FF Sorgu Odası - Hafta 3 - Sorgudaki İsim: Fks14

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Ailen de Türk kanallarını mı izler ? Kaç Türk kanalını çekiyor tv'niz ?

Kanalları sıralarken önce Türk kanallarını, sonra Hollanda kanallarını mı koydunuz ?

Tüplü/Plazma/LCD/LED ?

Evet, ailemde sadece Türk kanallarini izliyor. Ve dizi izlemeyi seviyorlar.

Evet, dedigin gibi.. Önce Türk kanallari ardindan Hollanda kanallari sirala bizde.

Plazma, cünkü bizde bir plazma televizon var. Güzel yayin görüntüsüne sahip..

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Hollanda da mı hayat daha pahalı, Türkiye de mi ?

Türkiye'de veya Hollanda'da özellikle "çok ucuz" dediğin bir şey var mı ? Bir elektronik cihaz/bir gıda ürünü/araba/benzin vs.

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Hollanda da mı hayat daha pahalı, Türkiye de mi ?

Türkiye'de veya Hollanda'da özellikle "çok ucuz" dediğin bir şey var mı ? Bir elektronik cihaz/bir gıda ürünü/araba/benzin vs.

Hollanda da hayat daha pahali bence.. Özellikle gida, yemekler vesaire pahali burada. Ama Türkiyede de hersey cok ucuz degil mesela.

Hayir yok bence. Benzin Hollandada pahali, gida ürünleri Türkiyede daha ucuz.

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Hollanda'da gün içinde en çok duyduğun Hollandaca 3 kelimeyi ve Türkçe anlamlarını yazar mısın ?

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
32. sayfayı görmüş olmak nasıl bir duygu ? :)

Gelecek hafta sorguya girecek kişiye kaç soru sormayı düşünüyorsun ?

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
32. sayfayı görmüş olmak nasıl bir duygu ? :)

Gelecek hafta sorguya girecek kişiye kaç soru sormayı düşünüyorsun ?

Güzel bir duygu, herkese tesekkürler. Zaten saat 20:00de de herkese tesekkürlerimi sunarim.. Ve güzel bir aciklamada bulunurum.

Su an önde olan kisiler bana cok fazla soru sormadilar, yani 2,3 sorular sordular. Bende birkac soru sorarim onlara.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Güzel bir duygu, herkese tesekkürler. Zaten saat 20:00de de herkese tesekkürlerimi sunarim.. Ve güzel bir aciklamada bulunurum.

Su an önde olan kisiler bana cok fazla soru sormadilar, yani 2,3 sorular sordular. Bende birkac soru sorarim onlara.

kısasa kısas diyorsun yani:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
politik görüşün nedir: sağ,sol,ortayol,

bir sabah uyandığında losttakiler gibi kendini bir adada bulsaydın ilk tepkin ne olurdu

boş zamanlarında hangisini tercih edersin:tv,kitap,internet

bir zenci olsaydın beyazlar hakkında ne düşünürdün....

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
en başarılı dersin hangisi?
en sevmediğin yani çalışrken bile içinden gelmeyen ders hangisi
üniversitede hangi bölüm okumak istiyorsun
oyunculuk yapmayı seviyormusun
ne tür yemekler ve tatlılar seversin
bir kanalın olsun istermiydin mesela ben çok isterdim
okul arkadaşlarınla aran nasıl? yani kardeşim dediğin kaç arkadaşın var
bu forumda ismi lazım değil ama gördüğün anda o sayfadan kaçmak istediğin kaç kişi var yada öyle birileri var mı? mesela benim bir sürü var :D
bi oyuncuyla röportaj yapma hakkın olsa hangi oyuncuyla yapmak isterdin? kız erkek olarak 2 isim belirtrsen sevnrim :D
sınavlarda genel olarak kaç puan alırsın hem okul hemde denemelerde?
şu an nasıl bi liseye gidiyorsun? yani burada 4 lise çeşiti var meslek, genel, anadolu, fen
en çok kullandığın ve kullanmayı sevdiğin dil hangisi?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
500 mesaja yaklaşmış konu. Sorulan sorular memnun etti mi seni ? Şu konu hakkında daha fazla soru sorulsaydı dediğin bir konu var mı ?

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
böyle düşünmen düğünlerde o bana şunu taktı ben de ona şunu takarım gibi olduğunun farkında mısın?

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
politik görüşün nedir: sağ,sol,ortayol,

bir sabah uyandığında losttakiler gibi kendini bir adada bulsaydın ilk tepkin ne olurdu

boş zamanlarında hangisini tercih edersin:tv,kitap,internet

bir zenci olsaydın beyazlar hakkında ne düşünürdün....

Politik görüs derken? Siyasiyle mi alaka yoksa baska birsey mi?

"Benim burada ne isim var, bu bir rüya olsun" , "Evime gitmek istiyorum" gibi cümleler kullanirdim sanirim.

Ücünü de tercih ederim. Ücü de cok güzel. Televizyonda dizilerimi seyredebiliyorum, kitapda güzel hikayeler ediniyorum, internette güzel haberler okuyorum.

Zenci olmadigim halde empati kurmam biraz zor gelir bana fakat herkese saygim sonsuzdur..

en başarılı dersin hangisi?
en sevmediğin yani çalışrken bile içinden gelmeyen ders hangisi
üniversitede hangi bölüm okumak istiyorsun
oyunculuk yapmayı seviyormusun
ne tür yemekler ve tatlılar seversin
bir kanalın olsun istermiydin mesela ben çok isterdim
okul arkadaşlarınla aran nasıl? yani kardeşim dediğin kaç arkadaşın var
bu forumda ismi lazım değil ama gördüğün anda o sayfadan kaçmak istediğin kaç kişi var yada öyle birileri var mı? mesela benim bir sürü var :D
bi oyuncuyla röportaj yapma hakkın olsa hangi oyuncuyla yapmak isterdin? kız erkek olarak 2 isim belirtrsen sevnrim :D
sınavlarda genel olarak kaç puan alırsın hem okul hemde denemelerde?
şu an nasıl bi liseye gidiyorsun? yani burada 4 lise çeşiti var meslek, genel, anadolu, fen
en çok kullandığın ve kullanmayı sevdiğin dil hangisi?

1. En basarili dersim Almanca ve Hollandaca. Dillerde basarili oldugum söyleniyor, bu da sinav sonuclarim yansimaktadir.

2. Kimya dersidir bence. Zor ve cok yorucu bir ders bizim burada.. Sevmiyorum onun icin fakat iyi sinav sonuclar almam icin elimden gelenini yapiyorum tabii ki.

3. Üniversite kronik post-travmatik stres sendromu psikoloji bölümünü okumak istiyorum.
Umarim ideallerimi gerceklestiririm.

4.
Oyunculuk yapmayi cok seviyorum. Canlandirdigim karakterlerle empati kurmak, tiyatroda seyirciyle göz göze gelmek cok güzel bir duygu bence. Umarim yillar boyuna oyunculuk meslegini yaparim ve güzel basarilara imza atarim.

5. En sevdigim yemek dolma cesitleridir ve tavuklu yemekler. En sevdigim tatli ise profiteroldur..

6. Tabii ki isterdim fakat cok fazla sorumluluklari var. Dogru projeyi secmek ve seyircinin önüne koymak. Dogru elemanlarini bünyene barindirmak vesaire ciddi sorumluluklari var.

7. Okul arkadaslarimla aram iyi, cok iyi hatta. Kardesim dedigim bircok arkadasim vardir. 3,4 tane vardir mutlaka.

8.
Var birkac tane. Ben en cok neye kiziyorum biliyormusun, mesela ellerinde bir kanit, veya belge/dosya felan yok birilerini sucluyorlar. Bu kim olursa olsun fark etmez. Kanit olmadan birilerini suclamak son derecede yanlis bence.

9. Kadin olarak secmem imkansiz. En cok röportaj yapmak istedigim kadin oyuncular: Özlem Conker - Beren Saat - Deniz Cakir ve Hazal Kaya. En cok röportaj yapmak istedigim erkek oyuncular: Kivanc Tatlitug - Kenan Imirzalioglu ve Cagatay Ulusoy.

10. Bizim burada 10 üstünde puanlar veriliyor, bende bircok sinavimda 10 puan üzerinde sonuc aliyorum tabii bazi istisnalar disinda.

11. Bizim burada öyle bir sey yok. Benim gittigim liseye; fakirlerde gidiyor, zenginlerde gidiyor, erkeklerde gidiyor, kizlarda gidiyor..

12. Türkceyi okumayi daha cok seviyorum. Fakat daha kolay oldugu icin Hollandaca.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
benim sorularıma neden net cevaplar vermiyorsun
tabiki siyasi sordum, empati kursaydında öyle cevap verseydin zenci olsan beyazlar hakkında ne düşünürsün sorusuna.

senin köpeğin sokakta bir kedi kovalasaydı hangisinin başarmasını isterdin..

gerçi benim sorularım garip ama senin cevapların net değil hep geçiştirmelik öyle olunca sormanın bir anlamı kalmıyor..net cevaplar vereceğini bilsem en az 100 soru garanti sorardım..

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
500 mesaja yaklaşmış konu. Sorulan sorular memnun etti mi seni ? Şu konu hakkında daha fazla soru sorulsaydı dediğin bir konu var mı ?

Evet, sorulan sorular beni genel olarak memnun etti. Herkese bu yönden tesekkürlerimi sunmak istiyorum fakat aksam da gereken aciklamayi yapacagim. Belki forum icinde üstlendigim bölümler hakkinda daha fazla soru sorulabilirdi veya cast ajanslarda bir auditiona yani deneme cekimine nasil hazirlanir.. Senaryo nasil degerlendiriri gibi sorular sorulabilirdi.. Ama daha 20:00 e kadar vakit var, hala sorulabilir.

böyle düşünmen düğünlerde o bana şunu taktı ben de ona şunu takarım gibi olduğunun farkında mısın?

Dügünde ben taki takmiyorum. Annem ile babam takiyor. Fakat sorunu anladim, cevabini vereyim. Simdi diyelim birisi bana küfür etti.. Sanal alemde olsun, gercek hayatta olsun bir önemi yok. Ben o kisiye asla küfür etmem ve onun seviyesine inmem cünkü ben küfür edebilecek kadar seviyesiz bir insan oldugumu tahmin etmiyorum. Tabii simdi bu dedigim cümlelerimde "küfür edenler seviyesiz mi oluyor" diyeceksiniz, bu soruyu kendiniz cevaplayin derim. Misal birisi konumda "yok su olmamis, yok bu olmamis" derse ben onu, onun konusunda yapmamaya özen gösteriyorum. Bazen bir konu gercekten cok kötü hazirlanmissa bunu derim cünkü dilimde olan seyi söylemeye özen gösteririm. Ama bilerek herhangi birisinin konusuna "cok özensiz, cok kötü" vesaire demem kolay kolay. Fakat "?" gibi isaretler veya turuncu harflerin varoldugu konularda söylerim elestirimi ama bunu da forumun kalitesini arttirmak icin yapiyorum insanlari kücük düsürmek icin degil.

benim sorularıma neden net cevaplar vermiyorsun
tabiki siyasi sordum, empati kursaydında öyle cevap verseydin zenci olsan beyazlar hakkında ne düşünürsün sorusuna.

senin köpeğin sokakta bir kedi kovalasaydı hangisinin başarmasını isterdin..

gerçi benim sorularım garip ama senin cevapların net değil hep geçiştirmelik öyle olunca sormanın bir anlamı kalmıyor..net cevaplar vereceğini bilsem en az 100 soru garanti sorardım..

Ben daha öncede dedim bu konuda.. Siyasiyle ilgili birsey söylemiyorum, söylemek de istemiyorum. Birseyi düsünmem icin ilk önce o seyi olmam gerek yani senin sordugun sorada ilk önce bir zenci olmam gerek, ama zenci degilim nasil bu soruya cevap verebilirim ki?

Bir köpegin sokakta bir kedinin kovalamasina sicak bakmiyorum, haliyle köpegim olsaydi ona kizardim.

Herkesin sorularina net cevap verdigime, senin sorularina da net cevap vermeye özen gösteriyorum. Sadece senin sorularini net cevap vermeyecegim gibi bir düsünce yürütmüyorum. Sorularin icin tessekürler. Daha fazla sorun varsa, sorabilirsin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259

11. Bizim burada öyle bir sey yok. Benim gittigim liseye; fakirlerde gidiyor, zenginlerde gidiyor, erkeklerde gidiyor, kizlarda gidiyor..

Bu yukarıdaki soruyu yanlış anladığının farkında mısın ? O bahsi geçen liseler arasındaki tek fark farklı başarı düzeylerindeki öğrencileri almaları. 8. sınıfta girdiğin SBS sınavında aldığın puana göre yerleştirilirsin. Aralarında en iyisi fen, en kötüsü meslek veya genel'dir. (Tabi bu iyi-kötü kavramlarını verdikleri eğitim açısından kullanmadım, hepsinin eğitimi aynıdır yaklaşık olarak.) Yani burada da erkek-kız, fakir-zengin ayrımı yok. :)

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Bu yukarıdaki soruyu yanlış anladığının farkında mısın ? O bahsi geçen liseler arasındaki tek fark farklı başarı düzeylerindeki öğrencileri almaları. 8. sınıfta girdiğin SBS sınavında aldığın puana göre yerleştirilirsin. Aralarında en iyisi fen, en kötüsü meslek veya genel'dir. (Tabi bu iyi-kötü kavramlarını verdikleri eğitim açısından kullanmadım, hepsinin eğitimi aynıdır yaklaşık olarak.) Yani burada da erkek-kız, fakir-zengin ayrımı yok. :)

Sanirim sen yanlis anlamissin. Bizim burada yani Hollanda bir lise var. Ana okulda bir sinav yapiyorsun ve o sinav sonucuna göre lisede bir lisansa yerlestiriliyorsun. Benim ana okulda yaptigim sinavda sonuclarim yüksek oldugu icin en yüksek lisansa yerlestirildim. Benim lisem 6 senedir. Ve 6 seneden sonra üniversiteye gidecegim. Yani bizim burada fen, meslek, genel ve anadolu ayrimi yoktur.

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Fakat "?" gibi isaretler veya turuncu harflerin varoldugu konularda söylerim elestirimi ama bunu da forumun kalitesini arttirmak icin yapiyorum insanlari kücük düsürmek icin degil.

Burada ne demek istediğini tam anlayamadım da bir şey ima ettin ? :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
empati kurmak her zaman için çok iyi sonuçlar doğurur ve insanların kendisini başkasının yerine koyabilme özelliği insanların olaylara hoşgörüyle yaklaşması açısından şarttır ama beim sorduğum sorular zaten genelde empati kurup cevaplayacağın sorular olacak onun için soru başlıklarımda genelde şöyle olsaydı ne yapardın böyle olsaydı ne düşünürdün gibi sorular sormaya niyetim vardı ama empati kurarak cevaplamayacağım diyorsun o zaman geriye sadece işin mesleğin aile hayatın yaşın cinsiyetin okulun başarı durumun sevdiğin şeyler sevmediğin şeyleri sormak kalıyor onlarıda arkadaşlar sordu sanırım..

endgame in sorgu odasına geçmesini bekliyorum bir tane soruma kaçamak cevap versin forumda kaçacak yer arasın kendisine:))

fks 14 şimdi aklıma gelen bir soru var:

hollandada yaşayan ve askeri darbe görmemiş demokrasinin tam olarak yerleştiği bir memlekette yaşayan birisi olarak askeri darbeler hakkında ne düşünüyorsun...

capslock

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13
Puanı
159
en yüksek lisanssa fen lisesi diyebiliriz heralde :)

mesela atıyorum muhteşem yüzyıldan teklif gelse şehzade beyazıdı oynar mısınız diye, hemen atlar gelirmisin yoksa okula devam mı edersin ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...