Gelecekte Planladığınız Bir Kariyer Hayali Var mı? (Gerçekleştirdiniz mi?)

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Her zaman hayalim kendi küçük işimi kurmak olmuştur ama ticari anlamda olmayan bir iş, yani kafe/mağaza falan tarzı değil daha farklı bir alanda. Ama hala net bir düşüncem yok, hayal olarak duruyor.

Şu anki mesleğimi severek yapıyorum ama bu alanda ne zamana kadar devam ederim bilmiyorum. Çünkü ofis işi beni darlıyor.

• Beğendim
Reactions: mrt-06

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Çocukken hayalim çocuk doktorluğuydu :A
Sonra bir çok işte çalışarak deneyim edindim ve ekonomi alanı şirketlerde falan çalışma yattı kafama. Eğitimini aldım ve çalıştımda ama bizim burda birden fazla meslek edinmek gerekir. Sonra bir anda öğretmenlik esti aklıma ve onu da okudum. Bir kaç senedir okul alanında farklı görevlerde yer aldım (öğretmenlik, proje asistanı, okul denetimleri vs.) şuan çalışmıyorum ama bir sonraki hedefim eski mesleğimi yeni mesleğimle birleştirip bir okulda çoğunluğu masa üstü ama aradada derslerde bulunabileceğim bir iş düşünüyorum.
Şu korona olmasaydı 3. Meslek için üniversiteye gidecektim yine :A şuan hiç birşey istemiyorum. Zaman gösterecek :A

• Beğendim
Reactions: mrt-06

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,932
Puanı
1,060
Bir iş bulmak öncelikli hedefim. :A İş bulalım da kariyer planlamasını ona göre yaparız...

• Güldürdün
Reactions: The_Erinch

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Geçen sene mezun olduğumda Kızılay'da bir yer bulmuştum geçici çalışayım da cebime para geçsin diye :A Gittim ofislerine tipleri at hırsızı gibiydi :D İş de milletle belli bir yerde buluşacam ve sonrasında ofisin dediği yerleri gezdirecem beğenip ikna olursa iş başı 500-1000 lira para vereceklermiş :A
Adamlara dedim hacı bana düz asgari ücret verin zaten 1-2 ay çalışıp gidecem. O şekilde çalışmıyorlarmış hem işini iyi yaparsan ayda 4-5k alırsın burda 10k alan var aylık dediler :A Aslında 1 ay gidip ortamı görmeyi çok merak ettim büyük ihtimalle pis iş yapıyorlardı ama yemeğin de benden olacağını duyunca ok ok demiştim :A

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
İlk önce bir öğretmen olup para kazanmaya başlayayım, işletme açma hayalim var. Bakalım hayat bizi nerelere sürükleyecek. :Z

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Lisedeyken alanlarımız belirlenecekti ..Hayalim TS (Türkçe Sosyal) bölümüne girip Halkla İlişkiler yada İnsan Kaynakları okumak, bu yolda ilerlemekti ama Tam tercih yapacakken 1 ay öncesi TS bölümü kalktı orada peşinden gittiğim tüm bölümler TM(Türkçe Matematik) bölümüne kaydı...

Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler okudum ama Halkla İlişkiler Hayalimi bırakmadım; Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölünüde İkinci Üniversite olarak bitirdim.

Ama hayalimdeki Halkla İlişkiler yada İnsan Kaynakları bölümleri ile tanışmak nasip olmadı; Hayat beni bankacılık sektörüne sürükledi..
2011 yılında Akbank Çağrı Merkezi ile başladım... 2013 yılında Şube ciliğe adım attım... İlerliyorum.. Allaha şükür çeşitli Terfi ve Yetkiler aldım... 10. yıla ilerliyorum bu sektörde...
Yıpratıcı ve zor bir sektör; Rabbim uygun gördüğü sürece bu sektörde ilerlemeye devam edeceğiz.
Artık 38 yaşına ilerliyorum, artık iş bırakıp; yeni bir macera çok yıpratır ve zorlar yaşam mücadelesinde beni o nedenle; girmiş olduğum bu sektörde gidebildiğin en yükseğe çıkabilmek adına çalışmaya devam edeceğim.

Hepiniz için; dilerim hayalinizdeki mesleğe,sektöre ulaşırsınız.

Hepinize bu hayat yolunda başarılar diliyorum.

• Harika
Reactions: dreamy and serhatt