Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Her futbolcunun hayalidir Premier Lig'de forma giymek, mesela ben olsam, ben de forma giymek isterdim Premier Lig'de. Her futbolcu da ayak uyduramaz ama ayak uydurmak için çabalar. Ozan Tufan, Süper Lig'de rahatlığa alıştığı için haliyle zor olacak işi. Kilolarıyla çok ciddi bir şekilde zaten orada kayıp başladı, antrenman eksiği de var. Kiloları vermeye de başladı, antrenmanda eksiklerini de tamamlamaya başlar. Ekim ayında forma giymeye başlar muhtemelen, en azından kadroya girer. Olmadı, yolu ya Süper Lig'e düşecek ya da başka liglere. Umarım Premier Lig'de tutunmayı başarabilir.
Ozan Tufan, bence Türkiye'nin son 10 yılda yetiştirdigi en kaliteli futbolcuların başında geliyor. Sadece çok yanlış seçimler yapıyor. Zamanında Bursaspor'dan direkt La Liga'ya gidebilirdi ama kendisi Avrupa'yi reddedip önce İstanbul dedi. Keşke o zaman gitseydi. Galiba o dönem Atletico Madrid bile ilgileniyormuş. Hala geç değil, inşallah uyum sağlar.
Tugay Kerimoğlu ve kısmen Emre Belözoğlu dışında Premier lig takımı orta sahasında oynayıp başarılı olabilen türk futbolcu yok. Zaten bu sebeple fazla türk oyuncu tercih edilmiyor o ligde.

• Beğendim
Reactions: Araf

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Yanlış lig tercihi yaptı. Temposu o lige hiç bir şekilde yetmez. Sevilla, Villareal gibi üst sıralara oynayan La Liga takımlarına transfer olması kendi adına daha iyi bir seçim olurdu bence. En kötü Serie A'da oynayabilirdi.
lazio ya mı verseydik o da asist yapardı kendi kalesine asiste

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ozan Tufan, bence Türkiye'nin son 10 yılda yetiştirdigi en kaliteli futbolcuların başında geliyor. Sadece çok yanlış seçimler yapıyor. Zamanında Bursaspor'dan direkt La Liga'ya gidebilirdi ama kendisi Avrupa'yi reddedip önce İstanbul dedi. Keşke o zaman gitseydi. Galiba o dönem Atletico Madrid bile ilgileniyormuş. Hala geç değil, inşallah uyum sağlar.
Tugay Kerimoğlu ve kısmen Emre Belözoğlu dışında Premier lig takımı orta sahasında oynayıp başarılı olabilen türk futbolcu yok. Zaten bu sebeple fazla türk oyuncu tercih edilmiyor o ligde.
Tuncay Şanlı'yı es geçmeyelim; Middlesbrough, Stoke City ve Bolton Wanderers gibi üç Premier Lig takımında forma giydi. Kariyerinin hemen hemen beş yılını Premier Lig'de geçirdi ve Premier Lig'de 127 maç forma giydi. Emre Belözoğlu üç sezon Premier Lig'de forma giydi ve 80 maç forma giydi. Tabii Premier Lig'de en çok tutan Tugay Kerimoğlu. Genç yaşta da değil, 30'lu yaşlarda Blackburn Rovers formasını sekiz yıl forma giydi ve 292 maçta forma giydi, Premier Lig tecrübesi de 233 maç. Tabii bu üç oyuncumuz da çok büyük takımlarda forma giymemiş oyuncular olsa da, Premier Lig'de oynamaları bile başarı.

Ozan Tufan performansını geliştirdiği evrede gitti, çok daha iyi oldu aslında. Genç yaşta öyle kolay kolay adapte olamazdı, sanmıyorum. Şimdi alıştığı ortamdan fazlasıyla uzakta olduğu için sıkıntı yaşayacak tabii, adapte olursa gerisi gelecek. Belki birkaç sezon önce gitse daha iyiydi. Bir de muhtemelen takımda kalsaydı, Vitor Pereira o kiloları sebebiyle oynatmayabilirdi. İlk aşamada oynatılmaması doğal.

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Yanlış lig tercihi yaptı. Temposu o lige hiç bir şekilde yetmez. Sevilla, Villareal gibi üst sıralara oynayan La Liga takımlarına transfer olması kendi adına daha iyi bir seçim olurdu bence. En kötü Serie A'da oynayabilirdi.
Tam tersi Ozan'ın en iyi olduğu konu tempo, maçların uzatma dakikalarında bile git gel yapabilen bir oyuncu. Dikine dribbling becerisi de var. Onun için en uygun lig Premier Lig. La Liga teknik beceri isteyen bir lig, Ozan'ın eksik olduğu özellikler teknik özellikler. Serie A'da da sırıtırdı bence. Gidebileceği en iyi lige gitti.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tam tersi Ozan'ın en iyi olduğu konu tempo, maçların uzatma dakikalarında bile git gel yapabilen bir oyuncu. Dikine dribbling becerisi de var. Onun için en uygun lig Premier Lig. La Liga teknik beceri isteyen bir lig, Ozan'ın eksik olduğu özellikler teknik özellikler. Serie A'da da sırıtırdı bence. Gidebileceği en iyi lige gitti.
Aynen, Ozan özellikle kritik anlarda koşularıyla meşhur. Oyunun akışını değiştirebiliyor, özellikle ikinci yarıda, ki bu özelliğini kiloları aklıma gelince unuttum. Gerçi o kilolu haliyle bile yine koşuyordu. :A

• Güldürdün
Reactions: HeisenBerg

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Aynı hakem bir hafta içerisinde iki kez maç yönetmemeli, bence bu bir yanlış. Bu noktada haliyle yanlış yargılar çıkarılabilir.
Evet ama daha öncede de yapılmışsa bu normal bir durum diyebilirim. Aksi durumda art niyet aranabilir. Var hakemi olduğu için bence çok sorun olmayabilir. Bize mesela geçen sene art arda iki kere Halil Umut gelmişti.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Evet ama daha öncede de yapılmışsa bu normal bir durum diyebilirim. Aksi durumda art niyet aranabilir. Var hakemi olduğu için bence çok sorun olmayabilir. Bize mesela geçen sene art arda iki kere Halil Umut gelmişti.
Daha önce yapılmış olabilir ama yeniden yapılmamalı. Siz de böyle bir durumda tepk gösterin. Boş mesele gibi görünebilir ama bu tarz konular art niyetli bir duruma yol açabilir ve şampiyonluk yolunda yara da alabilirsin.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Daha önce yapılmış olabilir ama yeniden yapılmamalı. Siz de böyle bir durumda tepk gösterin. Boş mesele gibi görünebilir ama bu tarz konular art niyetli bir duruma yol açabilir ve şampiyonluk yolunda yara da alabilirsin.
Art niyete yol açabilecek bir şey de maçtan bir gün önce hakemlerin açıklanması bence. Geçen sene biz istemiyoruz diye bize hakemi vermişlerdi art arda iki kere. Genel hakem sayısı yeterliyse bence de her hakem haftada bir gün görev almalı ama bunlar daha önce sıklıkla oluyorsa art niyet olduğunu düşünmüyorum. Bu arada olur olmadık maçlarda bile hakem açıklaması yapan Fenerbahçe açıkçası bana samimi de gelmiyor ne yazık ki.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Art niyete yol açabilecek bir şey de maçtan bir gün önce hakemlerin açıklanması bence. Geçen sene biz istemiyoruz diye bize hakemi vermişlerdi art arda iki kere. Genel hakem sayısı yeterliyse bence de her hakem haftada bir gün görev almalı ama bunlar daha önce sıklıkla oluyorsa art niyet olduğunu düşünmüyorum. Bu arada olur olmadık maçlarda bile hakem açıklaması yapan Fenerbahçe açıkçası bana samimi de gelmiyor ne yazık ki.
Ali Koç yönetimiyle birlikte her şeye açıklama yapmaya çalışıyoruz, orası ayrı konu. Samimiyetsiz değil ama sürekli açıklama yapma isteği sıkıntı. Bir de maç sonu hakemi eleştirenler de oluyor her takımda olduğu gibi, Sergen Yalçın da bunu yapıyordu örneğin, hatta her maçta yapıyordu neredeyse. :D İşin kötü yanı, hakemi eleştirip hakem konusunda ülke olarak çözüm bulamamak. :)

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Ali Koç yönetimiyle birlikte her şeye açıklama yapmaya çalışıyoruz, orası ayrı konu. Samimiyetsiz değil ama sürekli açıklama yapma isteği sıkıntı. Bir de maç sonu hakemi eleştirenler de oluyor her takımda olduğu gibi, Sergen Yalçın da bunu yapıyordu örneğin, hatta her maçta yapıyordu neredeyse. :D İşin kötü yanı, hakemi eleştirip hakem konusunda ülke olarak çözüm bulamamak. :)
Sergen'in sürekli yapmasını ben zaten doğru bulmuyorum şu sıra lig başladığından beri yapmıyor. Hep kazandığı için olabilir. Bir nevi bizim yönetim değil Sergen yapıyordu. Mesela geçen Sivas maçındaki hakem açıklamasını ben gereksiz buldum. Her takım kendi işine gelince suspus oluyor. Ama kendi canı az bir şey yansın ortalığı ayağa kaldırıyor. Hatta Albayrak gibi bazıları kayıt açıklarım gibi tehditkar konuşup sonra susuyor.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Sergen'in sürekli yapmasını ben zaten doğru bulmuyorum şu sıra lig başladığından beri yapmıyor. Hep kazandığı için olabilir. Bir nevi bizim yönetim değil Sergen yapıyordu. Mesela geçen Sivas maçındaki hakem açıklamasını ben gereksiz buldum. Her takım kendi işine gelince suspus oluyor. Ama kendi canı az bir şey yansın ortalığı ayağa kaldırıyor. Hatta Albayrak gibi bazıları kayıt açıklarım gibi tehditkar konuşup sonra susuyor.
Hakem tartışmasının önüne geçmek için yabancı hakem mi getirirler, düzenleme mi yaparlar, ne yaparlarsa yapsınlar da, yapsınlar artık. Doğru dürüst karar veren hakem bulduğumuz zaman mutlu olur hale geldik, özellikle Avrupa'da gördüğümüz hakemler konusunda. Çok özlemişiz doğru dürüst hakem görmeyi.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Hakem tartışmasının önüne geçmek için yabancı hakem mi getirirler, düzenleme mi yaparlar, ne yaparlarsa yapsınlar da, yapsınlar artık. Doğru dürüst karar veren hakem bulduğumuz zaman mutlu olur hale geldik, özellikle Avrupa'da gördüğümüz hakemler konusunda. Çok özlemişiz doğru dürüst hakem görmeyi.
Mesela ben Dortmund maçında Lahoz görünce görmediğim için adama hayran kalıyorum görmüşsündür belki mesajlarımı :A

• Güldürdün

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
  • Güldürdün

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Ivan Bebek düşmesin takımlarımıza dua edelim de, maç yönetmeye devam ediyor. Genelde Hırvatistan'da takılıyor ama, azalmış gibi görev yaptığı maç sayısı. :A
Biz de Thomson mı ne yi sevmiyoruz. Lahoz adamdır çok net Lyon maçında hatalı gol yiyince Fabriyi de teselli etmiştir. Bizim maçları sık yöneten bir de Mazic vardı o da iyiydi.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Futboo köşe yazarı Altan Tanrıkulu, Rossi'yi Aykut Kocaman'a benzetmiş:
Örneğin Rossi'yi çok beğenen ve çok başarılı olacağına inanan biriyim.. Ama Frankfurt maçında kaçırdığı gol sonrası aldığı eleştirileri de normal karşılıyorum..

Fenerbahçe büyük bir kulüp ve beklenti her zaman üst düzeyde.. Real Madrid, Bayern Münih, Juventus gibi büyük kulüplerde olduğu gibi Fenerbahçe'de baskı çok yüksektir.. Bu baskıyı kaldıracak oyuncu da istikrarlı şekilde forma giyer..

Ben Rossi'yi ilk transfer edildiği dönemdeki Küçük Aykut'a, yani Aykut Kocaman'a benzetiyorum.. Görecekseniz Aykut Kocaman'ı andıran güzel goller atarak taraftarın da kalbini kazanacaktır Diego Rossi..
Fenerbahçe'nin yeni Aykut Kocaman'ı..

@xdragxx, @HeisenBerg, @batuhankaralar, @bazinga, @emreemreu, @Dosi, @12.Adam, @The_Erinch, @eskici ve diğer Fenerbahçe taraftarları.