Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,632
Puanı
1,060
Keşke başlığı "Eurovision 2022'de Kazanan Belli Oldu!" diye yazsaydınız. Ben çalıştığım için toplandığımda izleyecektim, sosyal medyaya falan da girmedim spoiler almamak için ama forum sağolsun aldım.

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Şarkıları kötü değildi ama savaş olmasa 400 üzerinde oy gelmezdi o şarkıya..

Big4 dan İngiltere ve İSpanya nasılsa her yıl geliyorlar mantığı ile zaten kolay kolay sms gelmiyordu..o yüzden sonucu belli oldu.

Bana göre başalı olanlar Moldava ve Sırbistan oldu.

Birde dikkatimi çeken Rusya destek veren Azerbaycan ve Gürcistanın juri oylarını açıklamaya dahi çıkmamaları oldu.
Hayır sadece Gürcistan ve Azerbaycan değil, Romanya da bağlanamadı. Burada sorun bu ülkelerin juri oylarında şike olması şüphesi olmuş, Avrupa Yayım Birliği ise bu yüzden bağlamamış ülkeleri. Ayrıca bu ülkelerin oyları ise genel tabloya göre kafadan oluşturulmuş. Aşırı saçma bir olay ve bizim delegasyon kendi juri oylarımızın kabül olması için başvuru yapmış dün gece. Daha önce de 2019-da Belarus juri oylarında bu durum yaşanmışdı ve yarışma sonuçları sonradan değişmişdi. Mesela biz 7-ci idik amma Belarus oyları kabül oldukdan sonra 8-ciliğe gerilemişdik.
Bizim sms oylarında bu kadar düşük olması ise normal, çünkü zayıf bir şarkı idi. Jüriler ise güzel oy verdi sesi için.
Artı olarak ise Azerbaycan Rusyaya destek vermedi, hatta Ukraynanın toprak bütünlüğünü tanıdığımızı bildirdik ve 3 defa çok büyük yardım gönderdik. Ve ayrıca Gürcistan da Rusya düşmanı, nasıl Rusyaya destek versin? Rusya Gürcistanı işgal etmiş 2008-de.

• İlginç
Reactions: kerem

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
Hayır sadece Gürcistan ve Azerbaycan değil, Romanya da bağlanamadı. Burada sorun bu ülkelerin juri oylarında şike olması şüphesi olmuş, Avrupa Yayım Birliği ise bu yüzden bağlamamış ülkeleri. Ayrıca bu ülkelerin oyları ise genel tabloya göre kafadan oluşturulmuş. Aşırı saçma bir olay ve bizim delegasyon kendi juri oylarımızın kabül olması için başvuru yapmış dün gece. Daha önce de 2019-da Belarus juri oylarında bu durum yaşanmışdı ve yarışma sonuçları sonradan değişmişdi. Mesela biz 7-ci idik amma Belarus oyları kabül oldukdan sonra 8-ciliğe gerilemişdik.
Bizim sms oylarında bu kadar düşük olması ise normal, çünkü zayıf bir şarkı idi. Jüriler ise güzel oy verdi sesi için.
Artı olarak ise Azerbaycan Rusyaya destek vermedi, hatta Ukraynanın toprak bütünlüğünü tanıdığımızı bildirdik ve 3 defa çok büyük yardım gönderdik. Ve ayrıca Gürcistan da Rusya düşmanı, nasıl Rusyaya destek versin? Rusya Gürcistanı işgal etmiş 2008-de.
Konunun yeri burası değilde....Her ikisinin cumhurbaşkanı çıkıp Rusyaya desteğini belirtti ya.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,641
Puanı
1,060
Eğer öyleyse 2. ve 3.'nün sıralamasının değişmesi an meselesi. Aralarında 5 puan fark vardı sanırım. Jüri oylarında hangi sebeple bir şike yaşanabilir ki? :X

Her şeyiyle rezalet bir yıldı, bu yılı da 2020 gibi olmadı sayıyorum. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
etiket etmeseydin tam zamanina denk gelemezdim :A yillardir @MasacRE isyan ediyordu bizi temsiz edenlere. Bu sene mutlu kalmistir :A
sarki fena degilmis. Sesini mi yormus acaba, cikislarini cok begenemedim :A @dreamy
Güzelmiş ablamız. Çok doğru bir seçim yapmışsınız. Kutluyorum sizi, bize bunlarla gelin işte :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Güzelimizin yolu acildi, bugünki habere göre yurt disindan baya teklifler almis.... @Sherlock

Kendisinin önü açık, bundan sonraki süreçte destekçisi olacağız. :bhr:
Bu arada kazanan şarkıyı dinledim şimdi. Tam tahmin ettiğim gibi tamamen savaş sebebiyle kazanılmış bir Eurovision. Öyle bir durum olmasa sıralamaya bile girmez muhtemelen :A Ardından 2. olan İngiltere'yi dinledim. O çok daha iyi. Diğerlerini teker teker dinlemeyeceğim için bu senenin şampiyonunu İngiltere ilan ediyorum :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi