Gizlilik Seçenekleri!

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
IP adresimize kadar moderatörlerin bütün gizlilikten (Son Görülme, Görüntülenen Konu) muaf tutulmasının karşılığında favori üyelerinin başlık düzenleyememesine dahi kısıtlama getirilmesi adil olmadığının kanaatindeyim. Daha önce de bunu belirtmiştim ama yeri gelmişken konusunu açayım dedim.

Ortada bir gizlilik seçeneği söz konusuysa ve seçim bize bırakılıyorsa bu yönetici farketmeksizin bütün forum üyelerini kapsamalı kesinlikle... Özellikle IP adresinin bu konudaki en önemli etken olduğunu düşünüyorum. :X

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Kim kimin IP'sini niye kullansın ya zaten forumun çoğu teknolojiden fazla anlamıyordur bile. :A Forum fake üyelerle mi dolsun istiyorsunuz anlamıyorum ki. Kesinlikle o kısım tartışma konusu bile olamaz.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
35-40 kişinin aktif olduğu forumda görmesini istemediğim kişilerde var. Yöneticiler görebiliyor ve takip edebiliyor diye herkese görünür mü yapayım aktifliğimi?
Hayır o yüzden demedim, hiçbir işe yaramadığını belirttin ama daha sonra da aktif olarak kullandığını söylüyorsun, o yüzden tam anlayamadım :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Bazı arkadaşlar aktiflikliklerini bulunmaz Hint kumaşı sanıyor herhalde bu ne ısrar. :A 7/24 forumda görüyorken üstelik. :A

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Aktif olduğumu ve hangi konuda olduğumu görenler, peşimi bırakmıyor çünkü. (Aktif olanları görmeye benim yetkim olmadığı için çoğul konuşuyorum.)
Hayır o yüzden demedim, hiçbir işe yaramadığını belirttin ama daha sonra da aktif olarak kullandığını söylüyorsun, o yüzden tam anlayamadım :A
"Seçildiğinde kullanıcılar sizin çevrimiçi olduğunuzu ve hangi sayfayı görüntülediğinizi görebilir" diyor. Ama o kullanıcılara yönetimde olan 10 kişi dahil değil. Yani bir doğru düzgün bir işe yaramıyor, ama sırf bu 10 kişi görebiliyor diye de herkesin görmesini gerektirecek bir durum yok.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Hayranlarım peşimi bırakmıyor çünkü forumda.

"Seçildiğinde kullanıcılar sizin çevrimiçi olduğunuzu ve hangi sayfayı görüntülediğinizi görebilir" diyor. Ama o kullanıcılara yönetimde olan 10 kişi dahil değil. Yani bir doğru düzgün bir işe yaramıyor, ama sırf bu 10 kişi görebiliyor diye de herkesin görmesini gerektirecek bir durum yok.

Tamam ama bu dediğin hiçbir forum sitesinde geçerli değildir diye düşünüyorum, örneğin en ünlü forumlardan donanımhaber'de de yönetici olan kişiler üyelerin hem aktiflik durumu hem de ip adresi gibi durumları görebiliyordu.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Tamam ama bu dediğin hiçbir forum sitesinde geçerli değildir diye düşünüyorum, örneğin en ünlü forumlardan donanımhaber'de de yönetici olan kişiler üyelerin hem aktiflik durumu hem de ip adresi gibi durumları görebiliyordu.
IP adresi ile ilgili bir şey demiyorum. Onu yönetimin veya adminin görmesi normaldir, fake hesap kullanımı olur veya yasal bir problem olur vs. Zaten bazinga'da gerekli açıklamayı yaptı önceki sayfada yaptı.

Kendi adıma konuşuyorum. Bugüne kadar üye olduğum hiç bir forumda, yönetimde olanların bir üyenin peşinden girdiği her konuya girdiğini görmedim ben. Bu çokça yaşadığım ve yaşamaya devam ettiği durum beni rahatsız ediyor. Eğer yönetimin illa görmesi gerekiyorsa gizlilik olayı tamamen ortadan kalksın. Herkes birbirinin aktif olup olmadığını görsün.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Hayranlarım peşimi bırakmıyor çünkü forumda.

Biz yöneticiler görüyoruz diye hevesin kaçmasına rağmen yinede gizlenmeye devam ediyorsan demek ki yönetimde olmayan bazı isimlerin görmesini istememenden dolayı ve böylelikle en azından bazı durumlarda işine yaramış oluyor. Forum var olduğundan beri bu durum mevcut. Ayrıca burda insanlar tam olarak ne istediklerini belirtemiyor. Herkese gizlilik mi yoksa kimsede gizlilik olmaması mı. Burda fikir ayrılıkları olduğu ortak çoğunluk oyları olunmaz. Senelerdir var olan düzen devam eder.

Genelde gizlenmeye karşı olanlar gizlenmeyi tercih edenler. Bu da ayrı garip bir durum.
Ha benim için farketmez aktiflik durumu.
------

Kendi adıma konuşuyorum. Her forumda, yönetimde olanların bir üyenin peşinden girdiği her konuya girdiğini görmedim ben. Bu durum beni rahatsız ediyor ve çokça yaşadım, yaşıyorum da. Eğer yönetimin illa görmesi gerekiyorsa gizlilik olayı tamamen ortadan kalksın. Herkes birbirinin aktif olup olmadığını görsün.
Kim mesela? Ben aktif değilken bile seni sürekli takip ettiğimi sanmıştın bir ara. Hatta bir konuya girildiğinde sonra otomatikmen ziyaretçilerin sistem ile alakalı konuda olduğu ile alakalı da konuşmuştuk.
Yönetici olarak hangi konuda aktif olduğunu gösteren @xdragxx @emreemreu @bazinga bi de @mesmeso var. Bunları hedef almış oluyorsun ozaman? Diğerleri ben de dahil aktif görünsekte hangi konuda oldukları belirmez, bundan dolayı bizim üstümüze almamamız gerekir.

Son düzenleme:

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Biz yöneticiler görüyoruz diye hevesin kaçmasına rağmen yinede gizlenmeye devam ediyorsan demek ki yönetimde olmayan bazı isimlerin görmesini istememenden dolayı ve böylelikle en azından bazı durumlarda işine yaramış oluyor. Forum var olduğundan beri bu durum mevcut. Ayrıca burda insanlar tam olarak ne istediklerini belirtemiyor. Herkese gizlilik mi yoksa kimsede gizlilik olmaması mı. Burda fikir ayrılıkları olduğu ortak çoğunluk oyları olunmaz. Senelerdir var olan düzen devam eder.

Genelde gizlenmeye karşı olanlar gizlenmeyi tercih edenler. Bu da ayrı garip bir durum.
Ha benim için farketmez aktiflik durumu.
------

Kim mesela? Ben aktif değilken bile seni sürekli takip ettiğimi sanmıştın bir ara. Hatta bir konuya girildiğinde sonra otomatikmen ziyaretçilerin sistem ile alakalı konuda olduğu ile alakalı da konuşmuştuk.
Yönetici olarak hangi konuda aktif olduğunu gösteren @xdragxx @emreemreu @bazinga bi de @mesmeso var. Bunları hedef almış oluyorsun ozaman? Diğerleri ben de dahil aktif görünsekte hangi konuda oldukları belirmez, bundan dolayı bizim üstümüze almamanız gerekir.
Benim aktifliğim üyeleri ne ilgilendiriyor da benim "sadece normal üyelere" gizleme hakkım varken onu kullanmayayım? Yönetim görüyor diye onların da mı görmesi gerekiyor ben onu anlamıyorum şu an.

@/xdragxx @/emreemreu @/bazinga @/mesmeso'yu niye hedef alayım ben? Zaten yukarıdaki mesajımda da belirttim. "Hangi yöneticinin aktif olduğunu görmeye benim yetkim olmadığı için.." diye. Bu saydığın isimlerin ve bu durumu en son yaşadığımda sen ile @/Tolstoyevski'nin de aktifliği açıktı. Aktifliği veya hangi konuda olduğu gizli olan yöneticilere demiştim ve açık şekilde de yazmıştım.

Bu yaşadığım şey bir değil, iki değil, üç değil. Mesajında da belirttiğin gibi daha önce konuşmuştuk seninle bu konu ile ilgili. Ama bitmiyor işte takip edilmelerim.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Benim aktifliğim forum üyelerini ne ilgilendiriyor da benim "normal üyelere" gizleme hakkım varken onu kullanmayayım? Yönetim görüyor diye onların da mı görmesi gerekiyor ben onu anlamıyorum şu an.

@/xdragxx @/emreemreu @/bazinga @/mesmeso'yu niye hedef alayım ben? Zaten yukarıdaki mesajımda da belirttim. "Hangi yöneticinin aktif olduğunu görmeye benim yetkim olmadığı için.." diye. Bu saydığın isimlerin ve bu durumu en son yaşadığımda sen ile @/Tolstoyevski'nin de aktifliği açıktı. Aktifliği veya hangi konuda olduğu gizli olan yöneticilere dedim.

Bu yaşadığım şey bir değil, iki değil, üç değil. Mesajında da belirttiğin gibi daha önce konuşmuştuk seninle bu konu ile ilgili. Ama bitmiyor işte takip edilmelerim.
Çünkü sen yöneticiler hangi konuya girsem beni takip ediyor diyorsun. O etiketlediğim isimlerden başka girdiğin konuya bakan birini anlayamazsın. Bunu anlatıyorum. Yani o isimlere peşimden geliyor demen için her baktığın konuda onlarında belirmesi gerekir.

Ben aktifliğimi nadiren gizlerim ama asla hangi konuda olduğum belirmez. O seçeneğim favori üyeykende kapalıydı.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Çünkü sen yöneticiler hangi konuya girsem beni takip ediyor diyorsun. O etiketlediğim isimlerden başka girdiğin konuya bakan birini anlayamazsın. Bunu anlatıyorum. Yani o isimlere peşimden geliyor demen için her baktığın konuda onlarında belirmesi gerekir.

Ben aktifliğimi nadiren gizlerim ama asla hangi konuda olduğum belirmez. O seçeneğim favori üyeykende kapalıydı.
Ben mi anlatamıyorum bilemiyorum şu an. Saydığın isimler konuya gelse aşağıda "şu an görüntüleyenler" kısımlarında kullanıcı adı yazar. Ama benim girdiğim 2015 veya 2016 yılının haberine peşimden 1 dakika sonra gelenlerin aktifliği gizli olduğu için göremiyorum. Benim o konuda olduğumu da yönetimden biri bildiği için yönetimden olduğu kesin yani.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Ben mi anlatamıyorum bilemiyorum şu an. Saydığın isimler konuya gelse aşağıda "şu an görüntüleyenler" kısımlarında kullanıcı adı yazar. Ama benim girdiğim 2015 veya 2016 yılının haberine peşimden 1 dakika sonra gelenlerin aktifliği gizli olduğu için göremiyorum. Benim o konuda olduğumu da yönetimden biri bildiği için yönetimden olduğu kesin yani.
Baktığın konuların başlıkları ilgi çekici demek. Bunu kendine bağlama. Ayrıca bakılsa ne var bunda? Bu kadar takma.
------

Senin için yeşil oldum yeniden @Emre Ozansoy :A

• Güldürdün
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Baktığın konuların başlıkları ilgi çekici demek. Bunu kendine bağlama. Ayrıca bakılsa ne var bunda? Bu kadar takma.
Hiç ilgi çekici olduğunu zannetmiyorum ama... Bilmiyorum, belki bu yapılan tek bana değildir. Ama bunu pandemi başlangıcından bu yana yaşamam rahatsız edici bir hal almaya başladı hatta aldı da.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Yok canım isim veremiyor ama yönetici tayfasından derdi benle arkadaşın. Ona kalsa kendisinin mesajlarından görüp konu açıyorum çünkü. Dünya onun etrafında dönüyor ve kendisi olmasa konu açan başka kimse çıkmayacak. Hani bir insan daha ne kadar saçmalayabilir diye kendimi tuttum ama alenen bana iftira atılıyor. Kendisi benim forumda paylaştığım şeyleri Birsen Altuntaş'a yetiştirirken "gizlilik" meselesini dert etmiyordu niyeyse.

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Hiç ilgi çekici olduğunu zannetmiyorum ama... Bilmiyorum, belki bu yapılan tek bana değildir. Ama bunu pandemi başlangıcından bu yana yaşamam rahatsız edici bir hal almaya başladı hatta aldı da.
Pandemi zamanı herkes forumda fazla aktif olmaya başladı. Normaldir.
Başkalarını bilmem ama ben meraklı biriyim. Farklı başlık görsem bakabiliyorum :Aama bahsettiğin her konuda gezinme olayı değil. Eskiden vaktim bol iken genelde robotların baktığı sayfalara bakardım ama artık eskisi kadar sık online listesine bile bakamıyorum :A

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Çevrimiçi gözükme tercihini lütfen ortadan kaldırmayın. En kötü ihtimalle düzenleyin. Özellikle telefona geçtiğim zaman o "çevrimiçi" yeşili yüzünden avatarımı göremiyorum resmen.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
IP isteği oldukça saçma olmuş. Diğer mesajlarda da denildiği gibi fake üyelik tespitinde işimize yarayan bir durum. Onun dışında kimsenin IP adresiyle işimiz yok zaten bu zamana kadar hangi yönetici kötü amaçla kullandı ki? Uğraşacağımız son şey olur. Ha eğer arkadaşlarınız daha rahat fake hesap açıp istedikleri gibi at koştursun istiyorsanız bilemem. Malum yakın zamanda yaşadık bunları. :A

Bu arada konuda isim verilmemiş ama ben eski konulara bakmayı, hatta o konudaki mesajları tekrar okumayı seven biriyim bunda da yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yani o konuda kim var kim yok pek de ilgilendirmiyor beni. Neyse her zamanki gibi “sana demiyorum yanlış anladın” falan denilir ama yine de söyleyeyim dedim öyle isim vermeden yönetim peşimde demek de saçma. Kimse kimsenin peşinde değildir emin olun. :A

• Beğendim
Reactions: Aserat

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İp adresimizi gerçekten bütün modlar görüyor mu? Can sıkıcı bir durum malasef. Ben sadece @bazinga ve co-adminler görür diye düşünüyordum.
Forumda 20 aktif üye var, yarısı zaten yönetici, yane neredeyse herşeyimizi görebiliyorlar.
Bu yetki sadece sende olmalı bence @bazinga , Bu arada online gizlilik modunu bende doğru bulmuyorum... Giriş yaptığımda kimin online olduğunu görmek isterim. Biranda arkamda belirmesinden ziyade varlığını bilmek isterim. Online listesinde gizli kalarak neyin zevkini tadıyorsunuz bilmiyorum.. İnsanların rahatsız etmesini istemiyorsanız, Msn gibi bir özellik gelsin(busy) (toplantıda) gibi seçenek olabilir.
Hadi ip neyse diye geçiştirilemeyecek bir konuya çok güzel yanıt olmuş. Teşekkür ederim beni yormadiğin için:X o zaman kaşe, muhur, imza👍👍👍

İp adresinin engellenmesi fake üyelikler adına mümkün değil diye düşünüyorum, çünkü fake üyelikler direkt o sistem üzerinden çalışıyor ve bunu tespit etmek de ancak görebilmekle mümkün.
Çok şaşirttin bu söyleminle. Gizliliğe en önem veren insandın en son:X Admin oluşunun verdiği bi rehavet olsa gerek. Eğer birisi hakkında şüphelenıyorsanız @bazinga tek bi aramayla bulabilir zaten. Zaten forum üyesinin yarıdan çoğu admin.İp adresini değiştirme yolları var filan demicem tabi ama bu yollar varken forumun yarısının benim ip adresimin bilmesine gerek yok. Şuan bunu bile konusmak rahatsız edici.

Düşünsenize bir şirketin müdürü sekreterine imza yetkisi veriyor :F:F @bazinga lütfen bu konuyu boşlama.

• Beğendim
Reactions: kerem