Fobi Dünyası

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
İki gündür düşündüm ama net bir fobi aklıma gelmedi şudur diyebileceğim. Arılara yaklaşmaktan korkarım sokma tehlikesi nedeniyle ama ondan herkes korkar, abartılı bir şey değil. Ölüm galiba en büyük fobim...
Son cümle herkesin korkusu olabilir..kaçınılmaz son.
Belkide vardır fobin ama sen farkında değilsindir ;) Yüzleşmekde istemiyor olabilirsin.

Pskolog oldum :X
Sen yaşlısan ben nedem biladeeer biz 1990 ve 2002 dönemi bunları kullanıyorduk minnoş okullarımızda :bhr:
İyi bakalım senin dediğin gibi olsun cicim.
Yine çok güzel bir konu açmışsın ellerine sağlık.
Senin açtığın konular en çok zaman harcadığım konular çünkü enteresan ve değişik konular açıyorsun ve genelde benim sevdiğim konular oluyor bu yüzden en uzun cevapları galiba senin konularda yazıyorum.

Genel olarak bana zarar verebilecek şeylerden fobim var ama artık zamanla alışmaya çalışıyorum.

En çok yılan ve timsahlardan korkarım o kadar ki bazen belgesel izlerken bile tiksiniyorum.

Yükseklik korkusu bende yoktu ama bir olaydan sonra orda da film koptu ve artık yükseklik korkusu var.

Trypophobia var,birinci sınfıtan beri çok çalışkan olmama rağmen insanların önünde çıktığımda sanki bildiğim herşeyi unutuyorum.

En enteresan ise karanlıktan korkmam bunu zamanla atlatmaya başardım ilk olarak lamba açık olmadan uyuyamazdım şimdi ise tam tersi tamamen karanlık olmasa uyuyamam.
Öncelikle konu dışında benle ilgili belirttiklerin ve kendi aldığın aksiyonlar çok hoşuma gitti.
Teşekkürler.

İnsanların kaçamadığı yada sakladığı yada farkında olmadığı bir çok fobi yada korkusu olabiliyor.

Karanlıkdan çekinirim.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ahh çok teşekkür ederim efendim benim ile inatlaşmamanız çok hoşuma gitti biliyorsunuz bu üste çıkma konularında saygı değer @Angelica dan eğitim almaktayım :A
Sabah 5 de yazmış cevabı :F :F :F Ama Son Tebeşir Savunucusu Melek gelmeden gideyim:A
------

Yılan ,fare ve köpek korkum var bu olur mu hocam köpekler çok saldırganlaştı malum:)
Sevimsiz hayvanlar ama köpeğe birşey diyemem. Köpeklerle geçmişte yaşadığın olumsuz bir anı olabilir neden elbet @Angelica yaşadığı gibi.

• Beğendim
Reactions: AteşBöceği

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,663
Puanı
410
Sabah 5 de yazmış cevabı :F :F :F Ama Son Tebeşir Savunucusu Melek gelmeden gideyim:A
------

Sevimsiz hayvanlar ama köpeğe birşey diyemem. Köpeklerle geçmişte yaşadığın olumsuz bir anı olabilir neden elbet @Angelica yaşadığı gibi.
Yok aslında ya kastettiğimiz sokak köpekleri bir kaç senedir sık sık haberlerde şahit oluyoruz ısırma olaylarına ondan mıdır nedir bir korku oluştu bende :)

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Yok aslında ya kastettiğimiz sokak köpekleri bir kaç senedir sık sık haberlerde şahit oluyoruz ısırma olaylarına ondan mıdır nedir bir korku oluştu bende :)
Anladım... Geçmişte benimde nahoş anılarım oldu köpeklerle...kendimi denize attığımıda bilirimde köpek kovalarken ama genede fobi edinmedim.
Ama sende haklısın çünkü çok fazla sokak köpeği var ve çete şeklinde geziyorlar.

• Beğendim
Reactions: AteşBöceği

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,663
Puanı
410
Anladım... Geçmişte benimde nahoş anılarım oldu köpeklerle...kendimi denize attığımıda bilirimde köpek kovalarken ama genede fobi edinmedim.
Ama sende haklısın çünkü çok fazla sokak köpeği var ve çete şeklinde geziyorlar.
Evet ya aslında o çete gibi gezen köpeklerden yüze fobi haline geldi ya :)

• Güldürdün
Reactions: The_Erinch

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Cidden mi. :eek: İğne falan olduğumda hemşire pamuğu tutturmaya çalışırdı ben dokunamıyorum derdim ama birkaç kez dokunmak zorunda kaldım çok kötü bir histi. :(

Al işte bir ortak nokta daha. :bhr: Sevmeyelim de taşa mı dönelim. :bhr:
Evet canım hiç elleyemem birde buna ek olarak una da elleyemem, tüylerim diken diken oluyor. :A Oyyy kıyamam :(

Canımmm. :bhr:

• İlginç
Reactions: Özgür