Show Kızılcık Şerbeti - Dizi Yorumları

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,770
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Show TV'de az çakal değil, 8 reytinglik dizinin içine Güzel Günler sıkıştırmışlar. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
En son bölüme anca 2 gün önce bakabildim. Fragmanlar çok iyi. Güzel bir yükseliş bekliyorum.

Umarım akşam saatinde canlı izlerim. En geç yarına izlemiş olurum. Tüm herkese rağmen Kıvılcım ve Ömer’in aşklarına sahip çıkması güzel.
Nursema’nın hikayeside güzel. Dizide en az ilgimi çeken kişiler Doğa ve Fatih. Onlar başrol ama en iyi hikaye diğerlerinde.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
İtiraf edip günah çıkarma vakti geldi. :A Diziyi başlamadan önce doğal olarak ben de çok eleştirmiştim ama sonrasında dizinin iki tarafa da makul yaklaştığına dair yorumlar ve zevklerine güvendiğim insanlardan olumlu tepkiler merakımı cezbedince başlama kararı aldım. Sonuç olarak bir haftada 15 bölümü bitirip güncele yetiştim. Elbette kusursuz bir dizi değil ama ekrandaki çoğu diziden daha eli yüzü düzgün, karakterlerinin altını doldurabilen, akıcı, hareketli, çoğu zaman da eğlenceli bir yapım olmuş. Keşke ilk tanıtımlardan aksi bir imaj yaratıp bu kadar tepki toplamayı tercih etmeselermiş ama reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler. Ayrıca sekülerleri kötü gösterecekmiş gibi yapıp en bağnaz karakterleri muhafazakarlardan yapmak da ilginç oldu. Hele ki Pembe evlerden ırak denebilecek bir karakter ama gerçekte böylelerinden çok fazla var.ss

1-2 dışında tüm oyuncular başarılı ama özellikle Evrim Alasya her bölüm döktürüyor ve Kıvılcım'ı gün geçtikçe daha da ikonik bir hale getiriyor. Barış Kılıç'la olan uyumları da müthiş. :Z Kıvılcım-Ömer'in kalitesiyle birlikte Nursema ve Umut'un naifliği de dizinin kaliteli çift ihtiyacını karşılıyor. Başarılı olmayan 1-2 isimden kastım tabii ki senaristin ısrarla her dizisinde oynattığı torpilli ve yeteneksiz kızı. Üstelik dizinin en boş ve yüzeysel karakterini verdikleri, her fırsatta onun üzerinden ortalığı karıştırdıkları için bir yerden sonra kabak tadı veriyor. Fatih'i canlandıran oyuncunun da bazı sahnelerde oyunculuk açısından yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Öte yandan Doğa ve Fatih'in boşanması gerekirken Doğa'nın sürekli kocasının evine dönmesi de göz devirtiyor. Aslında akılsız bir kız olmadığı belli ama edilen onca skandaldan sonra (aranan kadın denmesi, kolunun çekiştirilmesi vs) hala yelkenleri suya indirebilmesi şaka gibi ama gerçekte böyle şeyler olmuyor da diyemeyiz. Sözün özü, evet zamanında çok laf ettim ama tükürdüğümü yalamaya da razı olduğum için artık ben de destekçilerinden biriyim ve bu akşam ekran başındayım. :A

offensive

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,998
Puanı
310
İtiraf edip günah çıkarma vakti geldi. :A Diziyi başlamadan önce doğal olarak ben de çok eleştirmiştim ama sonrasında dizinin iki tarafa da makul yaklaştığına dair yorumlar ve zevklerine güvendiğim insanlardan olumlu tepkiler merakımı cezbedince başlama kararı aldım. Sonuç olarak bir haftada 15 bölümü bitirip güncele yetiştim. Elbette kusursuz bir dizi değil ama ekrandaki çoğu diziden daha eli yüzü düzgün, karakterlerinin altını doldurabilen, akıcı, hareketli, çoğu zaman da eğlenceli bir yapım olmuş. Keşke ilk tanıtımlardan aksi bir imaj yaratıp bu kadar tepki toplamayı tercih etmeselermiş ama reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler. Ayrıca sekülerleri kötü gösterecekmiş gibi yapıp en bağnaz karakterleri muhafazakarlardan yapmak da ciddi bir ters köşe. Hele ki Pembe evlerden ırak denebilecek bir karakter ama gerçekte böylelerinden çok fazla var.ss

1-2 dışında tüm oyuncular başarılı ama özellikle Evrim Alasya her bölüm döktürüyor ve Kıvılcım'ı gün geçtikçe daha da ikonik bir hale getiriyor. Barış Kılıç'la olan uyumları da müthiş. :Z Kıvılcım-Ömer'in kalitesiyle birlikte Nursema ve Umut'un naifliği de dizinin kaliteli çift ihtiyacını karşılıyor. Başarılı olmayan 1-2 isimden kastım tabii ki senaristin ısrarla her dizisinde oynattığı torpilli ve yeteneksiz kızı. Üstelik dizinin en boş ve yüzeysel karakterini verdikleri, her fırsatta onun üzerinden ortalığı karıştırdıkları için bir yerden sonra kabak tadı veriyor. Fatih'i canlandıran oyuncunun da bazı sahnelerde oyunculuk açısından yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Öte yandan Doğa ve Fatih'in boşanması gerekirken Doğa'nın sürekli kocasının evine dönmesi de göz devirtiyor. Aslında akılsız bir kız olmadığı belli ama edilen onca skandaldan sonra (aranan kadın denmesi, kolunun çekiştirilmesi vs) hala yelkenleri suya indirebilmesi şaka gibi ama gerçekte böyle şeyler olmuyor da diyemeyiz. Sözün özü, evet zamanında çok laf ettim ama tükürdüğümü yalamaya da razı olduğum için artık ben de destekçilerinden biriyim ve bu akşam ekran başındayım. :A
Aman aman aman aman şaşırttın beni cnm teşekkürler güzel yorumların için :bhr::bhr::Z:Z:Z

• Güldürdün
Reactions: Aserat