2021 Geçen Yaz - Film Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
E3gh99qXMAAlOYb

OGM Pictures ve PTOT Film'in yapımcılığını üstlendiği 'Geçen Yaz' bugün Netflix'te.

Yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan'ın üstlendiği, senaryosunu Sami Berat Marçalı'nın kaleme aldığı filmin başrollerini ise Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer yer alıyor.

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Bide o kadar Ece Yörenç'in filmi için tantana yapmışlardı...

Üstelik biri de maşallah yani :A Yalnız her an atv'den kovabilirler :A
Evet atvden kovulabilirler :A
Güzel öpüştüler sevdim
------

Türkiye'de bir ilk yaşanmadı ki. Bu tarz Aşk, Büyü vs. filminde de geçmişti o tarz diyorsan. Gerçi orada odak nokta kadındı ayrı konu. :D

Ayrıca Bilmemek vardı bu tarz ama tabii o filmi izlemedim. :)
Erkek erkeğe ilkti :Z

• Güldürdün
Reactions: slhttnmtl

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: slhttnmtl

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Bilmemek filminde de geçmiş olabilir, @bazinga'ya soralım. :D

Ayrıca afiş sıradan bir romantik filmi andırıyor, konu da biraz öyle görünüyor. Ters köşe sanırım. :D
Bilmemek filmini izleyeceğim @bazinga :Z
------

Aman ne sonlar gördük pek önemli değil, fragmanın havası bile ne güzeldi :A Buna duruma göre sevinebilirim :A
Ben böyle filmlerdeki karakterleri kıskanıyorum gece 2-3 e kadar içiyolar sonra sabah 7-8 gibi sahile gidiyolar ve hep dinçler 0 uyku :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Filmi sonunda izleyebildim, biraz aceleci davrandım mı diye düşünmedim değil ama vaktinde izlemişim gibi geldi. :A Bu arada filmin ilk adı 96 Yazı'ydı ama dizi 97'nin yaz aylarında geçiyor, bu yüzden isminin değişmesi iyi bile olmuş. :A

Film öyle ahım şahım değildi ama 100 dakika kafam dağılsın diyenler için ideal. :A

O öpüşme olayını duyunca spoi yedim sandım da meğer spoiyle uzaktan yakından alakası yokmuş, zaten sonrasını görünce o öpüşme kısmına gram odaklanamadım. :A Hatta sonunda Burak ölür Deniz de hapse girer gibi garip bi son beklerdim ama çok şükür öyle kötü bi son çıkmadı altından. :A Bu arada umarım o sondaki numarayı kullanan biri yoktur. :A

Filmin bir diğer şaşırtıcı noktası da Aslı ve Deniz'in denizde öpüşmesi, Aslı'nın sonra ondan hoşlanmıyormuş gibi gözükmesi ve sonda numarasını göndermiş olmasıydı. :A Umarım buna devam filmi gelir de ben pek zannetmiyorum. :A

Açıkçası film ile ilgili birçok detay var ama yorumlanacak bir şey yok galiba ya da ben yorumlayamıyorum. :A Bu arada filmin kadrosu pek iyi gelmemişti ama performanslarla ilgili sıkıntı yoktu bence.

Yanlış bir puan vereceğim diye korkuyorum da neyse. :A

7.25/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Konuyu gören de filmde tuhaf şeyler oluyor sanacak. :A LGBT ile uzaktan yakından alakası olmayan bir film olduğu ön bilgisini verelim. :A

Hiç fena bir film değildi. Çok klişe bir konudan iyi bir iş çıkarılmış. Ozan Açıktan'ın yönetmenliğini beğeniyorum, daha iyi senaryolarla buluşturulmalı kendisi. Ece Çeşmioğlu çok güzeldi. Müzik kullanımı başarılıydı, 90'lar sosu eksikti...

Tam yorumum: gecen-yaz-2021

6/10

• Beğendim
Reactions: cookies

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,930
Puanı
1,060
Tam çerezlik bir film olmuş. Basit bir konu, sıradan bir işleyiş fakat hiç sıkmadan kendini izlettiren akıcı bir film olmuş, bu nedenle sevdim. Oğlanın sürekli kızın orasına burasına bakıp kameranın da yakın plan alması aşırı rahatsız etti.

Bir diğer kötü unsurda Aşk 101'deki gibi hiçbir 90'lar etmenini bulundurmuyor oluşuydu, keşke 97 yılında geçtiğini hissedebilseydik. Ucu da açık bitti, devam filmi gelmez ama keşke bir yere bağlasalardı da öyle bitirselerdi.

7/10