Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,978
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2 kişi etiketliyorsun, diğer izleyenler yerine 2 kişi daha etiketlesen çok mu? :D Konuya öylesine girmesem görmeyecektim bile fragmanı “dizinin izleyeni” olarak.
Senin izlediğini bilmiyorum ki etiketliyeyim, bilsem niye etiket yapmıyıyayım elime mi yapışacak? :D

• İlginç
Reactions: Özgür

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,900
Puanı
1,061
2 kişi etiketliyorsun, diğer izleyenler yerine 2 kişi daha etiketlesen çok mu? :D Konuya öylesine girmesem görmeyecektim bile fragmanı “dizinin izleyeni” olarak.
O kadar haklısın ki. :A Her konuda fragman paylaşmak için dört dönülüyorsa tam yapılsın bari. Sevdiğimiz dizilerin konularına fragman atalım diyoruz ona bile izin verilmiyor üstelik bu muameleyle uğraşıyoruz çok ilginç. :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Senin izlediğini bilmiyorum ki etiketliyeyim, bilsem niye etiket yapmıyıyayım elime mi yapışacak? :D
Konuda o kadar yorumum var diziyi izliyorum. :D Zaten hepi topu 3-4 kişiyiz. :D Hadi beni bilmiyorsun, izleyip sürekli yorumlayan Aserat'ın da mı izlediğini bilmiyorsun. :D
O kadar haklısın ki. :A Her konuda fragman paylaşmak için dört dönülüyorsa tam yapılsın bari. Sevdiğimiz dizilerin konularına fragman atalım diyoruz ona bile izin verilmiyor üstelik bu muameleyle uğraşıyoruz çok ilginç. :A
Ya izlediğim diziye etiketlenmek hakkımız zaten bu diziyi izleyen 3-4 kişi var. :A

• Harika
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,900
Puanı
1,061
1x10 (Sezon Finali)

Çok çok çok iyi bir bölümdü. 64 dakika sürse de bir an bile sıkmadı. Ve dizideki bugüne kadar en iyi konuk oyuncu performansını da Nur Fettahoğlu sayesinde gördük. Hem kendisine daha çok yer ayrılması hem de hikayesinin her zamankinden daha etkileyici olması nedeniyle adeta döktürmüş.

Bu bölüm Çilem Doğan olayını gördük. Keşke bunlar sadece dizilerde yaşanan şeyler olsa diye izleyip durdum ama ne yazık ki bu acıları çeken insanlar hala aramızda. Mahkemedeki savunması çok vurucuydu ki gerçeğinin de altta kalır yanı yokmuş. Kadın avukatların birlik olması, para cezasının sadece birkaç dakikada (burası biraz ütopikti ama varsın böyle şeyler görelim) mahkemedeki insanların arasında toplanması derken tüylerin diken diken olmaması imkansızdı. Nur Fettahoğlu'nun emeğine sağlık tekrar. :bhr:

2. sezonun Özgecan Aslan'la başlayacağını da ne yazık ki öğrendik. Maalesef öyle bir kadın mezarlığının içindeyiz ki bu dizinin işleyeceği konular hiç tükenmiyor. :( Keşke ülkedeki tüm kadın cinayetleri sadece bu dizinin işledikleri kadar olabilseydi ama maalesef..

Sonuç olarak bazı eksiklikleri olsa da iyi niyetlerle yapılan bir dizi olarak çok önemli buluyorum. Başta Burçin Terzioğlu olmak üzere tüm oyuncular (bölümlerdeki bazı figüranlar hariç) harika iş çıkardı. Kadına şiddete karşı olmak için yola çıkıp kadını kendisini ateşle iten psikopatlarla yakınlaştırmaya kalkan diziler Hükümsüz'ü sabaha kadar izleyip örnek alsın istiyorum. Çok acı böyle bir projenin sırf Exxen'de diye hak ettiği değeri görememesi. :(

Bölüm puanım: 9/10
Genel puanım: 8/10

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,210
Puanı
1,060
Bu bölüm..Muazzamdı...
Yani nasıl anlatırım bilmiyorum...İzlemeniz lazım.

Duruşma sahnesi,Meleğin ifadesi,anlatılanlar,hissettirilmek istenen..
Zaten ağlamakdan yüzüm,gözüm şişti.

Ülkemizde ki acı gerçekleri suratınıza suratınıza vuran bir dizi..

Açık bir kanalda yada dahada geniş kitlelere erişen platformlarda da olması gerekiyor.

Çünkü Exxende Cemal Can bu diziden fazla izleniyorsa...Bu kadar emeğe yazık demektir.

• Beğendim
Reactions: Aserat

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x1

Özellikle son birkaç haftadır izlemeyi çok istiyordum. Sınavların ertelendiğini duyup Cecil Hotel'i de bitirdikten sonra hemen bölümü izledim.

Bölüm tam bir açılış bölümü oldu ve zaten çok fazla olay da olmadı ama gayet iyi bir bölüm olmuş. Beklentimi karşıladı.

İlk olarak ben Fatma'nın, Esma'nın babasının m.tresi olduğu iddialarının doğru olduğunu düşünüyorum. Eğer o telefondan onla ilgili bir şey çıkmazsa da bu denizcilik şirketiyle ilgili bir şey çıkacak bence.

Bu arada o telefoncu bence telefondakileri yedekleyip ileride telefonun içindekileri satmayı veya şantaj yapmayı düşündü. Orada Esma'nın yaptığı çok iyiydi. :A

Serdar bulunduğu yerden bence Esma ve Filiz gidene kadar çıkmayacak ama oralardan bir işler de karıştıracağını düşünüyorum ve Filiz, Esma'ya soğruları söylüyor/söylecek mi pek bilmiyorum.

Filiz'in kardeşinin cinayetinde Esma'nın babasının bir şekilde bir parmağı var gibi. (Bunun olacağını çok düşünmüyorum ama) Bence Filiz eğer ki böyle bir şey varsa olayı bir şekilde öğrenecek.

Son olarak da fotoğrafları çeken o gazeteci bunları basına verecektir diye düşünüyorum.

7.5/10

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x2

Yine çok iyi bir bölümdü ve bu bölüm yavaş yavaş olayların içine girmeye başladı. Bölümde kötü olarak söyleyebileceğim tek şey Esma'nın annesine sesli mesaj bırakırken ki aşırı karanlık çekim.

Filiz'in gayretine bayıldım.

Fatma ve Esma'nın babası aşk yaşıyordur diye düşünmüştüm ama yanlış olduğuna sevindim. Bu arada Adem'in yaptıklarını görünce kanım dondu cidden.

Filiz ve Esma çok güzel bir ikili oldular.

Son olarak denizcilik şirketinin altından kötü kötü şeyler çıkmaya başladı.

8/10

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x3

Yine heyecan dolu çok iyi bir bölümdü.

Alican Yücesoy'un karakteri sanırım polis çıktı. Hiç beklemiyordum.

Kemal'in adamı konuştu, denizcilik şirketinde neler olup bittiğini görmüş olduk.

Öte yandan Çetin Bey'in de cinayeti çözüldü, Kemal Bey'den bir hallenmiştim ki haklı da çıkmışım.

Selim'in iyi biri olacağını düşünmemiştim açıkçası ama iyi çıktı.

Filiz kardeşinin eşyalarını almaya gittiğinde annesiyle birlikte yüreğimi dağladılar. Oyunculukları mükemmeldi. Yine sondaki o konteynerlerdeki insanları görünce de yüreğim dağlandı. Cidden insanı derinden etkiliyor dizi

8.5/10

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1x3

Yine heyecan dolu çok iyi bir bölümdü.

Alican Yücesoy'un karakteri sanırım polis çıktı. Hiç beklemiyordum.

Kemal'in adamı konuştu, denizcilik şirketinde neler olup bittiğini görmüş olduk.

Öte yandan Çetin Bey'in de cinayeti çözüldü, Kemal Bey'den bir hallenmiştim ki haklı da çıkmışım.

Selim'in iyi biri olacağını düşünmemiştim açıkçası ama iyi çıktı.

Filiz kardeşinin eşyalarını almaya gittiğinde annesiyle birlikte yüreğimi dağladılar. Oyunculukları mükemmeldi. Yine sondaki o konteynerlerdeki insanları görünce de yüreğim dağlandı. Cidden insanı derinden etkiliyor dizi

8.5/10
Arka arkaya izlemeye başlamışsın. :Z

3'ten sonra aynı etkiyle 4'ü izlemelisin kesinlikle. 4. bölüm en iyi bölümlerden biriydi. O kadar duygulanmıştım ki.

5. bölümde Sedef var bu sefer izlemiş olacaksın. :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Arka arkaya izlemeye başlamışsın. :Z

3'ten sonra aynı etkiyle 4'ü izlemelisin kesinlikle. 4. bölüm en iyi bölümlerden biriydi. O kadar duygulanmıştım ki.

5. bölümde Sedef var bu sefer izlemiş olacaksın. :A
Evet öyle oldu, yarına bitirmeye çalışacağım. :Z

4'ü gece izlemeyi düşünüyordum da Sadakatsiz izlerken yorulursam yarına bırakırım artık bu tüyodan sonra. :A

Aa az kalmış. :A Bundan sonra arayı çok uzatmadan Ezel'i de izlemeyi düşünüyorum. :Z

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x4

Ve o efsane bölüm. Bu bölüme çok iddialı bir puan vereceğim, bundan pişman olacağımı düşünmüyorum.

Sonunda İnci'nin katilleri bulundu. Her birine ne desem az ki burada küfür edemiyorum ne yazık ki ama izlerken kaptırdım kendimi. :A

Öncelikle Mediha'ya geliyorum, sen ne kadar iğrenç bir insansın. Bunları nasıl yapabilirsin aklım almadı ya, hele asıl katilin o olduğunu duyunca sinirim kat be kat arttı ama Mediha'nın katil olması o üçünün daha masum olduğu anlamına gelmez.

O üçüne denecek söz yok zaten bir de sorguda utanmadan İnci'yi suçlamaya çalıştılar. Deliller bir bir çıkınca bir şey oldular bir güzel ama.

Filiz ve annesi mahkemede ağladıkça sanki onları yaşayan benim kardeşimmiş gibi bir hale girdim. Gerçekten çok etkileyici bir bölümdü.

Bu arada tahminimce o yüzü yanık kadın Sedef Avcı'ydı. Bakalım hikayesi nasıl çıkacak.

Son olarak İNCİ'NİN RUHU HUZUR BULACAK.

10/10

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x5

Geçen bölüm kadar olmasa da yine çok etkileyici bir bölümdü.

İlk olarak Selim'in haber yaparken birden durup hemcinslerinden tiksindiğini söylemesini birebir ben de yaşadım bu bölüm.

Aslında olay o amca müsveddesi yüzünden buralara kadar sürüklendi. Kendi oğlun bir kadıns bunu yapsın sen kadını yak, insanın kanı donuyor cidden.

Sanırım Meryem'in kocasının adı Sami'ydi. Korkuyor olabilirsin okey de bunu nereye kadar saklayacaktın ki.

Meryem'in makyajı çok iyi olmuş bu arada. Sedef Avcı da cidden çok iyi oynadı, hele ki Esma'nın video kaydı aldığı kısımda. O kayıtları izlerken Meryem'in annesi de kanımı dondurdu resmen.

8.5/10

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x6

Gerçekten hemcinslerimden yine iğrendiğim bir bölüm oldu. Dizinin en çok sevdiğim yanı adalet kısmen de olsa yerini buluyor.

İlk olarak aslında bölüm sonundan bahsetmek istiyorum. O kızcağıza t...vüz eden adam ben isteyerek yapmadım diyor da nasıl yapmadın Allah aşkına abi, böyle işin içinden sıyrılmak kolay mı.

Okulun müdürü de arada hukukları var diye resmen atağa geçti ama sonda görmüştür artık.

Kıza gerçekten yazık, o servisi gördüğünde, anahtarlığı gördüğünde, şemsiye şeklindeki o çikolataları ağzına bile sürmediğinde içim parçalandı resmen. Kız neler yaşamış meğerse.

9/10

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x7

Önceki bölüm kadar olmasa da gayet iyi bir bölümdü.

İlk olarak katilin o adam olabileceğini hiç tahmin etmemiştim, şaşırdım açıkçası. Yapma sebebi çok ilginç de sorunlu birisi olduğu bariz ortada ama bunları yapmadan önce bir psikolojik destek alması gerekirdi ki aynı alanda 3 kadının canına kıymış ve Esma'yla Serdar gitmeselerdi o kadın da orada ölecekti. Ama bu sefer de kendi canına kıydı.

Bu bölümü açıkçası mahkeme sahnesi olmadığı için yadırgadım ama her bölümde mahkeme olacak diye bir şey de yok. :A

Son olarak Selim'in babasının her o annesini dövdüğü sahnede kanım donuyordu ki o evdeki terlik, ayakkabı resimlerini görünce de bir kötü oldum.

8/10

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x8

Önceki bölümden sonra çok daha etkiledi beni.

Mahkeme sahnesi hakkında ne diyebilirim bilemiyorum, utanmadan suçladılar bir de üstüne üstlük pis pis sırıttılar avukat müsveddelleri, Doruk ve babası. Bir an Filiz, Selim ve Kiraz yetişemeyecek diye korktum ve nihayetinde yetiştiler. O Doruk pisliğinin üstüne üstlük babası da tutuklandı çok şükür.

Emir'den başta çok korktum ama Serdar'ın da dediği gibi Güler'i gerçekten seviyordu. Onun yapmamış olması içimi rahatlattı en azından.

Bu arada bölümün sonunda hakimin sözü mükemmeldi.

9/10

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
1x9

Geçen bölüm kadar olmasa da iyi bölümdü.

Öncelikle o Yaşar denen hay..yetsizden bir şeyler çıkacağını anlamıştım ki hislerim beni yanıltmadı. Yalnız bir kadına o kadar umutlar verip ablasıyla küstürecek kadar etkileyip en sonunda yurt dışındaki nişanlısı için öldürdü ki hayatının teminatı olarak görüyor. Sonunda hak ettiğini aldı ama, Serdar en iyisini yaptı. Bundan sonra içeri tıkmışlardır herhalde.

Bu bölümde Ayşe'nin yanında biraz da Melek göründü. Esma ve Filiz'in bir gün ona yemeğe gitmesini düşündüğüm halde adam geldi yine başına bela oldu ama sezon finali fragmanının başında gördüğüm kadarıyla ölmedi. Umarım da öyle olmuştur.

8.5/10

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy