Liverpool 1-4 Manchester City | Premier Lig 20-21 Sezonu - 23.Hafta Maçı

Maç Nasıl Sonuçlanır?

• Berabere Biter

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
  • Anket kapatılmış .

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1200021_1.jpg

2020-21 Sezonu Premier Lig 23.hafta mücadelesinde Liverpool kendi evinde Manchester City'i konuk ediyor. Geçtiğimiz sezona damgasını vuran ancak bu sezon işler istediği gibi gitmeyen ve lig tablosunda 40 puanla 4.sırada bulunan Liverpool, galip gelerek şampiyonluk yarışından kopmamayı amaçlarken; Liverpool'un 7 puan önünde 47 puanla liderlik koltuğunda oturan ve ligdeki son 9 maçta 9'da 9 yapıp son 6 maçta ise hiç gol yemeyen Manchester City ise bu seriyi devam ettirmek ve puan farkını açmak için mutlak galibiyet parolasıyla yola çıkıyor.

Liverpool'un yeni transferi, milli futbolcumuz Ozan Kabak'ın ise bugün ilk kez Liverpool forması giymesi bekleniliyor.

Saat 19.30'da S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak mücadeleyi hakem Micheal Oliver yönetecek. Maçla ilgili yorumlarınızı bu konu altından yapabilirsiniz.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Liverpool’un devri 1 senede böylesine patladı demek ki tesadüfmüş. Premier Ligin en iyi takımı Man City, Premier Lig ve dünyanın en iyi hocası kel adam Pep Guardiaola’dur ve konu bu gece itibariyle tartışmaya kapanmıştır.
Gs tandeminde Taylan ve Etebo oynasa takım patlar, City'de Fernandinho ve bir stoper oynasa o da patlar ki geçen sene patladı. 2019-2020 Liverpool'u tarihin en iyi takımlarından biridir. Gırgır yapıyor olmana rağmen not düşmek istedim. ✍️

• Sinir Bozucu
Reactions: Tolstoyevski

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Gs tandeminde Taylan ve Etebo oynasa takım patlar, City'de Fernandinho ve bir stoper oynasa o da patlar ki geçen sene patladı. 2019-2020 Liverpool'u tarihin en iyi takımlarından biridir. Gırgır yapıyor olmana rağmen not düşmek istedim. ✍️
Ozan'ı oynatacaktı Henderson'ı çekmek yerine oraya. Ozan'a güvenmeyeceksen niye aldın derler adama. Adam en azından stoper. Türk teknik adamlarını andırdı bana bu yaptığıyla hiç yakışmadı Klopp'a.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Ozan'ı oynatacaktı Henderson'ı çekmek yerine oraya. Ozan'a güvenmeyeceksen niye aldın derler adama. Adam en azından stoper. Türk teknik adamlarını andırdı bana bu yaptığıyla hiç yakışmadı Klopp'a.
Rencide olma ihtimaline karşı oynatmayıp iyiliğini istemiştir muhtemelen.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Oynatmadı kendisi rencide oldu.
Adam zaten kalitesinin altındaki Schalke'de 25-30 maç boyunca galibiyet yüzü göremedi, farklı skorlar ile mağlubiyetler yaşadı, üstüne hiç oynamadığı lige gelip o ligin de en iyi takımına karşı mı oynasın hemen ilk maçında? Mahrez, Foden, Sterling üçlüsü Ozan'ı şaklabana çevirirdi.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ya bu Manchester City 12. sıralarda falan takılmıyor muydu tam bu sezon kurtuluyoruz artık derken zirvede tek başlarına kaldılar. :( Klopp fena çuvalladı bu sezon, o takımı bu kadar kısa zamanda batırabilmek büyük marifet. Tamam en kilit adamın sakatlandı da yani stoper sakatlandı diye de tepetaklak olmamalı dünyanın en iyi takımı... Mane ve Salah'ı satsalar bile bu kadar çökmezlerdi herhalde...

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Adam zaten kalitesinin altındaki Schalke'de 25-30 maç boyunca galibiyet yüzü göremedi, farklı skorlar ile mağlubiyetler yaşadı, üstüne hiç oynamadığı lige gelip o ligin de en iyi takımına karşı mı oynasın hemen ilk maçında? Mahrez, Foden, Sterling üçlüsü Ozan'ı şaklabana çevirirdi.
O zaman alma Ozan'ı madem City'nin şaklabana çevireceğini düşünüyorsun, oynatmıyorsun o zaman Ozan'dan olmaz Liverpool stoperi. Kaldı ki ben öyle düşünmüyorum. Schalke'deki takım arkadaşları ile şimdiki takım arkadaşları bir değil. İki tane orta sahadan devşirme adamla oynayacağına bir tane saf stoper ile oynayabilirdi. Korkak davrandı.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
O zaman alma Ozan'ı madem City'nin şaklabana çevireceğini düşünüyorsun, oynatmıyorsun o zaman Ozan'dan olmaz Liverpool stoperi. Kaldı ki ben öyle düşünmüyorum. Schalke'deki takım arkadaşları ile şimdiki takım arkadaşları bir değil. İki tane orta sahadan devşirme adamla oynayacağına bir tane saf stoper ile oynayabilirdi. Korkak davrandı.
Üstteki mesajımı buraya kopyaladığımı varsay.

• Olmamış
Reactions: HeisenBerg

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oynatmaması daha iyi olmuş. Bu maçta oynasaydı ve maç 1-4 bitseydi Ozan'ı harcarlardı Liverpool'da. Şimdi ise kurtarıcı olarak gelecek sonraki maç. :)

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
@HeisenBerg adam 52 gol yiyen takımdan dünyanın en klas takımlarından birine transfer olmuş, seviyesini tartışmanın anlamı yok. Yine bu adamın takımı 52 gol yedi, hemen ilk maçında dünyanın en iyi futbolcularının önüne atmazsın. Yapma, etme gözünü seveyim Allah aşkına.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
@HeisenBerg adam 52 gol yiyen takımdan dünyanın en klas takımlarından birine transfer olmuş, seviyesini tartışmanın anlamı yok. Yine bu adamın takımı 52 gol yedi, hemen ilk maçında dünyanın en iyi futbolcularının önüne atmazsın. Yapma, etme gözünü seveyim Allah aşkına.
Abi tamam da iki yeni stoper almışsın bari ikisinden birini oynat onun yerine iki tane pozisyonu stoper olmayan adamla çıkıyorsun City karşısına. Bence bu daha saçma. Böyle bir şeye mantıklıydı demezsin herhalde?

Ozan olsa Liverpool yenilmezdi diye bir iddiam yok, Ozan şu haliyle pişmiş bir stoper de değil ama boşuna Klopp tedrisatından geçip daha iyi olacak demiyoruz. Klopp bugün ona gerçekten güvendiğini gösterebilirdi, gösteremedi ama maalesef.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi

Schalke'den transfer olmuş olsa bile tecrübesi sınırlı ve dünya yıldızı bir stoper değil, Sergio Ramos'u transfer etmediler sonuçta. İlk maçının Manchester City'e karşı olması mantıksız olurdu, yeni transferin takıma alışma sürecine kötü etki ederdi.

Sırf Galatasaray çıkışlı diye anti davranmayın şimdi adama, hiç gerek yok. :A

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Oynatmaması daha iyi olmuş. Bu maçta oynasaydı ve maç 1-4 bitseydi Ozan'ı harcarlardı Liverpool'da. Şimdi ise kurtarıcı olarak gelecek sonraki maç. :)
Tersi olsaydı Ozan iyi bir performans gösterseydi bu sefer de çok özgüvenli bir başlangıç yapmış olacaktı. Risk almak gerekebiliyor bazen.
------

Schalke'den transfer olmuş olsa bile tecrübesi sınırlı ve dünya yıldızı bir stoper değil, Sergio Ramos'u transfer etmediler sonuçta. İlk maçının Manchester City'e karşı olması mantıksız olurdu, yeni transferin takıma alışma sürecine kötü etki ederdi.

Sırf Galatasaray çıkışlı diye anti davranmayın şimdi adama, hiç gerek yok. :A
? Ben Ozan oynamalıydı diyorum sen Galatasaray çıkışlı diye anti davranıyorsun diyorsun. Konuda Ozan'ı savunuyorum ben bence yanlış anladın yazdıklarımı.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Tersi olsaydı Ozan iyi bir performans gösterseydi bu sefer de çok özgüvenli bir başlangıç yapmış olacaktı. Risk almak gerekebiliyor bazen.
------

? Ben Ozan oynamalıydı diyorum sen Galatasaray çıkışlı diye anti davranıyorsun diyorsun. Konuda Ozan'ı savunuyorum ben bence yanlış anladın yazdıklarımı.
Ozan'ın oynamaması Kloop'un suçu değil, Ozan'a karşı yaptığı iyilik. Oynatsaydı insafsızlık yapmış olurdu o yüzden City karşısında oynamaması en doğrusu oldu. İlk maçı, daha geçen hafta gelmiş, uyum süreci var ve çok önemli bir bölge. Yani forvet, orta saha olsa duruma göre gerekirse değiştirir ama stoperde kolay değil o işler, 90 dakikayı çıkarmak zorunda ve karşısındaki rakip de ligin en iyisi... Tecrübesiz bir yeni transferi o bölgeye ilk maç olarak bu maçtan emanet eder ve farklı mağlubiyet alırsan, o yeni transferin motivasyon ve morali dip yapar ve bu da gereksiz bir özgüvensiz kariyer başlangıcı olur takıma.

O yüzden Ozan'ın iyiliğini isteyen bu maçta oynatmayı düşünmezdi, Klopp da öyle yaptı.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bir sonraki maçta iyi oynarsa da özgüvenli başlar sorun olmaz. Diğer türlü çok gereksiz bir risk olurdu. Bizim Enke'yi 3-0 yenildiğimiz İstanbulspor maçından sonra gönderme olayına benzeyebilirdi. :A

• Beğendim
Reactions: HeisenBerg

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Liverpool’un devri 1 senede böylesine patladı demek ki tesadüfmüş. Premier Ligin en iyi takımı Man City, Premier Lig ve dünyanın en iyi hocası kel adam Pep Guardiola’dır ve konu bu gece itibariyle tartışmaya kapanmıştır.
Artık ironi mi yaptın ciddi mi yazdın bilemiyorum ama neyse cevap vereyim yine. :A

Dünyanın en iyi liginde iki sezondur üst üste 97 ve 99 puan topladı Liverpool. Bu süreçte bir Şampiyonlar ligi, bir tane de Premier Lig kazandılar ki geçtiğimiz sezon salmasalar 99'un çok daha üstüne çıkabilirlerdi. Bu takıma nasıl tek sezonluk takım diyebiliyorsun aklım almıyor ki bu sezon kötü gidişatın sebebi güncel olarak dünyanın en iyi stoperi, Liverpool'un da en kritik oyuncusu olan Van Dijk'ın + diğer bütün stoperlerin sakat olması. Manchester City'de Rúben Dias sakatlansa benzer duruma City düşer ki geçen sezon düştüler zaten Fernandinho oynadı o bölgede sezon boyunca. :D