TRT 1 Gönül Dağı - Dizi Yorumları

115. Bölümün son 10 dakikası, 116. Bölümün tamamı, 117'nin şuan 55. Dakikasına kadar geldim hala Muammer üstünden bir dram devam ediyor. Şuanlık bir zaman atlaması da olmadı. Bakalım bu bölümün komedi tarafına ne zaman geçilecek merakla bekliyorum.
Bu Muammer sonrası öngördüğüm bir senaryo idi.

İyi ki evde değilmiṣim o zaman :D

• Beğendim
Reactions: AteşBöceği
115. Bölümün son 10 dakikası, 116. Bölümün tamamı, 117'nin 80. dakikasına kadar dram üzerine oynandı. Düğün sahneleri ile komediye geçildi derken, düğün sonu yine drama sonra Yeşim ve abisinin babası ile sahneleri ile yine drama bağlandı. Şuanlık bir zaman atlaması da olmadı. Bölümün sonu itibariyle de Veysel, Kenan ve Ciritçi Abdullah'ın sahneleri ile de dizi yine dram ağırlıklı bir son ile haftaya veda etti. 116. Bölüm yayınlanırken Yasemin gelecek haberleri yapılıyordu. 116 bitti, 117 bitti, 118 fragman yayınlandı hala Yaseminden bir iz yok. Kaç hafta ileriden gidiyor Gönül Dağı kafamı karıştırdı biraz. Geçen sene nerede ise 2 hafta önden gidiyordu. Bu sene nasıl bilmiyorum. 115,116 ve 117'yi keşke bir paket dram halinde yayınlasalarmış daha iyi olurmuş gibi geldi bana. Keşke bu hafta ki bölümde düğün sahneleri olmasaymış. 118'de 30/40 günlük bir atlama ile Muammerin söz verdiği düğün çok daha rahat bir şekilde işlenebilirmiş aslında. Bu şekilde çok ortada kalmış gibi göründü bana.
117'nin tamamını Veysel/Kenan/Ciritçi Abdullah/Adem amca dörtlüsüne bırakabilirlermiş.
Hee kendi açımdan bakarsak bölümde gerçekten sıkıldım bir ara. Yaseminin bu bölümde biryerlerden en azından 10 saniye bile olsa görünmesini bekliyordum. Hayal kırıklığı oldu.
İkinci bir şey de söylemek istiyorum. Şimdiye kadar senaryosal herhangi bir olumsuzluk belirtmedim herhangi bir dizi için. Sadece kendi düşündüğüm senaryoyu yazdım olabilir belki diye ki olmadığında da senaristlerin dizisini izliyoruz derim hep, yani fanlara göre gitmeyenleri severim.
Ama sanırım bende Yeşim konusunda herkes gibi düşünmeye başladım. Olmadı gibi, oturmamış hissiyatı bende almaya başladım. Komedi unsuru üzerinden bir senaryosu olmayacak ise ileride, dizi için bir denklemde oturtamıyorum karekteri. Yapmaya çalıştıkları senaryo'yu Fazıl ve Baba sahnelerinde daha net aldım ben. Gerek varmıydı Yeşime düşünmeye başladım.
Akıllardaki tek soru bunu yazarken hiç mi
üşenmedin :A :A

Burak Can askere gitmiş. Yeşim'in ayrılışı ile denk getirip bir süre Erkan yok derler muhtemelen. :( Göz göre göre harcadılar güzelim çifti sosyal medya uğuruna.

• Üzücü
  • Sinir Bozucu
Reactions: Hobbit and 12.Adam
Dün bölümü izlerken yazdığım yazıyı bugün bölümün bitmesi ile tekrar düzenledim. Siz ne düşünüyorsunuz? @Angelica @Emre Ozansoy @Yakamoz-Asi
Senarist te Yeşim konusunda aynı düşündü ki Erkan 'a hayır cevabı verdi o da öyle görünüyor ki tertip i seçecek ikisi zaten olmadı uyum yok aralarında bakarsan Selme ile Taner olsun istiyordum ama her zaman Dilek'in yeri daha ayrı instigramdan onların videolarına denkngeliyorum işte diyorum gerçek aşk oydu o ikisini yapamadılar daha farklı olabilirdi hiç olmazsa Dilek'in ölümünden sonra yıl atlanabilirdinDiziye Selma öyle gelebilirdi orda da olmamış bir şeyler var bana göre
------

Burak Can askere gitmiş. Yeşim'in ayrılışı ile denk getirip bir süre Erkan yok derler muhtemelen. :( Göz göre göre harcadılar güzelim çifti sosyal medya uğuruna.
Hadi ya o da mı gitti diziden şimdi

Senarist te Yeşim konusunda aynı düşündü ki Erkan 'a hayır cevabı verdi o da öyle görünüyor ki tertip i seçecek ikisi zaten olmadı uyum yok aralarında bakarsan Selme ile Taner olsun istiyordum ama her zaman Dilek'in yeri daha ayrı instigramdan onların videolarına denkngeliyorum işte diyorum gerçek aşk oydu o ikisini yapamadılar daha farklı olabilirdi hiç olmazsa Dilek'in ölümünden sonra yıl atlanabilirdinDiziye Selma öyle gelebilirdi orda da olmamış bir şeyler var bana göre
------

Hadi ya o da mı gitti diziden şimdi
Erkan en fazla 2 bölüm olmaz hatta 1 bölüm bile olmama ihtimali var. Askerlik 3 hafta sürdüğü için hemen gider, gelir. :)

------
Daha çok Sude'ye başrol teklifi geldiği için senaryo bu şekile evrildi diyelim. Yoksa Yeşim/Erkan ikilisi sene sonuna kadar devam ederdi. Senarist'in Yeşim yakışmadı gibi bir düşüncesi hiç olmadı. :)

Yeşim'in çıkma şekline bakıldığı zaman, diziye geri dönüş için açık kapı bırakılma şeklinde olmuş. Duruma göre diziye geri dönecektir. Ne zaman olur veya hiç olur mu, yeni dizinin durumuna göre belli olur. Jenerikten ismi çıkarılmış, Burak Can ise jenerikte vardı.
Zaten geçen günlerde askerlik için çıkacağı söylenmişti. 121 sonu, 122 bölüm başı gibi dönecektir.
Bölüm için diyeceğim tek nötr kısım, Hamdi için bu kadar aksiyona gerek var mıydı bilemedim. 121 Yasemin odaklı (bölümde daha fazla göründüğü) bir bölüm olacak muhtemelen.