Disney+ Loki - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Moderatör
Süper Lig Tahmin Şampiyonu
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
27,957
Puanı
861
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

loki-dizisi-ikinci-seozn.png

Loki

Tür:
Aksiyon, Macera, Fantastik
Süre: N/A

Yönetmen: N/A
Senaryo: N/A

Oyuncular:
Tom Hiddleston
Owen Wilson
Sophia Di Martino

IMDb Linki

Puanlar:

Dizinin Fragmanı:

Diziyle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

• Beğendim
  • Harika
Reactions: mesmeso and Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
6,218
Puanı
710
Sürekli bunu açmak aklımdaydı ama ödev yaparken vaktin geldiğini unutmuşum. Demek o gün geldi ha. :D

Bakalım yaramaz oğlumuz bizlere neler hazırlamış? :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
6,218
Puanı
710
1x1

Sade ve şık bir açılış bölümü oldu. Fazla kafa karıştırmadan organizasyonun amacı anlatıldı. Loki'nin MCU içindeki durumu da netlik kazandı. Bölüm sonunda da gerekli kafa karışıklığını yaratıp bir sonraki bölüm için merak uyandırdı.

Açlış sahnesini görünce bir an yanlış yere mi geldik diye düşündüm. Morbius'un Loki'nin hayatından anlar gösterdiği sahnede bütün MCU gözümün önünden geçti. Vay anasını ya harbiden zaman akıp geçiyor. Loki'nin Frigga ve Odin'in ölümünü görmesi üstüne de kendi ölümünü gördüğü sahnedeki oyunculuk harikaydı. Sonunu bilen Loki bundan sonra daha da zevkle izlenir.

Bölümün sonunda Loki'nin dizinin kötü adamı olarak lanse edilmesi beni şaşırttı. Karanlık içinde yüzünü göstermemeleri beni şüphelendirdi. O kişi Loki çıkmazsa hiç şaşırmam. Ayrıca TVA elemanlarının ölebildiğini göstermelerini sevdim. Yani ölümsüz bir organizasyon değiller.

Time Keepers'ları görmek güzeldi. Loki'ye izletilen animasyon çok güzel hazırlanmıştı. Evrendeki zaman kavramını anlamayanlar için güzel bir anlatım şekli oldu.

TVA çok masum bir organizasyona benzemiyor. Adam bilet almadı diye hemen sildiler onu. Loki'nin konuştuğu Casey'de durumundan fazla memnun değildi. Dizinin sonunda acaba TVA yok olabilir mi? Ayrıca bu kadar çoklu evrenlerden konuştuktan sonra dizinin sonunda Doctor Strange veya Spider-Man filminden bahsedilir mi merak ediyorum.

Loki'nin Endgame'de nereye gittiğini de görmüş olduk. Garibim Moğollar ne olduğunu anlamadı.

TVA'de Sonsuzluk Taşları'nı görünce bir şok oldum. Uğruna dünya nüfusunun yarısının yok olduğu taşları adamlar tutacak olacak kullanıyormuş. Eski Loki olsa oradan çıkarken taşları kesin cebine atardı.

Credit kısmında bir çok tipte Loki vardı. Acaba bu sonraki bölümler için bize bir ipucu muydu? Zaten dosyasında cinsiyet olarak "fluid" yazması da garipti. Sonraki bölümlerde onu çeşitli tiplerde göreceğimizi biliyorduk ama bu ayrıntı biraz garip duruyor.

Ayrıca bir insanın (robot olmadığı kesinleşti) uçaktan para dolu çantayla atlamasına neden olacak kadar büyük bir iddia ne olabilir ki? İleride bundan biraz daha bahsetseler güzel olur.

7/10

MEnes

Moderatör
Süper Lig Tahmin Üçüncüsü
Reaksiyon puanı
15,015
Puanı
710
1 ay önce ciddi ciddi haber sayfalarında öyle bir haber okumuştum gerçek degilmiymiş ya :A
Her haber sayfalarının dediklerine inanmamak gerek... :A Bir oyuncu evet yazar da olabilir ama Marvel'da oynayan bir oyuncunun yazar kadrosunda olması pek olası değil. Lakin Tom Hiddleston için özel bir proje olduğu için yapımcı kadrosunda var zaten kendisi. Muhakkak söz sahibi olduğu yerler vardır. :A

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,350
Puanı
1,061
Her haber sayfalarının dediklerine inanmamak gerek... :A Bir oyuncu evet yazar da olabilir ama Marvel'da oynayan bir oyuncunun yazar kadrosunda olması pek olası değil. Lakin Tom Hiddleston için özel bir proje olduğu için yapımcı kadrosunda var zaten kendisi. Muhakkak söz sahibi olduğu yerler vardır. :A
Bizde biliyoruz oğlum nereye güvenilir güvenilmez :) bence de.

• Güldürdün
Reactions: MEnes