Disney+ Loki - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

loki-dizisi-ikinci-seozn.png

Loki

Tür:
Aksiyon, Macera, Fantastik
Süre: N/A

Yönetmen: N/A
Senaryo: N/A

Oyuncular:
Tom Hiddleston
Owen Wilson
Sophia Di Martino

IMDb Linki

Puanlar:

Dizinin Fragmanı:

Diziyle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

• Beğendim
  • Harika
Reactions: mesmeso and Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Sürekli bunu açmak aklımdaydı ama ödev yaparken vaktin geldiğini unutmuşum. Demek o gün geldi ha. :D

Bakalım yaramaz oğlumuz bizlere neler hazırlamış? :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x1

Sade ve şık bir açılış bölümü oldu. Fazla kafa karıştırmadan organizasyonun amacı anlatıldı. Loki'nin MCU içindeki durumu da netlik kazandı. Bölüm sonunda da gerekli kafa karışıklığını yaratıp bir sonraki bölüm için merak uyandırdı.

Açlış sahnesini görünce bir an yanlış yere mi geldik diye düşündüm. Morbius'un Loki'nin hayatından anlar gösterdiği sahnede bütün MCU gözümün önünden geçti. Vay anasını ya harbiden zaman akıp geçiyor. Loki'nin Frigga ve Odin'in ölümünü görmesi üstüne de kendi ölümünü gördüğü sahnedeki oyunculuk harikaydı. Sonunu bilen Loki bundan sonra daha da zevkle izlenir.

Bölümün sonunda Loki'nin dizinin kötü adamı olarak lanse edilmesi beni şaşırttı. Karanlık içinde yüzünü göstermemeleri beni şüphelendirdi. O kişi Loki çıkmazsa hiç şaşırmam. Ayrıca TVA elemanlarının ölebildiğini göstermelerini sevdim. Yani ölümsüz bir organizasyon değiller.

Time Keepers'ları görmek güzeldi. Loki'ye izletilen animasyon çok güzel hazırlanmıştı. Evrendeki zaman kavramını anlamayanlar için güzel bir anlatım şekli oldu.

TVA çok masum bir organizasyona benzemiyor. Adam bilet almadı diye hemen sildiler onu. Loki'nin konuştuğu Casey'de durumundan fazla memnun değildi. Dizinin sonunda acaba TVA yok olabilir mi? Ayrıca bu kadar çoklu evrenlerden konuştuktan sonra dizinin sonunda Doctor Strange veya Spider-Man filminden bahsedilir mi merak ediyorum.

Loki'nin Endgame'de nereye gittiğini de görmüş olduk. Garibim Moğollar ne olduğunu anlamadı.

TVA'de Sonsuzluk Taşları'nı görünce bir şok oldum. Uğruna dünya nüfusunun yarısının yok olduğu taşları adamlar tutacak olacak kullanıyormuş. Eski Loki olsa oradan çıkarken taşları kesin cebine atardı.

Credit kısmında bir çok tipte Loki vardı. Acaba bu sonraki bölümler için bize bir ipucu muydu? Zaten dosyasında cinsiyet olarak "fluid" yazması da garipti. Sonraki bölümlerde onu çeşitli tiplerde göreceğimizi biliyorduk ama bu ayrıntı biraz garip duruyor.

Ayrıca bir insanın (robot olmadığı kesinleşti) uçaktan para dolu çantayla atlamasına neden olacak kadar büyük bir iddia ne olabilir ki? İleride bundan biraz daha bahsetseler güzel olur.

7/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
1 ay önce ciddi ciddi haber sayfalarında öyle bir haber okumuştum gerçek degilmiymiş ya :A
Her haber sayfalarının dediklerine inanmamak gerek... :A Bir oyuncu evet yazar da olabilir ama Marvel'da oynayan bir oyuncunun yazar kadrosunda olması pek olası değil. Lakin Tom Hiddleston için özel bir proje olduğu için yapımcı kadrosunda var zaten kendisi. Muhakkak söz sahibi olduğu yerler vardır. :A

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Her haber sayfalarının dediklerine inanmamak gerek... :A Bir oyuncu evet yazar da olabilir ama Marvel'da oynayan bir oyuncunun yazar kadrosunda olması pek olası değil. Lakin Tom Hiddleston için özel bir proje olduğu için yapımcı kadrosunda var zaten kendisi. Muhakkak söz sahibi olduğu yerler vardır. :A
Bizde biliyoruz oğlum nereye güvenilir güvenilmez :) bence de.

• Güldürdün
Reactions: MEnes

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x2

Loki'nin o gizemli kişi olmayacağını biliyordum. Ben Lady Loki meselesini hepten unutmuştum. Geçen bölümden sonra okuduğum yorumlarda onun zaten diziye geleceğini hatırladım. Sonunda kendisini de görmek güzel oldu.

Loki'nin Morbius'a ihanet etmiş gibi olmasına üzüldüm. Lady Loki'nin portaldan geçtikten sonra Loki'nin gelmesi için bilerek portalı kapatmadığını düşünüyorum. Sonraki bölümde ikisini daha fazla konuşurken görürüz. Lady, Time Keepers'ın yerini de bildiğine göre bir saldırı planlıyor olması yüksek ihtimalli.

Lady Loki bütün MCU'nun ortasına bir bomba attı ve gitti. Zaman çizgisine attığı bomba sayesinde MCU içinde multiverse dönemi bence başladı. Time Keepers'in bu durumu düzeltmek için ortaya çıkacaklarını düşünüyorum. Ayrıca bu bombalama olayı sayesinde Doctor Strange 2 ve Spider-Man filmi bence doğrudan etkilendi.

Loki'nin Ragnarok'u öğrendiği zamanki ifadesine çok üzüldüm. Geçen bölüm hem sevdiklerinin öldüğünü görmek hem de bunu öğrenmek onu aşırı üzmüştür. Bu yüzden zamanı değiştirmek için Time Keepers'a saldırmayı istiyor olabilir.

Mobius'tan sonlara doğru Loki'nin tarafına geçiş bekliyorum. Söylediğine göre bu zamana kadar Time Keepers'ı hiç görmemiş. Ayrıca jet skiye de binmek istiyor ama kurallar buna izin vermiyor. Bir yerden sonra özgürlüğüne kavuşmak için Loki'yle iş birliğine gitmesi olası.

8/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x3

Ben bölümden aşırı zevk aldım. Harika CGI sahneleri izledik. Loki ve Sylvie çok güzel ikili oldular. Hatta fazla iyi oldular. İkili arasında bir aşk olursa hiç şaşırmam.

Sylvie'nin kendisine Loki dedirtmemesini ben sevdim. Bu sayede bazılarının kafa karışıklığı giderilmiş olur. Hakkında fazla bir şey öğrenemedik ama baya güçlü olduğunu gördük.

Sylvie sayesinde TVA'nın bir yalanını öğrenmiş olduk. Oradaki personelin direkt Time Keepers tarafından yaratıldığını düşünmüştük ama öyle değilmiş. Bu bilgi Loki'nin işine çok yarayacaktır. Mobius'u kendi tarafına çekmesi daha da kolaylaştı bence.

Lamentis-1 sahneleri harikaydı. Çok kaliteli çekimlere sahipti. Ben ikilinin son anda kurtulmasını beklerken orada sıkışıp kaldılar. O kıyametten nasıl kaçacaklarını çok merak ediyorum. Morbius'un son anda gelip onları kurtarmasını bekliyorum.

8/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x4

Bölümün ortasına kadar çok beğenmemiştim. Tam tahmin ettiğim şekilde gidiyordu ancak Mobius'un silinmesinin ardından bölümü ağzım açık izlemedim. Bölümün sonuna doğru heyecandan kalbim çok hızlı atıyordu.

Time Keepers'ın robot çıktığını gördük. Loki ve Sylvie'nin bu kadar kolay yanlarına gelmesinden kıllanmıştım. Loki'nin çizgiyi bozmak için Sylvie'ye açılmaya çalışması hem zekiceydi hem de komikti. Tabii o sırada Loki'nin silinmesi beni şok etti.

After credit sahnesinde sonunda diğer Loki'leri gördük. Muhtemelen onlar da silinmiş Loki'ler. Acaba Mobius da böyle bir yere mi gitti? Umarım öyle olmuştur yoksa çok üzülürüm. Loki'nin uyandığı yer New York'a benziyor. Arkada Avengers binasına benzer bir yapı vardı.

Zaman çizgisinin arkasından çıkacak kişinin Kang olması ihtimali çok yükseldi. Ravonna'da onun uygulayıcısı sanırım. Ant-Man filminden önce Kang'ı burada görsek efsane olur.

Bölümün başında ufakta olsa Sylvie'nin geçmişini gördük. Asansörde Sylvie'nin sorduğu gibi nedenini daha öğrenemedik. Yeni bölümde Ravonna söyleyecektir diye umut ediyorum.

Lady Sif'i uzun zaman sonra görmek çok mutlu etti. Ben bir bölümde Frigga'nın gelmesini de bekliyorum.

9/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x5

Sondaki sahne görsel açıdan muhteşemdi. Klasik Loki'nin gelip Asgard'ı tekrar yaratması beni büyüledi. Gerçekten sınırsız bir gücü varmış. Alioth'un arkasından daha ihtişamlı bir binanın çıkmasını bekliyordum. O binadan Kang çıksa da azıcık heyecanlansak.

Klasik Loki'nin hikayesine üzüldüm. TVA cidden çok kötü bir oluşum. Adamların huzurlu yaşamasını bile istemiyor. Kid Loki'nin yakalanma hikayesi de oldukça ilgi çekiciydi. O hikayeyi What If? dizisinde görmeyi çok isterim.

Başkan Loki'nin bu kadar boş bir olay çıkmasına çok üzüldüm. Fragmanlarda en heyecanlandığım olaylardan biriydi. Keşke daha düzgün görebilseydik.

Ravonna dizinin kötüsü gibiydi ama acaba son bölümde bizimkiler yardım edecek mi diye de düşünüyorum. Sylvie onun da aklını karıştırdı muhtemelen. Yoksa gidip dosyaları istemezdi. Mobius sayesinde bizimkilere belki yardım eder.

Sylvie'nin B-15'e ne gösterdiğini çok merak ediyorum. Ondan değişik bir hava aldım. Çok şaşırmış gibi değildi. Daha çok zamanının gelmesini bekliyor gibiydi.

8/10

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
1x5

Sondaki sahne görsel açıdan muhteşemdi. Klasik Loki'nin gelip Asgard'ı tekrar yaratması beni büyüledi. Gerçekten sınırsız bir gücü varmış. Alioth'un arkasından daha ihtişamlı bir binanın çıkmasını bekliyordum. O binadan Kang çıksa da azıcık heyecanlansak.

Klasik Loki'nin hikayesine üzüldüm. TVA cidden çok kötü bir oluşum. Adamların huzurlu yaşamasını bile istemiyor. Kid Loki'nin yakalanma hikayesi de oldukça ilgi çekiciydi. O hikayeyi What If? dizisinde görmeyi çok isterim.

Başkan Loki'nin bu kadar boş bir olay çıkmasına çok üzüldüm. Fragmanlarda en heyecanlandığım olaylardan biriydi. Keşke daha düzgün görebilseydik.

Ravonna dizinin kötüsü gibiydi ama acaba son bölümde bizimkiler yardım edecek mi diye de düşünüyorum. Sylvie onun da aklını karıştırdı muhtemelen. Yoksa gidip dosyaları istemezdi. Mobius sayesinde bizimkilere belki yardım eder.

Sylvie'nin B-15'e ne gösterdiğini çok merak ediyorum. Ondan değişik bir hava aldım. Çok şaşırmış gibi değildi. Daha çok zamanının gelmesini bekliyor gibiydi.

8/10
İlk cümle 6.bölümden sonra daha büyük değer kazanacak :A

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x6

Biraz daha aksiyonlu bir final olmasını isterdim ama nicelik olarak baya iyi bir sezon finali oldu. Yalan yok bir ara diyaloglardan çok sıkıldım ama sonlara doğru dizi istediğim kıvama geldi.

Jonathan Mayors'u Ant-Man filminden önce Kang olarak görmek mutlu etti. WandaVision gibi boş yere beklememiş olduk. Burada bize istediğimiz kişiyi gösterdiler.

Kang'in ölmesiyle multiverse olayına resmen girdik diyebiliriz. Bundan sonra evrenin yükü tamamen Doctor Strange'in omuzlarında.

Loki'nin döndüğü evrenin değişmesi şaşırttı. 2. sezonda tekrar baştan kendini haklı çıkartmaya çalışacak. Adam zaten bir kez daha hayal kırıklığına uğradı. Sylvie'nin onu kullanmasına cidden üzüldüm.

Ravonna özgürlüğü bulmaya nereye gitti acep? Önce kendi geldiği yere bulur bence. Hatta gidip Mobius'un gerçekliğini de bulsa ne güzel olur be. Sonra Loki ile el ele verip Kang'i indirseler...

Mobius'u jet-ski de görmeyi istiyordum ama o da olmadı. 2. sezonun açılışı öyle olsa efsane olur.

9/10