NOW Gaddar - Dizi Yorumları

fav10.net

fav10.net
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
272
Puanı
84
Web Sitesi
fav10.net
GD-IQEhagAAgRlc.jpg

FOX'un yeni dizisi Gaddar bu akşam ekran hayatına başlıyor.

Yapımcılığını Ay Yapım'ın, yönetmeliğini Sinan Öztürk'ün, senaristliğini Hürer Ebeoğlu'nun üstlendiği yapımın kadrosunda Çağatay Ulusoy, Sümeyye Aydoğan, Onur Saylak, Erdal Özyağcılar, Laçin Ceylan, Hakan Salınmış, Müge Bayramoğlu, Deniz Özerman, Neslihan Yeldan, Fatih Berk Şahin, Musab Ekici, Aytek Şayan ve Uğur Yıldıran yer alıyor.

Doğu'da görev yaptıktan sonra evine dönen Dağhan'ın değişen hayatını konu alan dizi, yeni bölümleriyle her Cuma 20.00'de FOX'ta!

• Beğendim
  • Harika
Reactions: Angelica and Gizmen

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,614
Puanı
860
Bence dizi güzel. En azından hikayesi bir yere kadar ilerleyebilir. Ama ben oyuncular ve rollerinden şikayetçiyim. Üç erkek oyuncumuz bence garantiye kaçmışlar. Çağatay Ulusoy'dan Sarp Yılmaz, Onur Saylak'tan Veli Cevher, Uğur Yıldıran'dan da önceki rollerinden esintiler var. Oyuncular eski rollerinden çıkamamış gibiler veya çıkmamaları söylenmiş gibi.

Cuma gününe kesinlikle aksiyonu ile yeni bir soluk getirebilir. Dram yönünün de olacağını bize gösterdiler. Şimdilik Müdür ve Dağhan iş birliği içinde ama nereden sonra karşı karşıya gelecekler orası önemli. Diziye bence mutlaka bir yerde kötü adam gelecektir.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,164
Puanı
1,061
Bu diziyi forumda kimler izliyor :A netten ilk 2 bölüme baktım ve 3. bölüme baṣladım. Senaryo kısıtlı sanki. :D

• Okudum
Reactions: Dante

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
@Yakamoz-Asi
senaryoyu bende kisitli bulanlardanim. . .

izledigim kadariyla ,olay sema'si mudur eksenin de isleniyor/kurgulaniyor. oyun misali.
olaylar ve veya buna bagli isleyiste kayba ugrayanlar ayni matematik de ilerliyor. < gaddar'in mahalle arkadaslari/ailesi uzerinden gaddar'i kullanma durumu. acikcasi biraz bunu basit buldum tek alternatif bu ise .
villain veya mudur dolayli illa kurgu yapilacaksa daha genis eksen de yapilsa dokunakli olur , diger turlu senaryo nereye kadar ilerler muamma. . .

yani hadi diyelim bu dark yola *gaddar'i cekmek ,oyuna mudahil etmek icin bir yerden baslamak istemeleri anlasilir bir durum(ilk etap ,mahalle den yakinlarini kaybetmesi ,absurd borc konusu) dolayli gaddar > bi nevi mudur'un kontrolune gecti. < calisma olarak,,,>
bunu/hikayeyi mahalle disina daha genis eksenli villainler vs ile kurgulanip uygulamaya gecerlerse ne ala . boyle bir gecis olursa , yorumu guncellerim.

son olarak , dizi de benim icin en buyuk surpriz ; erdal ozyagcilar'in son bolum de yer almasi. birde farkli bir rolde olmasi ayri bir surpriz oldu.

- dizi de dovus aksiyon kareolarini begendim.

iyi seyirler.

• Beğendim
Reactions: Yakamoz-Asi

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,164
Puanı
1,061
@Yakamoz-Asi
senaryoyu bende kisitli bulanlardanim. . .

izledigim kadariyla ,olay sema'si mudur eksenin de isleniyor/kurgulaniyor. oyun misali.
olaylar ve veya buna bagli isleyiste kayba ugrayanlar ayni matematik de ilerliyor. < gaddar'in mahalle arkadaslari/ailesi uzerinden gaddar'i kullanma durumu. acikcasi biraz bunu basit buldum tek alternatif bu ise .
villain veya mudur dolayli illa kurgu yapilacaksa daha genis eksen de yapilsa dokunakli olur , diger turlu senaryo nereye kadar ilerler muamma. . .

yani hadi diyelim bu dark yola *gaddar'i cekmek ,oyuna mudahil etmek icin bir yerden baslamak istemeleri anlasilir bir durum(ilk etap ,mahalle den yakinlarini kaybetmesi ,absurd borc konusu) dolayli gaddar > bi nevi mudur'un kontrolune gecti. < calisma olarak,,,>
bunu/hikayeyi mahalle disina daha genis eksenli villainler vs ile kurgulanip uygulamaya gecerlerse ne ala . boyle bir gecis olursa , yorumu guncellerim.

son olarak , dizi de benim icin en buyuk surpriz ; erdal ozyagcilar'in son bolum de yer almasi. birde farkli bir rolde olmasi ayri bir surpriz oldu.

- dizi de dovus aksiyon kareolarini begendim.

iyi seyirler.

Katılıyorum yorumlarına.
4 bölümü de izledim. Dizi güzel. Ama senaryo böyle devam ederse sıkar ve izleyiciyi kaybeder. Dövüṣ daha doğrusu gaddarlıktan baṣka bir ṣey yok pek dizide. Birde sametin hanımıyla birleṣme gibi bir ṣey olursa tam bir saçmalık. Dizi 4 bölümdür aynı seviyede ilerliyor, bir patlama olamadı yani. Kardeṣi ve babasının olayını da öğrendik. Artık senarist toparlayıp bir yola sokması gerek.

• Beğendim
Reactions: Dante

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
Katılıyorum yorumlarına.
4 bölümü de izledim. Dizi güzel. Ama *senaryo böyle devam *ederse sıkar ve izleyiciyi kaybeder.
*. erken final olabilitesi mevcut.bence.

sira ile gitmeye calisayim musadenle :) :

cast olarak : acikcasi enver karakterini oynayan oyuncuyu pek begenmiyorum.enerjisi gecmiyor.

< kendisinin son bolum bayagi sure almasini asiri anlamsiz buldum.

halbuki dogru matematikle > elde mukemmel bir kac isim varken dolu dolu kullanilmamasi- garip sekilde tek sahne ile gecistirilmesi inanilir gibi degil.onur saylak-mudur.ve erdal bey'in oynadigi karakter.

kanimca hikaye geneline de eksi anlamda tesir edecek yazilim secimi yapiliyor. . .
ilk 3 bolumu cagatay sirtlamisti denildi yorumlarda, -katilirim.
4.bolum ise ,asiri enver odakli eksende islenmesi ,pek izlenir albenili yazilim degildi benim gozlemimde.

bolum resmen enver & kiz arkadasi
ve daghan sahneleriyle basladi bitti....

onur saylak, erdal ozyagcilar gibi 2 usta kaliteyi bir iki sahne ile gecistirmek, nerden baksan elde kalir bir senarist yazilim zayifligi...

saglam bold bir manevra yapmali senarist. aksi halde bayagi seyirci kaybeder, buna bizim ev dahil..... acikcasi suana kadar bir kac kaliteli oyuncu hatrina 4 bolume katlandim......

Dövüṣ daha doğrusu gaddarlıktan baṣka bir ṣey yok pek dizide.
elde dovus kareo ustasi bir oyuncu oldugundan bolca yararlanirlarsa sasirmam. bir yerden sonra tekrara duser,bayabilir. < ismini bilmiyorum, cukur dan beri ay yapim dizilerinde denk geliyorum. bu dizide de mudur'un sag kolu rolunde.

ben daha cok daghan dan stratejik,zeki hamleler, beyin firtinasi odakli adimlar atmasini bekliyordum. malesef senarist yazilim olarak kendisini 4 bolumdur dedigin agirlikta duz mahalle aksiyonun da degerlendirdi.
bu duz yazilim -hayal kirikligi benim adima.

Birde sametin hanımıyla birleṣme gibi bir ṣey olursa tam bir saçmalık.
ben boyle bir sey beklemiyorum , , ,*fakat aydan'in son sahnede onu kiskanip hemen akabinde enver ile masa da olmasi cok siradan yazilim olmus...< bu son kismi asagida ayrica yazmak gerekir.

Dizi 4 bölümdür aynı seviyede ilerliyor, bir patlama olamadı yani. *Kardeṣi ve *babasının olayını da öğrendik. Artık senarist toparlayıp bir yola sokması gerek.
* .

kardesi konusunu dedigin gibi son 1.5 bolumde ortaya cikardilar.
kizin bunca sure birlikte oldugu kisinin ne isler cevirdigini bilememesi pek gercekci durmadi/absurd du izlerken. < enver'i tanimlarken > aslinda iyi biri o, is insani ,,,gibi gibi -duz laflarla daghan'a yanildigini belirtmesi akabinde enver le kalmasi, -sacmaydi.......

bu nokta da annesinin ve aydan'in bu sagliksiz iliskiyi daghan ile paylasmamalari anlamsizdi. . . kizin hayati tehlike de ,ozellikle anne sus pus. resmen : pes.

baba konusu bence kapi araligi kivamin da kaldi. tam islenmedi.
oyle at yarisi, alkol vs ile gecistirilecek bir bahane ile oldu bittiye getirilmez sanirim.

< teorilerim den biri > baba nin ayri bir yasami olmasi , bu durum zamanla ortaya cikarsa - sasirmam.
2.es, cocuk vs.

ek olarak
bolumun son sahnesine bir seyler yazip sonlandirayim :)

aydan'in sorgusuz sualsiz enver'le ayni masada olmasi, uzerine bir de kabul edip daghan arkasindan enver ile calisirsa, asiri irrite edici ve gercekcilikten yoksun olur.. < > basrol ikilinin yarim kalan asklari 4 bolum genelinde ozellikle belirtildi. acik kapi birbirlerinin sahnelerinde bolca hissettirildi. dolayisiyla 4 bolum bunlari gosterip, burdan sonra aydan tersi yola dark tarafa gecerse, daghan aydan denklemi bir daha toparlanamaz ,tumden kopar . iliski izleyici nin de sempatisini kaybeder.

toparlarsak : 4.bolum kimi sahneler dolayli, *cukur vol2 havasi sezdim ilerisine yonelik. . . < cukur da sena > yamac'a mahalleye girmeyelim vs demisti, yamac dinlememisti,yanilmiyorsam.....
*gaddar dizisinde *4.bolumde bir sahne de aydan benzer seyi daghan'a teklif etti, daghan -kabul etmedi. akabindeki sahnede de bi nevi nedeni gosterildi > samet'in ailesinin ortada kalmasi bunda bold etken, bir digeri de kiz kardesi- .

genel senaryo revizyonu sart .
villainler vs yelpaze zengin olmali. ayrica eldeki ozellikle onur saylak ve erdal bey sahneleri,sureleri bolca olmali, genel hikaye de kendilerini de merkeze alan yazilimlari yapilmali. mevcut enver vs odakli devam ederlerse , durum pek iyi gorunmuyor hikaye seyir meraki adina. bence.

bir kac oyuncu hatrina simdilik devam ediyorum basta da belirttigim gibi. hikaye bu sekil olursa, benden - pas.

iyi seyirler.

Son düzenleme:
  • Beğendim

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
sevgili @bazinga sayesinde nazan oncel sarki klibi basligina asagidaki mesajimi eklemistim. buradan da paylasmak istedim,diziyi takip edenler bir goz atabilir.

su parcasinin yeri bende ayridir :

< parcayi > suan yayinda olan *gaddar dizisi 4.bolumunde cok iyi bir sahneye denk getirmeleri de kremasi oldu bolume dair. :)

dizinin benzer kalite de diger sarki secimlerini de takdir ediyorum yeri gelmisken belirteyim dedim.

hissiyatim , ileriki bolumler de nazan ,sezen ve daha nice degerlerimize bu dizi de daha da yer verecekleri yonunde. :)

olur da dizi ekibi buralari okursa, su *parcayi da dizi de benzer bir sahne de gormek isteriz. bence basrol ikilimize cok yakisacak. :)

Son düzenleme:
  • Beğendim