Star Kuzgun - Dizi Yorumları

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bu sezon Dila'nın sezonu olacak belli. :Z Cebeci mi kaldı artık belli ki boşanmışlar. :A

Tülay Günal da Can Manay'dan sonra başka bir manyağa ateşle oynuyorsun diyor bu sefer. :A
İstedikleri kadar boşansınlar ben sana sonucu görüp söyledim :A Elbet evlenecekler :A :A

Aynı şey aklımdan geçti Fi’deki gibi bi karakter olacak herhalde :A

Fragmanda dikkatimi çekti, Meryem ve Şermin de amma bronzlaşmış :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
  • Güldürdün

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Onur bey felsefesiyle Vatanım Sensinde Halit beyi Çarpışmada Kıvancı sözleriyle her bölüm dövüyordu :A Burda erken başlamış Kuzguna daha bu fragman daha her bölüm yiyecek oda felsefe dayağını çünkü adam her dizide haklı oluyor söz dalaşında :A :A :A @ozgur2113 @MEnes @Yiğitt
Ben de destekliyorum istediği kadar dövsün Kuzgun'u. :Z Dila'mın değerini ancak öyle anlar. :A

• Güldürdün
Reactions: Çiğdem

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
17. Bölüm Özeti:
EElxv7yXoAAjJOp

17. Bölüm Fotoğrafları:

@Çiğdem @Yiğitt @ozgur2113 @Dosi @alperuz @turkuazz @MEnes @cookies

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
  • Güldürdün

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Özeti dün okudum Poyraz’ın ikinci sezonuna benzettim :A Fotoları da 3.sezon başlangıcına :A İlker Aksum misali :A
Evet benziyor. Hatta Tülay Günal'ın karakteri Nevra, Nilperi Şahinkaya'nın karakteri de Eda gibi konum olarak. :A Sadece zaman atlamasının 1 yıl olması sürpriz oldu. :eek:

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Evet benziyor. Hatta Tülay Günal'ın karakteri Nevra, Nilperi Şahinkaya'nın karakteri de Eda gibi konum olarak. :A Sadece zaman atlamasının 1 yıl olması sürpriz oldu. :eek:

Poyraz’da da Ayşegül önce Fırat Çelik’le uzaklara gitmişti Poyraz her yerde arıyordu garibim :A PK 2 ve 3’ü harmanlamışlar resmen :A Nilperi Funda Eryiğit kalitesinde olamaz gerçi :A

Ben zaman atlaması bekliyordum :A Çünkü Dila bu kadar kısa sürede Ferman’a gidemezdi :A Ve Dila’nın nasıl kurtulduğunu da gösterirler umarım :A

Özetin son cümlelerine kadar bu sezon aşk üzerinden gidilecek sandım ama heyecan ve aksiyon devam edecek gibi :Z Sadece azalmış bence :A

• Güldürdün

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Poyraz’da da Ayşegül önce Fırat Çelik’le uzaklara gitmişti Poyraz her yerde arıyordu garibim :A PK 2 ve 3’ü harmanlamışlar resmen :A Nilperi Funda Eryiğit kalitesinde olamaz gerçi :A

Ben zaman atlaması bekliyordum :A Çünkü Dila bu kadar kısa sürede Ferman’a gidemezdi :A Ve Dila’nın nasıl kurtulduğunu da gösterirler umarım :A

Özetin son cümlelerine kadar bu sezon aşk üzerinden gidilecek sandım ama heyecan ve aksiyon devam edecek gibi :Z Sadece azalmış bence :A
Ben de bekliyordum da 3-4 ay gibi bir şey düşünmüştüm. :A İlk fotoğrafta hastanedeler büyük ihtimalle yani illa ki gösterilir. :A

Harmanlayacaklarsa Poyraz gibi kaliteli bir diziden harmanlasınlar benim açımdan hiçbir sorun yok. :Z

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Ben de bekliyordum da 3-4 ay gibi bir şey düşünmüştüm. :A İlk fotoğrafta hastanedeler büyük ihtimalle yani illa ki gösterilir. :A

Harmanlayacaklarsa Poyraz gibi kaliteli bir diziden harmanlasınlar benim açımdan hiçbir sorun yok. :Z
Benim senaristlerden umudum büyük böyle aşk meşk diyorum ama şaşırtacaklar kesin yine :Z

• Harika

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
  • Sinir Bozucu
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yine mi unutmuşum seni. :eek: Gerçekten kusura bakma kesinlikle bilerek yapmıyorum ama niye hep seni unuttuğumu bilmiyorum. Belki sonradan başlayanlar çok fazla olduğu içindir. :( @Dosi
Üşengeç @MEnes i değilde beni unutman? :eek:
neyse
yorumuma gelince şu aşk işleri beni rahatsız etti. Yeni bir dizi gibi sunulacak galiba. İlk sezon harikaydı. 3lü aşk üçgeniyle büyüsü bozulmaz umarım dizinin ?

• Güldürdün
Reactions: Aserat and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Etiket nedendir... Güncele geldiğimi belirtmedim henüz bölüm özetine etiket atmışsın, çok tehlikeli. :A Neyse ki dikkat ediyorum böyle şeylere de okumadım içeriği, spoilerı yiyecektim yoksa... :A

• Güldürdün
  • Harika
Reactions: Aserat and Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bu arada dizide bir bölümüm kaldı güncele gelmeme. 16. bölümü yani sezon finalini bu akşam izlersem güncele gelmiş oluyorum. Ve fırsat bulabilirsem hakkında genel bir yorum da yapacağım. Çünkü gerçekten çok ilginç gelişmeler yaşandı hikayede. Sezon finalinde bunlar zirve yapmıştır diye tahmin ediyorum. Geçen sezon Halka'dan sonra 2 numaralı iş bu olmuş gerçekten de. Geç de olsa bölümleri ilgiyle izledim ve net olarak beğendim diziyi. Bakalım sezon finalinde ne olmuş ve yeni sezon fragmanlarını da izledikten sonra Onur Saylak nasıl bir karakterle (Ferman Koruoğlu olarak) gelecek merak ediyorum...

• Harika
Reactions: Aserat and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Etiket nedendir... Güncele geldiğimi belirtmedim henüz bölüm özetine etiket atmışsın, çok tehlikeli. :A Neyse ki dikkat ediyorum böyle şeylere de okumadım içeriği, spoilerı yiyecektim yoksa... :A
Boşuna üşengeç Menes demiyorum:A yarına yeni bölüm başlıyor be. Aserat'ta gitsin beni değil seni etiketlesin :A
Sen kaç kaç bu konudan. Tuzaklarla dolu :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Çoktan bitirdin sandım ben. :A
Üşengeç @MEnes i değilde beni unutman? :eek:
neyse
yorumuma gelince şu aşk işleri beni rahatsız etti. Yeni bir dizi gibi sunulacak galiba. İlk sezon harikaydı. 3lü aşk üçgeniyle büyüsü bozulmaz umarım dizinin ?
Hep de sana denk geliyor ama gerçekten kasıtlı değil. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Boşuna üşengeç Menes demiyorum:A yarına yeni bölüm başlıyor be. Aserat'ta gitsin beni değil seni etiketlesin :A
Sen kaç kaç bu konudan. Tuzaklarla dolu :A
Üşengeçlik değil hızlı bile izledim diyebilirim. 6 bölüm vardı, 2sa 20dk ortalamadan bu kadar kısa sürede bitirmem gerçekten iyi bile denebilir. :A Ama neyse ki 1 bölüm kaldı, bir şekilde yeni sezona yetiştim. :A

Çoktan bitirdin sandım ben. :A

Hep de sana denk geliyor ama gerçekten kasıtlı değil. :A
Zor bir yolculuktu ama sonuna geldim. Ha keza bitirseydim burada haberiniz olurdu muhakkak. :A Neyse ki dediğim gibi okumadım bir şekilde es geçtim 17. bölüm özetini. :A Artık yeni sezon ilk bölümünü aynı gün olmasa bile güncel şekilde izlerim. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and Aserat

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
16. Bölüm

Evet sonunda 16. bölümü izleyip güncele geldim. Gerçekten çok iyi yazılmış, çok iyi kurgulanmış bir ilk sezondu. 16 bölüm temponun herhangi bir şekilde düşmediği sağlam bir kurgu. Biraz Ezel vari bir kurgu. Ama farklı bir tonu var Ezel'den. Akıl oyunları, plan içinde planlar ve sonunda hiç çekinmeden alınan senaryo kararları. Adamlar gerçekten yapmışlar. Cesur senaryo nasıl yazılır bunu göstermişler. Takdir ettim.

Kimseyi çekinmeden harcamışlar, gerçekten şaşırtıcı. Behram Adıvar, Bora Dağıstanlı, Rıfat Bilgin, sanırım Ali de ölmüş sezon finalinde. Kimseyi sağ koymamışlar, çok ilginç bir karar olmuş. Final gibi bir sezon finali olmuş. Ben kapanan defterlerin olduğu bu senaryoyu sevdim. Ama yeni sezona da tabi açık kapı bırakarak kapatmışlar bu defterleri. Ferman Koruoğlu meselesi, Yusuf Cebeci meselesi. Yani Yusuf'un ölmediği şeklinde Kuzgun'u kandırmış bile olabilir hala Ferman. O bardakla parmak izi muhabbeti, fotoğraf muhabbeti. Hepsini planlayıp fake atmış olabilir. Ya da gerçekten Yusuf yaşıyordur. Ama neden Ferman'ın yanında. Veya o patlamadan kurtulmuş mu? Güzle soru işaretlerine sahibiz hala. Bakalım ikinci sezon nasıl bir kurguyla devam edece. Ama Kuzgun ilk sezonuyla büyük bir iş olduğunu kanıtlamıştır. Yeri geldiğinde tahmin edilebilir kısımlar oldu olmadı değil. Ama genele vurduğumuzda şaşırtıcı gelişmelerin yaşandığı, şaşırtıcı senaryo kararlarının alındığı etkileyici bir iş kesinlikle.

Yeni sezon fragmanlarını da izledim. Hikayenin gidiş noktasının ilk başta bu yönde olması hoş gözükmüyor olabilir. Ama senaristler ilk sezonda çok git gelli bir senaryo yazdığı için, bolca kafa karıştırıp twist yaptıkları için diziyi izlemeden ve havasını görmeden aşk üçgeninde gidecek bir senaryo olduğunu söyleyemeyiz. Yukarıda da dediğim gibi ikinci sezonu kapsayan konular da bıraktılar ilk sezonda. Nereye gidecek diyebileceğimiz senaryo kısımları var. Senaristlere güveniyorum, keza Onur Saylak'ın da gelmesiyle dizinin çehresi değişecektir. Basit bir karakter olmadığını adamlar 12. bölümden karakteri işleyerek gösterdiler. Temeli atılmış bir karakter zaten. Aynı Ezel'deki Kenan Birkan muhabbeti gibi. O da ilk sezonda gözükmemişti ama temeli atılmıştı. Buradaki hikaye tabi daha gençler üzerinden ve Ramiz Kenan hikayesi gibi değil ama yine de ilgi çekici. Kuzgun Ferman arasında bağlantılar kuracaklarına da eminim. İlgi çekici ve yine bolca şaşıracağımız bir sezon olacağına da eminim. Yarına açılışı nasıl yapacaklar bakalım, bekleyelim ve görelim.