2015 Geniş Aile: Yapıştır - Film Yorumları

gundix123

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
DpM7_Vbh.jpg

Geniş Aile: Yapıştır (2015)

Türü: Komedi
Yönetmen: Ömer Uğur
Senaryo: Cüneyt Inay

Oyuncular:

Fırat Tanış
Ufuk Özkan
Ahmet Sarsılmaz
Bülent Çolak

IMDb Sayfası

Filmin Özeti

Cevahir'in babaannesi Hafize hastalanır ve tedavi için yüklü miktarda para gerekir. Fakat kötü günler için saklanan parayı at yarışında kaybetmiştir. Bir şekilde yeni bir çare bulmaya çalışırken, eline bir define haritası geçer. Fakat Cevahir'in kokusunu alan Koyu Bilal, peşine düşer ve haritanın yarısını ele geçirmeyi başarır. Üstelik haritada çizili olan istikamete, Ayvalık'a doğru yola çıkar. Cevahir de yanına Ulvi'yi alıp Ayvalık yollarına düşünce hep birlikte büyük bir maceranın içine atılırlar!

Televizyon ekranlarının en sevilen, uzun soluklu projelerinden biri olan Geniş Aile dizisinin sinema filmi olan yapımda, çekirdek kadro büyük ölçüde korunuyor. Komedi türündeki filmin yapımcılığını Barakuda Film üstlenirken, yönetmen koltuğunda dizide olduğu gibi Ömer Uğur oturuyor. Senaryo ise Cüneyt İnay'a ait.

Filmin Fragmanı

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İnce ince göndermeler falan süperdi siz ekşici tiplerin yorumlarına aldırmayın onların ne istediğini 10 yıldır anlamıyorum zaten. :D

Bir film 95 dakika insanın yüzünde gülücük bırakır mı Geniş Aile'yse bırakır hacı 1.saniyesinden son saniyesine kadar yüzümde tebessüm eksik olmadı 3-4 sahnede tüm salon olarak yarıldık gülmekten. Ben son sahnesinde hüzünlendim ya bir daha bu ekip bir daha bir araya gelmez diye. Kesinlikle Bülent Çolak-Ufuk Özkan-Ahmet Sarsılmaz ve Fırat Tanış Geniş Aile olmuyorsa da 1 dizi projesinde yer almalılar Cüneyt İnay'ın yazması şartıyla. Özellikle Ulvi bence efsane bi film çıkarttı her anı her şeyi komikti. :) Tabii ki filmde biraz bel altı espriler mevcut ama Türkiye'de bel altı espri yapmayan mı var? :D Gitmeyenler hafta sonlarını neşelendirmek için gitsinler bence.

Benim filme puanım 10 üzerinden 9. 1 puanı da yan karakterlerin hiç oynamamasına ve filmin müzikleri yüzünden kırdım. Komedi filminin amacı güldürmek olmalı bunu da başarmışlar.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
ulvi süper ya onun olduğu her sahnede gülerim kesin :D
bugün gidecektim ama halı saha maçı yüzünden gidemedim haftasonu giderim

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Keşke Zuhal Topal, İlker Ayrık ve Rasim Öztekin'de olsaydı filmde. :( Neyse devamı gelecekmiş umarım onlarda katılır. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Büyük beklentilerle izlenmediği takdirde eğlendirebilecek bir yapım olmuş. Tek sorunu özellikle ilk yarısının büyük bir kısmının belaltı esprilere teslim olması ve sevilen bazı karakterlerin doğru düzgün kullanılmaması. Yine de oyuncuların başarısı ve senaryonun kendi çapında keyifli olması bunların üstünü biraz örtüyor. Her şeye rağmen bir deneyin, en iyi ihtimalle karakterler ile hasret gidermiş olursunuz. :)

Bu arada Zerrin'ime (filmdeki adı Defne) de silah çok yakışmış. :bhr:

6,5/10

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/genis-aile-yapistir-2015/

Çok özlemişiz ekibi, Geniş Aile sevenler sevecektir filmi de büyük ölçüde. Gayet komikti, belaltı olayını fazla kaçırmışlar ama fragmanda daha da fazla olmasından korkmuştum. Bel altı esprilerden de bazıları komikti onu da söyleyeyim. Arabadaki Koyu Bilal ve Müfik'in sahnesinde tüm salon kahkahaya boğuldu zaten. :D Yalnız Su ve Kanalizasyon İdaresi çok iğrençti ve oteldekiler de çok abartıydı.

Ulvi gibi karakter gelmez kolay kolay bu filmde de en çok o güldürdü. :D

Kötü ve binlerce kez işlenmiş klişe konu ama çok eğlenceli komik bir film:

7/10

Son düzenleme:

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
filmi gayet beğendim çoğu yerde güldürdü bu da beklentilerimi karşıladı :D herkesin dediği gibi bel altı kısma çok girdiler tek eleştirim bu olabilir
fillmin en komik sahneleri arabadaki sahnelerdi gülme krizine girdim koyu bilal adamım ya süper rol yapıyor :D ulviyi anlatmaya gerek dahi yok tek kelimeyle efsane :D
sinemaya gidecek olanlara tavsiyem gözü kapalı gidin
herkes puan vermiş bende vereyim bari :D puanım; 8.5

favori karakterlerim; ulvi, koyu bilal, müfük

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Salon durumu nasıldı arkadaşlar bizim salon küçük olduğu için durumu anlayamadım kalabalık mıydı @OzaN @takas

Aynen konu klişe olmasa daha iyi olabilirdi ama filmin sonunda yine define falan dediler 2.filmde de define olmaz umarım. Hatta ilk sezonda da yine aynı şekilde ikiye bölünmüş harita konusu vardı.

Ulvi karakteri için ayrı bir film dizi bile yapılabilir güldürmeyen sahnesi yoktu. :)

Aslında ilk sezon izleyenler bilir hikaye olarak da zirvedeydi güzel hikayeler çıkıyordu bunda Rüya İşçilerinin parmağı vardı. :)

Son düzenleme:

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Çok özlemişim ya Geniş Aile'yi karar verdim bu hafta 2.sezona başlayacağım. :) İlk sezonu ilk çıktığında,2 ramazanda tv'de bir de 1 kere internetten 4 kere izlemişim 2.sezonu herhalde 3-4 bölüm dışında 1 kere izlemişimdir. :D 75'e bölüme kadar ilk sezon tadındaydı efsane bölümleri vardı her türlü izlerim aga. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Salon durumu nasıldı arkadaşlar bizim salon küçük olduğu için durumu anlayamadım kalabalık mıydı @OzaN @takas

Aynen konu klişe olmasa daha iyi olabilirdi ama filmin sonunda yine define falan dediler 2.filmde de define olmaz umarım. Hatta ilk sezonda da yine aynı şekilde ikiye bölünmüş harita konusu vardı.

Ulvi karakteri için ayrı bir film dizi bile yapılabilir güldürmeyen sahnesi yoktu. :)

Aslında ilk sezon izleyenler bilir hikaye olarak da zirvedeydi güzel hikayeler çıkıyordu bunda Rüya İşçilerinin parmağı vardı. :)
Bizim salon full doluydu, arada kalkıp giden 1-2 kişi de yok değildi.

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Fragma baktım. Öyle ciddi bir espri görmedim konuda klasik kovalamaca falan filan bütün komedi filmlerindeki UcuZ aksiyon vardır muhtelemelen geniş aile fanlarini parasını hupletmek için yapılmışa benziyor)))

Reaksiyon puanı
270
Puanı
86
film çok güzeldi ulvi gene ulviydi ama tek eleştirim dağıtım firmanısa zorlu center tepe nautilus ve cevahir avm gibi kalabalık yerlere vermemişler oralarda olsaydı daha iyi bir gişe yapabilirdi

o parayı hakedilen zaman kaybı olmayan bir filmdi gittiğimede pişman olmadım dizi gibi filmde süperdi belliki diziyi izlememişsiniz @beyazsoy

katılıyorum hacı geniş aile süperdi
ulvim ya özlemişim yetersizim benim
@xdragxx

Son düzenleme:

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
@xdragxx benim izlediğim salon kalabalık yoktu şaşırdım salonun 4 te 1 i bile dolu değildi diğer seanslar doluluk oranı daha yüksek olabilir