Kız Olsaydınız Örtünürmüydünüz?

Kız Olsaydınız Örtünürmüydünüz?

• Kullanılan toplam oy
    15

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,974
Puanı
1,061
la at sineği ortalığı yine velveleye veriyorsun:) son kurallardan sonra kışkırmayayım diyorum kışkırmayalım diyorum ama olmuyor seviyemi rencide etme :))

- - - Ekleme - - -

gül ağayı ciddiye alma şirin :))
at sineği mi kıkırtmuıışsın gene beni atlar tepişirken ortada kalıocan gene :D

Prncss..

Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
Aynen o örnekleri veren arkadaşlar örtünmemeye neden arıyorlar akılları sıra!!!

- - - Ekleme - - -

Ben saçını başına örtme konusunda demedim kıçını bacanı örtme konusunda dedim onu :)
O örnekleri verme ve kapanmama konusunda bahane aramanın ne gibi bir alakası var? Bir örtü için millete dil uzatmak kimsenin haddine değil. Kaldı ki o örneklerdeki insanları hergün görüyorum ve forumda hiç görmedim tüm kapalılar çok sade giyimli diyecek birisi varsa nerede yaşadığını söylerse çok sevinirim. Biz bıktık sözde dindar kapalılara bari düzgünleri şurada varmış der seviniriz.

Hafız

Aktif Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
342
Puanı
205

O örnekleri verme ve kapanmama konusunda bahane aramanın ne gibi bir alakası var? Bir örtü için millete dil uzatmak kimsenin haddine değil. Kaldı ki o örneklerdeki insanları hergün görüyorum ve forumda hiç görmedim tüm kapalılar çok sade giyimli diyecek birisi varsa nerede yaşadığını söylerse çok sevinirim. Biz bıktık sözde dindar kapalılara bari düzgünleri şurada varmış der seviniriz.
Ben onlara bişey mi diyorum kardeşim onlar öbür dünyada çekecekler cezasını insan gibi kapanan hiç mi kadın yok Türkiye'de? Türkiyeyi Bırak araplara bak kara çarşafa giriyorlar?

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710

Tartismayi bitirelim islam da kimse bisey yapmaya zorlanmaz isteyen kapanir isteyen kapanmaz bu kisinin bilecegi bir sey. Herkes kendi isledigi günahlarin cezasini ceker.

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,728
Puanı
1,061
Devir değiştikçe din değişecek değil ama Kur'an da yazılanlar ucu açık şeyler ve mantığını, kafanı kullanarak yorumlayabileceğin şeyler o dönem diş macunu yoktu ama bir ayetten bunun orucu bozup bozmadığını anlayabiliyorsun mesela aynı şekilde o dönem için olan bi ayeti günümüze yorumlayabilmeliyiz bence...

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
müslüman bi hanımın kapanması lazım tabi buna şüphe yok ama kapanmayan kafirdir falan kimse diyemez o kendisinin bileceği iştir ama tekrarlıyorum müslüman bi kadının örtünmesi gerekir

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Açık konuşmak gerekirse örtünmek İslam'ın şartıdır fakat İslam'ın tek şartı örtünmek değildir.

Bugün sırf örtündüğü için başı açık olan insanları haksızca itham eden insanlar, İslam dinini dünyaya yanlış tanıtmaktadır.

İslam barış, adalet ve özgürlük dinidir ki kimin takvada üstün olduğunu sadece yüce Allah bilir. Örtünmeyen bir kimseye de hiçbir fikir sahibi olmadan ne biçip müslüman diyenler Peygamber'imizin siyerlerini bir kez daha okumalıdırlar.

@Besalet Bizim için gerekli yorumlamayı Hz. Muhammed (S.A.V.) yapmıştır. Senin söylediğin şimdiki tabirle revizyonistliktir, işin içine olmayanı katmaktır ve bu son derece yanlıştır.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
bazıları vardır başı kapalı gerisi meydanda öyle kapanmak olmuyo
islamın gereği kapanmaktır ama kimse açık kişiye kötü gözle bakamaz belki de müthiş bi insandır belli olmaz bu işler kimseyi göründüğü gibi yargılayamayız bu çok büyük yanlış adamın üstüne başına bakarsın adam yerine koymazsın ama adam gibi adamdır böyle yapanların düşmanıyım her zaman

Hafız

Aktif Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
342
Puanı
205
ALLAH'ın emri sadece ellerin yüzün ve ayakların görünecek şekilde kapanmaktır.