'Jet Sosyete' Final Yapıyor! | Puhu TV

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,016
Puanı
1,061
Üzüldüm ama bu sezon final yapmasını bekliyordum açıkçası. Asıl geçen sezon bitse çok üzülürdüm o yüzden diziye sahip çıkıp son anda direkten döndüren Necati Akpınar ve Gülse Birsel'e çok teşekkür ediyorum öncelikle.

Yayına başladığı ilk günden beri AB'de ortalama 4-5'in altına inmemesine rağmen sırf Total reytingi düşük olduğu için herkesin tutmadı diye algı yaptığı, sürekli Gülse Birsel'in önceki işleriyle anlamsız bir kıyas içine sokulan, her düşüşünde tekme atılan ve yalan final haberlerinin çıkarılan, dizinin ilk bölümlerindeki olmamışlıklar zamanla düzelmesine rağmen hala saçma sapan noktalardan eleştirilen, ekranda doğru düzgün komedi dizisi olmamasına rağmen 2 sezon boyunca ayakta kalabilen, özellikle geçen sezon AB'de SAK, Kuzgun, Vurgun, Avlu, Çarpışma, Bizim Hikaye gibi çok iddialı işleri sollayan ve sezon ortasında geçtiği yeni günde AB'nin en çok izlenen 2. dizisi olabilen, iki kez kanal değiştirmesine rağmen sadık kitlesini korumayı başaran, bütçe sorunu nedeniyle veda etmek zorunda kaldığı kanala 2 sezon sonra geri dönebilen çok özel bir işti. Neyse ki tüm bu zorluklara rağmen 59 bölüm boyunca ayakta başardı ve çoğu dizinin 10 bölümü bile göremediği bir ülkede çatır çatır devam edebilen nadir kaliteli yapımlardan oldu.

Star ve TV8'de de çok iyi bölümler izlemiştik ama bu sezon sürenin de azalmasıyla kalite iyice artmıştı. O yüzden Gülse Birsel'den en kısa zamanda Aile Arasında gibi yeni bir film sonra da dijitalde bomba gibi bir diziyle ortalığın tozunu attırıp kalitesini tekrar ispat ettiği nice işler görmek dileğiyle.

Şimdi bakıyorum da neler yaşamış bu dizi neler. Hiçbir diziye nasip olmayan biraz inişli çıkışlı sürse de çok güzel ve özel bir maceraydı. Hem yolculuğun kendisinden hem de vardığımız yerden dolayı mutluyum. Evet çok özleyeceğim ama böyle kaliteli bir işi izlediğim için seviniyorum. Şimdi kalan 6 bölümün tadını çıkarma zamanı. :Z Ah bir de 59 değil de 60'ta bitseydi de bu takıntılı ruhum onun acısını da çekmeseydi. :(

• Beğendim
Reactions: DR

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,016
Puanı
1,061
Gülse Birsel'in Avrupa Yakası'nda bırakması gerektiğini, Yalan Dünya ve Jet Sosyete'nin kötü projeler olduğunu sadece ben değil herkes söylüyor. Aile Arasında'yı sinemada defalarca izledim, devam filmini sabırsızlıkla bekliyorum ama dizi olarak artık yapamıyor bu bir gerçek.

Bir dizinin her karakteri itici ve tuhaf olursa o iş sitcom yada absürt komedi olmuyor.
Tamam bir dahaki sefere Gülse Birsel'e sizin çeyreğiniz kadar bile deneyimi olmayan bir senarist arkadaş sizin dizi yapmanızı istemiyormuş diye haber edelim o da kabul eder. Ya da sana direkt sorsun bir şeye başlamadan önce. :)
Ekran böyle kendini komedi sanan hadsizliklere kaldı ya ona üzülüyorum. :( Gerçi Şevval Sam'ın inanılmaz yapay ve slowmotion konuşmalı performansı koca diziden daha komik sen de haklısın. :A

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Yalan Dünya Jet Sosyete kadar dip seviyede olmamasına rağmen genel olarak bir olmamışlık durumu vardı (Selahattin, Orçun vs.). Avrupa Yakası'nda da bu kadar absürt karakter yoktu ama Gaffur ve Burhan harika bir şekilde işlendiği için güldürüyordu. Hatta Makbule teyze bile sonradan dahil olmasına rağmen gayet iyi yedirilmişti :A Dizinin bütün karakterleri absürt kıvamda olunca ortaya Türk Malı gibi bir dizi çıkıyor.
İnsanlar zaten hep bir şeyden memnun olmamayı beceriyor.

Yalan Dünya başlayınca Avrupa Yakası daha iyiydi bu çöp denildi.

Jet Sosyete başlayınca Avrupa Yakası ve Yalan Dünya daha iyiydi bu çöp denildi.

Başka bir proje olursa Avrupa Yakası, Yalan Dünya ve Jet Sosyete iyiydi bu çöp denilecek.

Avrupa Yakası tekrar çekilirse "eski havası yok", "nerede o eski Avrupa Yakası", "bizim millet tutmuş işi tekrar çekip eninde sonunda batırıyor" gibi şeyler denilecek.

Tamam Avrupa Yakası iyiydi, ama sürekli bunu dile getirmenin ne anlamı var? Sürekli onu mu çeksinler?

Zaten bazı şeyleri iyi yapan onun sende bıraktığı duygulardır. Zaten hayat daha kötüye gidiyor.Şimdi yaşadığım yıl 2012'den daha iyiydi diyen bir Allahın kulu yok. Bu yüzden 2026'da da 2020'yi özleyeceksin bu böyle.

• Harika
Reactions: Aserat

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,858
Puanı
1,061
Tamam bir dahaki sefere Gülse Birsel'e sizin çeyreğiniz kadar bile deneyimi olmayan bir senarist arkadaş sizin dizi yapmanızı istemiyormuş diye haber edelim o da kabul eder. Ya da sana direkt sorsun bir şeye başlamadan önce. :)

Ekran böyle kendini komedi sanan hadsizliklere kaldı ya ona üzülüyorum. :( Gerçi Şevval Sam'ın inanılmaz yapay ve slowmotion konuşmalı performansı koca diziden daha komik sen de haklısın. :A
FB_IMG_1583761842482.jpg

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,016
Puanı
1,061

Başka bir proje olursa Avrupa Yakası, Yalan Dünya ve Jet Sosyete iyiydi bu çöp denilecek.

Avrupa Yakası tekrar çekilirse "eski havası yok", "nerede o eski Avrupa Yakası", "bizim millet tutmuş işi tekrar çekip eninde sonunda batırıyor" gibi şeyler denilecek.

Tamam Avrupa Yakası iyiydi, ama sürekli bunu dile getirmenin ne anlamı var? Sürekli onu mu çeksinler?

Zaten bazı şeyleri iyi yapan onun sende bıraktığı duygulardır. Zaten hayat daha kötüye gidiyor.Şimdi yaşadığım yıl 2012'den daha iyiydi diyen bir Allahın kulu yok. Bu yüzden 2026'da da 2020'yi özleyeceksin bu böyle.
Zamanında Yalan Dünya yayınlanırken Ekşi Sözlük'te yazılan yorumlara bakmıştım büyük kısmı eleştiri. Ama şimdi hafta içi her akşam teve2'de yayınlanan tekrarlarını önemli bir kitle izliyor yani bildiğin sonradan değere bindi. Aynı şeyi birkaç sene sonra Jet Sosyete'nin yaşayacağından fazlasıyla eminim çünkü Total için çekilen basit komedilerdense böyle diziler her daim daha uzun ömürlü olur.

• Beğendim
Reactions: DR

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Yasak Elma'nın, UTC'den daha "entrikalı" ve Jet Sosyete'den daha "komik" bir dizi olmasını neden kabullenemiyorsun anlamadım? Bir dizide birden fazla içerik mevcut olabilir. Şevval Sam'ın senin deyiminle "yapay(!)" performansı, Gülse'nin karakterlerinden daha çok sevilmiş ki 72.bölümünde 7-8 reyting alabiliyor :ZYani sıkıldım artık bu diziye laf edilmesinden, Yasak Elma kimsenin önüne geçmedi. Onlarda 7-8 reyting alsaydı da izleseydik keşke.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,630
Puanı
1,061

Ben sürekli Avrupa Yakası çeksin demedim ki? Avrupa Yakası dönemine göre gayet başarılı bir sitcom dizisiydi ve son sezonu hariç tadında bitti. Behzat Ç.'yi yeniden çektiler tuttu mu? Aynı şeyi tekrar tekrar deneyerek sündürmenin bir anlamı yok, mesela Aile Arasında gayet başarılı bir denemeydi. Bir proje bitince tadında bırakmak için farklı şeyler denemek gerek :D

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,630
Puanı
1,061
Ya tamam eğer yazdığımdan bunu anladıysan daha da başka bir yorumda bulunmuyorum :A

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Zamanında Yalan Dünya yayınlanırken Ekşi Sözlük'te yazılan yorumlara bakmıştım büyük kısmı eleştiri. Ama şimdi hafta içi her akşam teve2'de yayınlanan tekrarlarını önemli bir kitle izliyor yani bildiğin sonradan değere bindi. Aynı şeyi birkaç sene sonra Jet Sosyete'nin yaşayacağından fazlasıyla eminim çünkü Total için çekilen basit komedilerdense böyle diziler her daim daha uzun ömürlü olur.
Tekrarı ve tekrarının özeti 2 hafta önce ilk 10'a girdi A/B'de. Zemheriyi falan geçti, başka söze gerek yok. :D

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İnadı bıraaaak. Avrupa Yakası'yla zirveye çıktın. Yalan Dünya'da Avrupa Yakası'nın ekmeğini yedin hiçbir zaman Avrupa Yakası kadar popüler bir dizi olmadı. Jet Sosyete bana göre zaten başarısız bir yapımdı. Avrupa Yakası geri dönmeye çok açık bir dizi. Aradan geçen 12 yılda millet neler yapmış vs.. birçok konu çıkarırsın. Ya da Avrupa Yakası olmaz diyorsan o ekibi bir daha topla Avrupa Yakası'na benzer bir dizi çıkar. Yeni ekip eski ekibe göre çok itici.

• Olmamış

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
63,159
Puanı
1,060

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059

Bence biraz abartıyorsun. Batuhan’a söylediklerin ciddi anlamda ağır şeyler bence. Değer mi bir dizi için? Hangimizin severek izlediği dizi bitmedi? Gülse’ye de kendi yorumunu yapmış. Gülse Birsel dokunulmaz biri değil. Sen nasılsa FOX’a, Osman Sınav’a, A’ya, B’ye, X’e laf söyleyip dalga geçebiliyorsan o da onu yapmış. Üzüntünü anlıyorum ama bu kadar da abartma.

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,324
Puanı
264
Her ne kadar Avrupa Yakası ve Yalan Dünya gibi düzenli izlemesem de ekranlardaki komedi yetersizliğinden dolayı devam etmesini istediğim ve takdir ettiğim bi işti. Ağlak işlerin piyasayı ele geçirdiği bu dönemde gayette iyi ayakta kaldı. Gülse'nin yeni işlerini merakla bekliyor olacağım.

• Beğendim
Reactions: Aserat and DR

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Yalan Dünya Jet Sosyete kadar dip seviyede olmamasına rağmen genel olarak bir olmamışlık durumu vardı (Selahattin, Orçun vs.). Avrupa Yakası'nda da bu kadar absürt karakter yoktu ama Gaffur ve Burhan harika bir şekilde işlendiği için güldürüyordu. Hatta Makbule teyze bile sonradan dahil olmasına rağmen gayet iyi yedirilmişti :A Dizinin bütün karakterleri absürt kıvamda olunca ortaya Türk Malı gibi bir dizi çıkıyor.
Yedirilmek denmez ona. Her dizi o zaman bize bir şeyler yediriyor. Her dizide yeni takviyeler yapılıyor. Evet yalan yok Jet Sosyetede bende çok gülmüyordum. Sadece Gülse beni güldürüyorsun ama bu şekilde bakma da hata. Yani dizisi tutmayan o kadar çok senarist var ki artık 2. bölümde kalkan dizileri biliyoruz ekranlardan.
Jet Sosyete de 59 bölüm ve bence bu bir başarı. Yani neredeyse 2 sezon yayınlanmış uzun metrajlı komedi dizisi. Komedide kim 2 saat senaryo yazıp da güldürebiliyor? Gülse...
Avrupa Yakası ve Jet Sosyete konusunda da katılmıyorum. Avrupa Yakasında her karakter iyiydi ve oyunculuk şöleni izliyorduk. Tam tersi Gaffur iyiydi ama ben ona gülmediğim kadar Şahika ya, Dilber Halaya hatta Cesura dahi güldüm. Efsane bir işti.
Yalan Dünya ise o da iyiydi. Zerrin, Vasfiye, Nurhayat, Tülay ve diğerleri çok ince işlenmiş karakterlerdi.

Yani tek Jet Sosyeteye dayanarak bazı şeyleri bence söylememelisin.

• Beğendim

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Üzüldüm ama bu sezon final yapmasını bekliyordum açıkçası. Asıl geçen sezon bitse çok üzülürdüm o yüzden diziye sahip çıkıp son anda direkten döndüren Necati Akpınar ve Gülse Birsel'e çok teşekkür ediyorum öncelikle.

Yayına başladığı ilk günden beri AB'de ortalama 4-5'in altına inmemesine rağmen sırf Total reytingi düşük olduğu için herkesin tutmadı diye algı yaptığı, sürekli Gülse Birsel'in önceki işleriyle anlamsız bir kıyas içine sokulan, her düşüşünde tekme atılan ve yalan final haberlerinin çıkarılan, dizinin ilk bölümlerindeki olmamışlıklar zamanla düzelmesine rağmen hala saçma sapan noktalardan eleştirilen, ekranda doğru düzgün komedi dizisi olmamasına rağmen 2 sezon boyunca ayakta kalabilen, özellikle geçen sezon AB'de SAK, Kuzgun, Vurgun, Avlu, Çarpışma, Bizim Hikaye gibi çok iddialı işleri sollayan ve sezon ortasında geçtiği yeni günde AB'nin en çok izlenen 2. dizisi olabilen, iki kez kanal değiştirmesine rağmen sadık kitlesini korumayı başaran, bütçe sorunu nedeniyle veda etmek zorunda kaldığı kanala 2 sezon sonra geri dönebilen çok özel bir işti. Neyse ki tüm bu zorluklara rağmen 59 bölüm boyunca ayakta başardı ve çoğu dizinin 10 bölümü bile göremediği bir ülkede çatır çatır devam edebilen nadir kaliteli yapımlardan oldu.

Star ve TV8'de de çok iyi bölümler izlemiştik ama bu sezon sürenin de azalmasıyla kalite iyice artmıştı. O yüzden Gülse Birsel'den en kısa zamanda Aile Arasında gibi yeni bir film sonra da dijitalde bomba gibi bir diziyle ortalığın tozunu attırıp kalitesini tekrar ispat ettiği nice işler görmek dileğiyle.

Şimdi bakıyorum da neler yaşamış bu dizi neler. Hiçbir diziye nasip olmayan biraz inişli çıkışlı sürse de çok güzel ve özel bir maceraydı. Hem yolculuğun kendisinden hem de vardığımız yerden dolayı mutluyum. Evet çok özleyeceğim ama böyle kaliteli bir işi izlediğim için seviniyorum. Şimdi kalan 6 bölümün tadını çıkarma zamanı. :Z Ah bir de 59 değil de 60'ta bitseydi de bu takıntılı ruhum onun acısını da çekmeseydi. :(
lpn1DEJ7Dj2Rsl8Z-636271562038167585.gif

• Güldürdün
Reactions: xemrexxx