slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x10 (Sezon Finali)

Bölüm muhteşemdi. Sonunda ilkten bir korktum gibi oldu ama adaletin yerini bulması cidden mükemmel bir şey.

İlk olarak bu olayın bu bölümde daha detaylı olarak gösterilmesine şaşırdım ki bu bölüm olayın sonuçlarını görürüz diye düşünmüştüm.

Melek'in yaşadıkları cidden çok içler acısıydı. Adam evi basmanın gününü sonunda gördü ki herkes için en hayırlısı oldu ölmesi. Yoksa ciddi ciddi oracıkta Melek'i ya satacaktı ya da öldürecekti. Tabi sonrasında Melek korktukça açıkçası ben de korktum ama yine en sonunda hak yerini buldu.

Mahkeme sahnesi aynı 4. bölümdeki gibi müthişti. Bu sefer bir farklı yanı vardı ki Melek kendini savundu. Melek'in o konuşmalarını izlerken bölüm nasıl bitti anlayamadım. Başta 15 yıl hapis yatacak diye korksam da en sonunda para cezasına çevrilmesi ve sadece birkaç dakika içinde o paranın toplanması mükemmel bir dayanışma örneği.

Bu arada bölüm içinde Gamze'nin okul müdürünün tutuklandığını da öğrenince ayrı bir sevindim.

Sezon genel olarak mükemmeldi ki diziyi iki günde bitirdiğim için pişman gibiyim ama dizi izlediğim her bölümünde bir diğer bölümü izlememi istedi gibi oldu ve tamamen boş bir günün başında başlasam tek bir günde bitirebilirdim. 2. sezonu heyecanla bekliyorum. Yalnız dizi için üzüldüğüm bir şey var örneğin BluTV'de yayınlanan bir dizi var fenomenlerle çekilen adını unuttum, o gibi projeler yapılacağına en azından halka bir şeyler teşvik eden projelerin yapılması hepimizin yararına. Bu arada Aleyna Tilki ve Cemal Can'ın aynı platformda yayınlanan dizisi izlenme yönünden 2. veya 3. olurken bu dizinin ondan az izlenmesi de başka bir üzücü durum tabiki.

10/10

Sezon Puanım: 8.5/10

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Exxen dizilerini testereden geçirmeye devam ediyorum. :A Bu dizi Gibi'den sonra en elle tutulanı gibi. Fakat çok fazla cringe sahnesi vardı. Yan oyuncu performansları çok kötü. Yönetmenlik vasat. Burçin Terzioğlu ve Hande Doğandemir gayet iyiler. Exxen değil de başka bir platformda olsa biraz daha şans verirdim belki ama kaç gündür dondurma reklamı izlemekten gına geldi. Bundan sonra Golf alacağım varsa da almam. :A

6/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
1x1

Exxen dizilerini testereden geçirmeye devam ediyorum. :A Bu dizi Gibi'den sonra en elle tutulanı gibi. Fakat çok fazla cringe sahnesi vardı. Yan oyuncu performansları çok kötü. Yönetmenlik vasat. Burçin Terzioğlu ve Hande Doğandemir gayet iyiler. Exxen değil de başka bir platformda olsa biraz daha şans verirdim belki ama kaç gündür dondurma reklamı izlemekten gına geldi. Bundan sonra Golf alacağım varsa da almam. :A

6/10
4. bölüme kadar mutlaka şans ver o bölümden sonra gerisini de izlemek isteyeceksin. :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
1x4

Bölüm başta çok durgun başladı ama son 20 dakika beni çok etkiledi. Mahkeme sahnesinde tüylerim diken diken takip ettim ama sonra Filiz konuşmaya başlayınca gözlerim çok fena doldu. Lafları beni çok etkiledi.

İnci davası bittiğine göre bunda sonra yeni davalara başlayacağız gibi duruyor. Ayrıca ben İnci davasının bu kadar erken bitirileceğini düşünmüyordum. Komple bir sezona uzatırlar diyordum ama beni yanılttılar. Böylesi daha.

Esma ve Filiz güzel bir ikili oldular. Anladığım kadarıyla Serdar ve Selim şimdilik iyi birisi olarak gözüküyor. Bunlar güzel bir ekip oldular.

9/10

Son düzenleme:
  • Harika
  • Beğendim
Reactions: Aserat and Angelica

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
1x5

Ne hikayeydi be. İzlerken kanım dondu. Öyle herkesin izleyebileceği bir bölüm değildi. Sedef Avcı az oynamış ama öz oynamış.

Dizinin net bir konusu da olmalı bence. Her hafta bir dava çözerek gitmek bir zaman sonra sıkabilir. Arka planda ilerleyen bir hikaye olsa güzel olur.

Serdar'dan bir kötü adam havası gelmeye başladı. Selim de sanırım bizim iyi erkeğimiz. Umarım Filiz ile mutlu olurlar.

9/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
1x6

Bölümü izlerken aşırı sinirlendim. Bu olayların gerçekten yaşandığını bilmek beni daha da sinirlendiriyor. Gamze çok tatlı bir kızdı. Konu biraz uzatılmış ama yine de iyi işlenmiş.

Bu davada Serdar'da yardımcı oldu. Hala tam güvenemiyorum ona. Selim'in okuldan bilgi almaya çalıştığı sahne güzeldi. Artık Filiz'le de araları olsun diye bekliyorum.

8/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
1x7

Öncekilere oranla konu olarak biraz daha düşük geldi. Sonda katilin o adam çıkması baya şaşırttı. Kendini öldürmesi hepten şaşırttı.

Filiz ve Selim iyice flört aşamasına geçtiler. Esma ve Serdar'da yavaştan flörte başladı gibi. Sanırım arka planda ayrı bir hikaye yürütmek yerine aşk üzerinden gidiyorlar.

7/10

• Beğendim

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
1x7

Öncekilere oranla konu olarak biraz daha düşük geldi. Sonda katilin o adam çıkması baya şaşırttı. Kendini öldürmesi hepten şaşırttı.

Filiz ve Selim iyice flört aşamasına geçtiler. Esma ve Serdar'da yavaştan flörte başladı gibi. Sanırım arka planda ayrı bir hikaye yürütmek yerine aşk üzerinden gidiyorlar.

7/10
Ana hikaye falan bekleme sezon finaline kadar öyle gidiyor. :A Ayrıca dediğin gibi orayı aşk kısmından yürütüp hafif sahneler yazmak yeter zaten asıl konular ağır olduğu için. :D

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
1x8

Bu bölüm sinirden kan boğdu beni. Avukatlar ayrı, Halil Mehmetoğlu ayrı, Doruk ayrı sinir etti beni. Şu dizileri izledikçe iyi ki avukat olmadım diyorum. Ben bu kadar soğukkanlı da olamazdım bu kadar karaktersiz de olmazdım.

Esma, Filiz, Serdar ve Selim harika bir dörtlü oldu. Birlikte çalışma şekillerini çok sevdim.

9/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
1x9

Öncekilere göre biraz zayıf bir bölümdü. Yaşar'ın Ayşe'yi öldürme sebebi biraz saçmaydı. Serdar'ın ona yaptığı şey çok iyiydi. Bölümün sonu beni çok fena yaptı. Sahnenin heyecanından o silah sesinde bende korktum.

Filiz ve Selim'in sonunda birlikte olmasına sevindim. Bakalım Esma ve Serdar ne zaman birlikte olacak?

7/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
1x10

Vay arkadaş ne bölümdü be. Mahkeme sahnesine kadar çok bir havası yoktu ama oradan sonra işler çok değişti. Nur Fettahoğlu efsane oynamış. Yalan yok gözlerimi doldurdu.

Filiz ve Selim çifti resmiye oldu. Esma ve Serdar'ı da böyle görsek hoş olurdu.

İyisiyle kötüsüyle bir sezonu tamamladılar. Ben beğendim. Saçma sapan işler yerine böyle projelere onay verilmesini destekliyorum. Ancak yeni sezonda bu şekilde olursa eleştirebilirim. Sadece bölümlük konularla bu iş olmaz. Arka planda sezon boyunca devam eden bir hikayenin olması gerektiğini düşünüyorum.

8/10

• Beğendim

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Hande Doğandemir, önümüzdeki günlerde dizinin 2. sezon çekimlerine başlayacaklarını söylemiş. Burçin Terzioğlu 'nun televizyona dizi çekerken yer alması pek mümkün gözükmüyor. Acaba yerine yeni bir oyuncu mu gelecek, veya dizide ilk düşünülen Özgü Namal mı yer alacak yeni sezonda?

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Hande Doğandemir, önümüzdeki günlerde dizinin 2. sezon çekimlerine başlayacaklarını söylemiş. Burçin Terzioğlu 'nun televizyona dizi çekerken yer alması pek mümkün gözükmüyor. Acaba yerine yeni bir oyuncu mu gelecek, veya dizide ilk düşünülen Özgü Namal mı yer alacak yeni sezonda?
Burçin de Hazal türesan gibi hiç uyumuyodur belki :A

• Güldürdün
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Dijital dizi olduğundan pek sorun olacağını zannetmiyorum Burçin Terzioğlu için. :bilmem:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Setleri bir şekilde ayarlarlar bence. Burçin'siz olmaz bu dizi. :D

• Beğendim
Reactions: Cervantes

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Dijital dizi olduğundan pek sorun olacağını zannetmiyorum Burçin Terzioğlu için. :bilmem:
Hükümsüz 'ün ilk sezonunda oyuncuların başka işleri olmadığı halde çekimleri ucu ucuna yetiştiriyorlardı. Burçin Terzioğlu' nun oynadığı karakter dolayısıyla sahnesi çok fazla oluyor dizide. İnşallah bir yolunu bulurlar.
Setleri bir şekilde ayarlarlar bence. Burçin'siz olmaz bu dizi. :D
Ben de ayrılmasını hiç istemem, çok sevdiğim bir oyuncu ama Hükümsüz diger dijital işler gibi değil. Sahnelerin çekimleri bildiğim kadarıyla çok uzun sürüyordu ve ilk sezonda haftanın 5-6 günü aralıksız çalışıyorlardı. Şimdi hem televizyon dizisinde başrol olup, hem de Hükümsüz 'e vakit ayırabilir mi? Birde Hükümsüz, İzmir' de çekiliyor malum. İnşallah sıkıntı olmaz ve dizide yer almaya devam edebilir. :)

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Hükümsüz 'ün ilk sezonunda oyuncuların başka işleri olmadığı halde çekimleri ucu ucuna yetiştiriyorlardı. Burçin Terzioğlu' nun oynadığı karakter dolayısıyla sahnesi çok fazla oluyor dizide. İnşallah bir yolunu bulurlar.

Ben de ayrılmasını hiç istemem, çok sevdiğim bir oyuncu ama Hükümsüz diger dijital işler gibi değil. Sahnelerin çekimleri bildiğim kadarıyla çok uzun sürüyordu ve ilk sezonda haftanın 5-6 günü aralıksız çalışıyorlardı. Şimdi hem televizyon dizisinde başrol olup, hem de Hükümsüz 'e vakit ayırabilir mi? Birde Hükümsüz, İzmir' de çekiliyor malum. İnşallah sıkıntı olmaz ve dizide yer almaya devam edebilir. :)
Yanlış hatırlamıyorsam çekimleri Aralık ortasında başlamıştı dizinin ve ilk bölümleri genellikle uzun sürede çekiyorlar. 1 Ocak'ta da hemen yayınlamaları işlerini zorlaştırdı. Çekim konusu illa ki ayarlanır bence, Burçin Terzioğlu'suz cidden bu dizi olmaz ama.

• Beğendim

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061

Bütün yaz Burçin boş olmasına rağmen çekmediler de tam kadının TV dizisi başlayacakken çekmeye başlıyorlar bunlar da ayrı alem. :A

• Güldürdün