M TV FAV10 Apartmanı | Sezon Finali " Yangın"

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,069
Puanı
610

Screenshot_20210908-205829_Canva-1.jpg

SEZON FİNALİ

4.BÖLÜM
"YANGIN"

OLAY GÜNÜ

Tolstoyevski arabasının çizildiğini ögrenince evden bir hışımla çıkar , çıkarken kapıyı kapatmadığını fark etmez. Dosi ile aşağı indikten sonra Slhttnmtl gelir. Kapının açık olduğunu fark edince içeri girer ve kapıyı kapatır. Maskeli fedai dün gece sabaha kadar film izlediği için hala uyumakta ve Mesmeso ve Özgür ise oyun konsolunda oyun oynamaktaydı. Holdeki masanın üstünde duran balıklara gözü ilişir. Balıkların yanında duran yem kabını görür ve eline yemleri alır. Normalden daha fazla aldığını fark etmez ve balıklara atar. Balıklar kısa süre içinde yer ve bir süre sonra kıpırdamadıklarını fark eder. Akvaryumu alıp evden gizlice çıkar. Hemen aklına bir fikir gelir ve Angelica dan yardım ister ve birlikte balık almaya giderler. Balıkları alıp eve geri gelirler ve yerine koyarlar. Sonrası da zaten The Erınch gelip balıkların kendi balıkları olmadığını fark eder.

GÜNÜMÜZ

Slhttnmtl : Ben yaptım. Balıkların ölümüne ben sebep oldum.

The Erınch : Nasıl ya... Neden?

Slhttnmtl olanları anlatır.

The Erınch : Biliyormusun o balıkları iyi niyetinden beslemek istediğini biliyorum ama bana olanları olduğu gibi anlatabilirdiniz böyle arkadan beni kandırmaya çalışmaya çalışmanız beni çok üzdü.

Angelica : Abi biz sen üzülme diye...

The_Erinch : Tamam Melek. Ben artık bu apartmanda kalmak istemiyorum. Eşyalarımı da toplayıp gideceğim. Zaten ailemi de özlemiştim. Kendinizi sorumlu hissetmeyin. Bu benim kişisel kararım.

O sırada içeri Baron ve Gerekli girer.

Baron : İşlemediğim bir şeyden disipline gittik. Bir de okuldan uzaklaştırıyorlarmış. Sanki bir daha gidecem.

The Erınch : Ne oldu gençler , anlatın da biz de bilelim.

Gerekli : Sınıfta bize kıl olan biri çantamıza olmadık şeyler(...) koymuş , müdür arama yapınca ikimizide okuldan uzaklaştırma verdi.

Baron : O okul benim için bitti. Ben başka bir okula geçecem.

The Erınch : Peki çocuk bunu sizi sevmediği için mi yapmış sadece.

Baron : Ben o ... okul çıkışında sıkıştırdım. Güya dediğine göre biri yaptırmış. Kesin bizden korktu diye öyle dedi...

Bu sırada aşağıdan Dosi'nin sesi gelir.

Dosi : Tols çabuk gel. Araban yok ?

Herkes bir hışımla aşağı iner.

Tolstoyevski : Yav bu benim arabamdqn ne istiyorlar. Bu şerefsizi bulursam var ya...

Maskeli Fedai : Senin arabanında başına gelmedik kalmadı.

Hemen polisi ararlar ve çok geçmeden polisler gelir ve kayıt oluştururlar. Sonra herkes odasına çekilir.

SABAH

Angelica uyanır ve Dosi'nin elinde valizi olduğunu fark eder.

Angelica : Dosi nereye gidiyorsun böyle ?

Dosi : Sabah telefon geldi ailemden , isveçteki iş başvurum kabul edilmiş. Çok iyi bir iş. Buraya gelmeden önce başvurmuştum , çok iyi bir iş kaçırmamam lazım. Yarın iş başı yapmam gerekiyormuş bu yüzden şimdiden gitmem lazım artık sen herkese anlatırsın.

Angelica : Tamam kuzum hakkında hayırlısı. Allah yolunu açık etsin. Sen merak etme ben haber ederim herkese.

Dosi valizini de alır ve bir taksiye atlar ve apartmandan ayrılır.

Birkaç saat sonra bazinga her katı dolaşarak aidatları ister. Aidat paralarını topladıktan sonra Maskeli Fedainin apartmana heyecanlı bir şekilde girdiğini fark eder.

Bazinga : Noldu böyle sana ?

Maskeli Fedai : Dışarda bir kaç ... le tartıştım. Öyle kendileri üstüme yürüyünce bende kendimi korudum.

Sonra hızlıca evine çıkar. Eve girdiğinde The Erınch in de herkesle vedalaştığını fark eder.

Maskesi Fedai : Hemen mi gidiyorsun. Yav gel ben sana Nemolardan alırım. Tek bu konu yüzünden gidilir mi?

The Erınch : Tek bu konu için gitmediğimi biliyorsun. Zatem işlerim vardı memlekette. E hadi çok istiyirsan gel bana yeni balıkları sen al param gitmesin.

Bu sırada dışarıdan duman çıktığını fark ederler. Pencereye yöneldiğinde apartmanın etrafını alevler sardığını fark eder. Alevler rüzgarın etkisiyle büyümüştür. Hemen itfaiyeyi ararlar.Pencereleri hemen kapatırlar içeri alevler girmesin diye. Apartmanı bir korku , heyecan kaplamıştır. Herkes apartmandan çıkmak için yol arıyorlardır ama kimse bir çözüm bulamıyorlardır. Herkes son kata çıkarlar. Tols pencereye yaklaşır ve pencereyi açar.Aşağıdaki biri onu görünce hemen seslenir. Tols onu tanır. O dosinin paralarını çalan adamdı. Ama bu adam nasıl hapisten çıkmıştı.

Tolstoyevski yüksek sesle ;

Tols : Seni iğrenç... Nasıl yaparsın bunu.

Adam pişkin tavırla ; Hakettiniz. Paralarımı almayacaktınız. Zate. Arabanı da ben çaldım. Zaten bir kaç dakkaya tüm bina alevler içinde olacak. Hadi ben kaçar... hahajah

Adam hızlıca ordan uzaklaşır. Gerçekten dediği gibi alevler son kata kadar gelmişti..Herkes paniklemiş bir şekilde bağırmakta ve sağa sola koşmaktaydı.

images.jpeg-2.jpg

O sırada evde önemli evraklarını unutan dosi apartmana gelir ve bu halini görünce şok olur. Ve o an pencereden içeri giren alevler gaza denk gelmiş olsa gerek , bir patlama duyulur.

Dosi : Hayırrrrr...

Dosi gözlerindeki yaşlarla yere düşer , apartmanın bu halini görünce daha fazla dayanamaz ve bayılır.

1. SEZON FİNALİ
------

Sezon finalini nasıl buldunuz yorumlarınızı merak ediyorum. 😊

@Angelica @Dosi @Çiğdem @AteşBöceği @Zeyno @The_Erinch @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @BARON男爵 @Gerekli24 @slhttnmtl @Özgür @mesmeso @Doğan @cookies @xemrexxx @bazinga @xdragxx @EmreCan @12.Adam .

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,960
Puanı
1,060
@The_Erinch kurtuldu :A ben de kurtuldum ama keşke evrak unutmasaydım. Hiç bilmeden gitseydim. Belki unutmakla fayda sağlarım bakalım.
Ah ah işe yetişemeyeceğim :/ evrakları nasıl unuturum. Anca rüyamda unuturum böyle detayları yoksa ben tramvay ile yolculuk yaparken bile yoldaykende habire kontrol ederim kartım benlemi diye :A

@Mircan Saye ara ne kadar? :A

• Harika
Reactions: STAR

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,069
Puanı
610
@The_Erinch kurtuldu :A ben de kurtuldum ama keşke evrak unutmasaydım. Hiç bilmeden gitseydim. Belki unutmakla fayda sağlarım bakalım.
Ah ah işe yetişemeyeceğim :/ evrakları nasıl unuturum. Anca rüyamda unuturum böyle detayları yoksa ben tramvay ile yolculuk yaparken bile yoldaykende habire kontrol ederim kartım benlemi diye :A

@Mircan Saye ara ne kadar? :A
Yok @The_Erinch kurtulamadı evden çıkmadan başladı yangın.

Bence unuttuğuna değecek. Yeni sezon için güzel fikirlerim var.

Yeni sezonu yeni yılda sizlerle olacak. Hem özlemişde olursunuz.😉🤗
------

Bu arada başınıza ne geldiyse hep @Dosi nin paraları yüzünden geldi. Ah dosi zenginlik de başa bela😄😁😆😅🤣

• Harika
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,960
Puanı
1,060
Yok @The_Erinch kurtulamadı evden çıkmadan başladı yangın.

Bence unuttuğuna değecek. Yeni sezon için güzel fikirlerim var.

Yeni sezonu yeni yılda sizlerle olacak. Hem özlemişde olursunuz.😉🤗
Kahraman Dosi olacağım yani :A
Hem aidatları ödedim hem de belki hayat kurtaracağım. Sevdim bunu 😎

• Harika

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,069
Puanı
610
Çok güzel bir sezon finali olmuş @Mircan Saye

@Gerekli24 hadi gözün aydın okuldan atılmışsın :A

@Maskeli Fedai seni dövmüşler galiba :A beni ve @Gerekli24 neden çağırmadın birlikte kaçardık :A
Çok teşekkürler @BARON男爵 😊🤗 Beğenmene sevindim.

@Maskeli Fedai fedaide dövmüştür ama adamlar fazla olduğu için anca yetmiştir.

@Gerekli24 ile sen de okuldan kurtuldunuz. Size bir spoiler vereyim Yeni sezon da okul yok. Daha güzel daha eğlenceli bir sezon geliyor Ocakta...
------

Çok teşekkürler @Doğan 😊

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,319
Puanı
1,060
@BARON男爵 çantanıza neler tıktı acaba çocuk okuldan atılacak kadar 🤪😁

Patlama olduğunda birtek @Dosi dışarıdaydı anladığım. Kız gene hepimizi kurtaracan sanırım 🤭🤭🤭 Herooooo 🤩🤩🤩

@Tolstoyevski Nasıl bir düşman edindin acaba canımıza kastedecek kadar...

Güzel bir sezon finali olmuş, eline sağlık @Mircan Saye , Teşekkürler 🧿👌

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,069
Puanı
610
@BARON男爵 çantanıza neler tıktı acaba çocuk okuldan atılacak kadar 🤪😁

Patlama olduğunda birtek @Dosi dışarıdaydı anladığım. Kız gene hepimizi kurtaracan sanırım 🤭🤭🤭 Herooooo 🤩🤩🤩

@Tolstoyevski Nasıl bir düşman edindin acaba canımıza kastedecek kadar...

Güzel bir sezon finali olmuş, eline sağlık @Mircan Saye , Teşekkürler 🧿👌
Çok teşekkürler abi @The_Erinch 🤗

Bu düşman dosinin paralarını çalan adam vardıya 2. Bölümde polisler götürmüştü. Demekki hapisten çıkmış bunlardan intikam almaya gelmiş. Yani @Dosi nin paraları yüzünden oldu. Dosi zenginlik başa bela gerçekten.😄😁

• Güldürdün

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,069
Puanı
610
YENİ SEZON - OCAK DA
FAV10 APARTMANI

• Beğendim

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,461
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
  • Beğendim

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,685
Puanı
560
Allah rahmet eylesin iyi insanlardık gerçi ben ortalarda yoktum inşallah dışarda bir yerlerdeyimdir :A

Emeğine sağlık @Mircan Saye bakalım bu patlayan apartmanla yaptığın sezon finalinden nasıl bir geri dönüş yapacaksın ;)

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,960
Puanı
1,060
Allah rahmet eylesin iyi insanlardık gerçi ben ortalarda yoktum inşallah dışarda bir yerlerdeyimdir :A

Emeğine sağlık @Mircan Saye bakalım bu patlayan apartmanla yaptığın sezon finalinden nasıl bir geri dönüş yapacaksın ;)
Sadece ben dışardaymışım canım :A yani sizi kurtaracak kişi :A
Umarım hasar görmezsiniz :A

• Güldürdün
Reactions: STAR and Zeyno