Günlük İçtiğiniz Su Miktarı Nedir? (Bol Su İçmeyi Unutmayınız)🚰

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Günlük su tüketimi, hayatımıza dair en önemli hayati ihtiyaçlarımızdan biri. Vücut sağlığı adına günde en az 2 litre, 2.5 litre su içilmesi gerekiyor. Bu miktar özellikle içinde bulunduğumuz gibi çok sıcak yaz aylarında ve daha fazla efor, ter harcadığımız günlerde daha da artmalıdır.

1 Su Bardağı Su = 200 ML
5 Su Bardağı Su = 1 Litre

İçtiğiniz su miktarını günlük düzene sokabilme ve düzenli su içebilme alışkanlığını hedeflemek adına belli aralıklarla bu konudan içtiğiniz su miktarını paylaşabilir ve günlük su tüketiminizi kayıt altına alabilirsiniz.

so.jpg

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,016
Puanı
610
Su içtiğim bardak sanırım 2 su burdağına eşit bu yüzden 4-5 bardak su içiyorum. (Gün içerisinde ayran da tüketiyorum 1- 2 bardakta ordan , iyiymiş gün içinde su içmem aferin bana)🤗

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Bu konuda çok kötüyüm ama bunda havaların aşırı sıcak olmamasının etkisi var. TR'de daha fazla su tüketirim ama buranın suyu kadar güzel değil :A

Genelde uyuyacağım zaman çok su tüketirim.

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu konuda çok kötüyüm ama bunda havaların aşırı sıcak olmamasının etkisi var. TR'de daha fazla su tüketirim ama buranın suyu kadar güzel değil :A

Genelde uyuyacağım zaman çok su tüketirim.
Hazır su olarak burası o kadar kötü değil ama çeşme suyu olarak evet TR'nin içilmez :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hazır su sonuçta plastik kutularda ve çoğu zaman güneşe maruz kalıyor. Musluk yani çeşme suyu gibisi yok :A
Evet o plastik olayı biraz zararlı ama kötünün iyisi diye mecbur kalıyoruz çeşmeden içmektense :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,018
Puanı
1,060
Gün içinde ciddi ciddi çok az su içiyorum ve yatarken de 1 (bazen 2) büyük bardakta su içiyorum. Yaptığım çok kötü bir şey, aslında devamlı yaptığım bir şeye biraz alışsam bırakmaya içim bile el vermiyor, bu konu daha fazla su içmem için yararlı olacaktır ki şimdi de büyük bardaktan su içmeye gidiyorum. :A
------

Bu arada dün üşendiğim için ciddiyim yatana kadar su içmedim. 🤦‍♂️

• Güldürdün

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Hatta kilo miktarına göre içecek su miktarın değişiyor ben 3 lt içiyorum hatta bazen daha da fazla içtiğim oluyor:)
Bir dönem cok fazla su içmezdim ama sonra alıştım;)

• Harika
Reactions: Zeyno