NOW Kurşun - Dizi Yorumları

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Yayın akışında 20.00-22.00 arası dediği için 1 saat 45 dakika bekliyordum o yüzden sürpriz oldu. Hele dönem olunca uzunluğu daha da zorluyor. Bu yüzden tekrarları da kötü gidecek. :A

Orta sahneler kesilip verilmeli. :A Yönetmen değişsin yapımcının oğlu sahne attırmıyordur. :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
İyiydi ama bazı sahnelerde tempo çok düştü. Dönem dizisi olduğu için biraz kasvetli olmasını bekliyordum ama 2 saat 15 dakika sürdüğü için sıkıldığım anlar oldu. Yine de genel olarak derli toplu bir iş olmuş en azından gelecek hafta da bakarım. Tabii tempo sorununun aşılması şart yoksa bırakma ihtimalim doğabilir ki bunu hiç istemem. :(

Burçin Terzioğlu her zamanki gibi harikaydı. Leyla'yla kariyerine çok güzel işler başaracağından eminim. Olmadığı sahnelerde hemen çıksa diye bekledim. :bhr: Engin Altan Düzyatan da özellikle Zeynep'in öldüğü sahnede (şerefsiz Rıfat :mad:) çok iyi oynadı. Bence Diriliş nedeniyle yarattığı o antipatiyi iyi bir oyunculukla tamamen bitirmese bile azaltabilir. Kadronun geri kalanı da iyiydi. Berrak Tüzünataç'ın bu kadar kısa görünmesi sürpriz oldu sadece.

Bölümdeki en büyük şikayetim müziğin her sahnede ve yüksek sesle çalmasıydı. Bu yüzden birçok repliği anlayamadım. Umarım gelecek bölümlerde bir ayar çekilir.
Engin Altan'ın antipati toplaması Ertuğrul karakterinden dolayı mıymış? Aksine Ertuğrul kariyeriyle 20+ reytinglik bir sempati kazandı :)

• Olmamış
Reactions: Emre Ozansoy

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
İlgi çekici bir senaryo ve kurgu. İlk bölümü izledim ve beğendim. Çekimleri desen kaliteli. Hikayenin çıkış noktası gerçekte geçmişte yaşamış bir savcıdanmış sanırım. Tarihte böyle bir savcı varmış diye yorumlar gördüm. Elbette dizi olduğu için buna kurgu da katacaklar. Ama atmosfer ve dizinin renk tonu dönemi iyi yansıtıyor. Yönetmenler iyi iş çıkarmış. Değişik çekim teknikleri ve kurgu hoşuma gitti. Bi an diziyi Volkan Kocatürk çekiyor sandım. Halka'yı yakın zamanda izlediğim için benzer çekimler vardı. Tabi kalitenin o seviyede olması çok da kolay değil ama yine de iyi.

Böyle bir hikayede sağlam da bir intikam teması olmazsa olmaz zaten, ilk bölümden yüklemişler hemen. Kerem Deren olunca normal gerçi, bu tema olmazsa olmaz. İntikamdaki duyguyu ve temelini iyi attıkları için ve babasından dolayı geçmişten de gelen bir şeyler olduğu için ellerinde güzel bir malzeme var bu konuyu işleyecek. Kerem Deren'in kötü işlerini de biliyoruz ama Ezel'i de biliyoruz. Bu yüzden güveniyorum şu aşamada. Süresini biraz kısaltırlarsa daha da iyi bir izlenimi olur dizinin. Gerçi ilk bölümde uzun süreye rağmen beni sıkmadı. İyi diyaloglar yazılmış. Müzikler biraz farklı, dönemi yansıtmaya uğraşmışlar. Ama daha iyi müzikler de olacaktır. Senaryo ve bu çekim kalitesi devam ederse izlemeye devam edilir. Daha yukarılara da çıkabilir, daha aşağılara da inebilir. Göreceğiz...