FK5 Finding Neverland / Düşler Ülkesi (2004) Film Bilgileri & Yorumları

gundix123

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
0308644.jpg

Düşler Ülkesi - Finding Neverland (2004)

Türü: Dram, Aile, Fantastik
Yönetmen: Marc Foster
Senaryo: Allan Knee (play), David Magee (screenplay)

Oyuncular:
Johnny Depp
Kate Winslet
Dustin Hoffman
Freddie Highmore
Radha Mitchell

IMDb Sayfası

Oscar Ödülleri (1)

En İyi Film Müziği

Oscar Adaylıkları (6)

En İyi Film
En İyi Erkek Oyuncu
En İyi Uyarlama Senaryo
En İyi Sanat Yönetmeni
En İyi Kurgu
En İyi Kostüm

Filmin Özeti
Karısıyla arası çok da iyi olmayan Barrie, karısının karşı çıkmalarına rağmen bu aileyle yakınlık kurmaya başlar. Aynı şekilde Davies ailesinde de büyükanne Emma du Maurier bu yakınlığa karşı çıkmaktadır. Çocuklar, Barrie'nin ilham perileri olmuştur. Onlarla oyunlar oynarken yamaçları gemiye, sopaları kılıca, uçurtmaları periye ve çocukları da "Neverland'ın Kayıp Çocukları"na dönüştürür.

Filmin Fragmanı

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Bu tarz filmleri hiç sevmiyorum. Yine çok sıkıldığım bir film oldu. Üzerine pek yazacak bir şey yok aslında. Peter Pan'ın yapılış süreci, hayaller falan.

Peter Pan'ın kimden ilham alındığı, J.M Barrie'nin o aileyle dostluğu, çocuklarla ilgisi iyi anlatılmış.

Johnny Depp'i pek sevmem ama bu filmde iyiydi. Kate Winslet'ta 4 çocuk annesi bir kadını iyi canlandırmış.

Sonlara da bir nebze daha sıkılmadan izlesem de bence vasatın biraz üstü bir film.

6/10

Edit: 6.5'ten 6'ya düştü.

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yıllardır listemde olan ama bir türlü sıra gelmeyen bir filmdi. Etkinliğe kısmetmiş. Çok büyük beklentim yoktu aslında ama beklediğimden baya düşük çıktı film. (Aslında bu ara hiçbir filmi beğenemiyorum belki de sorun bendedir. :()

Böyle eski dönemde geçen ve bir efsanenin oluşum sürecini inceleyen filmleri severim ben. Genelde 7 - 7.5 puanlık filmlerdir benim için ama bu o tür filmlerin en zayıfı çıktı.

İlk başlarda fena değildi film ama gittikçe sıkıcılaşmaya başladı. Oyunculuklar iyiydi. Kate Winslet en iyisiydi filmin. Fakat Bates Motel'den izlediğimiz Freddie Highmore da çok başarılıydı. İyi oyuncu olacağı o zamandan belliymiş. Büyük ihtimalle etkinlik ödüllerimde yardımcı erkek oyuncu kategorisinde kendine yer bulacak.

5.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Allah kahretmesin ya bu filmi kim önerdiyse Allah bin türlü canını sıksın.

Herkese değil de hayal aleminde dolaşmayı seven biraz hüzün biraz eğlence meraklılarına hitap eden bir film bence. O yüzden bu tarz filmlerden sıkılıyorum, çok kötü bir filmdi bence.

Çoğu sahnede artık bitsin diye bekledim. Fakat Freddie Highmore için sonuna kadar sabredip bitirdim. Bana kalırsa da filmin en güzel işini küçük Peter (Freddie Highmore) çıkarmış. Johnny Depp ile konuşması ve ağlama sahnesinden çok etkilendim...

Johnny Depp ile Kate Winslet'in oyunculuğu da vay be dedirtmedi.

5/10