FK7 Face/Off - Yüz Yüze (1997) - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
0119094.jpg

Yüz Yüze - Face/Off (1997)

Türü:
Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu, Gerilim
Yönetmen: John Woo
Senaryo: Mike Werb, Michael Colleary

Oyuncular:
John Travolta
Nicolas Cage
Joan Allen
Alessandro Nivola
Gina Gershon

IMDb Sayfası

Oscar Adaylıkları (1)

- En İyi Ses Kurgusu

Filmin Fragmanı

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu hafta bir filmimiz bu.

Diğer filmimiz ise şu konudaki The Game: https://fav10.net/forum/threads/the-game-oyun-1997-film-yorumları.258050/

İkisinin de 1997 yapımı olması ilginç tesadüf olmuş, konuları açarken fark ettim. :)

Herkese iyi seyirler. :)

@MEnes @sürgünüm @Titanium @Danger UA! @Tolstoyevski @Çiğdem- @vadikızı @MasacRE- @gundix123 @Yiğitt @Forumdash

Daha önceki haftaların filmlerini görmek için: https://fav10.net/forum/forums/film-bilgileri-yorumları.729/?prefix_id=75

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
benim önerdiğim bir filmdi beğenirsiniz umarım :bhr:
ayyy hiç unutmuyorum bir yaz ayıydı yine ailecek izlemiştik bu filmi tvde ilk kez kanal d vermişti ogünden beridir favori filmlerimden john travolta ve nicolas cage harika iyi performans özellikle cage'yi sevmeyenler bu filmle hayran kalıcaklar genelde kötü karakterle tanınan cageden muhteşem iyi bir karakter rolu ve genelde iyi karakter oynayan travoltadanda harika kötü bir karakter rolu :Z ayy aslında cagede , travoltada hem iyi karakteri hemde kötü karakteri oynuyorlar bu filmde nasıl olduğunu izleyip görün :F
kesinlikle düz bir aksiyon filmi değil aksiyon sevmeyenleri bile filmin senaryosu kurgusu filmi onlarada sevdiricektir birazda önemli sahnelere geçelim :F
sean yani travolta troyu yakalıyor cageyi yani güzel bir aksiyon sahnesiyle başlıyoruz ve konu ilginçleşiyor sean troyu öldü sanıp onun yüzünü alıyor ve hapise giriyor görev icabı ve olaylar patlıyor ayoll troy uyanıyor :F oda seanın yüzünü alıp fb ajanı oluyor ve sean suçlu olan bir bedenle hapiste kalıyor gerçekten iki oyuncuda iyi karakterinde kötü karakterinde aynı anda hakkını fazlasıyla veriyorlar :bhr:

ayy özellikle son sahnedeki denizde aksiyon sahnesi muhteşem sean sonunda troyu öldürüyor nicoles cage neler çekti bu filmde :F
10/10
@MEnes @sürgünüm @Titanium @Danger UA! @Tolstoyevski @OzaN @vadikızı @MasacRE- @gundix123 @Yiğitt @Forumdash

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
benim önerdiğim bir filmdi beğenirsiniz umarım :bhr:
ayyy hiç unutmuyorum bir yaz ayıydı yine ailecek izlemiştik bu filmi tvde ilk kez kanal d vermişti ogünden beridir favori filmlerimden john travolta ve nicolas cage harika iyi performans özellikle cage'yi sevmeyenler bu filmle hayran kalıcaklar genelde kötü karakterle tanınan cageden muhteşem iyi bir karakter rolu ve genelde iyi karakter oynayan travoltadanda harika kötü bir karakter rolu :Z ayy aslında cagede , travoltada hem iyi karakteri hemde kötü karakteri oynuyorlar bu filmde nasıl olduğunu izleyip görün :F
kesinlikle düz bir aksiyon filmi değil aksiyon sevmeyenleri bile filmin senaryosu kurgusu filmi onlarada sevdiricektir birazda önemli sahnelere geçelim :F
sean yani travolta troyu yakalıyor cageyi yani güzel bir aksiyon sahnesiyle başlıyoruz ve konu ilginçleşiyor sean troyu öldü sanıp onun yüzünü alıyor ve hapise giriyor görev icabı ve olaylar patlıyor ayoll troy uyanıyor :F oda seanın yüzünü alıp fb ajanı oluyor ve sean suçlu olan bir bedenle hapiste kalıyor gerçekten iki oyuncuda iyi karakterinde kötü karakterinde aynı anda hakkını fazlasıyla veriyorlar :bhr:

ayy özellikle son sahnedeki denizde aksiyon sahnesi muhteşem sean sonunda troyu öldürüyor nicoles cage neler çekti bu filmde :F
10/10
@MEnes @sürgünüm @Titanium @Danger UA! @Tolstoyevski @OzaN @vadikızı @MasacRE- @gundix123 @Yiğitt @Forumdash
Kanal D verdiyse güzeldir zaten. :Z

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Gerçekçiliği tartışılır olsa da başarılı bir kurgu . Sinema filminden ziyade tam bir TV dizisi havasında. Bundan çok iyi bir uyarlama çıkar. Umarım ekranlarda görürüz.

Oğlunu öldüren adamın yüzünü görev icabı kendi yüzüne transfer eden bir polis adamın (Travolta) hazin öyküsünü ele alıyor film. Bu görev sırasında bitkisel yaşamdaki yüzü çalınan düşman (N. Cage) uyanır ve durumun farkına varır. O da Travolta nın kapta bekleyen yüzünü kendi yüzüne monte ettirir. Birden aynadaki yüz kendi düşmanlarının yüzü olmuştur ve bunu meşru olarak kimse bilmemektedir. İkili hem yüzlerini hem hayatlarını değiştirmiştir. İnanılmaz bir kovalamaca başlar. Gerçekten güzel hikâye, her ne denli bilimsel hiçbir mümkünatı olmasa da. Özellikle hapishane sahneleri oldukça iyiydi.

Aksiyon sahneleri mükemmel değildi hatta hiç beğenmedim. Ama sırf kurgusu ve işleniş için izlemeye değer. Nicholas Cage bence orta düzeyin biraz üstündeydi, elbette Lord Of War'daki gibi çok iyi oyunculuk çıkarmamış fakat bu oyunculuğu da o kadar kötü bulmadım. Travolta'nın Pulp Fiction'daki rolüne alıştığım için bu filmdeki rolünü biraz ağır buldum.
(geçen yılki yorumumdan ilave eklenerek alınmıştır)

6.7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Mantık falan düşünmeden izleyecek olursak hiç fena sayılmayacak bir film. :)

Güzel ve ilgi çekici bir konusu var gerçekten filmin ama işte zor bir konu ve pek çok mantıksız gözüken kısmı beraberinde getiriyor. Mantıksızlıklar sadece konuyla ilgili değil film içinde de pek çok sahne tırt. Aksiyon sahneleri kuru aksiyondan ibaret genel olarak ve gereğinden fazla uzun. Tabii filmin geneli aslında fazla uzun ve yer yer sıkıyor.

Nicolas Cage filmin başında kötü oynamış gerçekten ama olaylar başladıktan sonraki kısımda gayet iyi iş çıkarmış. John Travolta eh işte pek ilgi çekici bir performans olduğu söylenemez. :)

Olumlu yan olarak iyi düşünülmüş bazı sahneler olduğunu söyleyebilirim. Mesela ikilinin aynada karşı karşıya gelmesi çok iyi düşünülmüş efsane sahne. :)

Başta da dediğim gibi mantık falan düşünmeden izlersek hiç fena film değil. :) Bu arada filmin dönemin eleştirmenleri tarafından epey övülmesi ilginç geldi. Ben 40-50 puan almıştır diye tahmin ediyordum metacriticten ama 82 gibi çok iyi bir puan almış. :)

6.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Yer yer saçmalayan, yer yer abi o kurşunlardan biri bile değmez mi o adama yahu?! Dedirtten... Fakat her şeye rağmen başrol oyuncularının aksiyon sahnelerinde farklarını ortaya koydukları bir film.

İyi ve kötünün yer değişmesi çok güzel düşünülmüş. Yalnız birkaç sahnede dublörler apaçık belli oluyordu, bari Nicolas Cage ve John Travolta'ya benzer birilerini bulsalarmış. Özellikle tekneden kıyıya uçtukları sahnede bariz göze batıyordu. :)

En saçma bulduğum kısım:

Troy Archer'ın yüzünü silah zoruyla kendisine taktırmasından sonra olayı bilen herkesi öldüyor tamam da kimse bu ölen kişiler için bi araştırma yapmıyor mu? İnsan bi merak eder bunları kim öldürmüş diye bi araştırma yapar di mi? :)

En beğendiğim kısım:

Sean Archer'ın oğlu Castor Troy tarafından öldürülüyor. Sean buna rağmen Troy'un çocuğunu koruması altına alır, ve onu kendi çocuğu yerine koyar.

İmdb puanına yakın bir şey vereyim.

7/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Konu ve fikir olarak çok iyi bir film ama işlenişi çok zayıf. Yine de izlenebilir.

Filmde mantık falan hak getire. Tamam bu konuda pek fazla mantık aramamak lazım ama asıl sıkıntı zaten konuda değil. Sahneler aşırı amatör olmuş. B-Movieleri andırıyor resmen. Slow motionlar aşırı gereksiz kullanılmış. Görüntü yönetmenliği berbat. Filmin başında Castor Troy'un pardesüsünün bir sallanışı var ki... Zaten filmin ilk 15 dakikasındaki aksiyon sahnesi o kadar kötüydü ki ilk izlediğimde orada kapatmıştım filmi. Nicholas Cage ağır çekimde altın sarısı silahını çekiyor falan.

Aksiyon sahneleri zaten berbat çekilmiş bir de upuzun tutulunca sıktı.

Yüz değiştirmeden önceki kısımda Nicholas Cage'in oyunculuğu çok çok kötüydü. Sonraki kısımda daha iyiydi en azından. John Travolta ise daha dengeli oynamış ama o da pek övülecek gibi değildi.

Neyse yerden yere vurduk ta iyi film sonuçta. :D İzlerken keyif aldım. Çok iyi sahneler de vardı. Berbat yönetmenlik yüzünden çok kaliteli bir film olamamış sadece ama yine de ilginç konusuyla ilgi çekiyor. Ama mesela James Cameron çekmiş olsaydı bu filmi bence efsane bir film olabilirdi.

6.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Konu ve fikir olarak çok iyi bir film ama işlenişi çok zayıf. Yine de izlenebilir.

Filmde mantık falan hak getire. Tamam bu konuda pek fazla mantık aramamak lazım ama asıl sıkıntı zaten konuda değil. Sahneler aşırı amatör olmuş. B-Movieleri andırıyor resmen. Slow motionlar aşırı gereksiz kullanılmış. Görüntü yönetmenliği berbat. Filmin başında Castor Troy'un pardesüsünün bir sallanışı var ki... Zaten filmin ilk 15 dakikasındaki aksiyon sahnesi o kadar kötüydü ki ilk izlediğimde orada kapatmıştım filmi. Nicholas Cage ağır çekimde altın sarısı silahını çekiyor falan.

Yüz değiştirmeden önceki kısımda Nicholas Cage'in oyunculuğu çok çok kötüydü. Sonraki kısımda daha iyiydi en azından. John Travolta ise daha dengeli oynamış ama o da pek övülecek gibi değildi.

Neyse yerden yere vurduk ta iyi film sonuçta. :D İzlerken keyif aldım. Çok iyi sahneler de vardı. Berbat yönetmenlik yüzünden çok kaliteli bir film olamamış sadece ama yine de ilginç konusuyla ilgi çekiyor. Ama mesela James Cameron çekmiş olsaydı bu filmi bence efsane bir film olabilirdi.

6.5/10
İyi bir yönetmenin elinde gerçekten çok farklı bir şeye dönüşebilirmiş. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Terminatörü çeken James Cameron'un bu filmi nerelere getirebileceğini düşünsene. Bir de okuduğum yorumlarda bu filme John Woo klasiği falan demişler. Yahu adam içine etmiş filmin. :D Zaten Mission Impossible serisinin de en kötü filmini çeken yönetmendir kendisi. O filmde de yine böyle amatör aksiyon sahneleri vardı.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

6.5/10
Cage ilk sahnelerdeki kötü karakteriyle değilde sonradan iyi olan karaktere bürününce baya iyi performans sergiliyor sizlerinde söylediğiniz gibi burda zor bir rolun altından bence iyi kalkmış bu filmle dikkatimi çekmişti benimde :F