Gain'de Yeni Dönem: Bazı İçerikler Ücretli Olacak!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,757
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
1609790064415-png.97590

Gain'in bazı içerikleri ücretli olarak yayınlanacak!

Gözde Akpınar tarafından kurulan, yöneticiliğini Cem Aydın'ın üstlendiği; birbirinde iddialı dizi-programlar ve ve zengin kadrosuyla 30 Aralık'tan itibaren ücretsiz yayın yapan platformun geçtiğimiz günlerde ücretli olacağı öğrenilmişti.

Ancak, platformun tamamen değil bazı yeni içeriklerinin 'Gain Premium' adında 7 Nisan'dan itibaren 21.90 TL olacağı ortaya çıktı.

Bu içeriklerin arasında Metot, Senkron, Years & Years, Corporate, One Captain, David Bowie Last Five Years, Zoey’s Extraordinary Playlist yer alıyor.

Son düzenleme:
  • Güldürdün
  • Olmamış
Reactions: ozmoturk and Gizmen

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Hem diğer platformlara ve sundukları içeriğe oranla yüksek bir ücret hem de tek bir fiyat opsiyonu sunmaları iyi olmamış. Ücretsizden ücretliye dönecek bir platformun müşterilerini buna alıştırması açısından daha makul ücretli bir başlangıç paketi sunması gerekiyor, bu şekilde ömürleri pek uzun süreli olmayacak gibi duruyor maalesef.

• Beğendim
Reactions: Özgür and bazinga

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Anlaşılan Gain’le münasebetimiz buraya kadarmış. Şahsen 10 Bin Adım ve Terapist bittikten sonra izlememiştim ama bu iş modeliyle daha çok kişi vazgeçebilir.

• Beğendim
Reactions: bazinga

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
BluTv 10 liraya harika ve dopdolu bir içerik sunuyorken, hem nitelik hem de nicelik olarak BluTv'nin 10'da 1'i kadar içeriğe sahip olamayan bir platformun, onun 2 katından fazla bir ücretle yayın hayatına başlayacak olması şaşırtıcı ve cesaret isteyen bir durum. :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
E yuh, içerik açısından öyle çok zengin bir platform değil ve içerik saati çok az. Buna üye olan kişi sayısı 1 elimin parmaklarını geçmez. :F

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Hem diğer platformlara ve sundukları içeriğe oranla yüksek bir ücret hem de tek bir fiyat opsiyonu sunmaları iyi olmamış. Ücretsizden ücretliye dönecek bir platformun müşterilerini buna alıştırması açısından daha makul ücretli bir başlangıç paketi sunması gerekiyor, bu şekilde ömürleri pek uzun süreli olmayacak gibi duruyor maalesef.
BluTv 10 liraya harika ve dopdolu bir içerik sunuyorken, hem nitelik hem de nicelik olarak BluTv'nin 10'da 1'i kadar içeriğe sahip olamayan bir platformun, onun 2 katından fazla bir ücretle yayın hayatına başlayacak olması şaşırtıcı ve cesaret isteyen bir durum. :A
despicable me goodbye GIF

Hesaptan şu şekil çıkış yapıyorum.
E yuh, içerik açısından öyle çok zengin bir platform değil ve içerik saati çok az. Buna üye olan kişi sayısı 1 elimin parmaklarını geçmez. :F
Bir kısmı ücretsiz olmaya devam edecekmiş. Anlaşılan yeni diziler ve yabancı yapımlar bu kapsama dahil sadece.

• Beğendim
Reactions: bazinga and mesmeso

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bir kısmı ücretsiz olmaya devam edecekmiş. Anlaşılan yeni diziler ve yabancı yapımlar bu kapsama dahil sadece.
Haberler ücretsiz olur inşallah en çok kullandığım kısmı o. :A

Fakat ücret politikasını daha da tuhaflaştırıyor bu durum. Öyle aman aman dizileri de yok ki uğruna abone olunabilecek türden. Bu fiyat politikasında ısrarcı olurlarsa senede 1 ay üye olup ne var ne yok izler çıkarım. Oysa 6-7 lira civarı olsa destek de olma amaçlı yıllık üyelik alırım diyordum. Ederi çünkü anca o kadar bu içeriğin...

• Beğendim
Reactions: Aserat

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bu yerli platformlar neye güvenip de bu kadar yüksek fiyat biçiyorlar ki? Bu fiyat üzerinden abone olacak kişi sayısı oldukça az olacak. En azından başlangıç olarak daha düşük bir fiyat belirlenebilirmiş. Metot ve Bizi Ayıran Çizgi'yi merak ediyordum ancak izlemeyeceğim bu gidişle.

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
21 tl nedir ya. Gain içeriklerini sevsemde 21 etmez ki. 9-10 olsa neyse.
------

Bu yerli platformlar neye güvenip de bu kadar yüksek fiyat biçiyorlar ki? Bu fiyat üzerinden abone olacak kişi sayısı oldukça az olacak. En azından başlangıç olarak daha düşük bir fiyat belirlenebilirmiş. Metot ve Bizi Ayıran Çizgi'yi merak ediyordum ancak izlemeyeceğim bu gidişle.
20 bin kişi anca abone olur.

ozmoturk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,082
Puanı
410
Hiç değilse 9.90 TL'den falan alıştırsalarmış...
asya bakış.jpg

armandos

Üye
Reaksiyon puanı
22
Puanı
39
Yanlış karar, zengin içerik 2-3 tane dışında yok. onlara zengin içerik eklenirse tabiki ücret makul, şahsen netflix varken bu ücreti veremem buraya. Teşekkürler.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Yeni arayüzü eskisine göre daha kullanışlı ve güzel olmuş. Bu arada ücrete 23.99 TL diyor bende.