Klasik Gilmore Girls - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x21 2x22 (Sezon Finali)

21, Lorelai'ın mezuniyet bölümüydü güzeldi. Rory'yi New York'ta görünce NYC özlemim depreşti diziye konsantre olmakta zorlandım. :(

Sezon finali bazı hoşuma gitmeyen olaylar olsa da güzeldi. Kirk yine güldürdü.

Chris ile Lorelai güzel olurdu ama olmayacağı belli bir şekilde. Erken bitmesi hayırlısı oldu gibi. :(

Rory, Dean'i hak etmiyor. Artık bu çok net. Dean bunu terk etsin Jess de aptallıklarını yapmaya devam etsin de aklı başına gelsin. 🤬

5 sezonumuz kaldı. Birkaç ay sonra devam ederim sanırım, çabuk tüketmek istemiyorum diziyi. Böyle diziler her zaman gelmiyor. :(

8/10 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x1 3x2

Farkında olmadan tamı tamına 3 ay sonra dönmüşüm diziye. :) Bir miktar baş ağrısı çektiğim bir güne denk gelmesi şanssızlık olsa da özlemişim diziyi. Özellikle ilk bölümün ilk sahnesi çok iyiydi bir an noluyoruz ne olmuştu önceki sezonda dedirtti. Hatta doğru bölümü izleyip izlemediğimi 2-3 kez check ettim. :A

Üç nesil anne-kız diyaloglarını çok özlemişim. Fakat konu olarak dizi biraz kısırlık çekiyor gibi. Geçen sezonki konular devam ediyor. İkisi de bir an önce sonuçlanır umarım ve önümüze bakarız. :)

Kirk'ün Lorelai'a çıkma teklifi etmesi iki bölümün en sürpriz olayıydı. :A

8/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x3 3x4

3. bölüm Harvard başvuru süreçleriyle ilgili bölümdü, çok güzeldi pek çok açıdan. Rory, Lorelai ve Emily'nin konuyla ilgili panikledikleri kısımlar güzeldi. :A

4. bölüm Korelinin saçlarını mora boyadığı bölümdü, aynı zamanda da Lorelai ve Luke'un eski okullarına konuşmacı olarak gittikleri bölüm. Lorelai'ın okulda öğrenciler tarafından kıstırıldığı kısım çok iyiydi ama onun dışında bölüm diğerlerinin birazcık altındaydı.

8/10 7/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x5 3x6

5. bölüm Jon Hamm'in konuk olduğu bölümdü. Yalnız bölümün asıl yıldızı Dwight'ın eviydi. Oyun dolabı muhteşemdi. :A

6. bölüm Sherry'nin baby shower bölümüydü. Bölümde en sevdiğim yer bölümün sonlarına doğru kasabanın toplanıp protestonun ne protestosu olduğunu çözmeye çalıştıkları kısımdı. :A

8 veriyorum bölümlere ama 7-8 arasında giderek veriyorum. 8-9 arasında gittiğim bölümler çoğunluk haline gelmeye başlasa çok güzel olacak. :A

8/10 8/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x7 3x8

İstediğim oldu bugünkü iki bölüm de gönül rahatlığıyla 8 verdiğim bölümler oldu. :A

7. bölüm kasabanın tuhaf geleneklerinden biri olan saatlerce süren dans etkinliğinin olduğu bölümdü. :A Dean'in sonunda Rory'ye patlamasına sevindim. Jess ve Rory'nin birlikteliğiyle sonuçlanması ise hoş olmadı tabii. :A

8. bölüm de güzeldi. This Is Us sonrası Milo Ventimiglia'dan nefret edebileceğim bir yapım olmasını hayal edemezdim ama çok mümkünmüş. :) Jess-Rory bakalım ne şekilde patlayacak. Rory en azından Dean'e güzel bir veda konuşması yaptı. Yale konusunda da Lorelai gereksiz fazla tepki verdi bence. Babası haklıydı...

8/10 8/10

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x9 3x10

Dün unutmuşum yorumlamayı. :(

Bu iki bölüm de güzeldi. 7. bölüm sonrası dizi atağa kalktı ödül olarak 10. bölüme 9 vereceğim. :)

9. bölümde Lorelai, Rory'nin başka yerlere başvurmasına çok aşırı gereksiz tepki verdi. Bu konuyu gereksiz uzattı. Bölümün yıldızı Kirk'ün Kirk adlı kedisiydi. :A

10. bölümde Dean - Rory arkadaşlığı başladı. Rory de az değil, sevgilisi olanlara işkence etme konusunda çok yetenekli. :A Dean'in kardeşi de iyiydi. :A Bu arada babaannenin Lorelai'ın evini gezmesi ve herkesin onun peşinden yürümesi ne tuhaf, ne müthiş sahneydi. :A

8/10 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x11 3x12

Son bölümlerin arasında en zayıf olan bölümlerdi. Bugün modumun düşük olması, hafif baş ağrısı da etkili olmuş olabilir.

11'i Rory - Paris arası eskrim mi judo mudur nedir onun dövüşünün olduğu sahneler güzeldi. :A

8/10 7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x13 3x14

Dünkü iki bölüme göre daha iyi iki bölümdü.

13. bölüm yanlış hatırlamıyorsam ilk kez flashback izlediğimiz bölümdü. Cast ekibini kutluyorum müthiş bir seçim yapmışlar. İki doğumu bağlamaları da şahaneydi.

14. bölüm Jack'in anneanneyle tanıştığı bölümdü. Kuğu sayesinde ayrılacaklar diye çok sevinmiştim ama yine olmadı gibi. Sadık ve Betüş'ü ayırmaya çalışan Dudu Peri modunda izliyorum diziyi resmen. :A

8/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x15 3x16

Yine güzel bölümlerdi genel anlamda. 15'i daha çok sevdim.

15 hokey maçı bölümüydü. Kirk'ün her bölüm değişik yerlerden çıkmasına bayılıyorum. Hokey maçında spiker olarak görünce direkt kahkaha attım. :A Dizi tarihi böyle bir joker karakter görmedi. Belki bir de İsmail abi olabilir. :A Dean de birini buldu güzel oldu. Rory başını taşlara vursun dursun. :A

16 ise büyük haberlerin geldiği bölümdü. Paris'in Rory'yi malum konuda geçmesi sürpriz oldu ama iyi bir sürpriz. :A Max'e yeniden ihtiyacımız var mıydı emin değilim, o konu geride kalmalıydı gibi. :D

8/10 8/10

• Güldürdün

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x17 3x18

Dün akşam internette sorun çıkınca yorumları unutmuşum. :(

Yine ilk izlediğim bölümü daha çok sevdim. 17 çok güzel bir bölümdü.

Rory'nin Yale'i seçeceğini tahmin ediyorum. Malum Connecticut'tan uzak bir yere gitmesi hikayenin gidişatı için mantıksızdı. Fakat Lorelai'ın bir anda bu kadar dönüp Yale lehine çalışması şaşırttı. :A Rory'nin Harvard hayallerinden vazgeçmesi de. :(

Lorelai'in Luke'un evde kaldığı kısımlar da güzeldi. :A

9/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x19 3x20

Sezon finaline yaklaşırken güzel iki bölümdü.

Jess ve Rory'nin arası nihayet güzel bir şekilde bozuldu. İnşallah kalıcı olur, amin. :A

Dean'in Jess'e attığı yumruk iç yağ eritmesi yaşattı. Sonrasında da evlenme kararıyla Rory'ciğime de yumruk atması güzel oldu, çünkü kendisi bunu hak etti maalesef. :A Yalnız evlenmek için cidden biraz küçük bir yaş. :A

8/10 8/10

• Güldürdün

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x21 3x22 (Sezon Finali)

Çok iyi iki bölümdü, sezonun en iyi iki bölümüydü. 22'de ağlamamak için zor tuttum kendimi. :A Sonraki sezonlar için konuları çok iyi bağladılar. Devamını nasıl getireceklerini merak ediyorum. Keşke Avrupa turlarını da 3 sezonluk özel mini dizi olarak çekseler. :A

21. bölüm Jess ile ilgili mevzunun büyük ölçüde kapandığı bölümdü. Babasını ve dünyasını tanımış olduk. Los Angeles'ı da iyi sunmuş bölüm. Karaktere genel olarak gıcık olsam da bu bölümde yaşadıklarına biraz hak verebildim...

22. bölüm ise Rory'nin mezuniyet bölümüydü. Kendi kızım mezun oluyormuşçasına duygulandım, gurur duydum. :A Kendi okul geçmişim, geride kalan yıllar aktı gitti gözümün önümden. :(

9/10 9/10

• Beğendim

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x1 4x2 4x3 4x4 4x5 4x6

Güzel başladı sezon yine. Avrupa turunda yanlarında olamamak üzdü tabii. :A

Roryciğimiz iyice büyüdü artık ve hala inanılmaz sevimli. :A Dean olayında üzülmeyi hak etti ama yine de o hali üzdü. :( Sonrasında da Rory'yi reddenleri gördü bu gözler enteresan...

Rory'nin küçük yeni oda arkadaşı da çok iyi. :Z

Kirk ve Luke'lu da güzel sahneler var.

8/10 8/10 8/10 8/10 8/10 6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x7 4x8 4x9

7. bölüm şahane bir Stars Hollow bölümüydü. Resimleri canlandırma festivali şahane fikirmiş. Keşke böyle bir kasabada yaşayabilsek cidden. :A Kirk'ün kız arkadaş olayı da çok komikti. :A

8. bölümü pek sevmedim sıradandı.

9. bölüm Richard'ın yıldızlaştığı bölümdü. Bu tip üniversiteli kültürü çok hoşuma gidiyor. Sondaki Lorelai'ın date'i de çok iyiydi. :A

9/10 7/10 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x10 4x11 4x12

Çok güzel gidiyor dizi. Sezon ortasında tempo çok güzel arttı. Her karakter için güzel hikayeler yazıyorlar.

11. bölümde Rami Malek'i konuk olarak görmek de güzeldi. :D Fakat asıl Lane ile ilgili sahneler çok iyiydi. Lane, Rory'den sevimli olmasın ama çok sevimli bir karakter gerçekten. :D

Lorelai - Jason olayını da sevdim. Eğlenceli bir karakter Jason da...

Jess'e hiç gerek yoktu tek bölümde gider inşallah...

8/10 9/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4. sezon bitti.

Şu ana kadarki en iyi sezondu bence. Özellikle ikinci yarı çok iyiydi. Bu sezon tüm karakterlere iyi, dolu dolu senaryo yazmışlar. :Z

Sezon finali büyük final olacak kapasiteydi. İki istediğim ilişkiyi de verdiler. :A Fakat bir "ama evlisin" vakası can sıkıcı maalesef. :A Lorelai oradaki tepkisinde iyiydi. :(

Son 10 bölüm için tek tek puanlarımı söylemeyeyim ama çoğu bölüm 9, azı 8'di ve 8 altı hiç yoktu. :)

Pek yakında 5. sezonda görüşmek üzere. :Z

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
4. sezon bitti.

Şu ana kadarki en iyi sezondu bence. Özellikle ikinci yarı çok iyiydi. Bu sezon tüm karakterlere iyi, dolu dolu senaryo yazmışlar. :Z

Sezon finali büyük final olacak kapasiteydi. İki istediğim ilişkiyi de verdiler. :A Fakat bir "ama evlisin" vakası can sıkıcı maalesef. :A Lorelai oradaki tepkisinde iyiydi. :(

Son 10 bölüm için tek tek puanlarımı söylemeyeyim ama çoğu bölüm 9, azı 8'di ve 8 altı hiç yoktu. :)

Pek yakında 5. sezonda görüşmek üzere. :Z
Çok övüyorsun diziyi. Sopranos bittikten sonra eylül gibi ben de başlamayı düşünüyorum. :A

• Harika
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok övüyorsun diziyi. Sopranos bittikten sonra eylül gibi ben de başlamayı düşünüyorum. :A
Sen de seversin inşallah. :Z

İlk etapta aşırı beklentiye girme konu olarak çok olağanüstü şeyler vaat etmiyor ama karakterlere, kasabaya ve diline alışınca akıp gidiyor. :Z

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Sen de seversin inşallah. :Z

İlk etapta aşırı beklentiye girme konu olarak çok olağanüstü şeyler vaat etmiyor ama karakterlere, kasabaya ve diline alışınca akıp gidiyor. :Z
Seveceğimi düşünüyorum. Hafif oluşu, karakterlerin günlük hayatı, kasaba hayatı vs ile tam bana hitap eden bir dizi gibi. Ama yine ben izlemeye başladıktan sonra Netflix'ten kalkmaz inşallah. :A

• Harika
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Seveceğimi düşünüyorum. Hafif oluşu, karakterlerin günlük hayatı, kasaba hayatı vs ile tam bana hitap eden bir dizi gibi. Ama yine ben izlemeye başladıktan sonra Netflix'ten kalkmaz inşallah. :A
Kalkmaz inşallah, aynı korku bende de var ama Netflix devam mini dizisi çekmiş. Bir zahmet ana dizinin yayın haklarını kalıcı olarak almıştır inşallah. :A

• Güldürdün