Eurovision Song Contest 2019 - Genel Bilgiler ve Yorum Konusu

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bir-çok kişi sonradan katıldı, çoğu güme gitti ama. Geçen seneki Norveç'im temsilcisi gibi. :X

Ben bu adamdan biraz daha hateketli bir şarkı beklerdim. Çok sönük kalmış. Hayal kırıklığına uğradım.
Bilseydim katıldıgını ben de hayal kırıklığına ugrardim:A Beklenti olunca tabi:X

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
Fransa çok beğenildi çıkınca yoksa benimde pek hoşuma gitmiyor. Ben ilk İtalya'yı dinleyince daha 10 ülkemi ne dinlemiştim. ilk 3 te kesin dediğim bir şarkı oldu ki şu aşamada ilk sıramda. İsviçre'ninkini dinleyincede heyecanlandım :A 41 tane ülke olacak. Kafada tutmak zor, oyüzden ben finalde detaylı dinleyip belirleyeceğim şarkıları :A Kıbrıs yada Yunan, bunlardan biride iyi gibiydi.
Peki bu nasıl? Şarkıda türkçe sayılar var bir ara :A

Bu San Marino Valentina denen kadından başka bir aday mı bulmuş? ?

Kadın 5 yıl ülkeyi temsil etmişti de. :A

Herneyse, şarkı çok iyi olmamış. Yani çok durgun ya ben beğenmiyorum öyle şarkıları. Yinede bir, iki, üç dediği için finale kalabilir. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu San Marino Valentina denen kadından başka bir aday mı bulmuş? ?

Kadın 5 yıl ülkeyi temsil etmişti de. :A

Herneyse, şarkı çok iyi olmamış. Yani çok durgun ya ben beğenmiyorum öyle şarkıları. Yinede bir, iki, üç dediği için finale kalabilir. :A
Ya demek ondan herkes Valentina ile keşke birlikte seslendirseydi deyip durmuş yorumda :F
Serhat 2016'da da yarıştı San Marino adına. Bundan sonra daha çok görürüz Serhat'ı :A Finalde olacağını düşünüyorum.
Klibin sonundaki kız. @mrt-06 bir yıldız yarattınız tebrikler :A
Bu kızın o kız olduğunu anlayamadım izlerken :D Yorumlardada çok tatlı bulunmuş.

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ya demek ondan herkes Valentina ile keşke birlikte seslendirseydi deyip durmuş yorumda :F
Serhat 2016'da da yarıştı San Marino adına. Bundan sonra daha çok görürüz Serhat'ı :A Finalde olacağını düşünüyorum.

Bu kızın o kız olduğunu anlayamadım izlerken :D Yorumlardada çok tatlı bulunmuş.
Klibin Türkiyede cekildiğini anlamiş olduk en azından. Yönetmen kimdi acaba?

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Klibin Türkiyede cekildiğini anlamiş olduk en azından. Yönetmen kimdi acaba?
Klip iki aşamada çekilmiş. Klipte Çekya güzeli Lea Steflickova ve Hollandalı model Femke Brinxma yer almış. Yönetmen hakkında detay bulamadım.
Olumlu tepkiler var hem klibe hemde şarkıya. Bukez finali görecektir diye umuyorum. Bu sene baya berbat şarkılar var.

• Beğendim

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Klip iki aşamada çekilmiş. Klipte Çekya güzeli Lea Steflickova ve Hollandalı model Femke Brinxma yer almış. Yönetmen hakkında detay bulamadım.
Olumlu tepkiler var hem klibe hemde şarkıya. Bukez finali görecektir diye umuyorum. Bu sene baya berbat şarkılar var.
Eğer olumlu bi sıralamazsa intihar eder heralde.

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Eğer olumlu bi sıralamazsa intihar eder heralde.
Yok ya ne intiharı. Derece öyle çok umrunda olacağını sanmıyorum. Şöyle birşey demiş: "Bütün dünya tarafından benimseniyor ve dinleniyorsam ki 2018 raporlarında göre 70 ülkede çalınan, takip edilen tek Türk şarkıcıyım. Ama yurt dışında gördüğüm ilgiyi maalesef Türkiye’de göremiyorum."

Yakında bir albüm çıkarıyor ve bence bu bir nevi reklamını yapması için bir fırsattı. Serhat seçtiği şarkılarda kendi tarzını aynı stilde şarkılarla yarışıyor. Kendisini araştırdım ve öyle boş biri değil.
Riziko gibi popüler bir yarışmayı sunmuş zamanında :eek: Ben bunun isveç versiyonunu çok izliyordum çocukken. Bizdeki sunucu sempatik biriydi. Serhat sunduğu zaman böyleymiş:
5a9d088661361f0898136df8.jpg

Son düzenleme:
  • Beğendim

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,829
Puanı
1,060
  • Beğendim
Reactions: kerem

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Tüm ülkeler şarkılarını açıkladı. Tüm şarkıları tek tek dinlemek isterseniz :? Şurayı tıklayarak
? listelere ulaşabilirsiniz.

şuradanda tüm şarkıları kısa recaplarla dinliyebilirsiniz :

Aktaracağım bilgiler bukadar ?

@kerem yerine kendimi alıntılamışım galiba neyse :A
@bazinga @mesmeso61 @Çiğdem @eskici @MEnes @DarkLegenD @Sherlock @dreamy @denizz19 @Doğu @Maskeli Fedai @Yiğitt @Billy Kane @Aserat @tolgab
Öyle yapmaya başladım bile :A Bu gece tamamlarım. Yarın/öbürgünde dinleyip yorumlarım. Yeniler eklendikçe konuda belirtebilirsiniz. Ben Esc sayfasından bakacam daha başka neler var :D
Geçen sene ülke sıralamalarını ayrı konu açarak belirtmiştik. Şimdi hepsi bu başlık altında yapılır.
Ben devam edeyim spoi kutularına :Z

@Forumdash isteğin üzeri editliyorum. Test test
3 şarkıyı da beğenmedim :X (düzenlemeli REZ)
Estonya'da imaj çalişması şart :A Şarki eh işte
İspanya yarıda kapattım:X Fazla yerel bir müzik gibi :X
Romanya o kıyafet neee :T:
Fransa gerçekten star doğulur gibi bişey varmiş:X O son sahnedeki fotograf ve el hareketi harika olmuş. Bunu eurovision gecesi kullanmalı sahnede:X Lö GAGA sahenesiyle favorim ama şarkı olarak beğenmedim :X @BesaleT @Dosi @kerem @Harunnn60
Fransa'yı dinle. :D
Aslında eurovisiona forumda ilgi bulunuyor çok fazla, konudan takip yapalım hep :D
Son 2 senedir iyi bit hit çıkmıyor hiç. :( 2016'dan sonra tatmin olmuyorum. Portekiz'in yada İsrail'in şarkısını hatırlayan var mı? Hele İsrail'in şarkısı evet kulağa hoş geliyor ama Eurovision kalitesinde bir şarkı mı hayır tabii ki. Keşke biz katılsaydık şu son 2-3 senede her daim ilk 5'te olurduk.

Yine sizi desteklemeye devam. :A @Ahmed
Martın ilk haftası şarkı ile birlikde açıklayacaklar bizde. Merakla bekliyorum. :Z
Kaç yıldır bizim yayıncı kanalın yeni patronu ilgilenmiyordu yarışma ile o yüzden baya düşük gidiyorduk. Bu yıl hem delagasyonun patronu hem kanalın patronu değişti. Güzel atılımlar bekliyoruz. :Z
Come va İsveç cadolozu :F
beni kendin gibi uğursuz mu sandın :F
10 saniye bile zaman ayırmayacağım sadece kadın şarkıcılar nasıl onlara bakayım demiştim yanlışlıkla konuya girmişken :A Ayrıca konuda kimlerin olup olmadığı gözükmüyor sen nasıl görüyorsun :A
İsveç gibi bir ülkeden bula bula bu kazmayı mı bulmuşlar :) diyerek desterevari yorumumu yapıyorum ve koşarak uzaklaşıyorum buradan :A
Çok güzelmiş şarkı beğendim ben :D

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
Tüm ülkeler şarkılarını açıkladı. Tüm şarkıları tek tek dinlemek isterseniz :?Şurayı tıklayarak
? listelere ulaşabilirsiniz.

şuradanda tüm şarkıları kısa recaplarla dinliyebilirsiniz :

Aktaracağım bilgiler bukadar ?

Yarın favorilerimi açıklarım. :Z

• Beğendim

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,768
Puanı
460
Top 41:
1- Hollanda
2- İtalya
3- İsviçre
4- Belçika
5- İsveç
6- Yunanistan
7- Malta
8- Rusya
9- Azerbaycan
10- İspanya
11- Slovenya
12- Portekiz
13- Kıbrıs
14- İzlanda
15- İrlanda
16- Litvanya
17- Ermenistan
18- Norveç
19- Fransa
20- Macaristan
21- Belarus
22- Makedonya
23- Birleşik Krallık
24- Romanya
25- San Marino
26- Danimarka
27- Arnavutluk
28- Estonya
29- Çek Cumhuriyeti
30- Finlandiya
31- Letonya
32- Sırbistan
33- Avusturya
34- Almanya
35- İsrail
36- Polonya
37- Moldova
38- Avustralya
39- Hırvatistan
40- Karadağ
41- Gürcistan

• Beğendim
Reactions: kerem and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Top 41:
1- Hollanda
2- İtalya
3- İsviçre
4- Belçika
5- İsveç
6- Yunanistan
7- Malta
8- Rusya
9- Azerbaycan
10- İspanya
11- Slovenya
12- Portekiz
13- Kıbrıs
14- İzlanda
15- İrlanda
16- Litvanya
17- Ermenistan
18- Norveç
19- Fransa
20- Macaristan
21- Belarus
22- Makedonya
23- Birleşik Krallık
24- Romanya
25- San Marino
26- Danimarka
27- Arnavutluk
28- Estonya
29- Çek Cumhuriyeti
30- Finlandiya
31- Letonya
32- Sırbistan
33- Avusturya
34- Almanya
35- İsrail
36- Polonya
37- Moldova
38- Avustralya
39- Hırvatistan
40- Karadağ
41- Gürcistan
Mesajımda alıntın olmamış :T:
Hepsini dinledin galiba liste yaptığına göre. Ben favorilerimi finalde belirleyeceğim ama şu aşamada İtalya ve İsviçre favorilerimden daha. Senin listene bakıncada ben Kıbrıs'ı Yunanistan'dan daha fazla beğendim ve dün paylaşılan Malta'nın şarkısi başlarda baya güzel geldi bana ama nakaratta bozulmuş şarkının büyüsü. Daha farklı olsaydı onuda zirveye koyardım. İsveç şarkımıza henüz ısınamadım ama iyi derece alacaktır kesin.
Bir ülke vardı şuan hangisi bilmiyorum, şu beyazlı ve yüzünde metal olan adam. O garip danslarıyla finale gidebilirler. Farklı şeyler genelde beğeniliyor :A

• Beğendim
Reactions: -potterhead-

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,768
Puanı
460
Mesajımda alıntın olmamış :T:
Hepsini dinledin galiba liste yaptığına göre. Ben favorilerimi finalde belirleyeceğim ama şu aşamada İtalya ve İsviçre favorilerimden daha. Senin listene bakıncada ben Kıbrıs'ı Yunanistan'dan daha fazla beğendim ve dün paylaşılan Malta'nın şarkısi başlarda baya güzel geldi bana ama nakaratta bozulmuş şarkının büyüsü. Daha farklı olsaydı onuda zirveye koyardım. İsveç şarkımıza henüz ısınamadım ama iyi derece alacaktır kesin.
Bir ülke vardı şuan hangisi bilmiyorum, şu beyazlı ve yüzünde metal olan adam. O garip danslarıyla finale gidebilirler. Farklı şeyler genelde beğeniliyor :A
Aynen dinledim bugün hepsini oturup, sahnelenince değişecektir ama şu an durum bu. Bahsettiğin Portekiz galiba değişik bi şarkı sevdim ben onun dışında Kıbrıs'ın şarkısı bana fazla ucuz geldi hiçbir şey hissetmedim club'ta dans edip unutmalık şarkı.

• Beğendim

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Etiketler olmuyor ya :F @kerem @Forumdash @Ahmed @bazinga @-potterhead- @BesaleT @MasacRE @MEnes @mesmeso61 @Harunnn60 @xemrexxx @serhatt @pompy @DarkLegenD @eskici @Aserat
İsveç'te haftalardır süren Melodifestival yarışmasında 50% halkın 50% ise international jürinin oylarıyla birinci belirlendi. 8 ülkedeki jüri en yüksek puanlarını Too Late For Love şarkısına verdi.Halktanda en yüksek puanı alarak kazandı.
İşte kazanan:
Kaçırdık mı ya hiç de haber vermiyorsun. :rolleyes:

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Kaçırdık mı ya hiç de haber vermiyorsun. :rolleyes:
Ben çok önceden sana bu sene Melodifestivali takip edeceğimi bildirmiştim ve birlikte yorumlayacağımızı sanmıştım ama nasip değilmiş.
Hem sen normalde takip eden biri değilmiydin?
3 hafta önce açtım bu konuyu, ve içindede defalarca Isveç ile ilgili yorumlarda bulundum artı ne etiketlere tepki verdin, nede bana bir mesajın oldu bu konuda, bende haliyle daha ne yazabilirdimki? Yinede etiketledim sonucuna :)

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aynen dinledim bugün hepsini oturup, sahnelenince değişecektir ama şu an durum bu. Bahsettiğin Portekiz galiba değişik bi şarkı sevdim ben onun dışında Kıbrıs'ın şarkısı bana fazla ucuz geldi hiçbir şey hissetmedim club'ta dans edip unutmalık şarkı.
İtalya ve İsviçre'de hangisi ilk sıramda karar veremiyorun. sonrasında Hollanda, Malta, İsveç(sevmeye başladım gibi :A), Kıbrıs, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, İspanya (Malta gibi tamamı değilde bazı kısımları hoşuma gidiyor) şimdilik bunlar geldi aklıma. Bazı şarkılar çok kötü gerçekten. Finale çıkanlardan analizimi yapabilirim :D
Bu arada Ingiltire'nin şarkısıni yazanlardan biride İsveç'i temsil edecek kişi. Yani iki şarkı ile yarışacak diyebiliriz :A O şarkıda fena değil

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: -potterhead-

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Ben çok önceden sana bu sene Melodifestivali takip edeceğimi bildirmiştim ve birlikte yorumlayacağımızı sanmıştım ama nasip değilmiş.
Hem sen normalde takip eden biri değilmiydin?
3 hafta önce açtım bu konuyu, ve içindede defalarca Isveç ile ilgili yorumlarda bulundum artı ne etiketlere tepki verdin, nede bana bir mesajın oldu bu konuda, bende haliyle daha ne yazabilirdimki? Yinede etiketledim sonucuna :)
Bana bildirim gelmedi ki Meldifestival hakkında. :T: Neyse sağlık olsun. :D

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bana bildirim gelmedi ki Meldifestival hakkında. :T: Neyse sağlık olsun. :D
Yok ben Melodifestival ile ilgili değil, bu konu ile ilgili olanları dedim. Hem zaten sen bildirimlere pek bakan biri değilsin, haliyle pek etiketlememeye özen gösteriyorum. Konuşmuştuk mevzuyu.

Melodifestival için bilgi isteyeceğinide bilmiyordum. sen normalde benden daha iyi takip eden biriydin çünkü :)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Yok ben Melodifestival ile ilgili değil, bu konu ile ilgili olanları dedim. Hem zaten sen bildirimlere pek bakan biri değilsin, haliyle pek etiketlememeye özen gösteriyorum. Konuşmuştuk mevzuyu.

Melodifestival için bilgi isteyeceğinide bilmiyordum. sen normalde benden daha iyi takip eden biriydin çünkü :)
İşe başladım başlayalı zaman bulamıyorum hiçbir şeye o yüzdendir. :D