FF Film Kulübü 4. Sezon Yakında Başlıyor!

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ben izlemedim bence çoğu kişi de izlememiştir. Aslında benim de sözde izleyeceğim filmlerden ama hiç izleyesim yok. Belki etkinlikte zorla izlemiş olurum. :D
Ben de bir türlü izleyesim gelmiyor.Etkinlik vasıtasıyla izlerim diye düşünmüştüm.Bir de Born On the 4th Of July diye bir film var benim savaşla ilgili izlediğim en iyi film ama ilgi görür mü bilmem.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Tek Platoon'u izledim, hiç sevmediğim filmlerdendir. JFK var aslında izlemek istediğim bir Oliver Stone filmi. :)
Bu filmde sıkıcı orman sahneleri yok.Genelde savaşın anlamsızlığını anlatıyor savaş sonrası dönemler daha fazla.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
Öncelikle, zevkli geçen bir etkinlik olması dileğiklerimle.

- The Boy in Strippef Pyjmas
- Hævnen

- Inarritu: Forumca sevdiğimiz bir yönetmen. Babel veya Biutuful'u izlemeyen çıkarsa öneririm. İlk tercihim Babel.
- Anthony Hopkins: Uzun zamandır izlemiyorum. Özledim kendisini. :D The Remains of the Day filmi izlenebilir duruyor.
- Andrey Tarkovsky: Hiçbir filmini izlemediğimden dolayı şu film olsun diyemiyorum ama merak ettiğim bir yönetmen.
- Charlie Chaplin: İzlesek güzel olur. :D

Şimdilik önereceklerim bunlar. Belki sonra eklemeler yaparım.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,860
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öncelikle, zevkli geçen bir etkinlik olması dileğiklerimle.

- The Boy in Strippef Pyjmas
- Hævnen

- Inarritu: Forumca sevdiğimiz bir yönetmen. Babel veya Biutuful'u izlemeyen çıkarsa öneririm. İlk tercihim Babel.
- Anthony Hopkins: Uzun zamandır izlemiyorum. Özledim kendisini. :D The Remains of the Day filmi izlenebilir duruyor.
- Andrey Tarkovsky: Hiçbir filmini izlemediğimden dolayı şu film olsun diyemiyorum ama merak ettiğim bir yönetmen.
- Charlie Chaplin: İzlesek güzel olur. :D

Şimdilik önereceklerim bunlar. Belki sonra eklemeler yaparım.
Güzel öneriler. :)

Inarritu'dan filmler ben de önerecektim. Dediğin ikisine ek olarak 21 Grams de var onu niye dışladın, izledin mi yoksa? :D

Hopkins'i severiz sayarız da filmografisine bakınca ilgi çekici izlemelik bir şeyler bulamadım. :D Dediğin film iyi çıkar mı emin değilim süresi da uzun sayılır. (b)

Tarkovsky için tamamen aynı duyguları paylaşıyoruz. :D Stalker en ünlü filmi ama süresi fazla uzun etkinlik için ağır mı kaçar acaba. (b)

Bir de ben hiç Ingmar Bergman filmi de izlemedim, ondan da bir film izlemeyi isterim. :)

Chaplin'e hiçbir zaman hayır demem. :D İzlemediğim en ünlü filmi olarak The Circus kaldı galiba. 71 dakikacıkmış da. :):)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060

Inarritu'dan filmler ben de önerecektim. Dediğin ikisine ek olarak 21 Grams de var onu niye dışladın, izledin mi yoksa? :D

Hopkins'i severiz sayarız da filmografisine bakınca ilgi çekici izlemelik bir şeyler bulamadım. :D Dediğin film iyi çıkar mı emin değilim süresi da uzun sayılır. (b)

Tarkovsky için tamamen aynı duyguları paylaşıyoruz. :D Stalker en ünlü filmi ama süresi fazla uzun etkinlik için ağır mı kaçar acaba. (b)

Bir de ben hiç Ingmar Bergman filmi de izlemedim, ondan da bir film izlemeyi isterim. :)

Chaplin'e hiçbir zaman hayır demem. :D İzlemediğim en ünlü filmi olarak The Circus kaldı galiba. 71 dakikacıkmış da. :):)

Evet izlemiştim 21 Grams'ı.

Bence de izlenecek çok filmi yok. Böylesine bir aktörün filmlerinin daha iyi olmasını beklerdim. :(

Aynen, Tarkovsky'nin uzunluk problemi var. Ağır kaçabilir filmleri bence de.

Ingmar Bergman'ın Persona'sını izlemiştim ve asla etkinlik yönetmeni değil. :D Ben şimdilik hiçbir filmini izlemeyi düşünmüyorum.

The Circus olabilir. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

Babel güzel olur hakikaten.Etkinlik için Tarkovsky ve Bergman'a bulaşmayalım dedim anlaması zor ve ağır filmler.Chaplin ile ilgili bir şey izleyeceksek ben direk Chaplin filmini öneririm size.Kariyeri çok iyi anlatılmış hiç sıkıcı bir film değil.Ama illa onun oynadığı bir film olucaksa The Circus kaldı meşhur filmlerinden izlenmedik.Bir de genelde bonus olarak 1 tane animasyon koyuyoruz bu sefer Miyazaki yerine The Lion King'i koyabilir miyiz? İzleyeni çoktur gibime geliyor ama izlemeyen varsa onu izleyelim.Ben çocukken izledim hiçbir şey hatırlamıyorum.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,860
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Babel güzel olur hakikaten.Etkinlik için Tarkovsky ve Bergman'a bulaşmayalım dedim anlaması zor ve ağır filmler.Chaplin ile ilgili bir şey izleyeceksek ben direk Chaplin filmini öneririm size.Kariyeri çok iyi anlatılmış hiç sıkıcı bir film değil.Ama illa onun oynadığı bir film olucaksa The Circus kaldı meşhur filmlerinden izlenmedik.Bir de genelde bonus olarak 1 tane animasyon koyuyoruz bu sefer Miyazaki yerine The Lion King'i koyabilir miyiz? İzleyeni çoktur gibime geliyor ama izlemeyen varsa onu izleyelim.Ben çocukken izledim hiçbir şey hatırlamıyorum.
Chaplin'i izlemek istiyorum bir ara olabilir o da. :)

The Lion King'i ben istemem şahsen izlemiştim birkaç yıl önce ve tekrar izlemek istemeyeceğim biraz abartılmış bir animasyon. (Abartılmasının nedeni de şimdilerdeki genç neslin çocukluğundaki önemli şeylerden biri olması olabilir. :))

Tarkovsky ve Bergman bakalım etkinlikte olmazsa da farklı bir formül bulmaya çalışırız. :)

Bu arada bugün film seçimiyle ilgili somut adımlar atmaya çalışacağım ben de önerilerimi yazacağım ama sık sık elektrik gidiyor o yüzden iptal olabilir de. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,860
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Geçen sezon aday olmuş, iyi de oy almış ama seçilememiş filmler:

Witness for the Prosecution (1957)

The General (1926)

Barry Lyndon (1975)

Yojimbo (1961)

Arizona Dream (1992)

October Sky (1999)

Changeling (2008)

Donnie Brasco (1997)

Good Bye Lenin! (2003)

Charlie Wilson's War (2007)

Minority Report (2002)

Babel (2006)

End of Watch (2012)

Komediler:
The King of Comedy (1982)

Crazy, Stupid, Love. (2011)

Hot Fuzz (2007)

Stranger Than Fiction (2006)

Scott Pilgrim vs the World (2010)

There's Something About Marry (1998)

Easy A (2010)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Belki bu sezon olmayabilirim ben etkinlikte.:X Yinede uzaktan takip edeceğim. Güzel film vara izlerim.

Size keyifli dakikalar diliyorum.:X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,860
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Özlemek istiyorum etkinliği o sebeple.:F

şaka yaptımda bilmiyorum hevessizim bu seferkinde. Belki filmlere bakında hevesim gelir ama şuanlık bir sezon ara versem iyi olur gibi hissediyorum.:X
Gel gel sensiz olmaz söz üçten fazla Jake Gyllenhaal filmi almayacağız. :D

12 filmlik güzel etkinlik olacak, filmlerden kopmamaya bak Oscar filmlerinden de izlemiyorsun sanki bugün puan güncellemesi yapacağım ona da. :(

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Gel gel sensiz olmaz söz üçten fazla Jake Gyllenhaal filmi almayacağız. :D

12 filmlik güzel etkinlik olacak, filmlerden kopmamaya bak Oscar filmlerinden de izlemiyorsun sanki bugün puan güncellemesi yapacağım ona da. :(

O zaman kesin geliyorum.:F Zaten adamın tüm filmlerini izlediniz maşallah. Kalmadı ki.:F

Aslıda izliyorum ama son 2 haftadır geride kaldım. Nightcrawler dışında hepsini izleyeceğim.:X 2. kısımdakilerdende indirdiklerim var ama izleyemedim onlarıda izlerim.:X

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Şimdi de aklıma şu filmler geldi:

-The Assasination Of Jesse James By The Coward Robert Ford
-This Boy's Life