Star Hanım Köylü - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yok artık, adamlar da kardeş çıktılar. :D Yine miras olayı var, Güzel Köylü copy past olmuş tamamıyla.

Bünyamin sahneleri dışında çeken bir şey yok, Yusuf Çim zaten başta. :bhr:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Bölüm sonunda İstanbul'daki ahalinin köye gideceğini düşünüyordum, ama anlaşılan 2 veya 3. bölümde gerçekleşecek. Keşke Güzel Köylü'deki gibi bölüm sonunda gitselerdi, temponun düşük olması reytingleri olumsuz etkileyebilir.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Açıkçası dizide Bünyamin ve sevgilisi dışında bir elle tutulur yan yoktu. Gülsim Ali'yi pek sevemedim ama öyle insanların gözüne batacağını düşünmüyorum. Yusuf Çim kendisini geliştirmiş gibi, eskiden bu konuşma yerlerinde biraz yapmacıklık vardı ama şimdi onu hiç hissetmedim. Bu diziyle kendisini geliştirme fırsatı olur umarım. :bhr:

Gözüm Ahmet Mümtaz'ı aradı, diziye en büyük renk katanlardandı. Yine onun eşi de benim sevdiğim isimlerdendi geçtiğimiz GK'da. :)

Bu arada ekibin yarısından çoğu Güzel Köylü, insan ister istemez eskiyle kıyaslıyor ve baya gerisinde kaldığını görüyor. Diziyi olumsuz etkileyecek yönlerden birisi bence.

Ben açıkçası tutacağından emindim ama bölümü izledikten sonra inancım kırıldı gibi. Yine de izlenebilir, pek bilemiyorum da açıkçası. Ben yaz sonuna kadar devam etmeyi düşünüyordum ama ilk bölümle sınırlandırarak kararımı verdim. :X

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
2. bölüm fragmanında İstanbul'dakiler de köye gelecekmiş, bunun sayesinde (Güzel Köylü'de olduğu gibi) tempo yükselecek gibi. Bu yüzden gelecek hafta da bir şans ver derim. :X @Yiğitt

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
İlk bölümün tamamını izleyememiştim ama dün izledim, zar zor anladım diziyi ama güzel bölümdü güldürdü. Yalnız İlkgün karakteri geri planda kalmış biraz köydeki tüm kızlar gösteriliyor sonra o iki dakika gösteriliyordu. :F Ama diziye devam edeceğim nasipse en azından sezon sonuna kadar. :D

@Aserat sen nasıl buldun bölümü? Yalnız o ninenin sonda neden ağladığını anlayamadım ama. :F

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bende tam tersine diğerlerini izlemedim ama bunu çok sevdim. Zaten Yusuf Çim köylü rolünde değil ki? :D
Biliyorum değil işte, renk katan yanı yok. :D Berk Cankat konuşması olsun, samimiyeti olsun diziyi tek başına izlettiren etkendi benim için. :)

Burada izlettirecek kadın oyuncu da yok başrolde. :D

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,957
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Çoğu şeyin "ekonomik sebep" bahanesi adı altında yarım bırakıldığı, Mehmet Özgür ve Uğur Demirpehlivan'ın olmadığı bir final çekilmiş. Kaç bölüm önce bahsedilen olayı uzatmadan ortaya çıkarsalar çok daha farklı sahneler izleyebilirdik ve reytingler yükselebilir, dizi de erken bitmeyebilirdi.
Fikri, Ferit'in oğlunun olmadığını İlkgün'ün kızı olduğunu öğrenince verdiği tepkiyi Ferit - Düzgün arasında görmek çok daha güzel olurdu çünkü Ferit'i hiç sevmiyordu Düzgün. Nuriye nenenin bu değişikliği yapması da Basri'ye bağlanmış, en azından mantıklı bir sebep...

Koptagel - Elmas'ın da sonunda kavuşması güzel oldu ama Reşat ile Döne'ye üzüldüm. :( Reşat hadi neyse de Döne ile Buralı İsmail evlenebilir yada nişanlanabilir, onların mutlu sahnelerini izleyebilirdik. İkisi de mutlu olmayı hak eden karakterdi, özellikle de İsmail. Son bölümde İlkgün ile konuştuğu sahnede üzüldüm.

Diğer 3 İsmail'in de babalarının Fikri olduğunu öğrenseydi de aralarında neler yaşanacağını görseydik. :(