Klasik How I Met Your Mother - Dizi Yorumları

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Tabii ki bir Friends değil ama ayn tarzda bir dizi olduğu için yerini doldurdu benim açımdan. :D

Modern Family'i @OzaN da önermişti, onu yaz ayına aldım tüm bölümlerini indirip izleyeceğim sen de önerdin, kesin izlerim. Şimdi The Big Bang Teory'e başladım o da fena değilmiş. :D
Mf > Tbbt bence. Tbbt'yi 5 ya 6.sezonda bıraktım. Oralarda düşüş yaşıyor. Belki ilerde geri dönerim ama. :D

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Mf > Tbbt bence. Tbbt'yi 5 ya 6.sezonda bıraktım. Oralarda düşüş yaşıyor. Belki ilerde geri dönerim ama. :D
Zaten dizide 4 adam 1 kız var nasıl 11. sezona gelmişler şaşırdım, bir yerden sonra tıkanacağını tahmin etmiştim. :A Ama şuan izlediğim bölümlerde yer yer bayağı gülüyorum Sheldon'un takıntıkılı hareketlerinde kendimi buldum. :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
İstiyorsan sana ağır bir spoi vereyim, diziye devam edebilirsin bu spoi ile. :A

Geçen @yatutarsa'ya da demiştim 9. sezonu dizinin çaycısı falan mı tasarladı acaba. :F Akıl işi değil çünkü 22 bölümü saatlerle anlatmak.. Ama final bence de çok güzeldi. :D

Yazın birlikte izleriz gardaşım... Barney ile Robin şuan Talihsiz Serüvenler dizisinde oynuyor, Marshall ise Netflix'de bir diziye başlamış eğer oyuncuları özlediysen bakabilirsin..

Friends'in yokluğunu iyi kapadı, öneririm. :D

Biliyorum dizinin sonunu. Hala değil anne çıkıyor.:D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
:D Hayır;

Bir anne var zaten o ölüyor yıllar sonra Ted ile Robin kavuşuyor. Barney&Robin uzun soluklu değil zaten. 4. Sezonda tempo biraz düşmüştü ama sonraki sezonlar çok güzel bence devam et. :D

Genç Ted ve Robin'in komik aşklarını izleyemeyeceksem kalsın.:D Yaşlanıp kovusmaları çekmedi.:(

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Genç Ted ve Robin'in komik aşklarını izleyemeyeceksem kalsın.:D Yaşlanıp kovusmaları çekmedi.:(
Sen bilirsin ama bazı bölümlerde yakınlaşmaları oluyordu mesela bir bölümde Ted ile Robin ev arkadaşı olmuştu sürekli kavga ediyorlardı sonra her kavga edecekleri sırada bir anlaşma yaptılar kavga yerine sevişelim diye. :F O bölümde yakınlaşma olmuştu ve sıklıkla bu tarz bölümler oluyordu. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
How i Met your Mother

1.sezon 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11.bölümler

Sezonun yarısı bitti sayılır böylece. Beklediğimden daha iyi çıktı ve Friends'i izlemedim ama göze itici geldiğinden dolayı bu diziyi Friends'den daha çok seveceğim malum gibi, ön yargı da olsa özellikle @Dosi nin profil resminden sonra Friends'den nefret ettim :A

Bu diziye başlamadan önce büyük bir spoiler yemiştim, son sezonlarda doğru tren sahnesinde...?? Yine de buna rağmen keyif veriyor, çerez niyetine akıp gidiyor bölümler. Lilly gerçekten çok tatlı ancak genel olarak karakterler hakkında bir şey demek için henüz erken.

8.0/10

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
How i Met your Mother

Sezonun yarısı bitti sayılır böylece. Beklediğimden daha iyi çıktı ve Friends'i izlemedim ama göze itici geldiğinden dolayı bu diziyi Friends'den daha çok seveceğim malum gibi, ön yargı da olsa özellikle @Dosi nin profil resminden sonra Friends'den nefret ettim :A

Bu diziye başlamadan önce büyük bir spoiler yemiştim, son sezonlarda doğru tren sahnesinde...?? Yine de buna rağmen keyif veriyor, çerez niyetine akıp gidiyor bölümler. Lilly gerçekten çok tatlı ancak genel olarak karakterler hakkında bir şey demek için henüz erken.

8.0/10
Yorumunu buraya taşıdım. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
How i Met your Mother

8.0/10
İkisini de izleyip bu diziyi daha çok seveni görmedim ama bu da iyidir tabii. :D

Tren sahnesini hatırlamadım bu arada. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x12 - 1x18

Sanırım Robin adlı karakterden nefret ediyorum. Bu kadar itici bu kadar negatif bu kadar gıcık bir karakter yazma becerisini göstermelerini tebrik ediyorum. Robin başlı başına diziden soğuma sebebi olsa da, diğer karakterlerin doğallığı ve senaryo hatrına izlemeye devam.

Victoria karakterini çok beğendim, keşke senaryo uğruna harcamasalardı bu kadar kolay.
Victoria ile düğünde göz göze gelme ve ertesi bölümü bence en güzel bölümlerden biriydi şimdiye kadarki.

7.2/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
4.Sezon

Çok güzel bir sezon oldu, her sezon üstüne katarak giden sıcacık bir dizi. Uzun zamandır karakterlerine bu kadar alıştığım dizi yoktu, Robin de Marshall da Barney de Ted de Lilly de on numara karakterler. Robin çok sevimli fakat Lilly’nin şirinliği bambaşka bir şey. Belki hiçbir zaman böyle bir sıkı arkadaş ortamına sahip olamayacağın ama en azından buna şahit olmak ve yaşamış gibi olmak da çok keyifli. Umarım sezonlar ilerledikçe bozmazlar. :D

9.0/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x1, 1x2, 1x3

Friends ile bu dizi arasında gidip geliyordum ama Friends anlık Netflix'te olmadığı için bu dizide karar kıldım. Gayet eğlenceli bir dizi, fazla komik başladığı söylenemez ama ara ara güldürüyor. :D

Ted ve Barney bayağı iyi ikili, beni bayağı güldürüyor. Özellikle Barney daha efsane, havaalanında ''Uluslararası iş adamlarıyız'' sözleri epey güldürdü. :D

Robin çok güzel kadın, Ted ile birlikte olmasını isterdim.

Marshall seni o kadar iyi anlıyorum ki... Lily itici ama eğlenceli bir tip. Barda başka erkeklerle takılmaya çalışması, sonra o adamın gay çıkması falan güldürdü. :D

• Harika
Reactions: Forumdash

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
5.Sezon

Bir önceki sezon kadar olmasa da yine de harika bir sezondu. Bu dizinin en sevdiğim yanı klasik sitcom boğuculuğunda olmaması, mekan kullanımı oldukla çeşitli ve ferah. Açık hava kullanımı olması insanın içini açıyor resmen ve sezonlar ilerledikçe çoğalıyor gibi bu çeşitlilik.

Bu sezonun en unutulmaz kısımları iki müzikal sahnesi oldu, özellikle Suits sahnesi çok iyiydi. Finale yaklaştıkça o gizemli anneye olan merak da artıyor giderek.

8.6/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x9

Çok keyifli bir bölümdü. :D
Şükran günü kutlaması vardı. Lily, Marshall'ın ailesiyle tanışmaya gitti. Maşallah Marshall'ın ailesinin boyu de epey uzun, Lily aralarında kısacık kaldı. Oradaki sahneler epey güzeldi. :D

Barney'i gönüllü görünce şaşırmıştım bir an. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
6.Sezon

Komedi ögelerinin giderek azalıp dramın yükseldiği bir sezondu. İlk sezonlara sitcom tarzı başlayıp daha sonra giderek format değişikliğine gidilmesi pek rastlanan bir şey değil ama bence böylesi daha iyi, bir de şu gülme efektleri olmasa.. Bu sezon yüz kasımın oynadığı sahne çok azdı ama hayatından içinden konular olduğu için izlenilirliğine söyleyecek söz yok. Barney’in sezonlar ilerledikçe gördüğümüz karakter değişimi-gelişimi de çok başarılı.

Özellikle Marshall’ın babasının ölüm haberini aldığı sahne değil bu dizi, dizi tarihinin en dramatik sahnelerinden biriydi.

Malum düğünün ise Barney ve Robin arasında olduğunu düşünüyorum ters köşe yapmazlarsa yine, Ted de o kadınla o düğünde tanışabilir ama trenle mutlaka bir alakası olacak gibi tanışacağı bölümün.

7.7/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
7.Sezon

Mutlak sona giderek yaklaşıyoruz ve bitirdikten sonra boşluk hissi yaratacak dizilerden biri olacak gibi bunca sezonla birlikte doğal olarak. Şu bir türlü tanışılmayan The One’ı çok merak ettiğim için bölümler su gibi akıyor ve haliyle gereğinden hızlı gidiyorum. Keşke zamana yayıp daha yavaş alsaydım ama nasılsa İngilizce altyazılı olarak bir kez daha başlamak zorunda kalacağım listening adına. Friends’in ilk birkaç bölümünü izlemiş birisi olarak Friends’e bu diziden daha çok bağlanacağımı, seveceğimi düşünmüyorum fakat ikisini de bitirmeden önce emin olmamak gerek. Friends’in 230 küsür bölüm olması gözümü korkuttu biraz fakat sonra HIYMM’ın da 180 küsür bölüm olduğunu fark ettim, bölümler 20 dk sürünce zaman hızlı akıyor demek ki.

Bu sezon da dram komedisi izlediğimiz ve çeşitli ve ferah mekanlarıyla sitcomdan uzak bir görünüm veren güzel bir sezon oldu.

Yalnız Ted’in tekrardan Robin’e yönelmesi biraz zorlama ve gereksiz gibi geldi. Konu bulabilmek için aynı şeylere tekrardan döner gibi. Barney’in başkalaşımı bu sezon da devam etti ve beklediğim gibi striprizci kızla değil Robin ile evlenecek ve 8.sezonun teması da bu olacak gibi. Umarım o düğünde Ted nihayet tanışır o kadınla, it gibi merak ediyorum o tanışma sahnesini, kadını. Sadece geçtiğimiz sezonlarda ev arkadaşı sahnesinde ayak bileğini görmüştük ama anlatıldığı kadarıyla baya kutsal biri gibi. Sarı şemsiye ve tren sahnesi bakalım ne zaman gelecek... Kesin 8.sezon finalinin son sahnesinde o şemsiyeyi göreceğiz gibi hissediyorum ya da bir şey olacak mutlaka, bir zahmet. :D

8.8/10

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
8.Sezon

Genel olarak ortalamanın altı bir sezondu ama öyle garip bölümler vardı ki absürt gerçeküstücülüğe dayanan, ilginç bir sezon oldu. Şaka maka final sezonuna geldik, oldukça güzel bir yolculuktu..

Ve nihayet son bölümün son sahnesinde sarı şemsiyeyi ve kadının yüzünü gördük. Tekrar tekrar izledim o sahneyi, duygulandım. Dile kolay 8 sezondur bu kadını bekliyorduk! Ben daha çok sarışın bir şey hayal etmiştim ama bu çok farklı çıktı fakat özellikle Ted’in kızına çok benziyor. Umarım “hayır o bu değildi” diye ters köşe yapmazlar yine ama daha sanmıyorum sonuçta final sezonuna geldik

7.5/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
9.Sezon ve Final

Şaka maka bir hikayenin daha sonuna geldik, vay be.. 6.sezona kadar çok güzel gidip 6.sezondan sonra giderek bozmasına rağmen yine de çok güzel bir arkadaşlık hikayesiydi, ta ki son iki final bölümüne kadar.

Böyle final olmaz olsun! Tracey gibi dünyalar tatlısı, güzeller güzeli, 9 sezon boyunca yüzünü görmeyi beklediğimiz bu meleği tek bölümde öldürttüler sırf Robin denen Allah’ın belası karakter için!

Yahu neredeyse 2 sezon boyunca esas karakter Ted ve Tracey’in düğünü yerine Robin ve Barney’in düğün hazırlığını izledik, hadi neyse derken sondan önceki bölümde bir baktık ki boşanmışlar. Ee neydi şimdi bu? Sırf finali Robin ve Ted aşkıyla bitirmek için resmen içine etmişler güzelim dizinin.

Ah Tracey... İsmini bile son bölümde öğrendik bu güzelim karakterin. Sevdiği kadınlara türlü sürprizler yapan Ted, hayatının aşkıyla evlenmek için 5 sene bekledi hem de 2 çocuk olduktan sonra ve son derece sade bir düğünle! Ulan ne diyeyim bilmiyorum ki. Tracey’in zaten ölmüş olabileceğini önceki sezonlarda da seziyordum Ted çocuklarına anlatırken annenin hiç sesinin bile duyulmamasından dolayı. Son sezonda Tracey’in Ted’le tanışana kadar neler yaptığını anlatan How i Met Your Father temalı bölümde Tracey’in gelecekte çocuklarla konuşmadığını görümce zaten iyice belli etmişti kendini bu hazin son.

Fakat... Mutsuz sonla bitecek olmasını Robin ile evlenmesine tercih ederdim! Böyle bir kadınla evlendikten sonra senaristin çocuklara “sen bize anneme değil Robin teyzeye olan aşkının hikayesini anlattın, hadi onunla evlensene annem öleli 6 sene oldu nasılsa” dedirtmesi çok ama çok duygusuzca, dizinin tüm sezonlarına yakışmayan ucuzlukta ve tutarsızlıktaydı. Biz Marshall’ın babasının ölümünü izlediğimiz bölümdeki How i Met Your Mother’i sevmiştik, 9 sezon boyunca onunla tanışma hikayesini anlatmaya kalkan adamın bu kadar basit bir şekilde o hayatının aşkını unutmasını ve Robin’e dönmesini değil.

Gerçekten Tracey’in ölmüş olmasına çok çok üzüldüm ama asıl içime oturan onu bu kadar basit bir şekilde, duygusuzca geçiştirip son sahnede Ted-Robin romantizmine yer vermiş olmaları.

Robinmiş! İş aşkı yüzünden Barney’i oradan buraya sürüklerse tabi o evlilik yürümez. Ulan sezonlar boyunca Barney’in karakter gelişimini, olgunlaşmasını izlettiler bize; çat son 2 bölümde hepsini silip attılar! Lily’nin saçma sapan bir merak yüzünden İtalya’ya taşınma isteği yüzünden Marshal’ın güzelim yargıçlık işinden olması ve ne ara niçin dönmeye karar verdiklerini görmeden Marshal’ın sıkıntı dolu geçen yıllarından sonra yeniden yargıçlık teklifi alması.. Gerçekten bu kadar uzatıp uzatıp da finali bu kadar kötü yapmış olmalarına aklım almıyor.

Her şey bir yana Tracey bir yana. Böylesine melek gibi bir karakteri niçin öldürttünüz? Mutlu sonla bitirseydiniz olmaz mıydı TED-Tracey, Barney-Robin işte. 9 sezon boyunca izlediğimiz diziyi içim buruk olarak bitiriyorum bu saçma ve zorlama filan yüzünden. Gerçekten yazıklar olsun, Tracey’i öldürttünüz ya lanet olsun yapacağınız finale. Halbuki finalde o ölmemiş olsaydı, son sahnede Ted’in çocuklara hikayeyi anlatmayı bitirdiği sahnede Tracey Ted’in yanına gelip onu öpseydi filan.. Çok daha güzel bitmiş olurdu. Hadi öldü, hayatın gerçeği, fakat en azından o süreçi izleseydik ve finalde mezarını görseydik ve Robin saçmalığına dönmemiş olsaydık, yine üzücü ama etkileyici bir final olmuş olurdu. Ama bu! Resmen zorlaya zorlaya batırıp gittler güzelim hikayeyi. Hep içimde ukte olarak kalacak. Ah Tracey, güzel Tracey...

1/10

• Güldürdün
  • İlginç
Reactions: Dosi and bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
9.Sezon ve Final

Şaka maka bir hikayenin daha sonuna geldik, vay be.. 6.sezona kadar çok güzel gidip 6.sezondan sonra giderek bozmasına rağmen yine de çok güzel bir arkadaşlık hikayesiydi, ta ki son iki final bölümüne kadar.

Böyle final olmaz olsun! Tracey gibi dünyalar tatlısı, güzeller güzeli, 9 sezon boyunca yüzünü görmeyi beklediğimiz bu meleği tek bölümde öldürttüler sırf Robin denen Allah’ın belası karakter için!

Yahu neredeyse 2 sezon boyunca esas karakter Ted ve Tracey’in düğünü yerine Robin ve Barney’in düğün hazırlığını izledik, hadi neyse derken sondan önceki bölümde bir baktık ki boşanmışlar. Ee neydi şimdi bu? Sırf finali Robin ve Ted aşkıyla bitirmek için resmen içine etmişler güzelim dizinin.

Ah Tracey... İsmini bile son bölümde öğrendik bu güzelim karakterin. Sevdiği kadınlara türlü sürprizler yapan Ted, hayatının aşkıyla evlenmek için 5 sene bekledi hem de 2 çocuk olduktan sonra ve son derece sade bir düğünle! Ulan ne diyeyim bilmiyorum ki. Tracey’in zaten ölmüş olabileceğini önceki sezonlarda da seziyordum Ted çocuklarına anlatırken annenin hiç sesinin bile duyulmamasından dolayı. Son sezonda Tracey’in Ted’le tanışana kadar neler yaptığını anlatan How i Met Your Father temalı bölümde Tracey’in gelecekte çocuklarla konuşmadığını görümce zaten iyice belli etmişti kendini bu hazin son.

Fakat... Mutsuz sonla bitecek olmasını Robin ile evlenmesine tercih ederdim! Böyle bir kadınla evlendikten sonra senaristin çocuklara “sen bize anneme değil Robin teyzeye olan aşkının hikayesini anlattın, hadi onunla evlensene annem öleli 6 sene oldu nasılsa” dedirtmesi çok ama çok duygusuzca, dizinin tüm sezonlarına yakışmayan ucuzlukta ve tutarsızlıktaydı. Biz Marshall’ın babasının ölümünü izlediğimiz bölümdeki How i Met Your Mother’i sevmiştik, 9 sezon boyunca onunla tanışma hikayesini anlatmaya kalkan adamın bu kadar basit bir şekilde o hayatının aşkını unutmasını ve Robin’e dönmesini değil.

Gerçekten Tracey’in ölmüş olmasına çok çok üzüldüm ama asıl içime oturan onu bu kadar basit bir şekilde, duygusuzca geçiştirip son sahnede Ted-Robin romantizmine yer vermiş olmaları.

Robinmiş! İş aşkı yüzünden Barney’i oradan buraya sürüklerse tabi o evlilik yürümez. Ulan sezonlar boyunca Barney’in karakter gelişimini, olgunlaşmasını izlettiler bize; çat son 2 bölümde hepsini silip attılar! Lily’nin saçma sapan bir merak yüzünden İtalya’ya taşınma isteği yüzünden Marshal’ın güzelim yargıçlık işinden olması ve ne ara niçin dönmeye karar verdiklerini görmeden Marshal’ın sıkıntı dolu geçen yıllarından sonra yeniden yargıçlık teklifi alması.. Gerçekten bu kadar uzatıp uzatıp da finali bu kadar kötü yapmış olmalarına aklım almıyor.

Her şey bir yana Tracey bir yana. Böylesine melek gibi bir karakteri niçin öldürttünüz? Mutlu sonla bitirseydiniz olmaz mıydı TED-Tracey, Barney-Robin işte. 9 sezon boyunca izlediğimiz diziyi içim buruk olarak bitiriyorum bu saçma ve zorlama filan yüzünden. Gerçekten yazıklar olsun, Tracey’i öldürttünüz ya lanet olsun yapacağınız finale. Halbuki finalde o ölmemiş olsaydı, son sahnede Ted’in çocuklara hikayeyi anlatmayı bitirdiği sahnede Tracey Ted’in yanına gelip onu öpseydi filan.. Çok daha güzel bitmiş olurdu. Hadi öldü, hayatın gerçeği, fakat en azından o süreçi izleseydik ve finalde mezarını görseydik ve Robin saçmalığına dönmemiş olsaydık, yine üzücü ama etkileyici bir final olmuş olurdu. Ama bu! Resmen zorlaya zorlaya batırıp gittler güzelim hikayeyi. Hep içimde ukte olarak kalacak. Ah Tracey, güzel Tracey...

1/10
Harika bir dizi, berbat bir finaldi cidden. :):)

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Harika bir dizi, berbat bir finaldi cidden. :):)

finali 5 sene sonra izlediğim için o dönemlerde neler konuşuldu bilmiyorum ama sence de Tracey’i öldürmeleri ve Robinle tekrar birleştirmeleri, hem de o kadar sezon Barney-Robin durumunu izledikten sonra, berbat ötesi bir saçmalık değil miydi? Tracey mi Robin mi? Tracey gibi az gösterdikleri için değil de öz bir karakter olduğu için gözümde efsaneleşmiş ve aşık olunası bir kadın profil haline gelmiş o karakteri son derece klişe bir şekilde hastalıktan öldü olarak gösterip hooop doğruca Ted’i Robin’e göndererek oldu bittiye getirmeleri...