Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Bu pozisyon üzdü. :(

Mesut iyi döndü bence de. Gelecek sezon için ümit verdi. Birkaç gol ve asist yapıp eski özgüvenini kazanırsa daha da iyi olur.

İrfan da çok önemli transfer olduğunu kanıtlıyor. Bence Ozan'ı da 20 milyon euro altına satmamamız lazım. Şu orta sahayı gelecek sezon bir de Samatta yerine top oynamayı bilen bir adamla izlemek isterdim.
Ozan'ı kesin satacağız zaten Premier Lig'den teklif alırsa adam da gitmek ister doğal olarak, son haftalardaki formu o açıdan iyi oldu ciddi rakama satarız. 20 olur mu bilmem ama en az 15'e okuturuz Ozan'ı. :D

İrfan'ı GS alsa dün şampiyonluğu kutluyordu GS. O transfer gelecek seneleri de etkileyecek bir kırılma oldu. Visca'yı da alıyoruz galiba. Sosa-İrfan Can-Mesut-Visca bayağı zevk veren bir takım olacağız. Sabırsızlanıyorum.

Forvete bayağı aday var. Giroud deniliyor ama şampiyon olamazsak çok zor bence. Muriqi de konuşuluyor o da seviye atlatır. Çok beğenmem Vedat'ı ama diğer oyuncuları da taşır, daha iyi oynatır. Güzel bir kimya oluşur.

Seneye çok net favoriyiz. Bu sezon da olabileceğimiz bir sezondu yazık oldu. :(

• Üzücü
Reactions: 12.Adam

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Ozan'ı kesin satacağız zaten Premier Lig'den teklif alırsa adam da gitmek ister doğal olarak, son haftalardaki formu o açıdan iyi oldu ciddi rakama satarız. 20 olur mu bilmem ama en az 15'e okuturuz Ozan'ı. :D

İrfan'ı GS alsa dün şampiyonluğu kutluyordu GS. O transfer gelecek seneleri de etkileyecek bir kırılma oldu. Visca'yı da alıyoruz galiba. Sosa-İrfan Can-Mesut-Visca bayağı zevk veren bir takım olacağız. Sabırsızlanıyorum.

Forvete bayağı aday var. Giroud deniliyor ama şampiyon olamazsak çok zor bence. Muriqi de konuşuluyor o da seviye atlatır. Çok beğenmem Vedat'ı ama diğer oyuncuları da taşır, daha iyi oynatır. Güzel bir kimya oluşur.

Daha bitmedi @HeisenBerg

• Beğendim
Reactions: HeisenBerg

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Giroud pek beğendiğim bir forvet değil. En fazla Soldado kadar katkı sağlar bence. Vedat olursa daha iyi olur. Mevcut kadroyla rahat uyum sağlayabileceğini düşünüyorum.

Visca da yıllardır hayalim olan oyunculardan. Yavaş yavaş düşüşe geçse de takımının düşüşüyle de ilgili. İnşallah olur o da...

Karşımızda Sergen Yalçın ve Fatih Terim varken net favori olmak zor maalesef. :D Fakat şampiyonluk şansımızın bu yıldan daha yüksek olacağı kesin gibi.

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Giroud pek beğendiğim bir forvet değil. En fazla Soldado kadar katkı sağlar bence. Vedat olursa daha iyi olur. Mevcut kadroyla rahat uyum sağlayabileceğini düşünüyorum.

Visca da yıllardır hayalim olan oyunculardan. Yavaş yavaş düşüşe geçse de takımının düşüşüyle de ilgili. İnşallah olur o da...

Karşımızda Sergen Yalçın ve Fatih Terim varken net favori olmak zor maalesef. :D Fakat şampiyonluk şansımızın bu yıldan daha yüksek olacağı kesin gibi.
Her sene şu zehirli oku atmayın be ya. Her sene gelecek senenin favori şampiyon adayıyız ama yok olmuyor yine. :A

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910

Giroud çok severim ben. :D STSL'nin çok üzerinde bir forvet. Stoperleri çok fena döver, arkadakilere çok gol attırır kendisi de atar. Zor transfer ama tabii CL'de oynamak ister, bize düşmez gibi. Vedat da benzer tip bir oyuncu bence o tarz bir forvet almalıyız zaten.

Sergen endişe edilecek biri değil ya. :D İyi iş çıkardı ama çekinilecek biri değil. Terim'den ziyade GS'de işler karışık biraz ama tabii şampiyonluğa yine de oynarlar ama bizim önümüzde diyemem onlar için.

Emre'nin daha önce kamp tecrübesi yok o sıkıntı olabilir. Umarım iyi hazırlayabilir takımı yazın.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Denizlispor, Antep, Başakşehir maçlarını da şansa aldık. Son Ankaragücü maçı da tamamen şans :A Allah'ım görüyorum görüyorum görüyoruz ama görmeyenler çok. Şu 1 ay boşuna havalandık ve balon patladı.
Ulan futbol cidden basit bir oyun değil. Kur'an çarpsın basit değil. Öyle bir yer cücesi gelip kurtların arasından çıkamaz dedim. Öyle bir tokat yedik ki bugün bundan da ders alamazlarsa her şeyi hak ediyor bu camia.
Yönetimi değiştireceksin, Samandıra'yı değiştireceksin. Yoksa her şey müstehak. Uzun uzun bile yazmak istemiyorum artık iyi oldu.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Denizlispor, Antep, Başakşehir maçlarını da şansa aldık. Son Ankaragücü maçı da tamamen şans :A Allah'ım görüyorum görüyorum görüyoruz ama görmeyenler çok. Şu 1 ay boşuna havalandık ve balon patladı.
Ulan futbol cidden basit bir oyun değil. Kur'an çarpsın basit değil. Öyle bir yer cücesi gelip kurtların arasından çıkamaz dedim. Öyle bir tokat yedik ki bugün bundan da ders alamazlarsa her şeyi hak ediyor bu camia.
Yönetimi değiştireceksin, Samandıra'yı değiştireceksin. Yoksa her şey müstehak. Uzun uzun bile yazmak istemiyorum artık iyi oldu.
Fenerbahçe’ye hakem faciası Hakemle Fenerbahçe’yi Ankara takımı yapacaklar hayırlı uğurlu olsun @xdragxx @emreemreu @bazinga

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Daha önceleri Fener’in üç büyük vakasından bahsedilirdi hep, eğer son hafta bir mucize gerçekleşmezse Sivas maçı da bunların ardından dördüncü sırada yerini alır sanırım son çizgide şampiyonluğu kaybetmek açısından. İlk ikisinde ipler elindeydi, ama bunda da 6 puan almış olsa averaj vb hesabı olmadan ipi göğüsleyecek, ilan edecekti bu yüzden bu üç olayın ardından dördüncü sıradaki olay ama onlar kadar trajik değil tabii. Çünkü birkaç hafta önceye dek yine şampiyonluk şansı pek görülmüyordu...

• Üzücü

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Fenerbahçe dün akşam iflas etmiştir. Daha fazla çizmeye, karalamaya gerek yok.
Yok yok Emre'ye 2-3 takviye yapılır başarıya taşır bizi :A Oynattığı futbol da olumlu..
------

35-40. saniyeler arasındaki gibi formayı çıkardım ve kenara koydum. Fenerbahçe'yi her zaman çok sevdim ama benden bu kadar maalesef. Emre'ye falan katlanacak ne gücüm kaldı ne de sabrım. Üstüne Emre'den Fatih Terim'den bile daha fazla nefret ediyorum.
Emre Belözoğlu gittiği vakit tekrar buluşuruz Fenerbahçe. Ama o zamana kadar benden elveda.
------

Sezon sonu Emre Fener'den giderse ve tecrübeli hoca gelirse şu şekil geri dönerim.

Ahı yok, asla ah etmez Fenerbahçesine. Kenara çekilir ve zaman onu haklı çıkarır...

Emre herhalde artık dünkü rezillikten sonra sene sonu olmaz. Ama oladabilir bilmiyorum o zaman Fenerbahçeliliğimi tekrar dondururum :A @bazinga @HeisenBerg biliyorum çok çektiniz ben de çok çektim. Ama şimdi gitmeyin. Zor ama Galatasaray şampiyon olmazsa zaten Erol inadıyla verilen lig verilmiş olacak aşırı büyük yıkım yaşamayın.... Galatasaray şampiyon olursa ne kadar yıkılsanız haklısınız :A
Seneye her şey sıfırdan başlarsa işte o zaman bir şeyler olabilir. Bence 2-3 hafta daha sabretmekte fayda var zaten 8 senedir sabrediyoruz.

Son düzenleme:

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Yok yok Emre'ye 2-3 takviye yapılır başarıya taşır bizi :A Oynattığı futbol da olumlu..
------

Ahı yok, asla ah etmez Fenerbahçesine. Kenara çekilir ve zaman onu haklı çıkarır...

Emre herhalde artık dünkü rezillikten sonra sene sonu olmaz. Ama oladabilir bilmiyorum o zaman Fenerbahçeliliğimi tekrar dondururum :A @bazinga @HeisenBerg biliyorum çok çektiniz ben de çok çektim. Ama şimdi gitmeyin. Zor ama Galatasaray şampiyon olmazsa zaten Erol inadıyla verilen lig verilmiş olacak aşırı büyük yıkım yaşamayın.... Galatasaray şampiyon olursa ne kadar yıkılsanız haklısınız :A
Seneye her şey sıfırdan başlarsa işte o zaman bir şeyler olabilir. Bence 2-3 hafta daha sabretmekte fayda var zaten 8 senedir sabrediyoruz.
Galatasaray’ın başına geçer başımıza dert olur Bence tutalım Yardımcı olarak Löw Ersun yanal gelirse @xdragxx

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
FB'ye bak, kendi elleriyle şampiyonluğu ittikleri maçın sabahında evlerinde direkt rakibe kaptırdıkları şampiyonluğu hatırlatarak güne başlıyor.

Aslında biz camia olarak FB ile birbirimize çok benziyoruz. Tek farkımız kafa olarak şu sıralar biz onlardan daha öndeyiz. Biz kendi başkanımızın ne olduğunu çok erken anladık ama FB'de hâlâ o beklenen uyanış yaşanmadı.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
FB'ye bak, kendi elleriyle şampiyonluğu ittikleri maçın sabahında evlerinde direkt rakibe kaptırdıkları şampiyonluğu hatırlatarak güne başlıyor.

Aslında biz camia olarak FB ile birbirimize çok benziyoruz. Tek farkımız kafa olarak şu sıralar biz onlardan daha öndeyiz. Biz kendi başkanımızın ne olduğunu çok erken anladık ama FB'de hâlâ o beklenen uyanış yaşanmadı.
Ali Koç Bodrumspora Başkan olsun Bodrum ve Fenerbahçe karşılaşsa Bodrum alır @mesmeso

• Beğendim
Reactions: mesmeso

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
------

Dün kazanmış olsak şu an kahramandı Emre, müthiş bir hikayenin baş rolüydü. Çok ince çizgiler var bu işte.

Emre'ye şanslı falan dedik de en kötü son bekliyormuş onu. İkincilik ile seneye devam etme kartını cebe atabilecekken, şampiyon olup tarihe geçme fırsatını yakalayıp üçüncü oldu. Normal bir senaryo değil bu, ciddi şanssızlık. Hataları yok mu var, dün felaketti tamamen kontrolü kaybetti ama BJK maçı sonrası havlu atmış takımı kazansa son haftaya lider girecek pozisyona sokan da kendisi, bu yaptığını yabana atmamak gerek.

Sivasspor, ters takım Fener için zaten ve hiç pragmatist davranmadı Emre. Fener'in ne yapıp edip gol yememesi gerekiyordu, sabırlı olması gerekiyordu. Sivas zaten az gol yiyor, geriye düştüğün an çıkaramazdın, çıkaramadın da zaten.

Ben seneye favori biziz senaryosunu yazarken şampiyonluk adayım BJK idi ve Fener'in böyle bir travma yaşayacağını düşünmüyordum. Şampiyonun kim olduğu fark etmez ama tabii GS olursa seneye yetişmesi daha zor olur BJK'ye oranla ama kim olursa olsun Fener'in şampiyon olabileceğini düşünmüyorum ben daha uzun bir süre. Ali Koç'un gittiği, yönetimin ve Samandıra'nın tamamen yenilendiği bir ortamda bile işlerin düzeleceğine dair umudumu yitirdim ben. Sorunlar kişilerden çok kulüp odaklı. Değişebileceğini de düşünmüyorum.

2-3 haftada değişecek şeyler olsa dahi Fener değişmez. Foruma da pek uğramayı düşünmüyorum artık. :D

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dün kazanmış olsak şu an kahramandı Emre, müthiş bir hikayenin baş rolüydü. Çok ince çizgiler var bu işte.

Emre'ye şanslı falan dedik de en kötü son bekliyormuş onu. İkincilik ile seneye devam etme kartını cebe atabilecekken, şampiyon olup tarihe geçme fırsatını yakalayıp üçüncü oldu. Normal bir senaryo değil bu, ciddi şanssızlık. Hataları yok mu var, dün felaketti tamamen kontrolü kaybetti ama BJK maçı sonrası havlu atmış takımı kazansa son haftaya lider girecek pozisyona sokan da kendisi, bu yaptığını yabana atmamak gerek.

Sivasspor, ters takım Fener için zaten ve hiç pragmatist davranmadı Emre. Fener'in ne yapıp edip gol yememesi gerekiyordu, sabırlı olması gerekiyordu. Sivas zaten az gol yiyor, geriye düştüğün an çıkaramazdın, çıkaramadın da zaten.

Ben seneye favori biziz senaryosunu yazarken şampiyonluk adayım BJK idi ve Fener'in böyle bir travma yaşayacağını düşünmüyordum. Şampiyonun kim olduğu fark etmez ama tabii GS olursa seneye yetişmesi daha zor olur BJK'ye oranla ama kim olursa olsun Fener'in şampiyon olabileceğini düşünmüyorum ben daha uzun bir süre. Ali Koç'un gittiği, yönetimin ve Samandıra'nın tamamen yenilendiği bir ortamda bile işlerin düzeleceğine dair umudumu yitirdim ben. Sorunlar kişilerden çok kulüp odaklı. Değişebileceğini de düşünmüyorum.

2-3 haftada değişecek şeyler olsa dahi Fener değişmez. Foruma da pek uğramayı düşünmüyorum artık. :D
Öncelikle o dediklerin olur ve her şey değişirse bal gibi değişir. Kulüp odaklı ne alaka bu kulüp 2010'lara kadar her zaman sezon öncesi şampiyonluğun 1 numarasıydı :A Denizli faciasını yaşadı ertesi sene şampiyon oldu, Bursa faciasını yaşadı ertesi sene yine şampiyon oldu. 3 Temmuz'u yaşadı doğru hoca tercihiyle nisanda şampiyon oldu.
Bu kulüpte ipler ne zaman Emre ve Volkan gibi vasıfsız geçti o zaman başarısız oldu işte sorun burada. Ama sen hala Emre şanssız diyorsun. Hayır Emre şanslı fakat futbol çocuk oyuncağı değil.
Gelenin geçenin 3-4 attığı Denizli'yi Samatta'nın zorlama golüyle 1-0 yendin, Antep o gün gününde olsa maçı verecektin, Alper Potuk kazma olmasa Ankaragücü ilk devreden 3 atacaktı küme düşen Ankaragücü, Visça o penaltıyı atsa o gün kopacaktın zaten :A Emre yani buraya kadar tamamen bala geldi. Ama maalesef sen dahil birçok kişi ya bunu görmedi ya da görmek istemedi. Hala biraz Emre'yi övüyorsun...

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com

Belki mucize olur lisedeyken mucize yaptım kötü kadrolu sınıfı çeyrek finale çıkardım dokuzuncu sınıftayken ve kupanın şampiyonunu gruplarda yendim @HeisenBerg @xdragxx

• Güldürdün
Reactions: HeisenBerg

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Öncelikle o dediklerin olur ve her şey değişirse bal gibi değişir. Kulüp odaklı ne alaka bu kulüp 2010'lara kadar her zaman sezon öncesi şampiyonluğun 1 numarasıydı :A Denizli faciasını yaşadı ertesi sene şampiyon oldu, Bursa faciasını yaşadı ertesi sene yine şampiyon oldu. 3 Temmuz'u yaşadı doğru hoca tercihiyle nisanda şampiyon oldu.
Bu kulüpte ipler ne zaman Emre ve Volkan gibi vasıfsız geçti o zaman başarısız oldu işte sorun burada. Ama sen hala Emre şanssız diyorsun. Hayır Emre şanslı fakat futbol çocuk oyuncağı değil.
Gelenin geçenin 3-4 attığı Denizli'yi Samatta'nın zorlama golüyle 1-0 yendin, Antep o gün gününde olsa maçı verecektin, Alper Potuk kazma olmasa Ankaragücü ilk devreden 3 atacaktı küme düşen Ankaragücü, Visça o penaltıyı atsa o gün kopacaktın zaten :A Emre yani buraya kadar tamamen bala geldi. Ama maalesef sen dahil birçok kişi ya bunu görmedi ya da görmek istemedi. Hala biraz Emre'yi övüyorsun...
Emre'nin skorlardan çok takıma kattığı oyun hoşuma gidiyor benim. Zevk alıyorum takımı izlerken. Ersun Yanal'lı iki dönem hariç son on yılda zevk veren bir Fenerbahçe yok, Emre en azından keyif veren bir takım çıkardı ortaya ve bunu yaparken dediğin gibi zaman zaman balın etkisiyle de olsa skor almayı da başardı. Fener'in özellikle ilk yarıda ezip geçtiği hiç olmazdı, Emre bunu birkaç maçta sağladı. Bu benim önem verdiğim ve Fener'de olması gereken bir özellik. Ben böyle bir takım istiyorum. Ligin kötü Anadolu takımlarına karşı karın ağrısı çeken bir takım izlemek istemiyorum Erol Bulut-Aykut Kocaman dönemleri gibi. En azından Emre'nin onlar kadar pasif bir futbol anlayışı yok. Ersun Yanal'ın son dönemi için kim başarılı diyebilir mesela ama benim için ağza çalınmış bal misali bir sezon 19/20 hala. 19/20 ilk yirmi haftadaki Fenerbahçe bence son on yılın en zevk veren takımıydı. İkisi farklı oyun oynatıyorlar evet ama birleşim kümesi zevk veren futbol, yarın öbür gün getireceğin adam ki bu yönetim kim bilir kimi getirecek, karın ağrısı veren futbol oynatırsa hoşuna mı gidecek? :D

Emre tamamen bala geldi de yanlış bir yorum. Tamamen balla altı maç kazanamazsın, umudunu yitirmiş bir takımı kazansa şampiyon konumuna sadece balla getiremezsin, öyle bir dünya yok. :D Ben haklı çıktım düşüncesini sağlamlaştırmaya çalışıyorsun. Emre gider mi gitmez mi bilmem, pek umurumda da değil çünkü takip etmeyeceğim seneye ama şunu söyleyeyim getirsinler kaliteli bir yabancı kesin başarılı oluruz lafını ben dünden sonra söyleyemem. Muhtemelen soğukkanlı kalamaz Fener, bu sezonun ardından yine sil baştan kadro kurar. Bunun dahi pek önemi yok gerçi her şey lehine gitse de sonunu getiremez.

Fenerbahçe çok kötü bir döngü içerisinde ve bu döngü öyle kolay kolay kırılamayacak. Uzun süre daha şampiyonluk yok. Bizim de 14 senemiz olur bence zaten yarısı geçti gitti bile. Bu döngüden ancak sakin kalarak çıkarsın ama o sakinlik artık insanlarda tükendi. Ben bile bu iş olmaz artık diyorum ve takip etmeyeceğim, böyle çok insan var. Seneye de olma şampiyon bak bakalım statta kaç kişi olacak? Sokakta kaç Fenerli çocuk olacak? Fenerbahçe bir dönem gerçekten büyük bir kulüptü, ama küçüldükçe küçüldü engellenemiyor da. Geçmişteki travmalardan çıkabilecek gücü vardı Fenerbahçe'nin ama bugün yok. Fenerbahçe dün o maçı alsa ve şampiyon olsa tarihi farklı bir akışa bükecekti ama olamayarak kendisi için çok kötü bir tarafa büktü. Bu sezonki travma zaten önündeki birkaç sezonu etkileyecek. Uzun lafın kısası, Fenerbahçe dün iflas etmiştir.

• Beğendim