iPhone SE Özellikleri - Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Doğu

Konu Sahibi
Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
iphone-se-fiyati-ozellikleri-ne-zaman-satisa-cikacakf983966553256596b700.jpg

Apple 21 Mart'taki lansmanında yeni modeli iPhnoe SE'yi tanıttı. Tasarım olarak iPhone 5S' oldukça benzeyen SE modeli, ''telefon dediğin küçük olur'' diyen kitleye hitap ediyor. Ancak modeli yakından incelediğimizde teknik açıdan hiç de ''küçük'' olmadığını görüyoruz.

iPHONE SE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Apple, A9
işlemciye sahip olan SE modelinde eleştirilere rağmen hala 1 GB RAM'den vazgeçmemiş. Ancak benzeri olarak adledilen 5S modeline göre iki kat daha hızlı CPU ve üç kat daha hızlı GPU performansına sahip olması ve üç kata kadar daha hızlı Wi-Fi ve %50’ye kadar daha hızlı LTE desteği ile bir adım önde duruyor.

1.642 mAh batarya kapasitesi ile gelen modelde enerji verimliliği sayesinde daha iyi bir pil ömrü elde ediyor. iPhone SE'nin bir diğer eksi yönü de iPhone 6S ile gelen 3D Touch'ın bulunmaması.

iPhone SE beklendiği gibi 16 ve 64 GB depolama seçenekleri ile geliyor.

iphone_se.jpg

KAMERA ÖZELLİKLERİ

iPhone SE en önemli özelliklerinden birisi de kamera performansı zira 4K video kayıt destekli 12 Megapiksel arka kamera ve 1.2 megapiksel ön kamera ile amiral gemilerini aratmayacak gibi duruyor.

FaceTime HD kamera ile düşük ışıkta bile daha parlak ve keskin fotoğraflar çekebilmenizi sağlayan özellikler bu modele de entegre olmuş durumda.

Aynı zamanda saniyede 60 kare 1080p video kaydı yapabiliyorsunuz.

FİYATI VE TÜRKİYE İÇİN ÇIKIŞ TARİHİ

iPhone SE 16GB fiyatı 399 dolar, 64GB fiyatı ise 499 dolar etiketine sahip olacak. 24 Mart'ta yurt dışında satışa çıkacak olan SE, Nisan ayının başlarında Türkiye'ye gelecek. 16 GB fiyatı 1.999 TL, 64 GB fiyatı ise 2.399 TL olarak belirlendi.

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İphone bi ara buyuk modellere karşıydı. Sonra 6'yla bozdular bu kuralı dalga konusu oldu. Şimdi "telefon dediğin küçük olur" sloganıyla mı atılıyorlar? :F

En ideal telefon 5.5 inç. Ennküçüğü de 4.7 olsun. Ama 4 inç nedir? Baş parmak zaten kaç inç?

İlkokul veletlerine alınır ama :X (yegene alsak mı tabletiyle mi idare etse:A)

Doğu

Konu Sahibi
Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
İphone bi ara buyuk modellere karşıydı. Sonra 6'yla bozdular bu kuralı dalga konusu oldu. Şimdi "telefon dediğin küçük olur" sloganıyla mı atılıyorlar? :F

En ideal telefon 5.5 inç. Ennküçüğü de 4.7 olsun. Ama 4 inç nedir? Baş parmak zaten kaç inç?

İlkokul veletlerine alınır ama :X (yegene alsak mı tabletiyle mi idare etse:A)
Aynen ben de böyle düşünüyorum. Apple'ın lüzumsuz işleri işte. ''Bizim de bir orta segment telefonumuz olsun bizde niye yok'' diyip Devlet Bahçeli mantığıyla çıkardıkları gereksiz bir model. Orta segment de 2 bin lira yalnız dikkatini çekerim :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aynen ben de böyle düşünüyorum. Apple'ın lüzümsuz işleri işte. ''Bizim de bir orta segment telefonumuz olsun bizde niye yok'' diyip Devlet Bahçeli mantığıyla çıkardıkları gereksiz bir model. Orta segment de 2 bin lira yalnız dikkatini çekerim :A
Aslında ben mark zakırbörg'üm alırım hemen orta segmentmiş:F

Doğu

Konu Sahibi
Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Aslında ben mark zakırbörg'üm alırım hemen orta segmentmiş:F
Hacı gözünü seveyim buna para verme :F Yani çok paran varsa yine hobi olarak ver de adam gibi telefon alacaksan buna değmez. :) Ben de yeni telefon alacağım ya Note 5 ya S6 düşünüyorum Apple'a kuruş vermem aşırı derecede irrite oluyorum bu markaya :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hacı gözünü seveyim buna para verme :F Yani çok paran varsa yine hobi olarak ver de adam gibi telefon alacaksan buna değmez. :) Ben de yeni telefon alacağım ya Note 5 ya S6 düşünüyorum Apple'a kuruş vermem aşırı derecede irrite oluyorum bu markaya :A
S6 ile s7 arasında cok uçurum yok. Neden s7 almıyorsun? Note 5ler ucuzladı sanırım(b)

Doğu

Konu Sahibi
Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
S6 ile s7 arasında cok uçurum yok. Neden s7 almıyorsun? Note 5ler ucuzladı sanırım(b)
s6 ile s7 arasında bence tasarım ve donanım açısından uçurum var. S7 şu an dünyanın en iyi telefonu rakipsiz. iPhone 7 gelene kadar tek başına pazarı süpürür. Ama gerçekten çok pahalı 2799 tl ona verilir mi bilmiyorum. S6 şu an hepsiburada'da 1700 tl arada bin tl gibi bir fark var değer mi bilmiyorum. Ama benim gönlüm Note 5'ten yana pedergile baskı yapıp 200 tl daha verdirmeyi düşünüyorum. Büyük ihtimalle Note 5 alırım ama o da aşırı büyük. Belli bir süre alışmam gerekecek :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
s6 ile s7 arasında bence tasarım ve donanım açısından uçurum var. S7 şu an dünyanın en iyi telefonu rakipsiz. iPhone 7 gelene kadar tek başına pazarı süpürür. Ama gerçekten çok pahalı 2799 tl ona verilir mi bilmiyorum. S6 şu an hepsiburada'da 1700 tl arada bin tl gibi bir fark var değer mi bilmiyorum. Ama benim gönlüm Note 5'ten yana pedergile baskı yapıp 200 tl daha verdirmeyi düşünüyorum. Büyük ihtimalle Note 5 alırım ama o da aşırı büyük. Belli bir süre alışmam gerekecek :)
Ben de hepsiburadaya bakarım şuan yine baktım 2400e var :X s6 edge'de baya ucuzlamiş:X keşke sd kart yeri olsaymiş.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-s7-ithalatci-garantili-p-TELCEPSAMS7G-GD

Doğu

Konu Sahibi
Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Ben de hepsiburadaya bakarım şuan yine baktım 2400e var :X s6 edge'de baya ucuzlamiş:X keşke sd kart yeri olsaymiş.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-s7-ithalatci-garantili-p-TELCEPSAMS7G-GD
Bunu görmemiştim iyi oldu :) Ama bu ithalatçı garantili yani telefonda bir yazılım sorunu, düşme kırılma vs. sorunu olsa karşında muhattap bulmakta zorlanırsın. Telefon yeni olduğu için ne olacağı belli olmaz o yüzden ithalatçı garantili almak risk :) Bir ay daha bekleyeyim belki Almanya'dan getirtebilirim :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bunu görmemiştim iyi oldu :) Ama bu ithalatçı garantili yani telefonda bir yazılım sorunu, düşme kırılma vs. sorunu olsa karşında muhattap bulmakta zorlanırsın. Telefon yeni olduğu için ne olacağı belli olmaz o yüzden ithalatçı garantili almak risk :) Bir ay daha bekleyeyim belki Almanya'dan getirtebilirim :D
İlk inceleme videosu cekersin o zaman:X önden kutu açma falanfilan:A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Çoktan çekildi onlar :D Shiftdelete.net, Teknoseyir, Technopat takip et bu kanallar favori teknoloji kanallarım :)
Zaten ediyorum kaç senedir de ben foruma özel anlamında öylesine demiştim:X
Donanım haberin de youtube var ama geri kaldılar iyice:X hiç bi yenilikleri yok.

Doğu

Konu Sahibi
Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Zaten ediyorum kaç senedir de ben foruma özel anlamında öylesine demiştim:X
Donanım haberin de youtube var ama geri kaldılar iyice:X hiç bi yenilikleri yok.
Aynen ona da aboneyim ama sitelerindeki ve forumlarındaki kalite youtube kanallarında yok maalesef.