Klasik Gilmore Girls - Dizi Yorumları

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Kalkmaz inşallah, aynı korku bende de var ama Netflix devam mini dizisi çekmiş. Bir zahmet ana dizinin yayın haklarını kalıcı olarak almıştır inşallah. :A
Doğru, onu unutmuşum. Rahat rahat izleriz o zaman, kalkması saçma olur. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
1x01

Fena bir giriş olmadı. Genel olarak Rory'nin okulu üzerinde durulan ve hafiften karakterleri tanıdığımız bir pilot bölümüydü. Yorumlayabileceğim pek bir şey olmadı. Rory ve Lauren'i sevdim, çok tatlı bir anne-kız olmuşlar fakat yan karakterleri ilk bölüm itibariyle sevemedim. İnşallah ileride severim, diziden beklentim samimi ve sıcak kasaba hayatı ve karakterler çünkü. :A

7/10

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
11.bölüme geldim, gayet güzel ve keyifli gittiğini söyleyebilirim. Yemek yerken veya kahve içerken falan sürekli bu diziyi izleyesim geliyor. Böyle bir diziye ihtiyacım vardı. :A

İlk 10 bölümün çok büyük bir kısmında sadece aile ilişkilerini ve Rory-Dean ilişkisini izledik. Senaryo hep bunun üzerinden ilerliyor ve bu da diziye biraz tekdüzelik katıyor bence. Ayrıca Emily dışında yan karakterlerin de şimdilik etkisiz kullanıldığını söyleyebilirim. Dean karakterini, dolayısıyla Rory-Dean çiftini de sevemedim. Çok sıradan ve klişeler. :A Diziyi sevsem de eksiklerinin olduğunu ve tam olarak istediğim kıvama gelmediğini düşünüyorum kısacası. :A

Bölümler 7-8.5 arası gidip geldi, ilk 10 bölüme genel olarak 8/10 verebilirim. :A

• Harika

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
11.bölüme geldim, gayet güzel ve keyifli gittiğini söyleyebilirim. Yemek yerken veya kahve içerken falan sürekli bu diziyi izleyesim geliyor. Böyle bir diziye ihtiyacım vardı. :A

İlk 10 bölümün çok büyük bir kısmında sadece aile ilişkilerini ve Rory-Dean ilişkisini izledik. Senaryo hep bunun üzerinden ilerliyor ve bu da diziye biraz tekdüzelik katıyor bence. Ayrıca Emily dışında yan karakterlerin de şimdilik etkisiz kullanıldığını söyleyebilirim. Dean karakterini, dolayısıyla Rory-Dean çiftini de sevemedim. Çok sıradan ve klişeler. :A Diziyi sevsem de eksiklerinin olduğunu ve tam olarak istediğim kıvama gelmediğini düşünüyorum kısacası. :A

Bölümler 7-8.5 arası gidip geldi, ilk 10 bölüme genel olarak 8/10 verebilirim. :A
Diziyi çok seviyorum da Rory-Dean çifti dışındaki eleştirilere katılıyorum. :A

Ben de çoğu bölümüne 8 vermişimdir sanırım. 7 verdiğim bölümler 9'lardan fazla olabilir. Fakat böyle çoğu bölümü yüzde tebessüm oluşturan, hafif, tatlı diziler her zaman gelmiyor. :A

Rory - Lorelai diyaloglarının şahaneliği bile yetiyor. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Diziyi çok seviyorum da Rory-Dean çifti dışındaki eleştirilere katılıyorum. :A

Ben de çoğu bölümüne 8 vermişimdir sanırım. 7 verdiğim bölümler 9'lardan fazla olabilir. Fakat böyle çoğu bölümü yüzde tebessüm oluşturan, hafif, tatlı diziler her zaman gelmiyor. :A

Rory - Lorelai diyaloglarının şahaneliği bile yetiyor. :A
Rory ve Dean ilişkisinin her gençlik dizisinde gördüğümüz sıradan çiftlerden farkı yok bence, diziyi sıradanlaştırıyorlar. :A

Ben hala biraz daha istediğim kıvama gelmesini bekliyorum ama yine de çok sevdim. Çok hafif ve sıcak bir dizi olduğu için bir fincan kahve eşliğinde açıp izleyesim geliyor sürekli. Rory çok tatlı, Lorelai de çok orijinal ve izlemesi keyifli bir karakter. Enerjisi, espirileri falan bayağı iyi. :A

• Harika

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
2x16

Haftalar sonra yorum yapayım dedim. :A Lorelai ve Emily'nin spaya gittiği ve Rory'nin evde tek başına takılmayı planlarken davetsiz bir şekilde aynı anda Paris, Jess ve Dean'in geldiği bölümdü.

Şu ana kadarki en sevdiğim bölümlerden biri oldu diyebilirim. Özellikle Rory-Paris ve Jess'li kısımlar oldukça eğlenceliydi ama sonra Dean'in gelişiyle güzelim ortam bozuldu. :A

@bazinga spoiler vermemek için susuyorum deyince bir şeyler olacak sandım ama Rory-Dean ilişkisi sıkıcı ve sıradan bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Üstelik son bölümlerde sürekli birbirleriyle tartışıp Rory de yalan söylemeye başladı. Jess de biraz sinir bozucu bir karakter ama en azından sıkıcı değil. :A

Lorelai'ın ailesine karşı sürekli hayıflanması ve negatif yaklaşması da sıktı biraz. Annesi sürekli onunla yakınlaşmak için adım atıyor ama Lorelai hep negatif karşılıyor. Halbuki diğer herkese karşı çok sıcakkanlı biri ama ailesine karşı hep önyargılı. :A

Paris'i bu sezon biraz daha karikatürize ve eğlenceli bir karaktere dönüştürdüler, son bölümlerde favori karakterim olmak üzere. :A

Dizi kısıtlı senaryosundan ve ara ara kendini tekrar etmesinden dolayı bazen sıkıyor ama yine de güzel ve keyifli gidiyor. Tam bir comfort dizisi. Kafa dağıtmak ve bir şeyler yiyip içerken izlemek için oldukça güzel bir alternatif.

9/10 (bölüm puanı)

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
4x7'ye geldim. Dizi çok güzel bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. İzledikçe karakterlerle iyice bağ kurmamdan dolayı mı bilmiyorum ama 3.sezonu ilk 2 sezona göre daha fazla beğendim.

Sezon finalinde özellikle çok duygulandım, Rory'nin mezuniyetinde gözlerim dolmak üzereydi. İlk günlerinde Rory'nin okula geç kalıp sınavı kaçırması ve okulun zorluğuyla ilgili umutsuzluğa düşmesi geldi aklıma. Okula veda ettikleri sahnede bu bölümlerden bir flashback sahnesi beklerdim. :A

Rory'nin Dean ile ayrılıp Jess ile sevgili olmasına sevinmiştim ama Jess de sonradan çok bozdu ve ilerleme kaydedeceğine mantıksız haraket etmeye devam etti. Diziden ayrıldı sanırım, ayrılmadıysa bile Rory ile yeniden bir şeyler yaşayacağını sanmıyorum.

Dean, Rory'i unutamamasına rağmen 18 yaşında evlenmesiyle ne kadar akılsız bir karakter olduğunu gösterdi yine. :A O da başka biriyle evlenerek dizideki hikayesini sonlandırdı sanırım, zaten yakında Supernatural başlayacak. :A

4.sezonu Rory'nin üniversite hayatı başlayacağı için çok merak ediyordum ama üniversite hayatına çok da yoğunlaşmadılar şimdilik. Lorelai ağırlıklıydı son bölümler. Paris ile oda arkadaşı olmaları süper oldu bu arada ama o da arka plandaydı ilk 6 bölüm itibariyle. Dizideki en sevdiğim karakterlerden, Rory ile birlikte önceki sezonlardaki gibi güzel sahneler bekliyorum. :A

Bu arada Kirk'ün kasabada 40 tane klonu var gibi her yerden çıkması diziyi biraz fantastik bir evrene itmiyor değil. Bir bölüm garson olarak görüyoruz, diğer bölüm kasiyer, bir başka bölüm postacı. Her yerden bir Kirk çıkıyor. :A

• Harika

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x7'ye geldim. Dizi çok güzel bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. İzledikçe karakterlerle iyice bağ kurmamdan dolayı mı bilmiyorum ama 3.sezonu ilk 2 sezona göre daha fazla beğendim.

Sezon finalinde özellikle çok duygulandım, Rory'nin mezuniyetinde gözlerim dolmak üzereydi. İlk günlerinde Rory'nin okula geç kalıp sınavı kaçırması ve okulun zorluğuyla ilgili umutsuzluğa düşmesi geldi aklıma. Okula veda ettikleri sahnede bu bölümlerden bir flashback sahnesi beklerdim. :A

Rory'nin Dean ile ayrılıp Jess ile sevgili olmasına sevinmiştim ama Jess de sonradan çok bozdu ve ilerleme kaydedeceğine mantıksız haraket etmeye devam etti. Diziden ayrıldı sanırım, ayrılmadıysa bile Rory ile yeniden bir şeyler yaşayacağını sanmıyorum.

Dean, Rory'i unutamamasına rağmen 18 yaşında evlenmesiyle ne kadar akılsız bir karakter olduğunu gösterdi yine. :A O da başka biriyle evlenerek dizideki hikayesini sonlandırdı sanırım, zaten yakında Supernatural başlayacak. :A

4.sezonu Rory'nin üniversite hayatı başlayacağı için çok merak ediyordum ama üniversite hayatına çok da yoğunlaşmadılar şimdilik. Lorelai ağırlıklıydı son bölümler. Paris ile oda arkadaşı olmaları süper oldu bu arada ama o da arka plandaydı ilk 6 bölüm itibariyle. Dizideki en sevdiğim karakterlerden, Rory ile birlikte önceki sezonlardaki gibi güzel sahneler bekliyorum. :A

Bu arada Kirk'ün kasabada 40 tane klonu var gibi her yerden çıkması diziyi biraz fantastik bir evrene itmiyor değil. Bir bölüm garson olarak görüyoruz, diğer bölüm kasiyer, bir başka bölüm postacı. Her yerden bir Kirk çıkıyor. :A
O değil de bu mesajla Dean'in Supernatural'daki eleman olduğunu öğrenmem ciddi bir aydınlanma yarattı, teşekkürler. :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
6x13

Favori Gilmore Girls bölümüm oldu, bunun şerefine yorum yapayım dedim. :A Diziye başlayalı da tam 7 ay olmuş, neredeyse 1 yılıma eşlik etmiş olacak...

Sondaki yüzleşme sahnesinin çekim tekniği çok iyiydi, dizinin şu ana kadarki en komik ve iyi sahnesiydi sanırım. Uzun zamandır Gilmore familyası üzerinde bir kara bulut dolaşıyordu, böyle bir yüzleşme yemeğine ihtiyaç vardı cidden. :A

Rory ve Logan barıştı. İyi mi oldu kötü mü bilmiyorum ama Rory'yi biraz da yalnız başına izlemek isterdim. Logan'ı başlarda seviyordum ama sıktı o da. Bu dizide Rory'nin sevgilileri bir süre sonra beni sıkmaya başlıyor hep. :A

Ofis sahneleri de eğlenceliydi. Paris son 2-3 bölümdür iyice delirip zıvanadan çıktı, tamam deli doluluğunu seviyoruz ama eskisi gibi dozunda olduğu müddetçe. Bir an önce kendine gelir umarım. :A

Bu sezon dizinin eski neşesinden uzak kötü bir şekilde başlamıştı ama son bölümlerde eski hava geri geldi. Eskisi gibi keyifle izliyorum yine, böyle devam eder umarım. :Z
------

@bazinga sen kaçıncı bölümdesin, bitti mi 5.sezon? :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x13

Favori Gilmore Girls bölümüm oldu, bunun şerefine yorum yapayım dedim. :A Diziye başlayalı da tam 7 ay olmuş, neredeyse 1 yılıma eşlik etmiş olacak...

Sondaki yüzleşme sahnesinin çekim tekniği çok iyiydi, dizinin şu ana kadarki en komik ve iyi sahnesiydi sanırım. Uzun zamandır Gilmore familyası üzerinde bir kara bulut dolaşıyordu, böyle bir yüzleşme yemeğine ihtiyaç vardı cidden. :A

Rory ve Logan barıştı. İyi mi oldu kötü mü bilmiyorum ama Rory'yi biraz da yalnız başına izlemek isterdim. Logan'ı başlarda seviyordum ama sıktı o da. Bu dizide Rory'nin sevgilileri bir süre sonra beni sıkmaya başlıyor hep. :A

Ofis sahneleri de eğlenceliydi. Paris son 2-3 bölümdür iyice delirip zıvanadan çıktı, tamam deli doluluğunu seviyoruz ama eskisi gibi dozunda olduğu müddetçe. Bir an önce kendine gelir umarım. :A

Bu sezon dizinin eski neşesinden uzak kötü bir şekilde başlamıştı ama son bölümlerde eski hava geri geldi. Eskisi gibi keyifle izliyorum yine, böyle devam eder umarım. :Z
------

@bazinga sen kaçıncı bölümdesin, bitti mi 5.sezon? :A
Yok başka dizilere geçtim maalesef. Mevcut güncel dizi sezonunu kapamak için. :A Yakında dönerim. :Z

• Güldürdün

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5. sezonu nihayet bitirdim. :Z

Açıkçası sezonun ilk yarısı pek parlak başlamadı ve yeterince keyif almadan izlediğimi fark ettiğim için uzun ara verdim. Fakat ikinci yarı dizi gittikçe açıldı ve belki de en iyi bölümlerinden bazılarını bu sezonda izledik...

Önce önemsiz olaylarla başlayalım. :A

Lane'in gözlükleri çıkarmasına yapılan toplumsal baskı çok iyiydi. Gerçekten gözlükler onu zeki gösteriyor ve gözlüksüz hali daha güzel olsa da gözlüklü hali daha sevilesi. :A Sezon finalinde annesinin grup liderliğini üstlenmesi çok iyiydi. :A

Kirk'ün milyarder çıktığı bölüm çok iyiydi. :A Binlerce işte çalışıyor, e olsun o kadar. :A

Emily & Richard ayrılığı hoş değildi. Fazla uzamaması iyi oldu. Yalnız Lorelai nasıl onların kızı olabiliyor, inanması zor. Çok tuhaf insanlar. :A

Rory'nin Dean'den ayrılması üzücü olsa da anlaması zor değil. Dean çok iyi biri olsa da aynı dili konuşmuyorlardı. Logan'ın doğru insan olduğuna ise inanmıyorum. Rory'yi şimdiden pek çok kötü yola sürükledi... Tabii karakter gelişimini zaman içinde daha iyi göreceğiz.

Rory'nin stajyer halleri aşırı sevimliydi. Fakat o maceranın sonu çok tatsız bitti. Başa çıkması zor, dev bir hayal kırıklığı. Rory'nin kendi yolunu bulma mücadelesini izlemek güzel olacak.

Lorelai'ın yanlış bir şey yapmayıp Luke'u bırakmamasına sevindim. Biraz onun sinyalleri verilir gibi olmuştu ama sonu çok güzel oldu. İnşallah bu yolda devam ederler. :Z

Sezona puan versem 8.5 civarı verirdim muhtemelen. Kaldı iki sezon.

3-5 ay sonra başlarım artık 6. sezona. :Z

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Aylar sonra 6.sezon da bitti, kaldı 1 sezon. Duygusal bağ kurduğum için bitince çok üzüleceğim ve eksikliğini hissedeceğim. :(

Klasik Gilmore Girls sezon finallerinden biriydi fakat öncekilere kıyasla daha az etkileyiciydi. Genel olarak dizi kendini tekrarlamaya başladı ve eski neşesini biraz kaybetti zaten...

Lorelai ve Luke ayrıldı. Logan da Rory'i bırakıp Londra'ya gitti. Son sahneyle yeniden Lorelai-Chris kıvılcımları olsa da birkaç bölüm sonra Luke'a dönecektir. Logan konusunda ise emin değilim, nedense dizinin sonunda Rory ile birlikte bitirmeyecekler gibi geliyor bana.

Rory'i ilk sezonlardaki kadar sevmiyorum, Lorelai da artık eskisi kadar gülümsetmiyor. Yine de hala severek izliyorum tabii ki... Sezona genel puanım düz 8 olur sanırım.

• Üzücü

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Neredeyse 1 yıl süren Gilmore Girls serüvenimde son 10 bölüme girmiş bulunmaktayım. :( Ardından mini dizi olarak devamının olması biraz motive ediyor neyse ki. :A

Bu sezon IMDb'de düşük puanlar almış ama bence iyi gidiyor. Biraz mantıksız gelen olaylar olsa da izlerken keyif aldığım bir sezon oluyor. Son bölümlerde Rory tekrar sempatikliğini kazandı. Paris ile 1500.kere ev arkadaşı olmaları da süper oldu. Dizideki favori ikilim. :A

Rory'i yalnız izlemeyi daha fazla seviyorum cidden. Logan'ın İngiltere'ye gitmesi iyi oldu bu yüzden. :A Üniversite son sınıf olmasından dolayı son zamanlardaki boşluğa düşmüş ve hayata karşı belirsiz tutumundan dolayı izlerken kendimle de bağ kuruyorum biraz. :A

Lorelai ve Christopher ilişkisi çok tutarlı gelmese de seyir zevki olarak Luke ile olan ilişkisinden daha iyi buluyorum. Kafa olarak daha uyumlu bir ikililer. Son bölümde kıskançlıktan dolayı Chris tartışıp evi terk etti ama umarım ciddi bir şey olmaz. Bu saatten sonra Lorelai yine Luke'a dönerse saçma ve aşırı tekrar hissi verir. Umarım bu hayal kırıklığını yaşatmaz bana dizi...

Luke çocuğundan ayrılmak zorunda kalır diye bekliyordum ama velayet davasını kazandı. O da çocuğuyla Lorelai'den ayrı mutlu mesut yaşasın artık. :A

Lane'in hamile kalması sürpriz oldu, son bölümlerde biraz geri planda kaldı ama gerçi kendisinden çok annesini seviyorum, dizinin en eğlenceli karakterlerinden biri. :A

Son bölümün sonunda Richard kalp krizi geçirdi ama ciddi bir şey olmaz herhalde...

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Bitmesin diye izlemiyordum ama yine de son bölüme geldim. 7 sezonluk bu macerayı sonlandırmaya hiç hazır değilim... Rory ile son bölümlerde kendimi çok bağdaştırıyorum, ikimiz de zor günlerden geçiyoruz maalesef. :A

Yorganı üzerime çekip sıcak kahve eşliğinde Gilmore Girls izlemek bazı zamanlarımda çok iyi geliyordu. Eksikliğini çok hissedeceğim, İngilizce geliştirme bahanesiyle baştan izlerim belki. :(

• Üzücü

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6. sezon bitti. Yine çok güzel bir sezondu.

Bu dizi, kız çocuğu sahibi olmaya özendirme dizisi gibi benim için. :A İlk sezonlardaki dünya tatlısı Rory itici olmaya başlayınca April'ı devreye soktular hemen. :love1:

Sezon finalini sevmedim. Konu değiştirme uğruna çıkmaza sokmaya çalışmacalar hoşuma gitmiyor. Son sezon da güzeldir inşallah...

8-9 arası bir şeyler alırdı bu sezon puan verecek olsam.

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
6. sezon bitti. Yine çok güzel bir sezondu.

Bu dizi, kız çocuğu sahibi olmaya özendirme dizisi gibi benim için. :A İlk sezonlardaki dünya tatlısı Rory itici olmaya başlayınca April'ı devreye soktular hemen. :love1:

Sezon finalini sevmedim. Konu değiştirme uğruna çıkmaza sokmaya çalışmacalar hoşuma gitmiyor. Son sezon da güzeldir inşallah...

8-9 arası bir şeyler alırdı bu sezon puan verecek olsam.
7.sezon 6'dan daha iyiydi bence, son bölümler duygusaldı özellikle. Gerçi ben üstteki finale geldim yorumunu yaptıktan sonra finali izlemeden yanlışlıkla yeniden başlamıştım diziye, oradan devam ediyorum hala. :A

• Güldürdün

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
7.sezon 6'dan daha iyiydi bence, son bölümler duygusaldı özellikle. Gerçi ben üstteki finale geldim yorumunu yaptıktan sonra finali izlemeden yanlışlıkla yeniden başlamıştım diziye, oradan devam ediyorum hala. :A
İlginç bir izleme stratejisi olmuş ama mantıklı gibi de. :A

• Güldürdün