En Son İzlediğiniz Film? 🎞

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ya ona gidicektik de arkadaşımla sınavlar felan araya girdi kötü oldu bir de gün denkleştiremedik bir türlü... 1'i izlememistim de onu izleyemedim bir turlu.

Hic duymadim ama olabilir musait bir zamanda bakabilirim. Muzikler guzelse film daha guzel bir hale geliyor, sagolun.
Aldın mı listeyi 😊

• Beğendim
Reactions: EmreCan

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
bu film benim de listemde . kanimca rob'un oynadigi filmler ayri bir havasi oluyor. hayvan temali filmler de yer almasi da ayri bir guzel durum. bugun digital platform da gorup listeme eklemistim - baslikta, @The_Erinch 'in de bahsetmesi ile ilginc bir tesaduf oldu benim adima.

bu arada ,onceki yazdigim oneri mesaja 'yaniti okudum. the cabin i.t.w tur icerisinde ozel bir film bence,..
yonetmen ve senarist sunduklari dunyayi kanimca nakis gibi islemis adeta olayin matematigi ile sunum yapmis gibi solen ortaya cikarmislardi. -ozellikle korku genre/ turune saygi (bi nevi tribute) gibi bir film izlenimi almistim ilk izledigimde. ikonik figurleri ,karakterleri bu anlamda da hikaye icerisinde gormek, cok ozel bir haz olmustu en azindan benim adima.

hayvan temali filmlerden baslikta bahsedilmisken, bende bir adet oneri getireyim; hem kitap hem film olarak guzel bir eserdi. gercek hayat hikayesi oldugundan -yeri ayridir ozellikle pati dostlari adina.
# sokak kedisi bob.

@EmreCan
#daft punk muzigini begeniyorsaniz -kanimca filmi iki kat sevmeniz olasi...
bahsini ettigim 1. film ise 80lerin kult islerinden, turu ve konusu ozelinde zaten cok ozel bir yeri var cogu cinefil arasinda. solene davet-bi nevi bilgisayar icerisinde ayri bir dunyaya yolculuk. . .

iyi seyirler dilerim.
------

iyi bir secim yapmissin kanimca.
#sam'in en sevdigim islerinden biri olmustu. filmin yazari da keza begendigim bir kalem. wrong turn(2003 ~) filmini yazmisti yanilmiyorsam. ilk izledigimde, turu ozelinde guzel ve samimi bir is ortaya cikmis oldugunu hissettim.

bu mesajina ozel, benzer tat aldigim-bir film onerisi yapayim dedim-musadenle ;
# the guest (2014) .
dan stevens- ayni jenere den begendigim bir diger aktor benim adima.
filmin retro modern /80 synthwave muzikleri ile kanimca bu ture asina olanlar icin 1-0 onde basladigini dusunuyorum. ''-benzer skor #drive filminde de mevcut. keza,benzer hava da olan bir diger kaliteli is olan # it follows(son yillarda en begendigim 3 isten biri olmustu turu ozelinde)'' .

iyi seyirler dilerim.
Sen çok bilgilisin. Maşallah. 😊

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,947
Puanı
710
bu film benim de listemde . kanimca rob'un oynadigi filmler ayri bir havasi oluyor. hayvan temali filmler de yer almasi da ayri bir guzel durum. bugun digital platform da gorup listeme eklemistim - baslikta, @The_Erinch 'in de bahsetmesi ile ilginc bir tesaduf oldu benim adima.

bu arada ,onceki yazdigim oneri mesaja 'yaniti okudum. the cabin i.t.w tur icerisinde ozel bir film bence,..
yonetmen ve senarist sunduklari dunyayi kanimca nakis gibi islemis adeta olayin matematigi ile sunum yapmis gibi solen ortaya cikarmislardi. -ozellikle korku genre/ turune saygi (bi nevi tribute) gibi bir film izlenimi almistim ilk izledigimde. ikonik figurleri ,karakterleri bu anlamda da hikaye icerisinde gormek, cok ozel bir haz olmustu en azindan benim adima.

hayvan temali filmlerden baslikta bahsedilmisken, bende bir adet oneri getireyim; hem kitap hem film olarak guzel bir eserdi. gercek hayat hikayesi oldugundan -yeri ayridir ozellikle pati dostlari adina.
# sokak kedisi bob.

@EmreCan
#daft punk muzigini begeniyorsaniz -kanimca filmi iki kat sevmeniz olasi...
bahsini ettigim 1. film ise 80lerin kult islerinden, turu ve konusu ozelinde zaten cok ozel bir yeri var cogu cinefil arasinda. solene davet-bi nevi bilgisayar icerisinde ayri bir dunyaya yolculuk. . .

iyi seyirler dilerim.
------

iyi bir secim yapmissin kanimca.
#sam'in en sevdigim islerinden biri olmustu. filmin yazari da keza begendigim bir kalem. wrong turn(2003 ~) filmini yazmisti yanilmiyorsam. ilk izledigimde, turu ozelinde guzel ve samimi bir is ortaya cikmis oldugunu hissettim.

bu mesajina ozel, benzer tat aldigim-bir film onerisi yapayim dedim-musadenle ;
# the guest (2014) .
dan stevens- ayni jenere den begendigim bir diger aktor benim adima.
filmin retro modern /80 synthwave muzikleri ile kanimca bu ture asina olanlar icin 1-0 onde basladigini dusunuyorum. ''-benzer skor #drive filminde de mevcut. keza,benzer hava da olan bir diger kaliteli is olan # it follows(son yillarda en begendigim 3 isten biri olmustu turu ozelinde)'' .

iyi seyirler dilerim.
Ben Shutter Island, Akıl Oyunları, Memonte vs izlediğim için bu filmin sahnelerini tahmin etmem zor olmadi, bu tarz filmlerin sonunu tahmin etmemize ragman sarıyor bayagı geriyor. Cok begendim ustte saydıgım filmler gibi bir his bıraktı bende hem kalite yonden hem oyuncuları da cok iyiydi.

Senin yazdıgın filmleri listeme aliyorum simdi, musait zamanda film soleni yapacagim insallah. :Z Ya ben zaten film secerken cok zorlanıyorum, cogu filmi izledigim icin kaliteli birsey arayınca bayagı vakit kaybettiriyor. Hem muzıkleri hem oyuncuları + senaryosu cekim yerleri guzel olanını arıyorum buldum diyorum yorumlarına felan bakıyorum ondan ötürü heves gidiyor sonrasında ise izlemiyorum vs soğutuyorlar yani.

Bu arada tesekkur ediyorum tavsiyelerin icin.

Dont Look Up icin yorumlarınız nasıl izlediyseniz sizlere zahmet bir sozlukte bayagı gomulmus ben kararsiz kaldim acikcasi.

@The_Erinch @cokiyitvci ve diğer izleyenler varsa fikir verirse sevinirim.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Dante

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060

Yakın dönemde izlediğim La Brea'dan daha iyi görsel efektlere sahip bir film. Konusu da fena değildi, sonu da gayet iyiydi. Yüzbaşı Kriz ise her şeyden daha güzeldi. :A

8.5/10
Laaa senide yavaş yavaşşşşş kendime benzeteceğim ❤️
------

Ben Shutter Island, Akıl Oyunları, Memonte vs izlediğim için bu filmin sahnelerini tahmin etmem zor olmadi, bu tarz filmlerin sonunu tahmin etmemize ragman sarıyor bayagı geriyor. Cok begendim ustte saydıgım filmler gibi bir his bıraktı bende hem kalite yonden hem oyuncuları da cok iyiydi.

Senin yazdıgın filmleri listeme aliyorum simdi, musait zamanda film soleni yapacagim insallah. :Z Ya ben zaten film secerken cok zorlanıyorum, cogu filmi izledigim icin kaliteli birsey arayınca bayagı vakit kaybettiriyor. Hem muzıkleri hem oyuncuları + senaryosu cekim yerleri guzel olanını arıyorum buldum diyorum yorumlarına felan bakıyorum ondan ötürü heves gidiyor sonrasında ise izlemiyorum vs soğutuyorlar yani.

Bu arada tesekkur ediyorum tavsiyelerin icin.

Dont Look Up icin yorumlarınız nasıl izlediyseniz sizlere zahmet bir sozlukte bayagı gomulmus ben kararsiz kaldim acikcasi.

@The_Erinch @cokiyitvci ve diğer izleyenler varsa fikir verirse sevinirim.
Forumda konusu var, yorumları oku istersen. Ben izlemedim.

• Harika
Reactions: Emre Ozansoy

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Jung-E-p2.jpg

Netflixde izledim...
Bazı anlarda aklıma Will Smitin Robotlu bir filmi vardı o aklıma geldi..
Ben sıkıldım açıkçası; kendi içinde bir konusu var ama sizi içine almıyor.
Başladığım için bitirdim.
Japonların anlamsız diyolog ve espri anlayışlarını çözemedim.

10 üzerinden 6.

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560
Enola Holmes

realistik bir film baskıcı toplumdan uzak bir yaşamı ele alıyor tabi dedektiflikde cabası severek izledim 2.yi izliyorum hatta şimdi

7/10

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Curse of La Llorona
Dead Silence
Insidious

Cuma günlerini filmlere ayırmıştım ama final ve bütünleme işleri bu düzeni bozdu. Dead Silence inanılmaz bir film. Bu kadar güzel olup da bu kadar geri planda kalması ilginç. İzlediğim en iyi korku filmi. Tema müziğini alarm yaptım, sabahları onunla uyanıyorum. :bhr:

• Okudum
Reactions: Felon

Lippa

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
4
Puanı
4
Hotel Mumbai (2018) yıllardır izlenecekler listemdeydi ben de erteler dururdum. Hakkında hiçbir şey bilmeden, içgüdülere dayanarak seçip az önce izledik. Oldukça sağlam bir film yapmışlar. Tavsiye ederim. Gerçek olaylara dayanması belki de seyir zevkinizi arttıracaktır. :-)

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Dante and bazinga

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

karakter degisimi konusu -cok iyi islenmis bir eser.
3 genc arkadasin bi gun eline super guc gecerse olaylar nereye gider . . .
ilginc bir senaryo ve gecislerin oldugu found footge turunde bir film.

bi nevi ,sinema tarihinde bilinen 'klasik kahraman & 'anti kahraman olayina yeni bir dokunus yapmis leziz bir eser oldugunu dusunuyorum....
dakikalar ilerledikce karakterlerin degisimi dolayli olaylarin gelisimini gercekci buldum. aksiyonu,drami,bilim kurgu yonu iyi kotarilmis turu ozelinde izledigim donem benden 7,5-8 almis,,. # akira severlerin ozellikle goz atmasini tavsiye ediyorum.
Forumda Film Kulübü etkinliğiyle izlemiştik bu filmi. Yorumları okumak istersen bakabilirsin :D

• Beğendim
  • Harika
Reactions: bazinga and Dante

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Pandora'nın Kutusu (2008)

Uzun bir sinema orucuna çıkmadan önce izlediğim son filmdi, yorumu atlamıştım eksiği kapamış olalım.

Yeşim Ustaoğlu'nun izlediğim üçüncü filmi oldu ve en sevilenlerinden olmasına karşın benim açık ara en sevmediğim filmi oldu. Hatta Türk sinemasının en overrated filmlerinden biri olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim...

Filmi izleyeli çok uzun bir süre olmamasına rağmen film hakkında neredeyse aklıma hiçbir şey kalmamış. İzlerken de neredeyse filmdeki hiçbir şey ilgimi çekemedi. Sıkıcı ve boş bulduğum bir film oldu maalesef. Bu tip konularda çok çok daha iyi filmler izledik...

3/10

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
MV5BZDc4MzVkNzYtZTRiZC00ODYwLWJjZmMtMDIyNjQ1M2M1OGM2XkEyXkFqcGdeQXVyMDA4NzMyOA@@._V1_.jpg

gerard ve mike abilerimizden kaliteli bir hayatta kalma ve aksiyon dolu bir film olmuş..
ilk başta klişe ıssız adaya düşen uçak ve hayatta kalma sandım ama konu apayrı yöne doğru gitti.
asla dozu düşmeyen hatta sonlara doğru zirve yapan aksiyonu ile gerim gerim izlettiriyor.

hem uçak sahneleri hemde aksiyon sahneleri doyurucuydu.
meraklılarına tavsiye ediyorum.

10 üzerinden 8 hakediyor.

@kimmeryali_conan @Angelica

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Dante and Angelica

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
unlocked-2023.jpg
Identidad_desbloqueada-574522637-large.jpg

Filmin yerli ve yabancı adı ile paylaşmak istedim.

Filmi demin izledim.
Filmi şiddetle tavsiye ediyorum.

Günümüz koşullarında herşeyimiz olan telefonun aslında herşeye neden olabileceğini anlatan,sarsıcı bir film...

Sıkılmadan izledim...

10 üzerinden 8,5

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Angelica and Dante

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
@The_Erinch ,

saglam bir secim yapmissin - tebrik ederim.

eklemis oldugun *guney kore versiyonu disinda,
ilk cikis *orj olarak eserin japon versiyonu da mevcut. ring, sadako vb filmlerden begendigim usta yonetmen *hideo nakata imzali. - her ne kadar kore versiyonu kadar ratingi olmasa da - tavsiye ederim.

artiparantez - cikisi renkli ekran dan once,
kitap okumayi seviyorsan, yazari - akira shiga nin ayni adli eserine goz atabilirsin.

son olarak, bu film dolayisiyla , kendi onerilerim ise ;

(turu ve dunyasi ozelinde en son cikanlardan) .
&
(ustteki ekledigim her 2 filmin yazari da sev ohanian yanilmiyorsam, 2018 olanini cok basarili bulmustum. uzerine 2023 olani gelince listeme aldim.)

(guney kore ve genel asya sinemasinda peak orneklerden benim adima) .

(japon sinemasi ve genel asya sinemasinda bir diger peak eser) .

izlemek isteyenlere iyi seyirler dilerim.
Sanırım 3. Hariç hepsini izledim.. 3.yüde düşünmem lazım 😃
Senin nick değişmedi mi 😊

• Beğendim

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
3. the chaser (?) . mutlaka izle, dort dortluk bir eser.

# pulse'yi izleyen pek cikmaz saniyordum forumdan ve cevremden. . . olumlu anlamda sasirdim.

o gunden beri foruma girememistim tam olarak. malum.

duzenlenirse- elbette memnun olurum. tesekkurler ilginden dolayi.

iyi pazarlar.
Nick işleri @Dosi de, Forumun içişleri bakanı 😃 ara verilen etkinlikleride zaman içinde tekrar başlatacaktır.

• Beğendim
Reactions: Dosi and Dante

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,827
Puanı
1,060
unlocked-2023.jpg
Identidad_desbloqueada-574522637-large.jpg

Filmin yerli ve yabancı adı ile paylaşmak istedim.

Filmi demin izledim.
Filmi şiddetle tavsiye ediyorum.

Günümüz koşullarında herşeyimiz olan telefonun aslında herşeye neden olabileceğini anlatan,sarsıcı bir film...

Sıkılmadan izledim...

10 üzerinden 8,5

Bugün izledim bende film dediğin gibi abi telefonun nasıl herşeye neden olabileceğini anlatan çok sarısı etkileyici bir film olmuş şiddetle tavsiye ediyorum

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
125724.jpg

2008 Hollywood versiyonunu izledim.
Baştan sıkılır gibi oldum ama ortalarına doğru film sardı.

İçindeki gizem ve verdiği ürperti doyurucuydu.

10 üzerinden 7.

• Beğendim
Reactions: Angelica and Dante

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,947
Puanı
710
Merhabalar, ne izleyeceğimi bilmiyorum izleyecek güzel film bulamıyorum beyin yakan türden güzel bir film önerisi olan var mı?

• Okudum