı. :A

İkinci bölüm ise çok sıkıcıydı. Yaz sıcaklarında zor geçecek gibi bu sezon...

8/10 6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3. sezonu bitirdim. Sezonun ilk yarısı durağandı, ortası daha iyiydi, son üç bölümü ise en iyi üç bölümdü.

Özellikle sezon finalini çok beğendim ve sonrası için de heyecanlandırdı. İlk kez bir sonraki sezonu böyle merak ettirmiş oldular. Eylül - Ekim gibi 4. sezona başlarım diye tahmin ediyorum.

Betty'nin bir anda her şeyi öğrenip ayrılık kararı alması çok şaşırtıcı oldu ama Betty adına sevindim. Her bulduğu kadınla ilişki yaşayan Don bu sonu kesinlikle hak ediyordu. Çocuklar adına üzüldüm...

Sezona genel puanım: 8/10

• Beğendim
Reactions: gundix123

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
5x11

Uzun bir ara verdikten sonra diziye tekrar başladım. Neden sezon ortasında yarım bıraktığımı hatırlamasam da diziyi izlemek yine keyifliydi. Açıkçası detayların çoğunu unutmuşum ama izledikçe belli başlı ayrıntılar aklıma geldi. Neyse kısacası klas ve buram buram kalite kokan bir dizi. İyi ki zamanında ileride izlerim, diyerek bu diziyi saklamışım. Şu günlerde kaliteli ve iyi bir dizi bulmak gerçekten zor. :D

Peggy karakterini hiç sevemedim ama bence şirket değişikliği onun adına iyi oldu. Bakalım ilerleyen dönemde nasıl karşımıza çıkacak ya da çıkacak mı?

Joan'ı çok seviyorum. Zor bir seçim oldu ama sonucunda hem şirket hem de kendisi için karlı sonuçlar ortaya çıktı. :D

9/10

• Beğendim
Reactions: bazinga