Gelecekte Planladığınız Bir Kariyer Hayali Var mı? (Gerçekleştirdiniz mi?)

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
1591542065999.png

Forumun yüzde 90'ı 20'li yaşlarının başında yani yüksek öğretim öğrencisi veya yeni bitirmiş konumda.. Kariyer anlamında elbette çoğumuzun düşüncesi vardır, sizin hedefleriniz nedir? Veya hedefini gerçekleştirenler gerçekten aklındakini şu an yapıyor mu? diye de soruma ekliyorum. :)

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Şuan makine mühendisliği okuyorum, bitecek 1, 2 yıla artık. :A Uydu ve iletişim üzerine çalışıyorum, açıktan "Medya ve İletişim" okuyacağım ayrıca bu sene, hedefim Show TV'de çalışmak evet... Gayet uygun bir adayım, yayın kumanda olabilir mesela, bir mühendis muhakkak medyada yer almalı hemde Medya ve İletişim okumuş birisi. Sevgili Show TV yönetimi gelecekte beni işe almanızı öneririm. :A Diğer ihtimalle satış temsilcisi olmak istemiyorum, gider öğretmenlik yaparım daha iyi. :A Tabii iyi bir firmada mühendislik olur mu, sanmıyorum neyse kariyer anlamında hedeflerim bu. :A

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: Angelica and Aserat

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
@emremereu sen Makine öğretmenliği düşündün mü ek iş olarak? Ücretli öğretmenlik lisede.

• Beğendim
Reactions: emreemreu

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sıkıcı olur da ne önerirsin hacı iş bulduk da sıkıcısı zevklisi mi kaldı? :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yav orası ayrı da.. Sıkıcı olmaz mı sence. :A
Tam adamına sordun. :A Tam aksine bana uygun olacağını bildiğim için hedefim KPSS, aksiyonlu işler hiç mi hiç bana göre değil. Masaya oturup PC başında işlemler yapmak, muhteşem bir şey olmalı... :A

• Güldürdün
Reactions: mrt-06

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Yav orası ayrı da.. Sıkıcı olmaz mı sence. :A
En iyisi kamuda çalışmak (sürekli) çıkaramıyorlar çünkü. Ben de sağlık okuyorum. Sağlık sektöründe çalışacağım (işletme okuyorum sağlık kurumları işl.) hayırlısı :D romanlarım çıkacak vb. :bhr: sana da hayatın da başarı lar. :bhr::bhr:

• Harika

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
En iyisi kamuda çalışmak (sürekli) çıkaramıyorlar çünkü. Ben de sağlık okuyorum. Sağlık sektöründe çalışacağım (işletme okuyorum sağlık kurumları işl.) hayırlısı :D romanlarım çıkacak vb. :bhr: sana da hayatın da başarı lar. :bhr::bhr:
Teşekkürler cano inşallah hayallerin gerçek olur. :bhr:

• Harika
Reactions: cokiyitvci

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hayalim RTS okuyarak sektöre farklı bir soluk getirmekti ama tabii bu mümkün olmadı. Şimdi hedefim var ama net bir şekilde önümü görmeden hayal kurmayı düşünmüyorum.

• Beğendim

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
@emremereu sen Makine öğretmenliği düşündün mü ek iş olarak? Ücretli öğretmenlik lisede.

Makine öğretmenliği güzel iş aslında ama bu bölümü okuyanlar bile atanamıyor. En az 5 bin lira maaş alıyorlar ve özel sektörde çalışan birinin şuan için o parayı alması için en azından bi 5-6 yıl ya da daha fazla çalışması gerek. Atanması az olduğu için düşünmedim. :)

• Beğendim

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Makine öğretmenliği güzel iş aslında ama bu bölümü okuyanlar bile atanamıyor. En az 5 bin lira maaş alıyorlar ve özel sektörde çalışan birinin şuan için o parayı alması için en azından bi 5-6 yıl ya da daha fazla çalışması gerek. Atanması az olduğu için düşünmedim. :)
Evet ben de o yüzden özel olarak sormak istedim, gerçekten çalışma koşulları, maaşı çok uygun. Ek iş olarak ücretli de yine iyi bir gelir kapısı. Bu işi okuyanla bizim bir farkımız kalmadı bu arada, yine KPSS tercihiyle aynı statüdeyiz. O yüzden kızıyorlar bize. :A

• Güldürdün
Reactions: emreemreu