Gizlilik Seçenekleri!

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
IP adresimize kadar moderatörlerin bütün gizlilikten (Son Görülme, Görüntülenen Konu) muaf tutulmasının karşılığında favori üyelerinin başlık düzenleyememesine dahi kısıtlama getirilmesi adil olmadığının kanaatindeyim. Daha önce de bunu belirtmiştim ama yeri gelmişken konusunu açayım dedim.

Ortada bir gizlilik seçeneği söz konusuysa ve seçim bize bırakılıyorsa bu yönetici farketmeksizin bütün forum üyelerini kapsamalı kesinlikle... Özellikle IP adresinin bu konudaki en önemli etken olduğunu düşünüyorum. :X

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Kendi adıma konuşacak olursam şu anda bu durum sadece talep olarak duruyor ve neredeyse herkesin aktifliği kapalı, ben de bu yüzden en azından forumun bir yarısına ben de aktifliğimi kapatmış oluyorum. Ama aktiflik ortadan kalkarsa seve seve kendimi gösteririm.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Arkadaşlar ciddi misiniz daha önce hiç başka forumlarda bulunduğunuza emin misiniz :A
Allah aşkına ıp adresinin yöneticiler tarafından görülmediği forum var mı? Ben sadece burda yöneticilik yapmadım Fenerbahçe forumu olan ve şu anda twitterda 1 milyonu geçkin 12 numaranın forumu vardı bir ara orda da yöneticiydim. Buranın 100 katı üye vardı ve bir kişi bile ıpmizi görmeyin demiyordu :A
Ip adresi sadece fake üyeyi saptar. Tek bazinga'da olursa gözden kaçanlar olur ki birçok fake üyeyi Ozan'ın yoğunluğundan dolayı biz daha önceden saptıyoruz zaten. Ip adresi bu arada hiçbir halta yaramaz sadece bulunduğunuz ili ve nerden hizmet aldığınızı gösterir. Fake üyelik varsa çakışmayı gösterir. Haaa bundan bi 3-5 sene önce Ip adresinden ev adresi bulmak mümkünmüş ama şu an için bırakın ev adresinizi bulunduğunuz mahalleyi bile göstermez.
Diğer konuya gelecek olursak daha öncesinde de tartışılan bir konuydu. Şahsen ben yöneticiyim ve nerde olduğum falan herkese açık. Bana kalırsa da ya herkese gizli olsun ya da herkese açık bunu daha önce yönetimde de dile getirdim diye hatırlıyorum. Bu konu tartışılabilir üyeler bu durumda oy birliğine varırsa bence de bu şekilde olabilir.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
Arkadaşlar ciddi misiniz daha önce hiç başka forumlarda bulunduğunuza emin misiniz :A
Allah aşkına ıp adresinin yöneticiler tarafından görülmediği forum var mı? Ben sadece burda yöneticilik yapmadım Fenerbahçe forumu olan ve şu anda twitterda 1 milyonu geçkin 12 numaranın forumu vardı bir ara orda da yöneticiydim. Buranın 100 katı üye vardı ve bir kişi bile ıpmizi görmeyin demiyordu :A
Ip adresi sadece fake üyeyi saptar. Tek bazinga'da olursa gözden kaçanlar olur ki birçok fake üyeyi Ozan'ın yoğunluğundan dolayı biz daha önceden saptıyoruz zaten. Ip adresi bu arada hiçbir halta yaramaz sadece bulunduğunuz ili ve nerden hizmet aldığınızı gösterir. Fake üyelik varsa çakışmayı gösterir. Haaa bundan bi 3-5 sene önce Ip adresinden ev adresi bulmak mümkünmüş ama şu an için bırakın ev adresinizi bulunduğunuz mahalleyi bile göstermez.
Diğer konuya gelecek olursak daha öncesinde de tartışılan bir konuydu. Şahsen ben yöneticiyim ve nerde olduğum falan herkese açık. Bana kalırsa da ya herkese gizli olsun ya da herkese açık bunu daha önce yönetimde de dile getirdim diye hatırlıyorum. Bu konu tartışılabilir üyeler bu durumda oy birliğine varırsa bence de bu şekilde olabilir.
Son cümlene katılıyorum; oylama yapılmalı.
Ya herkes açık olsun yada kapalı.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Çok karışık bir konu olduğu için ve IP detayı fazla olduğu için 2 ayrı net konuları açtım. Artık söz sizde.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Çok karışık bir konu olduğu için ve IP detayı fazla olduğu için 2 ayrı net konuları açtım. Artık söz sizde.
Eğer ayrı bir konu açılacaksa illa normal anket konusu olarak açılması en doğrusu olur bence. Olumsuz oylar olumlu oyların sayısını düşürdüğü için ve hangisine ne kadar oy geldiği bilinmediği için düzgün bir sonuç elde edilemez. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Keremin konusunu diyorum. Seninde mesajını okudum ama IP kısmı yıllarca nasıl olmuşsa öyle devam eder. Bu konuyu tartışmaya gerek yok. bazinga yazmıştı yorumunu.
Yıllarca görmüşler mi? O zaman onca fake uyelikler neden saptanamamiş? Forumun huzuru kaçıyordu?

• Beğendim
Reactions: Dosi

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Gizlilik bir haktır bence isteyen kullanır ama gerçekten o kişi o an sitede mi değil mi can sıkıcı bir durum ya☺
------

Başlık düzenleme yetkisine katılıyorum bazen yanlışlık yapabiliyoruz başlığı atarken benim sıkça başıma geliyor mesela güzel olurdu olsaydı

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Bahsetmek istediğim şey gizlilik seçeneklerinin moderatör ayrımı yapmadan herkese işlenmiş olması. Bazı yöneticiler de son görülmesini kapattığı için onların aktiflik durumu bize işliyor fakat favori üyeleri için bu durumun geçersiz olması mantıksız ve gereksiz bir şey. Böyle bir özellik olacaksa herkese işlemeli veya bu özellik tümüyle devre dışı kalmalı.

Ayrıca IP adresi sayesinde insanların ev adresini bulmak çocuk oyuncağı. Bunun kötüye kullanımının nesi söz konusu olamazmış? Onu geçtim sırf fake üyelikler tespit edilecek diye yöneticilerin ne zaman hangi konumda bulunduğumu görmelerini istememem benim en doğal gizlilik hakkım. Fake üye söz konusuysa admin yetkisi altında tespit yapılabilmesi önerisini de sunmuşken ve forumda sık sık fake üye vakası yaşanmıyorken bu kararın gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bahsetmek istediğim şey gizlilik seçeneklerinin moderatör ayrımı yapmadan herkese işlenmiş olması. Bazı yöneticiler de son görülmesini kapattığı için onların aktiflik durumu bize işliyor fakat favori üyeleri için bu durumun geçersiz olması mantıksız ve gereksiz bir şey. Böyle bir özellik olacaksa herkese işlemeli veya bu özellik tümüyle devre dışı kalmalı.

Ayrıca IP adresi sayesinde insanların ev adresini bulmak çocuk oyuncağı. Bunun kötüye kullanımının nesi söz konusu olamazmış? Onu geçtim sırf fake üyelikler tespit edilecek diye yöneticilerin ne zaman hangi konumda bulunduğumu görmelerini istememem benim en doğal gizlilik hakkım. Fake üye söz konusuysa admin yetkisi altında tespit yapılabilmesi önerisini de sunmuşken ve forumda sık sık fake üye vakası yaşanmıyorken bu kararın gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Nasıl çocuk oyuncağı? Sizin ülkede durum farklı mı bilmiyorum ama Türkiye'de sadece operatörün hizmet verdiği bölgeye göre tahmini karşılığı bulunabilir. O da İstanbul, Kocaeli, Yozgat gibi il şeklinde ve Yozgat ile Çankırı'yı karıştırma ihtimali vs çok yüksek. Kesin adresi sadece operatörler yargı makamları aracılığıyla yetkili devlet kurumlarıyla paylaşabilir.

Benim sürekli ip kontrolü işiyle uğraşmam mümkün değil. Fake üye vakası da ne yazık ki çok fazla çıkıyor ve hepsini yöneticiler yakalıyorlar.

Ayrıca yöneticilerin ipleri de yöneticilere gözüküyor. Eğer ip adresi gibi anlamsız bir bilgiyi bile kötüye kullanabilecek kadar kötü niyetli insanlardan oluştuğunu düşünseydik hiçbirimiz kalmazdık herhalde burada...

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060

Bunca zamandır buradasın, gizlilikle alakalı bir problem olduğunu düşünüyorsan ve IP adresinden ev adresinin rahatça bulunabileceğini düşünüyorsan anında üyeliğini silip, forumdan ayrılmana yardımcı olabiliriz. ;)

Ayrıca forumda sık sık fake üyelik vakasının yaşanmadığını da nereden biliyorsun?

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Bunca zamandır buradasın, gizlilikle alakalı bir problem olduğunu düşünüyorsan ve IP adresinden ev adresinin rahatça bulunabileceğini düşünüyorsan anında üyeliğini silip, forumdan ayrılmana yardımcı olabiliriz. ;)

Ayrıca forumda sık sık fake üyelik vakasının yaşanmadığını da nereden biliyorsun?
Senin fikrini sordum mu? Şuan fikrini sormadığım bu konuya neden 3. tekil şahıs konumunda dahil oluyorsun? Ki sen hangi yetkiye dayanarak bu cümleyi kurabiliyorsun? Şuan senin bu foruma olan katkın ne? :A

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,298
Puanı
1,060
Antu.com da da üye veya yönetici miydin ? Bir ara sık takip ediyordum da..