Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Bu araları ben de seviyorum suç filmi senaryosu gibi. Karahanlı ölünce Polat konsey başına geçesiye kadar ki bölümlerde de heyecan vardı ama sanki Karahanlı ölünce diziden büyük bir şey eksildi.
Günümüzde hiçbir yerli yapım böyle bir suç filmini bırak dizisi bile çekemez. Dizi içinde
film izliyoruz adeta.

Karahanlı da zamansız ayrılıyor, aslında dizideki bütün önemli karakterler planlanandan daha erken ayrıldıkları için senaryonun biraz sekteye uğraması normal ama yine de senaristler işi iyi kotarıyor :A Kanal D sezonu ise artık dizinin final süreci. Hem Irak filminin hazırlıkları hem normal dizi bölümleri derken bazı detaylar hızlı geçiliyor. Polat'ın Suriye'ye gittiği bölümleri sevmiyorum ben de :A

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Reytinglere baktım 3 sezon(2004-2005) en çok izlenen sezon.

Bölüm sayısı; 31 (56-86)
Reyting ortalaması; 19.90

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
76-77-78. Bölüm

Gizem unsurunun hiç olmadığı kadar arşa çıktığı, karanlık temanın iyice hissedildiği akıl dolu bölümlerdi. Elbette ki ilk 55 bölümün sıcaklığından çok uzak ama yine de öyle bir kurgusu, senaryosu var ki Ezel filan getir götürünü yapar o oyun içinde oyun dolu ters köşelerde. Bölümler öncesinden işlenen olayların irmik irmik çözümlenmesi hele... Hele hele Samuel Vanunu karakteri, kesinlikle dizinin en underrated karakterlerinden biridir.

Sen kalk Laz Ziya kendisine şantaj yapsın da konseyden atılsın diye kendi karını başka adamla yatağa sokup kasetini çek ve sonra da öylesine ince bir şekilde planı kur ki Laz Ziya gibi kurnaz bir herifi bile parmağında oynatıp rezil rüsva et... Dizinin belki de en kurnazca oyunlarından biriydi bu, akılda kalmaması mümkün değil.

Öte yandan Feraye suikastını Samuel ve Kirve mi planlamış henüz göstermediler... Bu bölümde 3 sahnede birden Polat'ın sesini kesti yönetmen, sırf seyirci duymasın diye. Ama bunu o kadar gereksiz yapmışlar ki, yani yöntemi böyle olmamalıydı...

Son olarak, Güllü Erhan'ın sesi birden değişti ve bu da kulağımızı kanattı... Bu kadar bölüm sonra sesinin değişmesi ve sonra tekrar geri gelecek olması garip cidden, herhalde dublajı yapan adam o bölümlerde hastaymış da kendi sesiyle oynamış olmalı bu yüzden..

8.1
------

@Tolstoyevski 2 hafta ses seda yok bıraktın mı en son 75 bölümdeydin
Dün izlemiştim son bölümü, toplu yorum yapayım derken kaldı şimdi fırsat bulabildim. :A

Ocak ayında dizinin ilk 55 bölümüne tekrar başlayasım var, öylesine kaliteli bir yapım ama zaman olmayacaktır maalesef, seneler sonra belki. :A

• Beğendim
Reactions: baron

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Dün izlemiştim son bölümü, toplu yorum yapayım derken kaldı şimdi fırsat bulabildim. :A

Ocak ayında dizinin ilk 55 bölümüne tekrar başlayasım var, öylesine kaliteli bir yapım ama zaman olmayacaktır maalesef, seneler sonra belki. :A
55 sonrası bölümleri youtube'da mı izliyorsun yoksa Sinegraf bölümleri gibi daha kaliteli oldukları siteler var ?

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
55 sonrası bölümleri youtube'da mı izliyorsun yoksa Sinegraf bölümleri gibi daha kaliteli oldukları siteler var ?
Youtube'dan izliyorum 55 sonrasını ama şu spoilerdeki kanaldan izliyorum, aralarında ne kadar kalite farkı var pek bakmadım izleyip geçtiğim için :A Ama ilk 55 bölümün çoğunu arşivime eklemiştim, bir ara eksik parçaları da tamamlayacağım ne olur ne olmaz amaçlı...

• Harika
Reactions: baron

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Youtube'dan izliyorum 55 sonrasını ama şu spoilerdeki kanaldan izliyorum, aralarında ne kadar kalite farkı var pek bakmadım izleyip geçtiğim için :A Ama ilk 55 bölümün çoğunu arşivime eklemiştim, bir ara eksik parçaları da tamamlayacağım ne olur ne olmaz amaçlı...

Grand Theft Auto Man GIF by GTAMulti

Resmi sayfada ki olan bölüme başladım Gökhan Kırdar sağolsun ne konuştuklarını dinleyemiyordum :A burada diyaloglar çok daha iyi duyuluyor teşekkürler.

Bu arada ben geçen hafta 1 bölümden başladım az önce 55 bölümü bitirdim ama söylemeden olmaz bölümleri bu kadar hızlı bitirmem için Ömer Baba,Elif,Meral,Hikmet sahneleri sağolsun çok yardımcı oldular.

Yine her sahneyi bilmeme rağmen izlerken çok büyük bir zevk alıyorum,2-3 yıl sonra yine baştan izleyeceğime eminim.

KURTLAR VADİSİ gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi, bu konu tartışmaya kapalı.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
76-77-78. Bölüm

Gizem unsurunun hiç olmadığı kadar arşa çıktığı, karanlık temanın iyice hissedildiği akıl dolu bölümlerdi. Elbette ki ilk 55 bölümün sıcaklığından çok uzak ama yine de öyle bir kurgusu, senaryosu var ki Ezel filan getir götürünü yapar o oyun içinde oyun dolu ters köşelerde. Bölümler öncesinden işlenen olayların irmik irmik çözümlenmesi hele... Hele hele Samuel Vanunu karakteri, kesinlikle dizinin en underrated karakterlerinden biridir.

Sen kalk Laz Ziya kendisine şantaj yapsın da konseyden atılsın diye kendi karını başka adamla yatağa sokup kasetini çek ve sonra da öylesine ince bir şekilde planı kur ki Laz Ziya gibi kurnaz bir herifi bile parmağında oynatıp rezil rüsva et... Dizinin belki de en kurnazca oyunlarından biriydi bu, akılda kalmaması mümkün değil.

Öte yandan Feraye suikastını Samuel ve Kirve mi planlamış henüz göstermediler... Bu bölümde 3 sahnede birden Polat'ın sesini kesti yönetmen, sırf seyirci duymasın diye. Ama bunu o kadar gereksiz yapmışlar ki, yani yöntemi böyle olmamalıydı...

Son olarak, Güllü Erhan'ın sesi birden değişti ve bu da kulağımızı kanattı... Bu kadar bölüm sonra sesinin değişmesi ve sonra tekrar geri gelecek olması garip cidden, herhalde dublajı yapan adam o bölümlerde hastaymış da kendi sesiyle oynamış olmalı bu yüzden..

8.1
------

O zamanlarda bazı dublaj sanatçıları ile ilgili sorun var diye yorum okumuştum bir yerde. Bu arada Abdülhey ile Güllü Erhan'ın dublajcısı aynı kişi cidden ilginç.
------

Beyaz Tv logolu bölümler de çıkmış :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
O zamanlarda bazı dublaj sanatçıları ile ilgili sorun var diye yorum okumuştum bir yerde. Bu arada Abdülhey ile Güllü Erhan'ın dublajcısı aynı kişi cidden ilginç.
------

Beyaz Tv logolu bölümler de çıkmış :A
Beyaz Tv'de yayınlanan bölümlerin de görüntüsü ve sesleri iyi değil. :A