Geri Sayım Konusu ⌛

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,170
Puanı
1,061
Bizim direkt 3 ay , ara tatilde 15 gün bak mis gibi. :A @Yakamoz-Asi sizin okul tatillerı nasıl merak ettim.

Okullarda ilk bahar tatili 2 hafta, son bahar tatili 2 hafta, yaz tatili 5 hafta, birde yanilmiyorsam ocak sonu falan bir tatil var 1 hafta mi ne. Birde Noel arasi var 1 hafta bazi yerlerde. Toplamda 10-12 hafta sanirim.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Sizin 29 Mayis tatil degil mi? ben cuma 26'si izin alip, 4 gün haftasonu yapacagim ve bir yerlere kacmayi düsünüyorum.
Hayır, o gün özel bir gün mü? Bizim dini resim gün perşembe günüydü.
6 Haziran Ulusal Bayramımız ve salıya denk geldiği için pazartesi otomatikman tatil olacak bize :Z

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,170
Puanı
1,061
Hayır, o gün özel bir gün mü? Bizim dini resim gün perşembe günüydü.
6 Haziran Ulusal Bayramımız ve salıya denk geldiği için pazartesi otomatikman tatil olacak bize :Z

Gecen persembe 18 Mayis da bir dini bayramdi evet, o sebeple bende cuma mesela izin aldim yarim gün.
Pazartesi 29 Mayis Pentecost diye geciyor. Belki de her ülkede kutlaniyordur bilemiyorum.

Bizim Ulusal bayram da bu sene Sali'ya denk geliyor (1 Agustos), o yüzden bende tahmini o pazartesiyi tatil yaparim. :A

• Okudum
Reactions: 12.Adam and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Gecen persembe 18 Mayis da bir dini bayramdi evet, o sebeple bende cuma mesela izin aldim yarim gün.
Pazartesi 29 Mayis Pentecost diye geciyor. Belki de her ülkede kutlaniyordur bilemiyorum.

Bizim Ulusal bayram da bu sene Sali'ya denk geliyor (1 Agustos), o yüzden bende tahmini o pazartesiyi tatil yaparim. :A
Bizde Pazar günüymüş:A Pingst deniliyor
Okullarda Salı veya Perşembeye denk gelen resmî/dini tatillerde Pazartesi ve Cumaya sıkıştırılmış gün dendiği için tatil oluyor.
IMG_6095.jpeg

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,170
Puanı
1,061
Bizde Pazar günüymüş:A Pingst deniliyor
Okullarda Salı veya Perşembeye denk gelen resmî/dini tatillerde Pazartesi ve Cumaya sıkıştırılmış gün dendiği için tatil oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle 121362

Bizimde aslinda pazar günü ama pazartesi de kutlaniyor diye tatil yapiyorlar. Misal paskalya tatili de ayni, aslinda pazar günü ama pazartesi de tatil oluyor.

Sizin sistemi sevdim, bizde öyle otomatik bir tatil anlayisi yok maalesef. Örnek mesela gecen hafta persembe dini bayram diye cuma otomatik tatil olmuyor. Tatil yapacaksan ya saatlerinden kesiliyor yada yillik izninden.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Bizimde aslinda pazar günü ama pazartesi de kutlaniyor diye tatil yapiyorlar. Misal paskalya tatili de ayni, aslinda pazar günü ama pazartesi de tatil oluyor.

Sizin sistemi sevdim, bizde öyle otomatik bir tatil anlayisi yok maalesef. Örnek mesela gecen hafta persembe dini bayram diye cuma otomatik tatil olmuyor. Tatil yapacaksan ya saatlerinden kesiliyor yada yillik izninden.
Aslında Pazartesi devamı oluyor ama kırmızı gün olarak geçmiyor. Diğer seneleri hatırlamadım.
Pingst arefesi
Pingst günü
Ertesi gün (Paskalya, Noel ve yılbaşında bu ertesi günde resmî yerlerin kapalı olduğu günler)

O otomatikman kısmı sadece okulda geçerli ama her öğretmene değil. Okul sonrası gidilen bölümde çalışanlar maalesef o günlerde çalışıyor.

• Okudum
Reactions: Yakamoz-Asi