Gizlilik Seçenekleri!

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,627
Puanı
1,060
IP adresimize kadar moderatörlerin bütün gizlilikten (Son Görülme, Görüntülenen Konu) muaf tutulmasının karşılığında favori üyelerinin başlık düzenleyememesine dahi kısıtlama getirilmesi adil olmadığının kanaatindeyim. Daha önce de bunu belirtmiştim ama yeri gelmişken konusunu açayım dedim.

Ortada bir gizlilik seçeneği söz konusuysa ve seçim bize bırakılıyorsa bu yönetici farketmeksizin bütün forum üyelerini kapsamalı kesinlikle... Özellikle IP adresinin bu konudaki en önemli etken olduğunu düşünüyorum. :X

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Hadi IP adresi falan neyse ama çevrimiçi listesi önemli. Herkes herkesi tamamen açık olarak görsün çünkü böylesi rahatsız edici bir durum. Başlık düzenleme konusu ayrıca bir garip zaten yazın yarışma sunarken dert oluyordu başıma, hele istediğin kişi aktif de olmazsa bekle de bekle.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and kerem

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,013
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
ENhuSwjXYAA0AwT.jpg

IP adresi hadi neyse, ciddi bir problem yaşanır ve problem farklı bir boyuta ulaşır vs. ama ben eğer kendimin aktif olduğumu, hangi konuda olduğumu gizlediysem bunu kimse görmemeli diye düşünüyorum.
------

Ha, eğer benim gizlediğim şeyleri başkaları görebiliyorsa ortada "gizlilik" diye bir şey de yoktur bence. O yüzden bu gizlilik şeyi ortadan kalkmalı yada yeni bir şey getirmeli.

Konuyu açmak aklımdaydı, ama tereddütte kalmıştım. Teşekkürler @kerem :bhr:

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and kerem

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,627
Puanı
1,060
Ortada bir fake üye söz konusuysa bu admine bildirilebilir ve 'sadece' admin yetkisi altında tespit yapılabilmesi mümkün. Burada yöneticilerin IP adreslerimizi kötüye kullanmadıklarını nereden bileceğiz? Bunu garantisini verebilecek biri var mı? Bütün yöneticilerin de bu foruma kayıt olmuş üyeler olduklarını unutmayalım. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Konudaki öneri biraz karmaşık olmuş. Birden fazla öneri, şikayet aynı anda var gibi.

IP adresi konusu fake üye tespitinde çok önemli bir veri. Buna karşın kötüye kullanım gibi bir durum söz konusu olamaz. IP adresinizin paylaşılacağı tek durum yasal gerekçeler olur, bunun dışında zaten IP adresiyle yapılabilecekler çok sınırlı. Endişe etmenizi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,013
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Konudaki öneri biraz karmaşık olmuş. Birden fazla öneri, şikayet aynı anda var gibi.

IP adresi konusu fake üye tespitinde çok önemli bir veri. Buna karşın kötüye kullanım gibi bir durum söz konusu olamaz. IP adresinizin paylaşılacağı tek durum yasal gerekçeler olur, bunun dışında zaten IP adresiyle yapılabilecekler çok sınırlı. Endişe etmenizi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.
Son Görülme ve Görüntülenen Konu ile ilgili yapılacak bir şey yok mu peki?

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060

Aslında her türlü gizlilik kaldırılsın gibi bir mana çıkardım konudan ama hiç değilse mesajlarda yazanların talep olarak alınması çok mutlu eder.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Son Görülme ve Görüntülenen Konu ile ilgili yapılacak bir şey yok mu peki?
Onu değerlendirebiliriz ama orada da ne istendiği tam net değil. Gizlenmenin kalkmasını mı istiyorsunuz yöneticilerin gizlileri görmesinin engellenmesini mi? Hangisine daha çok talep varsa uygulanıp uygulanmayacağını gerekçeleri göz önünde bulundurarak değerlendirebiliriz.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,013
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Onu değerlendirebiliriz ama orada da ne istendiği tam net değil. Gizlenmenin kalkmasını mı istiyorsunuz yöneticilerin gizlileri görmesinin engellenmesini mi? Hangisine daha çok talep varsa uygulanıp uygulanmayacağını gerekçeleri göz önünde bulundurarak değerlendirebiliriz.
Konuyu açan ben değilim, kerem'in isteği ne bilmem ama ben gizlenmenin tamamen kalkması taraftarıyım. Herkes kimin aktif olduğunu görsün ve ortada bir eşitsizlik olmasın.

• Beğendim
Reactions: slhttnmtl

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,268
Puanı
1,060
Forumda 20 aktif üye var, yarısı zaten yönetici, yane neredeyse herşeyimizi görebiliyorlar.
Bu yetki sadece sende olmalı bence @bazinga , Bu arada online gizlilik modunu bende doğru bulmuyorum... Giriş yaptığımda kimin online olduğunu görmek isterim. Biranda arkamda belirmesinden ziyade varlığını bilmek isterim. Online listesinde gizli kalarak neyin zevkini tadıyorsunuz bilmiyorum.. İnsanların rahatsız etmesini istemiyorsanız, Msn gibi bir özellik gelsin(busy) (toplantıda) gibi seçenek olabilir.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
IP yöneticilere gizlensin de daha çok fake üye gelsin diye mi bu tantana. :A Birini daha yeni def etmişken saçma bir öneri. :A
Aynen hatta fake üyelik serbest olsun istediğimiz kadar açalım diye öneri de gelebilir :A 2-3 farklı kişilikle takılırız forumda mesela ben bir üyeliğimde Fenerli diğerinde Gsli olurum. Başkası bir üyeliğinde erkek fake üyeliğinde kız falan olur :A

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Forumda 20 aktif üye var, yarısı zaten yönetici, yane neredeyse herşeyimizi görebiliyorlar.
Bu yetki sadece sende olmalı bence @bazinga , Bu arada online gizlilik modunu bende doğru bulmuyorum... Giriş yaptığımda kimin online olduğunu görmek isterim. Biranda arkamda belirmesinden ziyade varlığını bilmek isterim. Online listesinde gizli kalarak neyin zevkini tadıyorsunuz bilmiyorum.. İnsanların rahatsız etmesini istemiyorsanız, Msn gibi bir özellik gelsin(busy) (toplantıda) gibi seçenek olabilir.
@bazinga bu yorumu dikkate almalısınız bence harika olur çok hoş olur bir de yönetimi pek yormayacaksa uygulanmalı bence

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Aynen hatta fake üyelik serbest olsun istediğimiz kadar açalım diye öneri de gelebilir :A 2-3 farklı kişilikle takılırız forumda mesela ben bir üyeliğimde Fenerli diğerinde Gsli olurum. Başkası bir üyeliğinde erkek fake üyeliğinde kız falan olur :A
kadın Fake üyelik daha popüler. Çok olmuş zamanında malum. Ip bundan dolayı kalksın ki daha fazla 'kadın üyeler' olsun forumda. Hatta bazılarına 1 'kadın' fake hesabın yetmediğini de gördük zamanında :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,896
Puanı
1,060
Hahahahah gelirse hiç şaşırmam. :A

Yakında tüm rütbeler kaldırılsın gibi bir öneri de bekliyorum kollayın kendinizi. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx