Film Sohbetleri ve Önerileri

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Evet ötesi oluyor :A O "mini kamera" efekt olayı bu filmde de söz konusu daha da uzatılmış haliyle :A
Böyle de biraz olay ayıp filmlere dönüyor ama profesyonel konulu ayıp film. O malum kelimeyi kullanmayayım diye uğraştım da, anlaşılmıştır sanırım. Gerçi o filmlerde oynayanları direkt oynatsa düz hesap, daha iyi. Hani profesyonel oyunculuk kazandırmış olur en azından. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Irreversible bir başyapıttır, cidden çok kaliteli bir yönetmenlik filmi. Enter The Void'i ise Irreversible ve Climax'a göre daha az beğenmiştim ama o da çok iyiydi... Gaspar Noe kuşağını da ilerleyen dönemlerde yapmak gerekir, Lars Von'dan bile daha aykırı olan ender ustalardan :A @MEnes

Enter the Void çok yaratıcı yalnız, net. Kamera başta insan gözü oluyor, sonra ruh, böyle garip bir tekniği vardı. :D

Koy yine de listeye, anket sonuçta. Seçilmez. :A

Tabii ben, @MEnes, @Tolstoyevski ve @Sherlock aynı anda seçmezsek. :A

@Dosi izlemez ya, sorun olmaz. :A

Gözünü kapatıp izlersin, sorun olmaz. Enter the Void kadar aykırı olacağını sanmıyorum. :A
Şimdiye kadar herhangi bir filmini izlemedim Gaspar Noe'nin ama nasıl bir ruh hastası olduğunu biliyorum... Hepsini listeme aldım lakin henüz sırası gelmedi gibi... Sırası gelince bakılır durumlara... :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Şimdiye kadar herhangi bir filmini izlemedim Gaspar Noe'nin ama nasıl bir ruh hastası olduğunu biliyorum... Hepsini listeme aldım lakin henüz sırası gelmedi gibi... Sırası gelince bakılır durumlara... :A
En son işte Irreversible filmini izledim. Sanırım puanı hayal kırıklığına uğratmış olacak ki, @Tolstoyevski "sinir bozucu" demiş. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
En son işte Irreversible filmini izledim. Sanırım puanı hayal kırıklığına uğratmış olacak ki, @Tolstoyevski "sinir bozucu" demiş. :A
Tam onu diyecektim, o destansı başyapıtı, bir yönetmenlik şovu filmi takdir etse etse bizim @MEnes eder ve gereken puanı yapıştırır diye :A Yönetmenliğin üst düzey olması bile temizinden en kötü 7'yi gördürür, üstüne fena olmayan bir senaryo ve özgün bir yönetmenlik kurgusu da eklenince.. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Tam onu diyecektim, o destansı başyapıtı, bir yönetmenlik şovu filmi takdir etse etse bizim @MEnes eder ve gereken puanı yapıştırır diye :A Yönetmenliğin üst düzey olması bile temizinden en kötü 7'yi gördürür, üstüne fena olmayan bir senaryo ve özgün bir yönetmenlik kurgusu da eklenince.. :A
Eğer önümüzdeki 5 yıl içinde izlersem gereken takdiri gösterir ve hakkını veririm evet... :A Biz sanata ve sanatçıya her daim hakkını veririz kardeşim, come ooon... :A

• İlginç

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Eğer önümüzdeki 5 yıl içinde izlersem gereken takdiri gösterir ve hakkını veririm evet... :A Biz sanata ve sanatçıya her daim hakkını veririz kardeşim, come ooon... :A
Ne 5 yılı 2021 bitmeden sinematografisine dalma zamanı, zaten 5-6 filmi esaslı olarak ama ne filmler ne filmler :A Hele Climax... Enter The Void... Hepsi sinemada izlenecek filmler gerçi, dev ekranlı ama olsun... :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ne 5 yılı 2021 bitmeden sinematografisine dalma zamanı, zaten 5-6 filmi esaslı olarak ama ne filmler ne filmler :A Hele Climax... Enter The Void... Hepsi sinemada izlenecek filmler gerçi, dev ekranlı ama olsun... :A
Ooo o kadar diyorsun... :A O zaman ben köye gitmeden bunun filmografisini elde edeyim bir şekilde... Trier sonrası yoksa bunu mu yok ediyoruz... :A

• Harika

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aslında 7 puan vermeyi düşünüyordum da, başlangıca pek ısınamadım, ondan 6 puan verdim. Enter the Void teknik olarak başka boyuttu, ona 7 puan verdim. Esas sahne gelmeye başlayınca başka bir boyuta geçiyor film. :D

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ooo o kadar diyorsun... :A O zaman ben köye gitmeden bunun filmografisini elde edeyim bir şekilde... Trier sonrası yoksa bunu mu yok ediyoruz... :A
Çoğunu yakın zamanda izledim ama tadı damağımda kaldı hepsinin, eğer Trier sonrası yok ederiz diyorsan ben de tekrardan girişirim hiç izlememiş gibi :A Trier'e SNK'yi bitirir bitirmez devam edeceğim...

Aslında 7 puan vermeyi düşünüyordum da, başlangıca pek ısınamadım, ondan 6 puan verdim. Enter the Void teknik olarak başka boyuttu, ona 7 puan verdim. Esas sahne gelmeye başlayınca başka bir boyuta geçiyor film. :D

İlk sahne çok çılgıncaydı, o kameranın sallanma şovu filan ama gerçek manada mide bulandırmıyor da değildi tabii :A

• Güldürdün
  • Harika
Reactions: Araf and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Çoğunu yakın zamanda izledim ama tadı damağımda kaldı hepsinin, eğer Trier sonrası yok ederiz diyorsan ben de tekrardan girişirim hiç izlememiş gibi :A Trier'e SNK'yi bitirir bitirmez devam edeceğim...

İlk sahne çok çılgıncaydı, o kameranın sallanma şovu filan ama gerçek manada mide bulandırmıyor da değildi tabii :A
Trier sonrası bir başka manyak yönetmen olarak hem film sayısı da az iken bence girilebilir... :A SNK önemli ama SNK'yı ne yap et bitir bir an önce... :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

İlk sahnelerdeki aksiyon da pek sarmadı açıkçası, onun da etkisi vardı. Kurgu da iyi ama aslında, tersten kurgu yapılmış. :D

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@bazinga, acaba şöyle bir etkinlik yapsak olur mu? 21. yüzyıldaki "en iyi film" kategorisindeki en iyi 21 filmi izleyip ya da yeniden izleyip, yorumlayıp, en iyileri seçsek olur mu? Tabii şimdi demiyorum, ilerleyen aylarda. :D
------

@bazinga, acaba şöyle bir etkinlik yapsak olur mu? 21. yüzyıldaki "en iyi film" kategorisindeki en iyi 21 filmi izleyip ya da yeniden izleyip, yorumlayıp, en iyileri seçsek olur mu? Tabii şimdi demiyorum, ilerleyen aylarda. :D
@Tolstoyevski, @Dosi, @Sherlock olur mu sizce? :A

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
------

@Tolstoyevski, @Dosi, @Sherlock olur mu sizce? :A
En iyi Oscar ödülünü almış filmler adına bence olur ama şu dönemde şu cehennem sıcaklarında ben katılamazdım öyle bir sıcak var ki mümkün olmuyor kaliteli filmler ziyan olur :A Havalar serinleyince olabilir ama sen buralarda olur musun bu kez o var :A

• Beğendim
  • Harika
Reactions: cehennet and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
En iyi Oscar ödülünü almış filmler adına bence olur ama şu dönemde şu cehennem sıcaklarında ben katılamazdım öyle bir sıcak var ki mümkün olmuyor kaliteli filmler ziyan olur :A Havalar serinleyince olabilir ama sen buralarda olur musun bu kez o var :A
Aynen, "en iyi film" ödülü almış olanları diyorum. Eylül ayında yapabiliriz mesela, daha etkinlik de var çünkü öncesinde. :D Ayarı tutturabilirsem olmaya devam ederim. :D

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Güldürdün
Reactions: Araf

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Cümlenin devamında "şimdi demiyorum" diyorum, @Tolstoyevski ile konuştuğumuzda da "Eylül ayında yapabiliriz mesela" diyorum. Üşeniyor, okumuyor tabii. :A
@Sherlock'un da beklettiği başyapıt etkinliği final sezonu vardı. :A

Bu seneki Oscarlar bittikten sonra yaparız olmadı. 21 filmi 22. kazananla daha sıcağı sıcağına karşılaştırmış oluruz. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@Sherlock'un da beklettiği başyapıt etkinliği final sezonu vardı. :A

Bu seneki Oscarlar bittikten sonra yaparız olmadı. 21 filmi 22. kazananla daha sıcağı sıcağına karşılaştırmış oluruz. :A
Başyapıt etkinliklerinin tamamını kaçırdım ama şimdi. Final sezonuna yetişirim belki. Umarım iyi filmlere denk gelirim. :A

"Bu seneki" diyorsan, muhtemelen bu iş gelecek yıla ertelenir. Sıcağı sıcağına değerlendirirsek de zaten çok yorucu olur öyle. Bu yüzden Oscar ödül törenlerinden çok önce değerlendirsek daha iyi olur. :A

Hem şöyle bir başlık çok şık olmaz mıydı? "Fav10'un Seçimiyle 21. Yüzyıldaki En İyi 21 Filmden En İyisi Belli Oldu!" gibisinden. Yüzyılla bağlantılı hani hem film. :A Neyse, nasip diyelim. :A