ABC How to Get Away With Murder 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sezonun en çok beklenen işlerinden biri olan ve başrolünde iki kez Oscar adayı olan Viola Davis'in yer aldığı How to Get Away With Murder geçtiğimiz akşam ekran macerasına başladı.

Eleştirmenlerden ve izleyiciden genel olarak pozitif yorumlar alan dizinin ilk sezonuyla ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

75

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
S01E01
Bu dizi alır yürür bence hakikaten güzel iş yapmışlar :oley: Hem gençlik hem polisiyeyi bu kadar güzel ve kaliteli harmanlayınca diziyi gözünüzü kırpmadan izleyebiliyorsunuz.
Profesör Keating karakterini soğuk ve karizmatik buldum ama ağlama sahnesi onun da kapl kırıklıkları olduğunu gösterdi bizlere. Oyunculuk performansı tabiki de harikaydı.
Dizideki kurguya yetişemediğim yerler oldu. Sabah ayık kafayla mahkeme sahnelerini bir daha izleyeceğim ama ters köşeler, öğrencilerin rekabeti, davanın rakip lehine dönmesi falan çok hoşuma gitti ve soluksuz izledim. Bölüm finali hakkında tek kelime etmeyeceğim, sadece 10 dakika ağzım açık gezdim :F
Tabiki bir ''Potterhead'' olarak favori karakterim; Wes Gibbins! :X Hikayedeki en temiz kalpli ve saf karakter. İlerleyen bölümlerde daha çok tanıyabiliriz :)

Puanım; 8,8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

İlk bölümü beğendim yer yer mahkeme sahnesi Sherlock gibi hızlı geçişlere sahne olsada anlamadığım yerleri tekrar izledim. Üniversite eğitimi, hele bir de hukuk eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler mutlaka izlesin. :)

Viola Davis nasıl müthiş bir oyuncudur arkadaş, cw'sine baktım iki oscar adaylığı ve bol ödüllü bir aktrisle karşılaştım. Bu zamana kadar tanımamamız bizim ayıbımız tabi. :)

Son olarak tanıdık bir yüz Asher Millstone karakteri Orange Is the New Black dizisindeki Bennett. :)

Wes, Laurel, Walsh ve Pratt dört arkadaşın Profesör Keeatingi öldürdüklerini sanıyordum kocası çıkınca şok oldum. :eek:

Profesör Keeating çok tehlikeli kadın sevgilisine resmen yalancı şahitlik yaptırdı, muhtemelen kocasınıda o öldürtmüştür. :)

Wes ile komşusu Rebecca arasında arasında yakınlaşma olacağı kesin.:)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Baya farklı ve sıradışı bir iş olmuş. Benim açıkçası beklentim baya yüksekti ama beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı.

İlk bölüm için baya karışık bir kurgu yapmışlar, diziye ayak uydurmakta epey zorlandım. :)

İlerleyen bölümlerde karakterlere alıştıkça daha zevk veren bir hale gelebilir ama sıkıcılaşıp bırakacağım bir hale de gelebilir. :)

Bu arada Viola Davis'in Emmy adaylığını bilmem ama Altın Küre adaylığı şimdiden hayırlı olsun. Adaylığı kaçıracağını hiç sanmam. :)

Sonu gerçekten şaşırtıcı ve iyiydi. Bundan sonraki bölümlerin nasıl bir kurguyla ilerleyeceğini merak ediyorum. :)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Diziye yine çok olumlu yaklaştım, gerçekten sevmek istiyorum diziyi ama bu bölümde de tam olarak istediğimi bulamadım. :)

Dizide şu an beni en çok heyecanlandıran hikaye gizemli komşu Rebecca ile ilgili hikaye.

Tamam dizi her şeyden önce hukuk dizisi ama beni biraz sıkıyor mahkeme sahneleri falan, izleyiciden çaba bekliyor dizi. :)

Yine de geçmiş ile günümüz arasındaki gizemler bu bölümde artmaya başladı ve izlemeye devam ettirmeye yetiyor şimdilik. :)

7/10

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
S01E02
Bölümü izledim yine akıcı ve gizem dolu bir bölümdü.
Kısa kısa;
Viola Davis ağlama sahnesindeki performansıyla alkışlattı.
Wes ve Rebecca şimdiden çok iyi ikili oldular.
Dava sahneleri aşırı hızlı ve karışık ya da ben gerizekalıyım.
Dizideki gizemler bölüm sonunda çok hızlı verildiği için hangisinin günümüz hangisinin geçmiş olduğunu çözemiyorum.
Bölümlük hikayedeki baba-kız intikam olayı iyi verilmişti. Klasik bir hikaye olabilir ama tahmin edememiştim şahsen.

Puanım; 8.1/10

@OzaN @sürgünüm @xemrexxx

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,830
Puanı
1,061
S01E02
Bölümü izledim yine akıcı ve gizem dolu bir bölümdü.
Kısa kısa;
Viola Davis ağlama sahnesindeki performansıyla alkışlattı.
Wes ve Rebecca şimdiden çok iyi ikili oldular.
Dava sahneleri aşırı hızlı ve karışık ya da ben gerizekalıyım.
Dizideki gizemler bölüm sonunda çok hızlı verildiği için hangisinin günümüz hangisinin geçmiş olduğunu çözemiyorum.
Bölümlük hikayedeki baba-kız intikam olayı iyi verilmişti. Klasik bir hikaye olabilir ama tahmin edememiştim şahsen.

Puanım; 8.1/10

@OzaN @sürgünüm @xemrexxx
altyazısı çıkmış mı dizi sitelerinde_? dün gece yoktu

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

Mahkeme sahneleri biraz sıkıcı geçsede sonlara doğru oldukça iyiydi. :)
Rebecca, Wes'in banyosuna niye sakladı telefonu? Cinayetle ne ilişkisi var. (b)

Sam öğrencisiyle ilişkiye girip öldürmüş olamalı ki, Keanting kocasıyla köprüleri atmış. :X

8/10

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,830
Puanı
1,061
8.5/10

rebeccanın rolü artiyi
adamı öldürmüş galiba :oley:

dava olayı çok entrikalkıydı
o sarı kız üvey annesini mi öldürmüş :eek:

annlise teyze ile sevgilisinin mceraları merakla bekleniyor

Moderatörün son düzenlenenleri:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B01 izledim

Aslında diziyi 2-3 gün oluyor izleyeli ama elim gitmiyordu yorum yapmaya:T: Yine uzun bişeyler yazmıcam.Sadece pek beğendiğimi söyleyemicem:( Kadın siyahi oyuncu çok itici geldi bana:T: Öğrenciler iyiydi. Sanki öğrencilerin dava için ilk bölümde yaptıkları kadının mizacını oluşturmuş gibi :T: Öğrencilerin her yaptiği, gittikleri yol kadında da var o da geçmiş gibi:A

Sadece merak unsuru olarak;
Kadın kocasını çocuklara mı öldürttü? Yoksa kaza sonucu mu öldürdü çocuklar? Birde 3 aylık zaman dilimi heralde sezon arasına denk gelir? Orda da keserler :F

6/10

Aslında 5/10 vermek istiyorum ama belki de ben bişeyleri kaçırdım diye insaflı davrandım:A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,830
Puanı
1,061
S01B01 izledim

Aslında diziyi 2-3 gün oluyor izleyeli ama elim gitmiyordu yorum yapmaya:T: Yine uzun bişeyler yazmıcam.Sadece pek beğendiğimi söyleyemicem:( Kadın siyahi oyuncu çok itici geldi bana:T: Öğrenciler iyiydi. Sanki öğrencilerin dava için ilk bölümde yaptıkları kadının mizacını oluşturmuş gibi :T: Öğrencilerin her yaptiği, gittikleri yol kadında da var o da geçmiş gibi:A

Sadece merak unsuru olarak;
Kadın kocasını çocuklara mı öldürttü? Yoksa kaza sonucu mu öldürdü çocuklar? Birde 3 aylık zaman dilimi heralde sezon arasına denk gelir? Orda da keserler :F

6/10

Aslında 5/10 vermek istiyorum ama belki de ben bişeyleri kaçırdım diye insaflı davrandım:A
vışşhh ırkçı seni.ss

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,830
Puanı
1,061
1x3 ü izledim @Çiğdem- yine iş başındaydı
rebeccaya büyüy yapmış işlemediği suçu kabul ettirdi güzelim kıza :(

frank ve castillo olayı çok sıradan
birkaç bölüm birlikte olacakalr gibi beklendiği gibi

nate kafa karıştırdı