Film Sohbetleri ve Önerileri

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Başyapıt etkinliklerinin tamamını kaçırdım ama şimdi. Final sezonuna yetişirim belki. Umarım iyi filmlere denk gelirim. :A

"Bu seneki" diyorsan, muhtemelen bu iş gelecek yıla ertelenir. Sıcağı sıcağına değerlendirirsek de zaten çok yorucu olur öyle. Bu yüzden Oscar ödül törenlerinden çok önce değerlendirsek daha iyi olur. :A

Hem şöyle bir başlık çok şık olmaz mıydı? "Fav10'un Seçimiyle 21. Yüzyıldaki En İyi 21 Filmden En İyisi Belli Oldu!" gibisinden. Yüzyılla bağlantılı hani hem film. :A Neyse, nasip diyelim. :A
Fav10'un seçimi değil ki Akademi seçmiş işte zaten. :A Bana kalsa Moonlight, Shape of Water, The Hurt Locker falan ilk 250'ye dahi girmez. :A

25 yıl bitince ilk çeyreğin en iyilerini seçmek daha mantıklı olur. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Fav10'un seçimi değil ki Akademi seçmiş işte zaten. :A Bana kalsa Moonlight, Shape of Water, The Hurt Locker falan ilk 250'ye dahi girmez. :A

25 yıl bitince ilk çeyreğin en iyilerini seçmek daha mantıklı olur. :A
Akademinin seçtiklerinden en iyisini seçeceğiz. Her şeye muhalif, her şeye muhalif. :A

Doksanları da işin içine katabiliriz ama onlar zaten direkt başyapıt oluyor daha çok, en azından çoğu. :A İşte o dediğin o üç film muhtemelen son sıralarda yer alır. Daha mantıklı olur da, o dediğin için çok beklememiz gerekir. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
@Sherlock'un da beklettiği başyapıt etkinliği final sezonu vardı. :A

Bu seneki Oscarlar bittikten sonra yaparız olmadı. 21 filmi 22. kazananla daha sıcağı sıcağına karşılaştırmış oluruz. :A
Başyapıt etkinliklerinin tamamını kaçırdım ama şimdi. Final sezonuna yetişirim belki. Umarım iyi filmlere denk gelirim. :A

"Bu seneki" diyorsan, muhtemelen bu iş gelecek yıla ertelenir. Sıcağı sıcağına değerlendirirsek de zaten çok yorucu olur öyle. Bu yüzden Oscar ödül törenlerinden çok önce değerlendirsek daha iyi olur. :A

Hem şöyle bir başlık çok şık olmaz mıydı? "Fav10'un Seçimiyle 21. Yüzyıldaki En İyi 21 Filmden En İyisi Belli Oldu!" gibisinden. Yüzyılla bağlantılı hani hem film. :A Neyse, nasip diyelim. :A
Başyapıt etkinliğinde son sezonumuzda da güzel filmler mevcut, zaten başlamadan önce oraya eklenecek filmler de olacaktır. :A Tabii önce @bazinga'nın kulüplerinde bulunan filmleri tüketmemiz gerekiyor. :A

Oscar Takımı sonrası senin için yapacağız bunu @Araf, kenara not ettim bu etkinliği merak etme. :A Tabii şöyle bir şey var ki bize bu etkinliği önerip kendin ortalardan kaybolabilirsin, yapmadığın şey değil neticede ben asıl bundan emin olamıyorum. :A Bir de sadece akademin seçtikleri olmaz, bizim birincilerimizi de dahil ederiz oraya. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Başyapıt etkinliğinde son sezonumuzda da güzel filmler mevcut, zaten başlamadan önce oraya eklenecek filmler de olacaktır. :A Tabii önce @bazinga'nın kulüplerinde bulunan filmleri tüketmemiz gerekiyor. :A

Oscar Takımı sonrası senin için yapacağız bunu @Araf, kenara not ettim bu etkinliği merak etme. :A Tabii şöyle bir şey var ki bize bu etkinliği önerip kendin ortalardan kaybolabilirsin, yapmadığın şey değil neticede ben asıl bundan emin olamıyorum. :A Bir de sadece akademin seçtikleri olmaz, bizim birincilerimizi de dahil ederiz oraya. :A
Yapacağız da, daha çok var. :A Kaybolur muyum, olmam büyük ihtimalle gibi. :A Kendi birincilerimizi de dahil edersek liste çok uzar, bence o zaman erkenden başlamamız gerekir, ki zaten Oscar takımı çok eskilere dayanmadığı için sanırım 6-7 birincimiz dahil olur en fazla. 21 film olduğunu düşünürsek, 30'a yakın film çıkar ortaya. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Yapacağız da, daha çok var. :A Kaybolur muyum, olmam büyük ihtimalle gibi. :A Kendi birincilerimizi de dahil edersek liste çok uzar, bence o zaman erkenden başlamamız gerekir, ki zaten Oscar takımı çok eskilere dayanmadığı için sanırım 6-7 birincimiz dahil olur en fazla. 21 film olduğunu düşünürsek, 30'a yakın film çıkar ortaya. :A
Vay canına, sırf kaybolmayacağın için bile düzenlenebilir. :A

Başyapıt etkinliğinde olduğu gibi parçalara bölerek yapabiliriz ama toplamda ortaya çıkacak film sayısı çok çok da fazla olmayacaktır. :A Önümüzdeki Oscar Takımı başlamadan araya bir yere sıkıştırabiliriz bunu, en azından ilk kısmını halledebiliriz çok bekletmeden. :A

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Vay canına, sırf kaybolmayacağın için bile düzenlenebilir. :A

Başyapıt etkinliğinde olduğu gibi parçalara bölerek yapabiliriz ama toplamda ortaya çıkacak film sayısı çok çok da fazla olmayacaktır. :A Önümüzdeki Oscar Takımı başlamadan araya bir yere sıkıştırabiliriz bunu, en azından ilk kısmını halledebiliriz çok bekletmeden. :A
Aynen, parçalara bölerek yapabiliriz. Önce mesela 2000-2009 arası olur, sonrasında 2010-2021 arası olur, artık hepsi aradan çıkmış olur böylece. Tek sorun, bu filmlerin çoğunun konusu zaten açılmıştı. Hatta bazıları başyapıt olarak, bazıları da Oscar takımı olarak yer almıştı forumda. O zaman sadece olmayanların konusunu açıp, olanları da konulardaki puanlardan tabloya geçirip bir etkinlik de düzenleyebiliriz aslında direkt. Daha rahat olur. Mesela bir süre veririz, o süreye kadar bitirilmiş olunur. O süre mesela Oscar zamanına kadar olabilir, iki etkinliği birleştiririz, Oscar olarak en yüksek oy alan adayla etkinliği birleştiririz böylece. Neyse çok uzattım ve karmaşık oldu, anlatabilmişimdir herhalde. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1991-2021, En İyi (Oscar) Listesi Sıralamam:
  1. American Beauty: 10
  2. Forrest Gump: 10
  3. The Lord of the Rings: The Return of the King: 10
  4. Titanic: 10
  5. Parasite: 9
  6. No Country for Old Men: 9
  7. Birdman: 9
  8. Gladiator: 9
  9. The Departed: 9
  10. Braveheart: 9
  11. Green Book: 8
  12. The King's Speech: 8
  13. Million Dollar Baby: 8
  14. Dances with Wolves: 8
  15. Spotlight: 8
  16. Nomadland: 8
  17. Schindler's List: 8
  18. A Beautiful Mind: 8
  19. Slumdog Millionaire: 8
  20. The Silence of the Lambs: 7
  21. Unforgven: 7
  22. The Artist: 7
  23. Chicago: 7
  24. The English Patient: 7
  25. Crash: 7
  26. Argo: 6
  27. Moonlight: 6
  28. Shakespeare in Love: 5
  29. 12 Years a Slave: 5
  30. The Shape of Water: 3
  31. The Hurt Locker: 1

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Film hakkında hiçbir fikrim yok ama FK13 etiketi çok güzel durmuş onu demek istedim :A
Teşekkürler, beğendiğine sevindim. Sıkıcılaşmaya başlayan etiketler yerine bu sezon özgün bir tasarım yapmak istedim. Belki senin gibi yeni kişileri de çekebiliriz diye umarak. :A

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Filmin konusu dün 19:49 itibariyle açılmış, @Araf ise bugün 14:35 sularında yorum yapmış. Normal şartlarda dün 19:50:07 falan gibi yapması gerekiyordu. :A Etkinliğin interaktif olması şaşırtıcı bir şekilde @Araf’ı yavaşlatmış veya başına bir iş gelmiş. Umarım ilkidir. :A
Ankette "maksimum iki film" yazınca iki film seçileceğini düşünmüştüm. Bu yüzden en çok oy alan By the Grace of God filmini izlemeye çalışıyordum bugün. Biraz da boşu boşuna oldu. :D
Sebebi bu işte. O sıra başka bir filmi izlemiştim, ondan oldu. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
  • Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Film kültürüm hiç yok ne yazık ki :A Yerli de yabancı da
İşte olsun diyorum. Buraya kimler geldi, kimler geçti, film kültürü yoktu da film kültürü oldu. :A

Şöyle düşün; şimdi üniversiteye gidiyorsun, kızlarla muhabbet edeceksin. Kızlarla muhabbet ederken Beşiktaş'ı konuşamazsın ya mesela, film dizi konuşursun en basit olarak. Bunun yolu da işte film kültürü edinmekte geçiyor. @bazinga'ya bak mesela, bu dizi film kültürüyle rahatlıkla kız tavlayabilir. @Sherlock ve @MEnes adaşlar zaten bu konuda uzmanlar. Yani neymiş, film kültürü önemliymiş. Katıl bize, film kültürün olsun, üniversitede kız tavlayabilirsin rahatlıkla. Kız tavlamak demeyelim de, kızlarla rahatlıkla konuşabilirsin diyelim. :A Beşiktaş'ı konuşamazsın yani üniversite zamanında, imkansız. :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
İşte olsun diyorum. Buraya kimler geldi, kimler geçti, film kültürü yoktu da film kültürü oldu. :A

Şöyle düşün; şimdi üniversiteye gidiyorsun, kızlarla muhabbet edeceksin. Kızlarla muhabbet ederken Beşiktaş'ı konuşamazsın ya mesela, film dizi konuşursun en basit olarak. Bunun yolu da işte film kültürü edinmekte geçiyor. @bazinga'ya bak mesela, bu dizi film kültürüyle rahatlıkla kız tavlayabilir. @Sherlock ve @MEnes adaşlar zaten bu konuda uzmanlar. Yani neymiş, film kültürü önemliymiş. Katıl bize, film kültürün olsun, üniversitede kız tavlayabilirsin rahatlıkla. Kız tavlamak demeyelim de, kızlarla rahatlıkla konuşabilirsin diyelim. :A Beşiktaş'ı konuşamazsın yani üniversite zamanında, imkansız. :A
Kız tavlamak gibi derdim yok :A Lakin bilmiyorum şu an yapmam imkansız dizi neyse de film olabilir çünkü tek bir şey. Eylül ayı gibi bir düşüneyim. Pek kitapta okuyan biri değilim şu an kitap okumaya çalışıyorum mesela.

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Uzman olduklarından @Sherlock ve @MEnes adaşların haberleri var mı acaba... :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kız tavlamak gibi derdim yok :A Lakin bilmiyorum şu an yapmam imkansız dizi neyse de film olabilir çünkü tek bir şey. Eylül ayı gibi bir düşüneyim. Pek kitapta okuyan biri değilim şu an kitap okumaya çalışıyorum mesela.
@bazinga'nın 250 listesine göz atabilirsin, IMDb'nin de var ama @bazinga'nın listesi daha iyi. IMDb bir tık daha ağır oluyor. :A Kitap mı? İşte bu konuda uzmanımız @Tolstoyevski. Tolstoy mu istersin, Dostoyevski mi, ona sor hepsini. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@bazinga'nın 250 listesine göz atabilirsin, IMDb'nin de var ama @bazinga'nın listesi daha iyi. IMDb bir tık daha ağır oluyor. :A Kitap mı? İşte bu konuda uzmanımız @Tolstoyevski. Tolstoy mu istersin, Dostoyevski mi, ona sor hepsini. :A
@bazinga nın Top 250'sinde The Matrix yok. Tamam sevmezsin etmezsin ama insan yine de sevmediği filmin bile hakkını vermeli, en iyi 250 film içine sokmamak kesinlikle kabul edilebilir bir şey değil Matrix gibi bir başyapıtı :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@bazinga nın Top 250'sinde The Matrix yok. Tamam sevmezsin etmezsin ama insan yine de sevmediği filmin bile hakkını vermeli, en iyi 250 film içine sokmamak kesinlikle kabul edilebilir bir şey değil Matrix gibi bir başyapıtı :A
Matrix, @bazinga'ya ağır gelmiş olacak ki, 7.5 puan vermiş o filme. Boş ver, düşük verse de olur. :A O filmin başka bir evrenden olduğuna inanıyorum zaten, her listede olmasına gerek yok ama benim listemde var. :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Kitap aldım 3 4 tane onları okuyayım bir alırım sonra yine memlekete de yanıma götürdüm bir tane. Film konusunda hiç emin değilim Eylül'de kendime düzen kurmaya çalışacağım yer ayırabilirsem düşünürüm. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kitap aldım 3 4 tane onları okuyayım bir alırım sonra yine memlekete de yanıma götürdüm bir tane. Film konusunda hiç emin değilim Eylül'de kendime düzen kurmaya çalışacağım yer ayırabilirsem düşünürüm. :A
Oku oku, sonra üniversitede daha rahat edersin okumakla. Spor yapmaktan hiçbir farkı yok okumanın, hamladığın zaman sıkıntı. :A @bazinga'ya sorarsan direkt Forrest Gump'i önerir. Ben de öneriyorum, izleyebilirsin. The Shawshank Redemption en kral filmlerdendir, ilk onu da izleyebilirsin. Haftada bir iki film izle, o bile iyi. :A

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24