Eurovision Song Contest 2019 - Genel Bilgiler ve Yorum Konusu

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu sadece İsveç'in birincisi pompy. Ülkeler mayıs ayında yarışacak. İsveç kazanamayabilir. Diğer ülkelerinde çok güzel şarkıları var

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Etiketler olmuyor ya :F @kerem @Forumdash @Ahmed @bazinga @-potterhead- @BesaleT @MasacRE @MEnes @mesmeso61 @Harunnn60 @xemrexxx @serhatt @pompy @DarkLegenD @eskici @Aserat
İsveç'te haftalardır süren Melodifestival yarışmasında 50% halkın 50% ise international jürinin oylarıyla birinci belirlendi. 8 ülkedeki jüri en yüksek puanlarını Too Late For Love şarkısına verdi.Halktanda en yüksek puanı alarak kazandı.
İşte kazanan:
İsveç gibi bir ülkeden bula bula bu kazmayı mı bulmuşlar :) diyerek desterevari yorumumu yapıyorum ve koşarak uzaklaşıyorum buradan :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,768
Puanı
460
Etiketler olmuyor ya :F @kerem @Forumdash @Ahmed @bazinga @-potterhead- @BesaleT @MasacRE @MEnes @mesmeso61 @Harunnn60 @xemrexxx @serhatt @pompy @DarkLegenD @eskici @Aserat
İsveç'te haftalardır süren Melodifestival yarışmasında 50% halkın 50% ise international jürinin oylarıyla birinci belirlendi. 8 ülkedeki jüri en yüksek puanlarını Too Late For Love şarkısına verdi.Halktanda en yüksek puanı alarak kazandı.
İşte kazanan:
İsveç'ten yine iyi şarkı çıkmış. İlk 5'te olacağını tahmin ediyorum.

• Beğendim

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
İşte kazanan:
6 numara eh işte, 7 numara iyi, yani nakarattaki sesini beğeniyorum. Şimdi senin 3le 10 kişi yapıyor. Geriye kalanda Zara'ya benzeyen bir kız. Onun şarkısını beğendim. Hareketli. Ve diğeride İsveç'in meşhur grubu.
Oylama şimdiden olması gerekiyor çünkü numaralar belli artı hepsi önceden dinlenildi zaten, yalnız halk 50% jüri 50% oyluyor ve jüriler isveçli jüri değil. Internationel jürinin oyları :D
Uygulma yoluylada oylanıyor.
Şimdi senin favorilerinden birinin sırası :A
edit : 9 numara favorim oldu :A
10 ve 11 de iyi ama 12 beğenmedim.

Ülke jürileri senin favoriye 10 numaraya veriyor hep :A
Gercekten bu şarkı nefes kesiyor. Kesinlikle ve kesinlikle kazanmalıydı. Özellikle rakiplerine dombing atarak açık ara farkla birinci olmasına daha çok sevindim. :Z

İsveç'e hayırlı uğurlu olsun, anlaşılan o ki İsveç'i hiç alt sıralarda göremeyeceğiz sanırım. :A

O değilde diğer favorim de 2. oldu, müzikten anlıyoruz demek ki. :A

Şarkıyı nasıl buldun? :Z

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Gercekten bu şarkı nefes kesiyor. Kesinlikle ve kesinlikle kazanmalıydı. Özellikle rakiplerine dombing atarak açık ara farkla birinci olmasına daha çok sevindim. :Z

İsveç'e hayırlı uğurlu olsun, anlaşılan o ki İsveç'i hiç alt sıralarda göremeyeceğiz sanırım. :A

O değilde diğer favorim de 2. oldu, müzikten anlıyoruz demek ki. :A

Şarkıyı nasıl buldun? :Z
Yalnız o genç 16 yaşndaki çocuk senin diğer favoriye göre halktan daha çok puan aldı yani ikinci o :A Eğer halktan en çok oy alan olsaydı birinci olacaktı. Nekadar 50% 50% densede halkınki daha ağır basıyor demekki ama John Lundvik halktanda yüksek puan alınca baya puan farkıyla birinci olmuş oldu.
Şuan ezberimde kalmadı bile şarkı ama dinlerken iyi demiştim.
İsveç herzaman üstlerde oluyor. Uluslararası jüri bile oylama yapıyor. Boşuna başarılı olmuyorlar :A
Listeleri günceledim ve Yanlış hatırlamıyorsam Israil, Ermenistan ve Malta kaldı tek. Israil ve Ermenistan teaser paylaşmıştı :D

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Sergev 2016 da benim birincimdi :Z Hakkı yendi. En güzel görsel show ve şarkıya sahipti :T: Politika uğruna harcadilar:T:

Gönlüm yine onla o zaman:Z
2016'daki performansı gerçekten iyiydi. Ah şu jüri oyları olmasa. :T:

Ama bu seneki şarkısını beğenmedim. Dereceye gireceğini sanmıyorum. :X

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Yalnız o genç 16 yaşndaki çocuk senin diğer faboriye göre halktan daha çok puan aldı yani ikinci o :A Eğer halktan en çok oy alan olsaydı birinci olacaktı. Nekadar 50% 50% densede halkınki daha ağır basıyor demekki ama John Lundvik halktanda yüksek puan alınca baya puan farkıyla birinci olmuş oldu.
Şuan ezberimde kalmadı bile şarkı ama dinlerken iyi demiştim.
İsveç herzaman üstlerde oluyor. Uluslararası jüri bile oylama yapıyor. Boşuna başarılı olmuyorlar :A
Listeleri günceledim ve Yanlış hatırlamıyorsam Israil, Ermenistan ve Malta kaldı tek. Israil ve Ermenistan teaser paylaşmıştı :D
Puan olarak aynıydılar işte, ondan ikisi 2. oluyor dedim. :A

Isveç zaten jüri oyları cepte, halkı da kendine çekerse 2015'teki gibi bu sene tekrar birinci olur. :A

Israil'in şarkısını merak etmiyorum ev sahibi zaten :A, Ermenistan da adayını açıklayan ilk ülke olmasına rağmen şarkısını açıklayan son ülke olacak sanırım. :A Malta'da bi üç kez 2. oldu ama bi' 1. olamadı gitti garibim, ben olsam yarışmadan çekilirdim. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Puan olarak aynıydılar işte, ondan ikisi 2. oluyor dedim. :A

Isveç zaten jüri oyları cepte, halkı da kendine çekerse 2015'teki gibi bu sene tekrar birinci olur. :A

Israil'in şarkısını merak etmiyorum ev sahibi zaten :A, Ermenistan da adayını açıklayan ilk ülke olmasına rağmen şarkısını açıklayan son ülke olacak sanırım. :A Malta'da bi üç kez 2. oldu ama bi' 1. olamadı gitti garibim, ben olsam yarışmadan çekilirdim. :A
Yok artık, İsveç şimdi senin en zirvendeki favorinmiki tekrar birinci olabilir diyorsun? :eek:
o değilde, bu sene çoğu ülkede göçmenler ile yarışmaya katılıyorlar. İtalya'ninki Mahmood'u galiba ismi ki şuan zirvemde olan şarkılardan biri. Detaylı dinlemedim diğerlerini. Fransa'ninkide göçmen. İsveç'inki büyük olasılıkla evlatlık alınmiş çünkü isveç soyismi ve zaten siyahi olması belli ediyor. İsviçre'ninkide göçmen ve onun şarkısıda iyi.
@MasacRE Oscar gibi buradada "bizim ülkede göçmen düşmanlığı yok" sinyali veriliyor sanki :A

• Beğendim

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Yok artık, İsveç şimdi senin en zirvendeki favorinmiki tekrar birinci olabilir diyorsun? :eek:
o değilde, bu sene çoğu ülkede göçmenler ile yarışmaya katılıyorlar. İtalya'ninki Mahmood'u galiba ismi ki şuan zirvemde olan şarkılardan biri. Detaylı dinlemedim diğerlerini. Fransa'ninkide göçmen. İsveç'inki büyük olasılıkla evlatlık alınmiş çünkü isveç soyismi ve zaten siyahi olması belli ediyor. İsviçre'ninkide göçmen ve onun şarkısıda iyi.
@MasacRE Oscar gibi buradada bizim ükkede göçmen düşmanlığu yok sinyali veriliyor sanki :A
İsveç her an birinci olabilir, halk desteklese tamam diyorum. Zaten jüri en kötü şarkıyı gönderseniz bile sizi rahat ilk 5'e koyar. :A

Göçmenler baya iyi iş çıkarıyor anlaşılan, bu aralar içimden bi ses sürekli Soldi soldi deyip duruyor. :A İsveç ve İsviçre de (yazarken bile kafa karıştırıcı) baya iyi iş çıkarmışlar. Fransayı pek beğenmedim, diğerleri ilk 10'a girer gibi.

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İsveç her an birinci olabilir, halk desteklese tamam diyorum. Zaten jüri en kötü şarkıyı gönderseniz bile sizi rahat ilk 5'e koyar. :A

Göçmenler baya iyi iş çıkarıyor anlaşılan, bu aralar içimden bi ses sürekli Soldi soldi deyip duruyor. :A İsveç ve İsviçre de (yazarken bile kafa karıştırıcı) baya iyi iş çıkarmışlar. Fransayı pek beğenmedim, diğerleri ilk 10'a girer gibi.
Fransa çok beğenildi çıkınca yoksa benimde pek hoşuma gitmiyor. Ben ilk İtalya'yı dinleyince daha 10 ülkemi ne dinlemiştim. ilk 3 te kesin dediğim bir şarkı oldu ki şu aşamada ilk sıramda. İsviçre'ninkini dinleyincede heyecanlandım :A 41 tane ülke olacak. Kafada tutmak zor, oyüzden ben finalde detaylı dinleyip belirleyeceğim şarkıları :A Kıbrıs yada Yunan, bunlardan biride iyi gibiydi.
Peki bu nasıl? Şarkıda türkçe sayılar var bir ara :A

• İlginç

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Müzikal anlamda beğendim :X Performansı merak ediyorum. Klip zayıf bence:X
Bir-çok kişi sonradan katıldı, çoğu güme gitti ama. Geçen seneki Norveç'im temsilcisi gibi. :X

Ben bu adamdan biraz daha hateketli bir şarkı beklerdim. Çok sönük kalmış. Hayal kırıklığına uğradım.

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Fransa çok beğenildi çıkınca yoksa benimde pek hoşuma gitmiyor. Ben ilk İtalya'yı dinleyince daha 10 ülkemi ne dinlemiştim. ilk 3 te kesin dediğim bir şarkı oldu ki şu aşamada ilk sıramda. İsviçre'ninkini dinleyincede heyecanlandım :A 41 tane ülke olacak. Kafada tutmak zor, oyüzden ben finalde detaylı dinleyip belirleyeceğim şarkıları :A Kıbrıs yada Yunan, bunlardan biride iyi gibiydi.
Peki bu nasıl? Şarkıda türkçe sayılar var bir ara :A

Klibin sonundaki kız. @mrt-06 bir yıldız yarattınız tebrikler :A

• İlginç