Günlük İçtiğiniz Su Miktarı Nedir? (Bol Su İçmeyi Unutmayınız)🚰

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,620
Puanı
1,061
Normalde susuz yaşayabilen ben son birkaç gündür minimum 2 litre su içiyorum, diğer içecekler de aşağı yukarı o kadardır :D

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Bu konuda çok kötüyüm ama bunda havaların aşırı sıcak olmamasının etkisi var. TR'de daha fazla su tüketirim ama buranın suyu kadar güzel değil :A

Genelde uyuyacağım zaman çok su tüketirim.
Son zamanlarda aşırı su tüketiyorum. Daha doğrusu kendimi zorluyorum ve rahat 1 litre var, belki daha fazla. Normalde sadece uyuyacağım zaman 1-2 bardak içtiğim oluyordu.
Su içme alışkanlığımı sonrasında da devam etmeye çalışacağım.

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Son zamanlarda aşırı su tüketiyorum. Daha doğrusu kendimi zorluyorum ve rahat 1 litre var, belki daha fazla. Normalde sadece uyuyacağım zaman 1-2 bardak içtiğim oluyordu.
Su içme alışkanlığımı sonrasında da devam etmeye çalışacağım.
Oha nasıl içiyorsun 1 litreyi?

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Oha nasıl içiyorsun 1 litreyi?
Hastayım diye :A
Büyük boy su bardağım var. Bu ara 3-4 tane içiyorum. Daha az önce bunu yazdıktan sonra nerdeyse bitirdim. Uyumadan yarım bardak daha içerim. Sonra uyku haram bu ara, illa doldurup sabaha da o biter :A
Ben normalde misal ramazan ayında susama be bilmem, iftarda bir kaç yudum içip uyurken yarım bardak su içen biriyim. Gündüzde tüketmem su :A bu ara hazır alışmışken iyileştikten sonra alıştıracağım kendimi :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Hastayım diye :A
Büyük boy su bardağım var. Bu ara 3-4 tane içiyorum. Daha az önce bunu yazdıktan sonra nerdeyse bitirdim. Uyumadan yarım bardak daha içerim. Sonra uyku haram bu ara, illa doldurup sabaha da o biter :A
Ben normalde misal ramazan ayında susama ve bilmem, iftarda bir kaç yudum içip uyurken yarım bardak su içen biriyim. Gündüzde tüketmem su :A bu ara hazır alışmışken iyileştikten sonra alıltıracağım kendimi :A
Dalga geçmiştim aslında :A
1 litre çok az :A En az 2 litre içmen lazım..

• Sinir Bozucu

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sanki iyileştikçe azalıyor su içmem yine :A 1 litre bile zor. 2 litre olmaz :A
Olur olur bal gibi olur sen yeter ki iste :A Bak mesela günde kaç saat uyanıksın? 16 saat diyelim, 16 saatte 8 su bardağı nedir ki :A her 2 saatte bir 1 su bardağı su yani. Hadi ilk başta 1.5 litre olsun, günde 6 su bardağı su içmek zor olmaz bence senin için bile :A

• Beğendim

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
O korkunç cehennem sıcaklarında 2-2.5 litre suyu görüyorduk günlük ama havalar serinledikçe özellikle son 1 haftadır 1 Litrenin altına düştüm... Yaz kış fark etmeden günlük 2 litre ortalamaya alıştırmak gerekiyor bünyeyi. Zaten günde en az 16 saat ayaktayız, 2 litre dediğin de 8 su bardağı olduğu için iki saatte bir 1 su bardağı su içmek çok zor değil ama unutuyor ve üşeniyor insan işte...

• Beğendim
Reactions: Gerekli24