Kurtlar Vadisi 13.Sezon Finali (263.Bölüm) Yorumları

Evde babamlar izliyor diye yemek yerken az göz attım, koskaca mafya, derin devlet dizisi olmuş aşk, genel izleyici kitlesi, aksiyon dizisi. Aksiyon da amatörce silah sıkma sahnelerinden ibaret, bi şu iki kızın dövüştüğü sahne eh üh.

Neredeyse sinema filmi boyutunda süresi var, adamlar da haklı. Süreyi doldurmak için paso boş ve sıkıcı sahneler ekliyorlar. Eğer 45 dakika olsaydı bütün bölümler tadında olurdu ve Türkiye nin en iyi dizisi olabilirdi, dünya ile kıyaslanamaz elbet ama Ezel ile veya Leyla Ile Mecnun ile de kıyaslanamaz.

Eski Kurtlar Vadisi daha vatanperver, idealist bir diziydi. Bu Kv Pusu ise akp nin propaganda ürünü haline gelmiş. Bütün Pusu izleyenlerin AKP li olmasına şaşmamak gerek, en azından avatarı Pusu ile alakalı olan herkes. :D

Eski KV izleyicisi ile bu sezonların Pusu izleyicisi arasında fark var, hakiki Vadi eski Vadi olduğu için diziyi tadında bırakanlar diziye gerekli vefayı göstermiş oldular.
boş boş konuşuyorsun yine ya yemin ediyorum şu yorumları okuyunca kan beynime sıçrıyor bi de bilmiş bilmiş konuşuyon ya deliriyorum vallahi bak
vefaymış neyin vefası be vefayı gösteren gerçek vadiciler dizisine 12 yıldır sahip çıkıp destek olandır senin gibi çakma diziyi bırakmış destek değil köstek olan her haltı siyaset olmuş insanlar değildir
akp propagandasıymış nerde ne gördün ordan burdan duyduğunla konuşma
ezel leyla ile mecnun saydığı dizilere bak arkadaşım sen nerelere takılıyon ya bu dizilerden ezeli bende izledim 50.bölümden sonra bildiğin çöp senaryosu desen alıntı müzikleri desen alıntı yani izlediğim diziyi bile bana kötületiyosun ki kaçırmadan izlerdim birde
diğeri ise absürdlüğün cılkının cılkını kıçarmış twitter ergenlerinin dizisi
sen koskoca Dünyaya mal olmuş Türkiye'nin uzak ara en büyük dizisi Kurtlar Vadisi'ni bu dizilerle kıyaslıyorsun el insaf insaf vefasızlığın nankörlüğün bu kadarına olamaz olamaz

hala mafya dizisi diyor e güzel kardeşim polat alemdar mafyayı 2005 te bitirmedi mi neyin kafası bu mafya diyor hala mafya mı kaldı Türkiye de!!!!
benim tonla arkadaşım var akp karşıtı vadici ne desem boş bu kadar haksızlık olamaz

emin ol o adamlar senden bin kat daha milliyetçi vatansever senin gibi sözde milliyetçi değil o adamlar bu ülkeyi candan seven milliyetçi adamlar anladın mı??

ulan ya yok böyle bişey adamlar sezona ne diye başladı hepsi sezon içinde buhar olup uçtu ne hanedan var ne tapınakçılar var ne bi toplantı oldu ya yeminlen berbat bitti ya sezon başındaki senarist selman kayabaşı hala ekipde diyen arkadaşlara selam olsun 😉

Veda ediyorum.. Ama hüzünlü değil mutlu bir veda bu. 5 yıl tam 163 bölüm boyunca çalıştığım şirketimle ve ekip arkadaşlarımla hiç mutsuz bir anım olmadı çünkü. "Aramıza Hoşgeldin" diye uzatılan ellerle karşılandığım gibi alkışlarla uğurlandım bugün sevgi ve de saygıyla. Emeğime değer veren, bana saygısını hiç eksik etmeyen, her şeye rağmen dimdik duran insanlarla çalışmak bana geride her zaman gururla izleyeceğim anılar bıraktı. Çok sevdiğim Kurtlar Vadisi Pusu ekibiyle son kez aynı ekranı paylaştım bu bölüm. İnsan ne kadar profesyonel olmaya çalışsa da işin içinde gerçek sevgi ve alışkanlık olunca hemen duygusallaşıveriyor ister istemez. İçimde buruk bi son var bugün.. Ama her son bir başlangıç. Her bitiş yeni doğumlara gebe.
İlk teşekkürüm ilk bölümden son bölüme kadar desteğini ve eleştirilerini eksik etmeyen sizlere.. İzlediniz, sevdiniz, sevmediniz, eleştirdiniz.. Hepsi çok ama çok önemliydi bunu sakın unutmayın. Desteğiniz mesleğimi aşkla yapmama en büyük sebep. Çok değerli insanlar var hayatımda; ve daima hayatımda olmasını isteyeceğim. Onlara teşekkür edeceğim izninizle.
Arkadaşım, patronum, dert ortağım, abim ama en önemlisi güçlü dostum o benim; Necati Şaşmaz.. Canımın taa içi, can yoldaşım, varlığı sınırsız tariflere sığan özel adam; Cahit Kayaoğlu.. Her zaman mı yüzümün gülmesine sebepsin Erhan Ufak; iyi ki varsın deme sebebi, hayata hep bıyık altından gülmesini başaran can dost.. Ve her zaman bir telefon uzağımda olduğunu bildiğim değerli abim Mehmet Canpolat.. Bir de tabi ki dünyalar güzelim, prensesim hem arkadaşım hem kızım hem sırdaşım Dodom; Doğa Sakarya.. Ve ve ve daha adını sayamadığım, ama sayamamamdan dolayı alınmayacaklarını bildiğim; 5 sezon boyunca üstün bir çabayla çalışan; çok sevdiğim, aynı ekipte olmaktan hep mutluluk duyduğum, şu an bizimle olan olmayan tüm ekip arkadaşlarım.. Hepiniz tek tek biliyorsunuz zaten. Her şey için çok teşekkür ederim. Birlikte geçirdiğimiz 5 sezonu mutlu kıldığınız için. Hepinizi çok seviyorum.
Yepyeni projelerde, birlikte yol almak dileği ile.. Yürekten sevgimle..

helal olsun vefalı insan büyük oyuncu AYŞE ÇİĞDEM BATUR
vefasını her defasında gösterdi saygısını hep dile getirdi ve emeğinin karşılığını da aldı. Vadiye değer kattı bu tartışılmaz ama vadi ona çok daha fazlasını verdi her oyuncuda olduğu gibi
sıradan bir oyuncuyken şuan çok ünlü aranan değerine değer katan bir yıldız olarak vadiden çıktı
yolu açık olsun desteğimiz her zaman onunla beraber olacak

yok deve :D bu kadar saçma bi yorum olamaz o dizilerin oyunculuğundan tut senaryosuna her şeyi berbat neden bahsediyosun ya :D bahsetttiğimiz dizi sungurlar :F ne diyim sana aga eski vadiyi izlemiş birinin zaten şu dandirik dizilere nasıl katlandığını merak ediyordum hatta sana soracaktım eski vadiyi izledin nasıl dayanıyosun şu rezil dizilere diye bu yorumunla şok oldum neyse diyecek bişey yok enteresan :D
Benim senin mesajını okurken hissettiğim inanki aynı düşünce saçma sapan bir yorum.

Birincisi az önce şurada vadiyi 10-15 dakika izleyip eleştiren bir eleman vardı bende kendisinden haz etmem ve senin ona verdiğin cevabı aynen bende şu an izlediğim dizilerin sizin yaptığınız eleştirileri dikkate alıp kendi ona verdiğin cevabı kendine yazılmış oku.

İkincisi bana diyorsun ya eski vadiyi izleyipte şu dizilere nasıl katlanıyorsun orada cevap vereyim. Ben eski vadiyi maksimum bir ay da izledim sizin gibi canlı izleme fırsatım olmadığı için bazı şeyleri muhakeme edemedim. Şimdi ben sana soruyorum o eski vadiyi izleyip şu anki vadinin özellikle tabiri caizse b*ktan bölümlerini nasıl beğeniyorsun bende bunu anlamıyorum.

Üçüncüsü senin saçma olarak gördüğün diziler benim için saçma değildir bunu anlamak bu kadar zor olmamalı artık kabullenin.

Daha önce de dedim size o dizileri beğenip begenmemenize karışmıyorum karışma hakkımda yoktur ama sizde karışmayın benim zevkime ve bu konu hakkında artık size açıklama yapma gereksinimi duymuyorum. Çünkü vadiyi izlemeyip vadiye eleştiri yapanlara nasıl kiziyorsaniz bende o kadar kızıyorum. Evet eleştiri yapılır ama 5-10 izleyipte yok dizi kötü yok rezalet geçin artık bu işleri bu konu artık benim için bitmiştir aslında zamanında tepkiyi koyacaktım ama samimi değer verdiğimiz insanlar diye altan aldık ama artık buraya kadar istediğiniz kadar dizilere sayın.

Benim senin mesajını okurken hissettiğim inanki aynı düşünce saçma sapan bir yorum.

Birincisi az önce şurada vadiyi 10-15 dakika izleyip eleştiren bir eleman vardı bende kendisinden haz etmem ve senin ona verdiğin cevabı aynen bende şu an izlediğim dizilerin sizin yaptığınız eleştirileri dikkate alıp kendi ona verdiğin cevabı kendine yazılmış oku.

İkincisi bana diyorsun ya eski vadiyi izleyipte şu dizilere nasıl katlanıyorsun orada cevap vereyim. Ben eski vadiyi maksimum bir ay da izledim sizin gibi canlı izleme fırsatım olmadığı için bazı şeyleri muhakeme edemedim. Şimdi ben sana soruyorum o eski vadiyi izleyip şu anki vadinin özellikle tabiri caizse b*ktan bölümlerini nasıl beğeniyorsun bende bunu anlamıyorum.

Üçüncüsü senin saçma olarak gördüğün diziler benim için saçma değildir bunu anlamak bu kadar zor olmamalı artık kabullenin.

Daha önce de dedim size o dizileri beğenip begenmemenize karışmıyorum karışma hakkımda yoktur ama sizde karışmayın benim zevkime ve bu konu hakkında artık size açıklama yapma gereksinimi duymuyorum. Çünkü vadiyi izlemeyip vadiye eleştiri yapanlara nasıl kiziyorsaniz bende o kadar kızıyorum. Evet eleştiri yapılır ama 5-10 izleyipte yok dizi kötü yok rezalet geçin artık bu işleri bu konu artık benim için bitmiştir aslında zamanında tepkiyi koyacaktım ama samimi değer verdiğimiz insanlar diye altan aldık ama artık buraya kadar istediğiniz kadar dizilere sayın.
valla aga bilmiyorum atlaya atlaya mı izledin ne yaptın eski vadiyi :D eski vadiyi yeni izlemiş o mükemmelliği tatmış bi insan dediğim gibi o dizileri kanal değiştirirken bile atlayarak geçer
o dizileri hepsini biliyorum aga merak etme bilmesem konuşmam emin ol herşeyiyle bak herşeyiyle diyorum saçmalığın son noktasıdır senayosu rezillik oyunculukları berbat komedi gibi bunu tüm içtenliğimle söylüyorum çünkü 5 dakka bile katlanamıyorum bazen evde açıyolar katlanamıyorum. sen gelmiş vadiyle kıyaslıyorsun tarihi hakaret :D
diyecek bişey yok ne desem boş çünkü sungurlar ve kurtlar vadisi :( yazarken utandım resmen nolur bu bir şakaydı de

valla aga bilmiyorum atlaya atlaya mı izledin ne yaptın eski vadiyi :D eski vadiyi yeni izlemiş o mükemmelliği tatmış bi insan dediğim gibi o dizileri kanal değiştirirken bile atlayarak geçer
o dizileri hepsini biliyorum aga merak etme bilmesem konuşmam emin ol herşeyiyle bak herşeyiyle diyorum saçmalığın son noktasıdır senayosu rezillik oyunculukları berbat komedi gibi bunu tüm içtenliğimle söylüyorum çünkü 5 dakka bile katlanamıyorum bazen evde açıyolar katlanamıyorum. sen gelmiş vadiyle kıyaslıyorsun tarihi hakaret :D
diyecek bişey yok ne desem boş çünkü sungurlar ve kurtlar vadisi :( yazarken utandım resmen nolur bu bir şakaydı de
Birincisi ben vadiyi öyle ilerleterek izleyen biri değilim bunu hiçbir dizide yapmamaya çalışıyorum.

İkincisi sanki iki kere ikiye on diyorumda kalkıp bunu tartışıyoruz. Benim için sungurlar iyi dizidir ve şu an itibarı ile en iyisidir ister katıl ister katılma bu da benim zevkim, ya ben iki diziyi de izlerken sungurlardan daha zevk alıyorum bu kadar basit şimdi bunu tartışacağız.

Üçüncüsü senin bu yorumundan sonra senin diziyi kesinlikle ama kesinlikle izlemediğini düşünüyorum. Ya da o bahsettiğin 5 dakikayı da ön yargı ile izleyip zevk alamıyorsun.

Güzel bir sezon finali oldu... Ayae Cigdem Batur dizi den ayrilmis kendisi Twitter üzerinden bir aciklama yapti... Leyla karakteri Elif karakterinden sonra Vadi ye en fazla oturan ve yakisan kadin karakter olmustu...

Sezon orta karar basladi... Sezon ortasia geldigimizde berbat bölümler izledik... Son 10-12 Bölüm ise güzeldi... Önümüzdeki sezonun daha iyi olmasi dilegiyle

Güzel bir sezon finali oldu... Ayae Cigdem Batur dizi den ayrilmis kendisi Twitter üzerinden bir aciklama yapti... Leyla karakteri Elif karakterinden sonra Vadi ye en fazla oturan ve yakisan kadin karakter olmustu...

Sezon orta karar basladi... Sezon ortasia geldigimizde berbat bölümler izledik... Son 10-12 Bölüm ise güzeldi... Önümüzdeki sezonun daha iyi olmasi dilegiyle
benim için yorum budur gerçek vadicilerin yorumları beni mest ediyor

Birincisi ben vadiyi öyle ilerleterek izleyen biri değilim bunu hiçbir dizide yapmamaya çalışıyorum.

İkincisi sanki iki kere ikiye on diyorumda kalkıp bunu tartışıyoruz. Benim için sungurlar iyi dizidir ve şu an itibarı ile en iyisidir ister katıl ister katılma bu da benim zevkim, ya ben iki diziyi de izlerken sungurlardan daha zevk alıyorum bu kadar basit şimdi bunu tartışacağız.

Üçüncüsü senin bu yorumundan sonra senin diziyi kesinlikle ama kesinlikle izlemediğini düşünüyorum. Ya da o bahsettiğin 5 dakikayı da ön yargı ile izleyip zevk alamıyorsun.
ben eski adıyla şevkat tepeyi ilk sezonlarını izlemiştim bölümünü kaçıncı sezonudur hatırlamıyorum şeytan bir çocuk vardı o diziden çıkana kadar izlemiştim diziden çıktıktan sonra bırakmıştım:F
benim izlediğim sezonlarda çatışma sahneleri gayet iyiydi kordon celil sahneleri falan yada şahin sahneleri pusunun bu sezonki cahit çatışma sahnelerinden daha kaliteliydi cahitin gerçek dışı hallerini sıralama yapsak ben bu sezon için top 30 çok rahat çıkartırım:F

ben eski adıyla şevkat tepeyi ilk sezonlarını izlemiştim bölümünü kaçıncı sezonudur hatırlamıyorum şeytan bir çocuk vardı o diziden çıkana kadar izlemiştim diziden çıktıktan sonra bırakmıştım:F
benim izlediğim sezonlarda çatışma sahneleri gayet iyiydi kordon celil sahneleri falan yada şahin sahneleri pusunun bu sezonki cahit çatışma sahnelerinden daha kaliteliydi cahitin gerçek dışı hallerini sıralama yapsak ben bu sezon için top 30 çok rahat çıkartırım:F
O çocuk diziden çıkarılması gösterilmedi :) ama şeytandı herhalde. Kordon celil şu anki yasini sevmemin en büyük nedeni kordonun tek başına yaptığı operasyonlardı ve adam rolü çok iyi yapıyordu.

Ayrıca gerçekten ben vadiyi seven bir insanım hatta bütün izlediğim dizileri severim zaten sevmeyi bıraktığım an diziyi izlemeyi bırakırım mesela arka sokakları eskisi gibi zevk almadığım için izlemeyi bıraktım. Eğer vadiye değer vermeseydim zaten izlemezdim üstelik kalkıp eski bölümleri izlemezdim halen kalkıp beni vadi konusunda vurmaya çalışılıyor en çok da bu zoruma gidiyor :(

Bolum burada bitmemistir Insallah bari son sahneye bir sey koyun be

@-KADİR- aga tapinakcilarla ilgili bir tuyon vardi

[HASHTAG]#KurtlarVadisiSezonFinali[/HASHTAG]​
Tuyo vermedim aga sadece tilki olmeyecek diye tuyi verdim
Yuzu mazkeli tapinakci tuyon vardi (b)

[HASHTAG]#KurtlarVadisiSezonFinali[/HASHTAG]

O çocuk diziden çıkarılması gösterilmedi :) ama şeytandı herhalde. Kordon celil şu anki yasini sevmemin en büyük nedeni kordonun tek başına yaptığı operasyonlardı ve adam rolü çok iyi yapıyordu.

Ayrıca gerçekten ben vadiyi seven bir insanım hatta bütün izlediğim dizileri severim zaten sevmeyi bıraktığım an diziyi izlemeyi bırakırım mesela arka sokakları eskisi gibi zevk almadığım için izlemeyi bıraktım. Eğer vadiye değer vermeseydim zaten izlemezdim üstelik kalkıp eski bölümleri izlemezdim halen kalkıp beni vadi konusunda vurmaya çalışılıyor en çok da bu zoruma gidiyor :(
takma kafana cnm onların dostluğu vadiyi eleştirmene kadardır her izlediğine iyi dediğin sürece sıkıntı olmaz ama eleştirirsen ozaman dışlanırsın ben bunları bu forumda yaşayan kişilerin başında geliyorum sen bildiğin yorumu yapmaya devam et içinden nasıl geliyorsa öyle davran eğer 1 kişinin düşündüğü şeyleri düşünücekse herkes ayy ozaman o kişi gelicekti sadece dünyaya bizlerin gelmesine ne gerek vardı :F:F hiç takma kafana 😉😉😉

cnm o çocuk şeytandı televizyonlarda tepki çektiği için çıkartılmıştı diziden çıktığı bölümde şuydu bölüm sayısını hatırlamıyorum serdar komutan dua gibi birşey okudu ve o çocuk o duayı duyunca farklı farklı insanlara dönüşmeye basladı yüzü değişiyordu kadın oluyordu farklı insan yüzleri maske gibi değiiyordu ve öyle yok oldu gitti dahada o bölümden sonra görünmedi :F:F:F

Sezon finalini de yorumlamadan geçmeyelim aslında zaman geçti üstünden ama neyse. :D

Öncelikle Çiğdem Batur'a teşekkürlerimi sunuyorum Vadiye çok yakıştı ve başarılı bir oyunculuk sergiledi o da her canlının tattığı gibi ölümü tattı bu puslu vadide. :D

Bölüme gelecek olursak fragmana göre daha iyiydi özellikle Aynura sahnesini çok beğendim. Polatın Tilki operasyonu çok iyi gidiyor diyordum ama ekipten kimsenin zarar görmeyip Tilkinin basitçe yakalanıp ölmesi bizi üzmedi değil bir efsane daha uçtu gitti böylelikle..

Pusat ve Cahitin olaylar yeni bölüm sahnesi gibiydi pek sezon finali havası katmadı boş boş tehditlerden sonra öylece kaldı.

Yusufa değinmezsek olmaz gerçekten çok basit senaryo yazılıyor hiçbir flashback yapılmadı neyin peşinde olduğunu anlamadık adam operasyonlar yaptı Şedide girdi falan helal olsun. :D

Ve gelelim son sahneye tabi ki bana göre büyük mantık hatası var Polat aşağıda ne oluyor diye bakmak için suya atladı sudan bi çıktı yat neredeyse 50 metre ilerde bomba patladı bana mısın demedi olacak iş değil. :D Yanılmıyorsam biri de dışaradan dürbünle baktı acaba operasyonu yapan ve bombayı yerleştiren kim beni tek heyecanlandıran ve meraklandıran şey bu oldu sezon finalinde. :)

Aga sen bizi biliyorsun sana saygimiz sonsuz mevzu vadi olunca tum guzelliklerde onu ilk siraya koyuyoruz bunu sahsi algilama psikopat bir vadici olarak idare edeceksin bu tip yorumlara
bu tip cevap veririm ben aga idare edecen :D

bölüm güzeldi ama sezon finali bölümüne göre yeterli değildi... seneye yönetmen ve senarist değişikliği şart bence

Hayatımda gördüğüm en berbat sezon finaliydi, yeni gelen senaristler harbiden hiç bir şey bilmiyor Raci,Cüneyt,Bahadır'ın yazdığı tntdeki kötü bölümler bile buna bin basar... Kısacası vadi bitmiş, bence bu sezon diziyi bitirmeleri gerek yeterince uzattılar... Bundan sonra düzeltmeye çalışsalar bile nafile, eski havasını kaybetti bi kere. Eski vadide Polat'a büyük zararlar veren Tilki'yi bu kadar düşürdüler ya ona da diyecek bir şeyim yokum harbiden boşuna gelmiş bu sezon...

Forum İstatistikleri

Konular
171,505
Üyeler
8,454
Son Üye
Bblsc